10/06/2008 15:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άκαρπες μέχρι στιγμής οι έρευνες για τον Γ. Μυλωνά

Έμπειρα πρόσωπα με τα οποία επικοινωνήσαμε, θεωρούν ότι απομακρύνεται, όσο περνούν οι ώρες, το ενδεχόμενο «τρομοκρατικής ενέργειας», ή «απαγωγής για λύτρα» στην υπόθεση του Γιώργου Μυλωνά. Κατά τη γνώμη τους πρόκειται ίσως για «ξεκαθάρισμα λογαριασμών», με την έννοια ότι ο βιομήχανος μπορεί να ενόχλησε με την επιθετική και επιτυχημένη επιχειρηματική δραστηριότητά του κάποιους, οι οποίοι θέλουν τώρα να «τακτοποιήσουν» το θέμα μαζί του. Επισημαίνουμε ότι την προηγούμενη εβδομάδα, ο κ. Μυλωνάς συμμετείχε σε ελληνική επιχειρηματική αποστολή στην Μόσχα με επικεφαλής τον υφυπουργό Εξωτερικών Πέτρο Δούκα. Κατά τη διάρκεια της παραμονής του στην Ρωσία (η οποία θεωρείται «Μέκκα του Αλουμινίου» υπέγραψε μεγάλα συμβόλαια αντιπροσώπευσης και πώλησης προϊόντων αλουμινίου. Υπενθυμίζουμε επίσης ότι ο κ. Μυλωνάς είχε εμπλακεί δικαστικά στο γνωστό σκάνδαλο του Χρηματιστηρίου.

Η πρώτη εκτίμηση της αστυνομίας, πάντως, ήταν ότι ο κ. Μυλωνάς έπεσε θύμα επαγγελματιών κακοποιών, με σκοπό τα λύτρα. Η αστυνομία έχει εξαπολύσει ανθρωποκυνηγητό, αποκλείοντας όλες τις εξόδους της πόλεις, Μπλόκα έχουν στηθεί στην εθνική οδό προς την Χαλκιδική, την εθνική οδό προς Αθήνα και την εθνική οδό προς Καβάλα ενώ έκλεισαν και τα σύνορα, μίση ώρα μετά την απαγωγή. Στην υπόθεση έχει εμπλακεί και το κλιμάκιο της αντιτρομοκρατικής υπηρεσίας στην Θεσσαλονίκη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 10/06/2008 16:23:50

    ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ;

  2. fantomas avatar
    fantomas 10/06/2008 16:46:09

    "νήπιος γέρων"ΓΙΑΤΙ Η ΑΝΤΙΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ;

    ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!
    ΟΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΡΦΙΤΣΑΣ!!!!
    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΧΑΛΛΛΑΡΑ!!!
    ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!!

    ΕΞΑΛΟΥ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΕΧΕΙ Η ΕΛ.ΑΣ. (97% ΕΞΙΝΝΙΑΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΠΑΓΩΓΕΣ )ΔΕΝ ΘΑΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΛΑΡΟΥΗΤΑ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ !!!

  3. fantomas avatar
    fantomas 10/06/2008 16:56:37

    Anonymous Says:
    June 10th, 2008 at 4:21 pm
    Λέτε ο Πούτιν να την εκανε τη δουλειά;

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ..... ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ.... ΑΠΟ ... ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΜΕΡΗ !!!!

  4. Ego avatar
    Ego 10/06/2008 18:01:49

    @ Fantomas
    Επειδή με ενδιαφέρουν τα στατιστικά που αναφέρεις, σου είναι εύκολο να γράψεις πού τα βρήκες ή αν είναι on-line να στείλεις εδώ το link?
    Ευχαριστώ

  5. Factorx avatar
    Factorx 10/06/2008 19:41:59

    Ένα στοιχείο κυρίως ενισχύει οτι δεν πρόκειται για λυτρα. Οι απαγωγείς λυτρων δεν απαγάγουν αυτον που θα πληρώσει

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 11/06/2008 04:21:03

    Μπράβο, ρε, Φάκτορα! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό. Περιμένω την προκήρυξη. Κοίτα τα μέιλ σου! ΜΠΟΡΕΙ να την στείλουνε σε σας! Εσείς είστε η "Ελευθεροτυπία" του τότε, (1977), σήμερα.
    Θυμήθηκα τώρα, ότι την τελευταία προκήρυξη, αυτή πριν παραδοθεί ο "Λουκάς", ξεκίνησα στις 5 μμ μετά την δουλειά να την αγοράσω στην Πεύκη, πήγα σε Μεταμόρφωση, Ιωνία, Φιλαδέλφεια, Καματερό, Λόσια, Αγίους, Ν. Χαλκηδόνα, Πατήσια, Κυψέλη και τελικά, απογοητευμένος γύρναγα σπίτι, όταν βρήκα την τελευταία σ' ένα περιπτέρο στον Αγ. Νικόλαο (Αχαρνών). ΓΙΑΤΙ, απλούστατα, εκεί ΔΕΝ μένουν Έλληνες!!!

  7. fantomas avatar
    fantomas 11/06/2008 08:51:19

    Ego Says:
    June 10th, 2008 at 6:01 pm
    @ Fantomas
    Επειδή με ενδιαφέρουν τα στατιστικά που αναφέρεις, σου είναι εύκολο να γράψεις πού τα βρήκες ή αν είναι on-line να στείλεις εδώ το link?
    Ευχαριστώ

    ΦΙΛΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΧΕΙΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗΜΑ.....

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΓΡΑΦΩ!!!
    ΕΞΑΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ!!

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΗΧΕΙΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝΑΦΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΥΡΟΠΟΛ !!!