#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/06/2008 02:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άδοξο τέλος για την Εθνική μας

Πρόωρα και άδοξα είπε αντίο στο ΕURO 2008 η εθνική μας ομάδα. Καιρός να πει αντίο και ο Ρεχάγκελ. Δεν πας με αυτή την ομάδα και με αυτήν την τακτική σε μια διεθνή διοργάνωση. Το 1-0 από τη Ρωσία μπορούσε άνετα να γίνει 2-0,  στο 52΄ όταν ο Παβλιουτσένκο έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ. Και παρόλο που δεν είμαι ειδήμων του ποδοσφαίρου σας είπα από την ήττα με την Σουηδία ότι η άμυνα μπάζει. Κι αυτόν τον τερματοφύλακα ποτέ δεν τον πήγα. Από τι φαίνεται πέραν πάσης αμφιβολίας ότι οι άνθρωποι πήγαν προετοιμασμένοι να χάσουν; Από το γεγονός ότι ούτε στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφεραν να ανασυνταχθούν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. allaxths fyllou avatar
    allaxths fyllou 15/06/2008 04:48:27

    ladyboy
    latey8eian kasablanka

  2. "Ρεχάγκελ" avatar
    "Ρεχάγκελ" 15/06/2008 08:00:33

    "Έλα, παππού μου, να σου δείξω τα αμπελοχώραφά σου", ή "μικροί - μεγάλοι στα καφενεία", και "ΟΥΔΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΕΡΓΕΤΗΘΕΝΤΟΣ".

  3. Λάκης, Ισπανία avatar
    Λάκης, Ισπανία 15/06/2008 10:16:22

    Δεν θα πω τι έπρεπε να γίνει και τι όχι.

    Αυτό που θα πω απλά είναι ποιοί νομίζω οτι μετά το Euro έχουν κλείσει τον κύκλο τους στην Εθνική ομάδα και δεν πρέπει να ξανακληθούν αρχής γενομένης από το πρώτο προκριματικό παιχνίδι για το Μουντιάλ.

    ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ (για αυτόν έχω ξαναγράψει οτι έπρεπε να είχε αντικατασταθεί χθές κιόλας έστω και από τον νεαρό Τζόρβα αφού τραυματίστηκε ο Χαλκιάς).
    ΣΕΪΤΑΡΙΔΗΣ
    ΔΕΛΛΑΣ
    ΜΠΑΣΙΝΑΣ
    ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ
    και κανά 3-4 άλλοι από τον ευρύτερο κύκλο της Εθνικής.

    Τιμούμε και αγαπούμε τους παραπάνω και για την δόξα του 2004 αλλά εάν τιμούνε και αυτοί τον εαυτό τους θα έπρεπε να παραιτηθούνε μόνοι τους από την Εθνική κάνοντας και το έργο του προπονητή πιό εύκολο που βρίσκεται κάθε φορά σε ηθικό δίλλημα.

    Ας παραδειγματιστούνε από μεγάλους παίκτες όπως Φίγκο, Καν, Παουλέτα, Νέτβεντ κτλ. που ενώ συνέχιζαν/συνεχίζουν να παίζουν σε συλλογικό επίπεδο, από τις Εθνικές ομάδες έχουν παραιτηθεί ανοίγοντας το δρόμο σε νεότερους...

  4. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 15/06/2008 11:28:44

    Ευτυχώς, σωθήκαμε από τις εθνικές αναθυμιάσες του όπιου με brand name ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ.

  5. Basil avatar
    Basil 15/06/2008 14:34:39

    Παίδες δε πειράζει. Υπάρχουν και άλλα αθλήματα που τα τελευταία χρόνια έχουν πολύ καλύτερη πορεία και δεν σε στεναχωρούν. Οσο και να προσπαθουμε η μπάλλα είναι άντρο ανομίας και στημένων αποτελεσμάτων. Ασε που δεν μας ταιριάζει. Μια φορά έγινε κάτι που όμως δεν υποστηρίζεται ούτε από αποτελέσματα συλλόγων ούτε από τη πρότερη και την μετεπειτα πορεία της εθνικής. Αδοξο τέλος, ήταν άδικο, τα παιδιά προσπάθησαν. Δε πάνε καλύτερα για ψάρεμα.

    Τώρα στο Μουντιάλ???

  6. lotuseater2310 avatar
    lotuseater2310 15/06/2008 18:24:34

    ...οτι και να είναι και όσο και όλοι να ξέρουμε ότι οι δυνατότητες αυτής της ομάδας είναι περιορισμένες, η πίκρα μένει... δεν υπάρχει σε αυτήν την ομάδα ένας ποδοσφαιριστής προσωπικότητα και λείπει αφάνταστα το αρχηγιλίκι του Ζαγοράκη, η μπαλιά του Τσιάρτα και το πρεσάρισμα του Καψή... αν και κάτι μου λέει ότι θα πάμε πολύ καλύτερα στα προκριματικά του μουντιάλ...

  7. αραπης avatar