#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/07/2011 12:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΤΑ CDS Παγκόσμια



Κάποια νούμερα

- Παγκόσμιο Χρέος = 50 τρις δολλαρια

- Στις ΗΠΑ, για να πληρώσουν ΜΟΝΟ τους τόκους πρέπει να αυξήσουν τη Φορολογια στο 65%

- 700τρις Δολλ η Παγκόσμια "αξία" των Παραγώγων !

- το 60% όλων των Κρατών θα Χρεοκοπήσουν



ΠΠ

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. BellaDonna avatar
    BellaDonna 11/07/2011 12:22:04

    .....Μάλιστα.. Χαμένος πόλεμος δλδ...
    Εαν υπήρχε μια περίπτωση να βγει η Ελλάδα απο την "κρίση", μάλλον θα την συμπαρέσευρε ξανά το γενικό χάος... Διόρθωσε με, αλλά νομίζω οτι αυτό που θέλουν ,είναι μισοπεθαμένες οικονομίες έως να εξαθλιωθούν εντελώς τα έθνη...
    Αρα, υπάρχει ελπίδα σωτηρίας, τώρα, σε μερικά χρόνια, κάποτε????

    • drider avatar
      drider @ BellaDonna 11/07/2011 13:16:01

      Η αειφόρος ανάπτυξη θα ξεκινήσει από τη ρύθμιση των χρεών των κρατών σε βιώσιμα επίπεδα, και όχι από τις "πρασινάδες" που ονειρεύονται αρκετοί...

  2. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 11/07/2011 13:36:55

    Κοίτα που θα βγει αληθινός ο Λιακόπουλος..και τον είχα για γραφικό...

  3. ό παγωτατζής avatar
    ό παγωτατζής 11/07/2011 13:48:25

    ρε φίλε μου ΠΠ,
    αφού τα είπαμε..Ενα παγκόσμιο ΙΟU είναι τό σύστημα για να μετατρέπει τήν υποσχετική σε πραγματική αξία.!!!
    Κοινώς κλέψιμο με τό "βαμβάκι"...Απαλό και Μεταξωτό ρε παιδί μου!!
    Με τό χαρτί και τό μολύβι...
    Καλά κάνεις και τό δείχνεις με νούμερα συνεχώς....Και μήν νομίζεις ότι οι παίρνοντες τίς αποφάσεις δεν καταλαβαίνουν τα νούμερα..
    Οοοοοχιιιι!!!! Στεναχωριούνται γιατί προσπαθείς(και εσύ) να τούς χαλάσεις το game,φίλε μου!
    Μόνον αυτό τούς ενδιαφέρει!!!!
    Μέ Πατρίδες και Αξίες θα ασχολούμαστε τώρα;;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ό παγωτατζής 11/07/2011 14:37:43

      αυτο το 41% θα μου το λυσεις??? τρελλενομαι οταν μενω με αποριες !

      ΠΠ

      • ό παγωτατζής avatar
        ό παγωτατζής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/07/2011 21:00:40

        απλό είναι: "ετησιοποιημένη απόδοση" 41% πχ
        100 € ομόλογο πουλήθηκε 2 μήνες πρίν τήν ληξη του-Αυγουστος- για 70€
        Τόση εμπιστοσύνη στην ΕΕ και τα ταμεία είχαν! ¨η τό σορτάρισμα απέδιδε περισσότερα..ή ή γιαγιά από το Τενεσσί ..πανικοβλήθηκε!
        Ο αγοραστής ;
        από κάλυψη θέσης ,εσωτερική αναδιάρθρωση θεσμικού, μέχρι κέρδος έναντι οιοδήποτε ρίσκου...
        Αν δεν υπάρξει πτώχευση, θεωρητικά ό θεσμικός άπληστος.... κερδίζει 41%!!!

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/07/2011 15:53:15

    Σε λίγο που η σημερινή αξία (700 τρις) των "παραγώγων" (secondaries διάβασα ότι τα λέει η εταιρεία του Ανδρίκου) θα ξεπεράσει το ενεργητικό των 1000 τρις δολλαρίων που ανακυκλοφορουν συνεχώς ως κεφάλαιο δανεισμού θέλω να δω τι θα γίνει.

    Δεν υπάρχει άλλη λύση για τις χώρες, από το να ΚΗΡΥΧΤΕΙ ΕΠΑΧΘΕΣ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΧΡΕΟΣ.

    Ο κύκλος αυτός πρέπει να διαρραγεί σε κάποιο σημείο του. Ρήξη δακτυλίου.

    Όλοι συμφωνούν ότι ο καταλληλοτερος να σπάσει τον κύκλο αυτό είναι οι Δυνάμεις του Ελληνισμού και του Ελληνικού λαού.

  5. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/07/2011 15:55:35

    Ο Ο. χθες ούτε λίγο ούτε πολύ στο εβδομαδιαίο διάγγελμα που απευθύνει Live από τηλεοράσεως (όπως ζωντανή αναμετάδοση των υπουργικών συμβουλίων ένα πράγμα...) ΕΨΕΞΕ (χρησιμοποιώ απαλη λέξη) το χρέος της ΕΛΛΑΔΑΣ για την αύξηση της ΑΝΕΡΓΙΑΣ στην ΑΜΕΡΙΚΗ !!!!

    • ό παγωτατζής avatar
      ό παγωτατζής @ αλλενάκι 11/07/2011 21:04:04

      Ε! καλά !! φαίνεται ότι ή πεταλούδα ακόμη ...πετάει!