#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/08/2012 22:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άγριος καυγάς Βενιζέλου - Χρυσοχοϊδη



Έντονο φραστικό επεισόδιο Βενιζέλου- Χρυσοχοϊδη σημειώθηκε μετά την σύσκεψη των πολιτικών αρχηγών στο Μαξίμου. Ο κ. Βενιζέλος συγκάλεσε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ για να τους ενημερώσει, αλλά δέχθηκε έντονη φραστική επίθεση από τον  κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του κόμματος Μιχάλη Χρυσοχοϊδη με αφορμή την στάση του για τα μέτρα.

Ο κ. Χρυσοχοϊδης επέκρινε τον κ. Βενιζέλο ότι  παίζει επικοινωνιακά παιχνίδια, ενώ έχει υπογράψει τα μέτρα. "Τι είναι αυτά που κάνεις, αφού εσύ υπέγραψες τα μέτρα" φέρεται να του είπε. Σύμφωνα με παρευρισκόμενους βουλευτές, ακολούθησε ο εξής διάλογος:

Μιχ. Χρυσοχοΐδης: Πρέπει να στηρίξουμε τα μέτρα με ειλικρίνεια και όχι με αμφισημίες.

Ευ. Βενιζέλος: Την ίδια στάση κρατάς σε όλα τα θέματα. Στόχος σου είναι η αμφισβήτησή μου και η υπονόμευση της παράταξης.

Μιχ. Χρυσοχοΐδης: Πάρ’ το πίσω…

Ευ. Βενιζέλος: Δεν παίρνω τίποτε πίσω. Αν θέλεις μπορείς να φύγεις!

Μιχ. Χρυσοχοΐδης: Δεν έχω να πάω πουθενά, φύγε εσύ!

Στο σημείο αυτό ο κ. Χρυσοχοϊδης αποχώρησε βροντώντας την πόρτα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Enzo avatar
    Enzo 01/08/2012 22:45:09

    Εγω άλλες εκλογές δεν βλέπω να γίνονται σε αυτη την χώρα .
    Μετα θα έχουμε αλλα κόλπα , όπως παλια .
    Θα ξεπεραστούν οι πολιτικοι .

    • Scarface avatar
      Scarface @ Enzo 02/08/2012 11:58:29

      Αν ειναι με τα "αλλα κολπα" να τους στειλουν παλι στα παρισια και στα βερολινα για "αντισταση", να λειπει.

      Αν ειναι να τους στειλουν στην κρεμαλα, γιατι οχι?

  2. NICK avatar
    NICK 01/08/2012 22:48:32

    αυτα είναι για να περναει η ωρα.ο αστισμός τα έδωσε όλα για να βγαλει αυτη τη συγκυβερνηση και θα τη στηρίξει με λύσσα μεχρι τελους. η συγκυβερνηση δε θα πεσει από εσωτερικα προβλήματα.αυτό είναι προφανες. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΙΞΟΥΝ.

    Η ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ.

    • bladerunner82 avatar
      bladerunner82 @ NICK 02/08/2012 00:21:34

      ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΡΓΑΤΟΠΑΤΕΡΑ!
      ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΜΕΛΟΥΚΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ...

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ NICK 02/08/2012 00:50:09

      Παντως οχι το κινημα των εργαζομενων του ΣΥΡΙΖΑ, γιατι οι βολεμενοι κρατικοδιαιτοι καρεκλο-κενταυροι του ΣΥΡΙΖΑ δεν μπορουν να εχουν καμια σχεση με εμενα που ειμαι κακο-πληρωμενος εργαζομενος του ιδιωτικου τομεα.

  3. Ραβινος avatar
    Ραβινος 01/08/2012 23:08:12

    Τι τα θες τι τα γυρευεις δυστυχως το προηγουμενο αρθρο ''Αρχηγός χωρίς … κόμμα ο Βενιζέλος'' ηταν προφητικο !Ακομα περισσοτερο δυστυχως αυτο συμβαινει μεσουσης της οικονομικης κρισεως και εν οψει ληψεως σημαντικοτατων αποφασεων για το μελλον της Ελλαδας !Ο Βενιζελος αποδεικνυεται κατωτερος των περιστασεων για αλλη μια φορα !

  4. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 01/08/2012 23:14:56

    Ἦταν κάποτε δύο φίλοι,κάποια στιγμή τσακώθηκαν καί λέει ὁ ἕνας στόν ἄλλο:φύγε! ὄχι,ἐσύ νά φύγεις,τοῦ ἀπαντάει ὁ ἄλλος.Ἐσύ φύγε,τοῦ λέει ὁ πρῶτος.Δέν φεύγω,φύγε.....,τελικά..δέν ἔφυγε κανείς...

  5. nestrom avatar
    nestrom 01/08/2012 23:15:57

    Εδώ καράβια καίγονται, βαρκούλες αρμενίζουν...

  6. Κώστας τουρίστας. avatar
    Κώστας τουρίστας. 01/08/2012 23:42:34

    ΄Αρχισαν τα όργανα....σε Ρε ματζόρε. (Παίζεται και σε ΣΟΛ σφαλτσόρε...)

  7. Εύα avatar
    Εύα 01/08/2012 23:47:28

    Μα τι έκανε ο Χρυσοχοΐδης; απλά θύμισε στον υπονομευτή της παρούσας κυβέρνησης τι υπέγραψε...

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 02/08/2012 00:26:37

    "Αν ο κροκόδειλος έφαγε τον εχθρό σου, αυτό δε σημαίνει πως έγινε και φίλος σου." ~Γκαίτε

  9. ειδωλοκλάστης avatar
    ειδωλοκλάστης 02/08/2012 07:54:02

    ...τά καλτσόν σας.

  10. Ηase avatar
    Ηase 02/08/2012 12:24:38

    Εδω η Ελλαδα καιγεται και στο ΠΑΣΟΚ χτενιζονται