#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/02/2012 13:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άγριος καυγάς Σαμαρά-Βενιζέλου

Παραλίγο να πιαστούν στα χέρια Βενιζέλος- Σαμαράς, για το θέμα των συντάξεων



Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες, κατά την διάρκεια της χθεσινής σύσκεψης, εκλήθη να συμμετάσχει σε αυτήν ο υπουργός Οικονομικών, ο οποίος βρισκόταν σε παρακείμενο  γραφείο μαζί με τον Γιώργο Κουτρουμάνη.

Κι ενώ ο πρόεδρος της Ν.Δ. προσπαθούσε να αποτρέψει τις περικοπές στις συντάξεις και είχε ήδη βάλει  τον πρωθυπουργό να τηλεφωνήσει σε ολόκληρη την Ευρώπη για  να γλιτώσουμε από το χαράτσι Βενιζέλου, ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης του απηύθυνε τον λόγο ως εξής:

«Με τις εμμονές σου στις συντάξεις, σπρώχνεις τη χώρα στην χρεοκοπία».

Έξαλλος ο Αντώνης Σαμαράς, σηκώθηκε όρθιος και σε πολύ έντονο ύφος απάντησε:

«Ποιος είσαι εσύ που μιλάς; Με τη διαπραγμάτευση που κάνεις, δεν μπορούμε να μαζέψουμε τα ασυμμάζευτα. Είδαμε τι έχεις κάνει! Τι είναι αυτά που κάνεις…».

Σε αμηχανία οι υπόλοιποι πολιτικοί αρχηγοί, φοβήθηκαν τα χειρότερα , είτε ότι ο Αντώνης Σαμαράς θα «άρπαζε» τον Βαγγέλη Βενιζέλο, είτε θα αποχωρούσε από τη σύσκεψη τινάζοντας τα πάντα στον αέρα.

Το αποτέλεσμα ήταν ο πρωθυπουργός να ζητήσει από τον κ. Βενιζέλο να βγει από την αίθουσα, λέγοντάς του:

«Κύριε αντιπρόεδρε, παρακαλώ να μας αφήσετε μόνους»…

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 09/02/2012 13:58:36

    Θα ζητήσουν και τα ρέστα η συμπαντική αληταρία. 'Oχι 8%, -208% χρειάζονται.

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 09/02/2012 14:04:55

    Επιτέλους ο άθλιος Βενιζέλος να εξαφανισθεί .Βρήκε τον άνθρωπο που θα τον βάλει στην θέση που του αξίζει . Στον πάγκο της αδιαφορίας.

    • Tabachaniotika avatar
      Tabachaniotika @ ΠΕΛΙΑΣ 09/02/2012 14:53:24

      ..Αθλιότατος εθνικός Μειδότης ερωτευμένος με την εξουσία και ...το φαγητό!!!!!!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Tabachaniotika 09/02/2012 15:02:50

        Είναι βέβαιο ότι θα παραμείνει ο έρωτας με το φαγητό....

  3. Lampros avatar
    Lampros 09/02/2012 14:15:41

    Τι περίμενε να ακούσει δηλαδή? Από την στιγμή που τον Νοέμβριο δέχθηκε να κάτσει στο ίδιο τραπέζι, να τον διατηρήσει ως αντιπρόεδρο και μάλιστα, να είναι αυτός που θα μας εκπροσωπήσει σήμερα στο eurogroup, λιγο με παρηγορεί που τσακώθηκε. Για να μην παρεξηγηθώ, δέχομαι την μεγάλη (υπερβολική ίσως ) ευθύνη που αναλαμβάνει o Σαμαρας, σίγουρα είναι αντρίκια στάση αυτή που κράτησε, όμως, οι υπαίτιοι έπρεπε από την πρώτη στιγμή να είναι απέναντι, και να ετοιμάζουν τις απολογίες τους, και όχι συνομιλητές (Benny, ΓΑΠ) ή Υπουργοί (Παπάκι & λοιποί)

  4. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 09/02/2012 14:16:45

    ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΙ οἱ Ἕλληνες ἂν δώσουν (στὶς ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ἐκλογὲς) πάνω ἀπὸ 10% στὸ ΠΑΣΟΚ. (Ποὺ πολὺ φοβᾶμαι ὅτι θὰ δώσουν...).

    ΥΓ (Αὐτὸς ὁ τῦπος ποὺ μοῦ ἔλεγε τὶς προάλλες "ψήφιζα ἀπὸ τὸ 77 μέχρι τὸ 09 ΠΑΣΟΚ" καὶ εἶχε τὸ θράσος νὰ δίνει καὶ πολιτικὲς συμβουλὲς μὲ ἔχει πραγματικὰ στοιχειώσει- δὲν ΝΟΕΙΤΑΙ νὰ ἔχουν τόσο θράσος στὴν δημόσια σφαίρα οἰ ΠΑΣΟΚοι. Μόνοι τους στὸ σπίτι, ἂς τραγουδᾶνε καὶ τὸ "ὁ ἥλιος ὁ πράσινος ὁ ἥλιος π' ἀνατέλει μᾶς ὁδηγεῖ", δὲ μὲ νοιάζει.)

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 09/02/2012 15:09:01

      Αστυάνακτα, ξευτιλισμένοι είναι . Αλλά οι αλήτες τους οποίους υποστηρίζουν , τους δουλεύουν τόσα χρόνια ότι είναι ο αφέντης λαός που έδιωξε την επάρατο. Οταν η βλακεία και το κόμπλεξ περισσεύουν , ιδού τ'αποτελέσματα. Από εκεί που έπρεπε οι ΓΑΠ και υπόλοιποι, να τρέμουν την δικαιοσύνη και την τιμωρία, έγιναν ισότιμοι συνομιλητές. Αλλά ήξερε ο ΑΓΠ ότι όταν παίζεις με τ' απωθημένα κάποιου, και τον κάνεις ότι θέλεις και σε λατρεύει.....

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 09/02/2012 21:33:52

      Αστυάνακτα επιθυμώ διακαώς την εξαφάνιση του πασοκ από την πολιτική σκηνή της χώρας μας.
      Όσοι από τους πασόκους καταφέρουν να επιβιώσουν, θα έχουν αρχηγό τους τον Κουβέλη !
      Σαν υποτίμηση μου φαίνεται,αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας.

  5. sam avatar
    sam 09/02/2012 14:18:23

    πειτε μου αληθεια σας παρακαλω...
    Τα πιστευετε ολα αυτα? (ρωταω εντελως καλοπροαιρετα)

    • Ο φερετζες της Μαργιωρης avatar
      Ο φερετζες της Μαργιωρης @ sam 09/02/2012 15:15:42

      Οχι βεβαια, ιδιοι ειναι...απλα ανηκουν σε διαφορετικα κομματα...

  6. ΜΠ avatar
    ΜΠ 09/02/2012 14:19:20

    Ε ρε γλέντια μόλις φάνε το μαύρο στις εκλογές και δεν επανεκλεγούν !!!!!
    Η βουλευτική ασυλία πάει περίπατο και νέες πτέρυγες θα ανοίξουν στον Κορυδαλλό !!!!!

    • Tabachaniotika avatar
      Tabachaniotika @ ΜΠ 09/02/2012 14:57:10

      o κορυδαλός δεν τους πρέπει, Μια φυλακή στην Φλώρινα και ..να πληρώνουν αυτοί το πετρέλαιο θέρμανσης 1000 Ε τον τόνο η του χρόνου 1600.

  7. eneral avatar
    eneral 09/02/2012 14:26:30

    Ο Βενιζελος ηδη αρχισε την αντιπολιτευση στον Σαμαρα. Αυτη θα ειναι και η σταση του απο εδω και εμπρος, εξαλου ειναι ο μονος τροπος που εχει προσπαθωντας να μαζεψει τιποτα ξεχασμενους Πασοκους .

  8. liotsos avatar
    liotsos 09/02/2012 14:27:30

    Οταν ο Σαμαρας ελεγε οτι θα επαναδιαπραγματευοταν το μνημονιο, εννοουσε τα 300 ευρω της επικουρικης συνταξης ΟΣΩΝ εχουν βεβαιως επικουρικη?

  9. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 09/02/2012 14:28:16

    Παρακολουθήστε το νέο βίντεο των Ανώνυμων Χάκερς που μιλούν για την Ελλάδα.Αλήθειες που μας πληγώνουν όλους,δεξιούς και αριστερούς.

    • Βούρδουλας avatar
      Βούρδουλας @ Ιωάννης33 09/02/2012 14:57:43

      Προσθέτω το λινκ που το είδα κι εγώ:
      http://www.e-magazino.gr/apopseis/video-oi-anonymous-apeithinoun-minima-stin-ellada.html

  10. ΜΠ avatar
    ΜΠ 09/02/2012 14:31:57

    Αφιερωμένο στην Τροικα και το ΔΝΤ, και σε όλα τα καλόπαιδα που ψήφισαν το μνημόνιο .....http://www.youtube.com/watch?v=qf8KqAJgtSw

  11. cobalt avatar
    cobalt 09/02/2012 14:32:11

    Η είδηση θα ήταν αν τον "βούταγε" όντως.
    Απο τη στιγμή που δεν έγινε, η αναφορά είναι τελείως περιττή και image-making.

  12. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 09/02/2012 14:32:16

    Με την κόκκινη γραμή του Βρετανικού Δικαίου τι έγινε;Ηταν μέσα στο εφτάωρο των διαπραγματεύσεων;

  13. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2012 14:34:23

    Τα μέτρα των Σοσιαλιστών τα τελευταία 2 χρόνια είναι ισάξια με γενοκτονία των Ελλήνων.
    Απαιτούμε ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ

  14. IOANNIS avatar
    IOANNIS 09/02/2012 14:41:47

    ΟΧΙ ΑΛΛΟΙ ΘΕΑΤΡΙΝΙΣΜΟΙ.ΕΛΕΟΣ

  15. The Saint avatar
    The Saint 09/02/2012 14:42:23

    Θέλει και τα ρέστα απο πάνω ο ευτραφής αποτυχημένος...

    @factor: Καλά boss, ότι πείς εσύ... :D

  16. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 09/02/2012 14:46:37

    Ο λαός θα τσακίσει το πολιτικό σύστημα το αμέσως επόμενο διάστημα και δεν θα περιμένει τις εκλογές για να το κάνει.

  17. The Don avatar
    The Don 09/02/2012 14:53:40

    Παίδες, ο Σαμαράς δεν έκανε αυτό που επιβάλλει το πατριωτικό καθήκον. Δεχόμενος το δεύτερο μνημόνιο, δέχεται και το πρώτο. Η ΝΔ θα εξα'υ'λωθεί όπως και το ΠΑΣΟΚ. Η Ελλάδα θα χωριστεί σε προδότες και μη στις επικείμενες εκλογές.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ The Don 09/02/2012 15:14:15

      Δεν θα γίνει αυτό που λες. Και δεν αποδέχεται το πρώτο μνημόνιο. Αυτό που λες δεν προκύπτει από πουθενά. Ο Σαμαράς έχει πει επαναδιαπραγμάτευση των όρων του μνημονίου για την υιοθέτηση μέτρων ανάκαμψης και ανάπτυξης με στόχο την μεσοπρόθεσμη απαλλαγή από το μνημόνιο

      • manos avatar
        manos @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 09/02/2012 15:45:22

        Μανώλη,

        Από τη στιγμή που συμφώνησε σε όλα σήμερα, πως θα επαναδιαπραγματευθεί το πρώτο μνημόνιο?

        Κανείς μας δεν αμφιβάλει ότι αυτά που ζητά η τρόικα, οδηγούν σε απόλυτη εξαθλίωση της κοινωνίας, του έθνους, και της συνοχής.
        Πως λοιπόν θα υπάρξει ανάπτυξη και μεσοπρόθεσμη απαλλαγή.

      • The Don avatar
        The Don @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 09/02/2012 18:29:01

        Ρε πατριώτη, οι πολιτικές του μνημονίου 1, δηλαδή κλοψιμο μισθών και συντάξεων κλπ είδες να άλλαξαν; άρα τα αποδέχεται de facto. Δεύτερον, αποδεχόμενος το δεύτερο μνημόνιο που αποδέχονται επίσης ΓΑΠ και Καρατζαφέρης γίνεται ίδιος με αυτούς. Αν δεν τα βλέπεις και δεν τα παραδέχεσαι αυτά είναι απλά γιατί δε θες. Κι εγώ δε θέλω αλλά η πραγματικότητα άλλα λέει. Πρέπει να καταλάβουμε όλοι, αφού έτσι επέλεξε ο Σαμαράς, ότι το παλιό, δηλαδή όλο αυτό το ελεεινό πολιτικό και οικονομικό σύστημα, πρέπει να πεθάνει για να γεννηθεί κάτι καινούριο. Εκ της τέφρας η αναγέννηση. Αλλά, ας μη μασάμε, η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει.

    • βασιλικη κόμπρα avatar
      βασιλικη κόμπρα @ The Don 09/02/2012 15:22:33

      Καλά που κάνεις εσύ αυτό που επιβάλλει το πατριωτικό καθήκον. Μιλάς εμπρηστικά για διχασμό των Ελλήνων.

      • The Don avatar
        The Don @ βασιλικη κόμπρα 09/02/2012 18:32:48

        Φίλε μου, το τελευταίο άρθρο του συντάγματος λέει ότι η υπεράσπιση του βασίζεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων. Αφού δεν το υπερασπίζονται ο Σαμαράς, ο Παπανδρέου και ο άλλος είναι προδότες. Ας μη φοβόμαστε τις λέξεις εδώ που φτάσαμε, καιρός να λέμε την αλήθεια κι ας πονάει. Όσο για το ποιος διχάζει εγώ είμαι πολύ μικρός για να καταφέρω κάτι τέτοιο. Απλά λέω αυτό που αισθάνομαι.

        • Την αλήθεια θες; avatar
          Την αλήθεια θες; @ The Don 12/02/2012 09:19:54

          αν θες να πεις την αλήθεια, τότε να εκθέσεις την κατάσταση που θα αντιμετωπίσει η χώρα, αν πτωχεύσει. Οι Ελληνάρες ζούμε τα τελευταία χρόνια με δανεικά, το έχεις καταλάβει αυτό; ποιος θα σου πληρώνει το μισθό, αν μείνεις μόνος χωρίς τα ζεστά λεφτουδάκια των κωλογερμανών; αν μου πεις ότι οι Έλληνες θα τα καταφέρουν και δεν πεθαίνουν ποτέ, θα γελάω ολόκληρη την κυριακή! ξέρεις πόσες φορές έχουμε πτωχεύσει μετά το 1821; Μυαλό δε βάλαμε ακόμα.

  18. Ταραχή avatar
    Ταραχή 09/02/2012 15:05:29

    Με αυτά τα χαζά να παρηγοριέστε.Τον άλλο μήνα που θα πληρωθείτε φάτε και λίγο παραπολιτικό κουστομπολιό για να χορτάσετε γιατί θα πεινάτε και σείς αλλά το χειρότερο τα παιδιά σας.Αλλά τι σας νοιάζει έγινε τίποτε σοβαρό χθές το βράδυ;Όχι ρε παιδί μου τίποτε όλα μέλι γάλα τον μόνο σοβαρό που έγινε ήταν ότι ο Σαμαράς έκανε τα μούτρα του χοντροβενιζέλου από κρέας.

  19. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 09/02/2012 15:37:12

    Δηλαδή η διαφορά τους ήταν τα 300 εκ. ευρώ.
    Πολύ γρήγορα έπεσαν οι μάσκες Αντώνη. Συμφωνήσαμε στα υπόλοιπα θέματα;
    Τι έγινε αλήθεια με το δίκαιο και τις άλλες κόκκινες γραμμές;
    Κάτι τελευταίο.
    Μέχρι πριν λίγο καιρό μια επίσημη θέση της Νέας Δημοκρατίας δια στόματος Αντώνη Σαμαρά ήταν ότι μόλις αναλάβει τη διακυβέρνηση της χώρας θα κάνει εξεταστική για το "πως φτάσαμε στο μνημόνιο. "
    Τώρα φαντάζομαι, αφού υπόγραψες καταλαβαίνεις ότι η εξεταστική είναι και για σένα.

  20. Κωστας74 avatar
    Κωστας74 09/02/2012 15:44:35

    Οταν εγινε η κυβενρηση Παπαδημου επερπε η ΝΔ να θεσει βετο στο να μεινουν υπουργοι ο Βενιζελος και ο Παπακωνσταντινου.....ηταν τεραστιο λαθος που δεχτηκε να ειναι στην κυβερνηση αυτοι οι δυο εγκληματιες

  21. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 09/02/2012 16:00:54

    Παίδες... τα συμφωνήσανε όλα.... Επικοινωνιακά "ναζάκια" είναι όλες αυτές οι γελοιότητες.....

  22. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 09/02/2012 16:04:13

    Ποιός αποκλείει επαναδιαπραγμάτευση και στο μέλλον ιδίως μετά τις εκλογές; Θα μας απαγορεύσουν να ξαναθέσουμε θέματα όποτε το κρίνουμε σκόπιμο; Δεν το κάνουν άλλα κράτη; Εν πάση περιπτώσει δεν υπάρχουν αντισταθμιστικά μέτρα που θα μπορούσαν να απορροφήσουν την ύφεση που προκαλούν οι μειώσεις μισθών; Όπως για παράδειγμα η απαίτηση του Σαμαρά για τα 7 δις ευρώ του νέου δανείου να πάνε στην αποπληρωμή υποχρεώσεων του δημοσίου σε ιδιώτες, όπως επιστροφές ΦΠΑ, αμοιβές, υπόλοιπα εθνικών συμμετοχών για το ξεκλείδωμα επιχορηγήσεων από εντάξεις στο ΕΣΠΑ κ.ο.κ. που θα δώσουν ανάσα ανάκαμψης στην αγορά και δεν θα κλείσουν επιχειρήσεις ή δεν θα χάσουν άνθρωποι τη δουλειά τους; Και γιατί να μην το ζητήσουμε αυτό και στο μέλλον κάθε φορά που θα δίνεται μία δόση (αν βεβαίως υπογραφεί η δανειακή σύμβαση);

    Πάντα υπάρχει δυνατότητα βελτιώσεων και διαπραγματευσης για τη βελτίωση των οικονομικών συνθηκών.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 09/02/2012 16:09:51

      άλλο αντισταθμιστικό μέτρο θα ήταν να μπει διατίμηση σε βασικά είδη διατροφής ώστε να μειωθεί δραστικά το κόστος του σουπερμάρκετ, τουλάχιστον κατά ποσοστό όσο και η ύφεση των μέτρων που ζητώνται. Λύσεις υπάρχουν. Στήριξη στον Σαμαρά χρειάζεται γιατί αυτός μόνο φαίνεται να έχει τη διάθεση να τα παλέψει όλα αυτά. ΚΚΕ, ΣΥΡΙΖΑ μόνο να φωνάζουν ξέρουν, δεν μπορούμε να στηριχτεί κανείς σ' αυτούς.

  23. STATHIS avatar
    STATHIS 09/02/2012 16:04:42

    ΠΑΡΑΚΑΤΩ ?????????? ΤΩΡΑ (ας πούμε...) ???

  24. σίγουρος avatar
    σίγουρος 09/02/2012 16:10:29

    Α! ρε Αντώνη...

  25. ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
    ΜΠΑΜΠΗΣ 09/02/2012 16:18:31

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΛΑΜΠΡΟ.
    ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΕΣΥΡΑΝ ΟΙ ΠΑΣΤΟΚΟΙ ΣΤΟ ΑΡΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΧΟΛΙΚΗ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑΛΛΑ ΚΩΛΟΚΑΝΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ.
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΥΣ ΕΣΩΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ.
    Η ΣΑΠΙΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΑΤΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

  26. airman avatar
    airman 09/02/2012 16:23:51

    Καληνύχτα Ελλάδα! Έλληνες ξυπνήστε, είναι πλέον αργά!

  27. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 09/02/2012 16:26:02

    αντωνη σαμαρα φυγε τωρα απο το καδρο των δοσιλογων.
    δεν ανηκεις εκει.
    φυγε σημερα. καλεσε την κοινωνια στο συνταγμα και στην γενικη απεργια.
    φυγε σημερα απο καθε στημενη συζητηση.
    κανεις δεν θα ξεχασει ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ, θετικα , η , αρνητικα.
    μεινε με την κοινωνια και οχι με τα λαμογια.

  28. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 09/02/2012 16:56:00

    Βασικά έπρεπε να τον βουτήξει τον χοντρό από το σβέρκο και να τον αρχίσει στις ξανάστροφες αλλά έχε χάρη τέτοια ώρα...

  29. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 09/02/2012 17:04:59

    Άντε γεια Ελλάδα και οι 4 σε ...έσωσαν:

    «Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι διαβουλεύσεις της κυβέρνησης με την τρόικα για το θέμα, το οποίο είχε απομείνει ανοικτό» αναφέρει μεταξύ άλλων ο κ. Παπαδήμος σε επίσημη ανακοίνωσή του.

  30. Ιεροκλής avatar
    Ιεροκλής 09/02/2012 17:14:45

    "Μη πεποίθατε επί υιούς ανθρώπων οις ουκ έστι σωτηρία"

  31. Orestios avatar
    Orestios 09/02/2012 17:28:07

    Εκ του αποτελέσματος (συμφωνία σε όλα) δεν προκύπτει από πουθενά κάτι τέτοιο

  32. Fanis avatar
    Fanis 09/02/2012 18:00:48

    είτε θα αποχωρούσε από τη σύσκεψη τινάζοντας τα πάντα στον αέρα.
    ==
    Παιδια ειπαμε.
    Ψηφοφορος της Νεας Δημοκρατιας ειμαι απο το 1977 και εντευθεν..
    Με πολλους και διαφορους αρχηγους..

    Θεωρω την Ν.Δ "το μη χειρον βελτιστον"..
    Αυτο ομως δεν σημαινει οτι μου αρεσει το "δουλεμα"..
    Ριχνω λευκο και ..καθαρισα..

    Τι λετε ρε "κυριος" παραπανω??
    Εγω καταλαβαινω οτι επρεπε να παει και να συμφωνησει ...αλλιως θα τα τιναζε .."ολα στον αερα"!!!
    Και "ποια ολα" δηλαδη,για ναχουμε καλο ρωτημα???

    Παρακαλω παρακαλω .. ΠΟΙΑ ΟΛΑ ρε παιδια??