26/10/2011 14:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άγρια αποδοκιμασία Μπεγλίτη στην Θεσσαλονίκη



Αντιμέτωποι με τις αποδοκιμασίες του κόσμου βρέθηκαν στη Θεσσαλονίκη τόσο ο υπουργός Εθνικής Αμυνας Π. Μπεγλίτης, όσο και ο υφυπουργός Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων Γ. Μαγκριώτης, κατά την προσέλευσή τους στον ιερό ναό Αγ. Δημητρίου στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για τον πολιούχο της πόλης και την επέτειο των 99 ετών από την απελευθέρωση της.

Συνθήματα καθ' όλη τη διάρκεια της προσέλευσης των επισήμων, φώναζαν εργαζόμενοι στο πρόγραμμα «Βοήθεια στο σπίτι», ενώ με αποδοκιμασίες υποδέχθηκαν τους εκπροσώπους της κυβέρνησης κι άλλοι πολίτες που είχαν συγκεντρωθεί έξω από τον ιερό ναό.



Με μαύρα περιβραχιόνια οι εκπαιδευτικοί στις παρελάσεις

Να φορέσουν μαύρα περιβραχιόνια κατά τις παρελάσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου κάλεσε χθες τους εκπαιδευτικούς η ΟΛΜΕ μετά την απόφαση του διοικητικού συμβουλίου που υιοθετήθηκε από τη Γενική Συνέλευση των προέδρων των ΕΛΜΕ.

Παράλληλα, αποφασίστηκε να συνταχθεί «κείμενο που θα επικαιροποιεί το περήφανο "όχι" του ελληνικού λαού και τη μεγαλειώδη αντίσταση στη σημερινή συγκυρία» προκειμένου να διαβαστεί στις σχολικές εορτές.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. zap-zap avatar
    zap-zap 26/10/2011 13:19:45

    τους έβγαζε και γλώσσα ο Μπεγλίτης ή μου φάνηκε;

  2. brankaleon avatar
    brankaleon 26/10/2011 13:21:26

    ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ

  3. vassilis avatar
    vassilis 26/10/2011 13:35:35

    Αυτο επρεπε να γινει πριν τα πραγματα φθασουν εδω.Οσον αφορα το βοηθεια στο σπιτιγιατι πρεπει να τους πληρωνει το κρατος;Αν θελουν να προσφερουν υπηρεσιες να πληρωνονται απο αυτους που τις προσφερουν!

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ vassilis 26/10/2011 13:45:37

      Τρία πουλάκια κάθονταν...

  4. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 26/10/2011 13:45:01

    Αυτό που βλέπω εγώ είναι πως οι όποιες αντιδράσεις είναι πάντα απο κάποιους ,λίγους ή πολλους , που έχουν προσωπικά οικονομικά συμφέροντα ,μειώσεις μισθών ,απολύσεις κλπ. Εντάξει ,λογικά διαμαρτύρονται ,αλλα που είναι όλος ο Ελληνικός λαός να ξεσηκωθεί για το ξεπούλη,α της πατρίδας?

    Ας μήν κοροιδευόμαστε ,τέτοιοι που είματε, βρίσκουν και τα κάνουν ,και οι ξένοι ,και τα ντόπια λαμόγια.

  5. Orestios avatar
    Orestios 26/10/2011 14:26:19

    Τόσοι πολλοί απόστρατοι μαζεύτηκαν?
    Δεν θα τους πατάξει??????

    • Κώστας Τ avatar
      Κώστας Τ @ Orestios 26/10/2011 15:49:55

      Να δείτε που στο τέλος θα κατηγορήσει πάλι τους απόστρατους!Οι απόστρατοι συμπεριφέρθηκαν κοσμίως,αν εξαιρέσουμε τις μπούφλες που έφαγε ένας καραφλός "δημοσιογράφος"!!!
      Έξω από τα στρατόπεδα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα κ. υπουργέ αμύνης!!!Πως θα κάνουν συγκέντρωση στις επόμενες εκλογές;;;

  6. αν,βορινος avatar
    αν,βορινος 26/10/2011 14:28:33

    Ntροπη και καταισχυνη .Οσο δικαιο αν εχουν οι διαμαρτυρομενοι ο χωρος και ο τροπος και ο χρονος δεν προσφερονται για τετοιου ειδους συμπεριφορες.

    • SERTIS avatar
      SERTIS @ αν,βορινος 26/10/2011 15:02:00

      ο χώρος είναι ΕΞΩ από την εκκλησία.Άρα μια χαρά προσφέρεται.Ο Χρόνος είναι Η ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ και άρα μια χαρά προσφέρεται για γιούχα στον κατοχχικό εκπρόσωπο

    • ΝΙΚΗ avatar
      ΝΙΚΗ @ αν,βορινος 26/10/2011 15:19:10

      Στο δρόμο τον γιουχάραν όχι μέσα στο ναό! Όσο για το χρόνο, μετά τις αποδοκιμασίες κακώς που δεν του ευχήθηκαν και χρόνια πολλά!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ αν,βορινος 26/10/2011 16:19:06

      αν. βορινέ,
      είσαι της πολιτικής ορθότητας????
      Ξυδάκι

    • Ταραχή avatar
      Ταραχή @ αν,βορινος 26/10/2011 16:19:38

      Σιγα εσύ μη χαλάσει η εικόνα της τελετής.Χανόμαστε και συ κοιτάς τον περιβάλλοντα χώρο της διαμαρτυρίας;Γιαυτό μας ξεσκίσανε.

  7. axiokratikos avatar
    axiokratikos 26/10/2011 14:41:06

    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ...

  8. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 26/10/2011 15:51:17

    ΜΑΖΙΚΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΟΧΙΚΟ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ!
    ΕΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟ "ΟΧΙ" ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΜΑΣ!
    ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΤΑΞΙΟΙ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ!

  9. juliet avatar
    juliet 26/10/2011 16:20:18

    Δεν είμαστε καλά .Ο ναός του Θεού είναι η ψυχή μας και η αγάπη και η εκτίμηση που έχουμε στον συνάνθρωπο.
    Δηλαδή όλοι αυτοί που μαζεύονται και στέκονται προσοχή μπροστά -μπροστά και κάνουν το σταυρό τους είναι οι ευηπόληπτοι και οι κακομοίρηδες που πεινάνε και ζητάνε είναι μιάσματα μπροστά στα μάτια του Θεού.
    Κατι μου θυμίζει ....Τελώνες και Φαρισαίοι.Αυτός δεν ντράπηκε που μπήκε στο ναό ,το ναό του Αη-Δημήτρη ,δεν ντράπηκε που πάτησε τα χώματα τα ματωμένα ,που σήμερα γιορτάζανε την απελευτέρωση και πήγε ο προσκυνημένος να κάνει τι;Ντροπή ....Καλά του έκαναν ,και ο Θεός με το μέρος μας είναι!

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ juliet 26/10/2011 16:34:16

      Όταν τα ΜΑΤ του ΜΠΑΤΣΟΚ μας πετούσαν δακρυγόνα μέσα στον Ιερό Ναό του Αγίου Παντελεήμονα και έδερναν ασύστολα, δεν είδα καμιά "προοδευτική σουσουράδα" να κουνήσει την ουρίτσα της!
      Τώρα βρήκανε άλλοθι στον ΥφΕξ.
      Ετοιμαστείτε για τα χειρότερα!
      Καλημέρα Ιουλιέτα!!!

      • juliet avatar
        juliet @ Σταύρος 26/10/2011 21:01:57

        Sταύρο,
        καλησπέρα,και το θεΐκό επευφήμισαν τον Ψωμιάδη...η εκδίκηση της μάσκας,χαχαχα.
        Ο Ιησουιτισμός μας έχει φάει ,ο κόσμος άρχισει να έρχεται στα ίσα του.

        • Σταύρος avatar
          Σταύρος @ juliet 26/10/2011 21:19:11

          Εμείς οι παλαιότεροι διαβάζαμε την ΜΑΣΚΑ και τις περιπέτειες του Ζορρό στην Άλτα Καλιφόρνια!
          Οι νέοι θα διαβάζουν στα ιστολόγια τις Περιπέτειες του... Ψωμιάδη, στην Επάνω Ελλάδα!!!
          :) :) :) :) :) :)

  10. Orestios avatar
    Orestios 26/10/2011 16:20:46

    Τους έχω ικανούς να κατηγορήσουν τους απόστρατους ξανά.
    Όμως κανείς από αυτούς δεν είδε τί περιποίηση έλαβε ο πολυαγαπημένος τους Σοσιαλιστής Καντάφις από τον λαό.

  11. Stefanos avatar
    Stefanos 26/10/2011 18:04:55

    Όσοι δεν είστε από τη Θεσσαλονίκη να σας ενημερώσω ότι η εξέδρα των επισήμων για την παρέλαση, που έχει στηθεί στη Λεωφόρο Μ. Αλεξάνδρου, βρίσκεται ακριβώς κάτω από το ολοκαίνουριο γερμανικό προξενείο που δεσπόζει στην περιοχή και βλέπεις ψηλά να κυματίζει η γερμανική σημαία. Από κάτω θα σταθούν οι δοσίλογοι και θα αναγκάσουν τον Ελληνικό Στρατό να τους αποτίσει χαιρετισμό.

    • Y. avatar
      Y. @ Stefanos 26/10/2011 19:55:31

      Φοβερή παρατήρηση και σημείωση!!

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 26/10/2011 19:58:41

        ...το οποίο κτίστηκε με παρεκλήσεις του ΓΟΚ, που δόθηκαν από τη πολεοδομία Θεσ/νίκης

        • vardarskian avatar
          vardarskian @ Y. 26/10/2011 21:41:18

          με τη μεσολάβηση του γ.γ. πολιτισμού Ζαχόπουλου...

          • Y. avatar
            Y. @ vardarskian 26/10/2011 23:11:49

            Να τον χαίρετε ο Καραμανλής
            (δλδ η Νομαρχία δε μπαίνει στη μέση?)

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Stefanos 26/10/2011 23:39:01

      Μακάρι να βρίσκονταν κάποιοι να μετέτρεπαν την παρέλαση σε... παρέλαση στο Κάιρο πριν από 30 χρόνια...

  12. Λουκας avatar
    Λουκας 26/10/2011 21:29:11

    Ολοι οι παρελαυνοντες θα γυρισουν το προσωπο τους στην αντιθετη πλευρα.

  13. Ρούλα avatar
    Ρούλα 26/10/2011 21:31:37

    Θεσσαλονικεις, που ειναι τα γιαουτρια και οι μουτζες να το καταλαβει καλυτερα;

  14. noldor avatar
    noldor 26/10/2011 22:35:29

    Σε νησί τουΑιγαίου ετοιμάζονται 3000 αυγά.

  15. μαρικα avatar
    μαρικα 27/10/2011 02:11:49

    Τους φτυνουν και αυτοι νομιζουν πως βρεχει.

  16. Σταύρος avatar
    Σταύρος 27/10/2011 02:31:24

    Ναι τον κακομοίρη τον Ανουάρ!
    Live τον είχαν "φάει"!
    Το θυμάσαι, ε;!

  17. Απορία avatar
    Απορία 27/10/2011 02:37:50

    Εαν αυτές του Μπεγλίτη είναι αποδοκιμασίες, τι να είναι αυτά που ακούγονται πλέον στα γήπεδα:
    www.youtube.com/watch?v=0Ptmdq1uWGo&feature=player_embedded
    (για ακούστε κυρίως γύρω στο 3:15)

  18. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 27/10/2011 09:18:24

    εμαθα οτι καταχειροκροτήθηκαν οι γκιουλέκας-ιωαννίδης...αλλά το απέκρυψαν τα πασοκικά ΜΜΕ

  19. juliet avatar
    juliet 27/10/2011 14:20:59

    Πιστεύεις αν δεν υπήρχαν τα κινητά ,τα video ,το internet ,γενικά τα πολυμέσα θα μάθαινες για τα γιούχα και τα φτυσίματα απο τους πληρωμένους δημοσιογραφίσκους;Απόδειξη ότι καλό γίνεται το αποσιωπούν.Θα έλθει και η ώρα τους.......να πάρουνε το μερίδιο απο την πίττα της προδοσίας .

  20. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 27/10/2011 23:38:45

    Ο ΜΠΕΓΛΙΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΛΕΕΙ Ή ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ? ΜΕ 20 ΜΠΡΑΒΟΥΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ....ΤΣΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ.....Α ΡΕ....ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΞΥΛΟ ΣΕ ΣΤΥΛ ΕΚΟΦ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ......