16/11/2011 15:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Συνέλαβαν και τον ιδιοκτήτη των BodyIine

Ο ιδιοκτήτης της γνωστής αλυσίδας κέντρων αισθητικής BodyIine συνελήφθη το πρωί σήμερα για χρέη προς το Δημόσιο. Πρόκειται για 72χρονο, η επιχείρηση του οποίου οφείλει 600.000 ευρώ. Ο συλληφθείς διαθέτει καταστήματα σε όλη την Ελλάδα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 16/11/2011 15:21:39

    Τι έγινε? Είχε απλήρωτο το λέιζερ? Beam me up Scotty.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ manos 16/11/2011 17:16:16

      Ενημερωμένο σε βρίσκω!

  2. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 16/11/2011 15:58:32

    Ντροπή του! Άφηνε και τόσο κόσμο απλήρωτο για μήνες ο γεροξεκούτης... τι να τα κάνεις τόσα λεφτά άνθρωπε μου με το ένα πόδι στον τάφο?

  3. Agni avatar
    Agni 16/11/2011 16:14:04

    "φιλική" χώρα για επενδύσεις..Το θηρίο πεινάει και θέλει χρήματα,και φυσικά όχι για τους πολίτες..Ανεξέλεγκτο φαιοπράσινο πογκρόμ και όποιον πάρει ο χάρος..

  4. Γλαυξ avatar
    Γλαυξ 16/11/2011 16:25:37

    @ Agni
    Τι ακριβώς εννοείς ? Δεν θα έπρεπε να τον συλλάβει?
    Πραγματικά με τέτοια μυαλά που κουβαλάμε είμασρε άξιοι της μοίρας μας
    Έλεος πια με τη δήθεν συμπόνια για κάθε φοροκλέφτη.
    Τα νοσοκομεία και σχολεία πως θα λειτουργήσουν?
    Οι δημόσιοι υπάλληλοι (πολλοί εκ των συνσχολιαστών ανήκουν σε αυτούς)
    πως θα πληρωθούν?
    Αχ το ξέχασα καλέ με δανεικά τα οποία μετά δεν θέλουμε να πληρώσουμε !!
    Έλεος πια ......
    Ελπίζω να μη με κόψετε

    • Agni avatar
      Agni @ Γλαυξ 16/11/2011 16:56:41

      Έλλειψη εμπιστοσύνης γιατί εδώ και δύο χρόνια τίποτα δεν γίνεται για καλό και προς όφελος του πολίτη(πεστο εμμονή,πεστο ψύχωση δεν πιστεύω οτι σώζουν εμάς και αυτό ίσως να είναι και η μοναδική "ιδεοληψία" που δεν θα αναιρούσα ποτέ και για κανένα λόγοστη ζωή μου),αλλα μάλλον προς όφελος κάποιων που θέλουν να βρουν στρωμένο έδαφος και ανύπαρκτους εγχώριους επιχειρηματίες,ίσως?Αηδία για τα(ο) κανάλι(α) που θα το παρουσιάζουν το βράδυ σαν ηρωικό ανδραγάθημα,ποντάροντας στα αισθήματα ζηλοφθονίας για τους "κακούς πλούσιους" που επιτέλους τιμωρούνται,ίσως?Ιδεολογική διαφορά με το "σοσιαλιστικό" κράτος που παρεμβαίνει όλο και περισσότερο στη ζωή μας οικονομική και μη ξεπουλώντας απο τη μια ζωτικούς τομείς όπως η παιδεία και η υγεία και απο την άλλη σφαγιάζει με φόρους ότι κινείται και δεν κινείται,ίσως?Λίγο χιούμορ για την υπερβολική,αδιάκριτη και ανευ προηγουμένου καταστολή σε κάθε επίπεδο-οικονομικό,κοινωνικό/πολιτικο ίσως?Λεφτά για μισθούς και συντάξεις που είναι ελάχιστα σε σχέση με το χρέος μπορούν να βρεθούν,αλλα ξέχασα,μας δεσμεύει και το μνημόνιο για το που,πως και πόσο θα δανειζόμαστε..

      • Theoprovlitos avatar
        Theoprovlitos @ Agni 16/11/2011 17:46:54

        Η παρατηρηση περι εξοντωσεως των εγχωριων πλουσιων έχει μια βαση.

        Πλην όμως ο συγκεκριμενος κύριος, εκτος από τα Bodyline εχει ΚΑΙ τα Silouette (από όσο ξερω). Και για καποιο διαστημα (τουλαχιστον για το τελος της δεκαετιας του 80-90) ήταν ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ διαφημιζομενος στην Ελλαδα. Μιλαμε περασαν απο τα χερια του δισεκατομμυρια δραχμες.

        Υπηρξα συμμαθητης με το γιο του στο Λυκειο τον οποίο κατα τη θητεία μου στο Π.Ν. τον πετυχα οδηγό ναυαρχου....

        Φαινεται πάντως πως ούτε οι εβραίοι επιχειρηματίες μένουν στο απυρόβλητο...

  5. juliet avatar
    juliet 16/11/2011 17:21:58

    Παληκάρι ο γέρος.Τέτοιους χρειαζόμαστε για πρωθυπουργούς .Πούσουνα ''παληκάρι'' όταν ο ΓΑΠ εψαχνε γι' αντ΄αυτού;

  6. Γιώργος1 avatar
    Γιώργος1 16/11/2011 18:26:06

    Για την εταιρεία HOCHTIEF γιατί δεν μιλάει κανείς; Επειδή είναι γερμανική;

  7. Agni avatar
    Agni 16/11/2011 18:34:09

    'Οπως κατάλαβες,καθόλου δεν υπερασπίζομαι οποιαδήποτε αδιαφανή δραστηριότητα μικρή η μεγάλη,λίγο χιουμοριστικό αντίλογο έκανα,στην υστερία που πιάνει τα κανάλια για τους τρομακτικούς, "φοροφυγάδες",λες και αυτοί είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχουμε,η με το να τους συλλάβουμε εκδικητικά θα λυθούν όλα τα άλλα..Το αντιμετωπίζω σαν λαικίστικο παυσίπονο απόδοσης δικαιοσύνης κατα κάποιο τρόπο,τη στιγμή που πραγματικοί οικονομικοί εγκληματίες βρίσκονται σε ηγετικά πόστα θεσμικά και μη..Όσο για το αν ήταν Εβραικής καταγωγής δεν έχει να λέει,πάντοτε,ο Εβραικός λαός ήταν αναπόσπαστο κομμάτι του εγχώριου οικονομικού βίου,με λαμπρή σταδιοδρομία απο τη Βυζαντινή κι όλας εποχή,οπότε αποτελεί αξιοπερίεργο αποκλειστικά και μόνο απο την άποψη οτι ο ΓΑΠ,έχει καταργήσει κάθε είδος φορολογίας σε αυτή την εθνοθρησκευτική κοινότητα..

  8. ΝΙΚΗ avatar
    ΝΙΚΗ 16/11/2011 20:41:30

    Το Βοσκόπουλο που χρωστάει εκατομμύρια δεν τον συλλαμβάνουν γιατί κρύβεται καλά; Καλύτερα κι από τον Ψωμιάδη;

  9. α.χ. avatar
    α.χ. 16/11/2011 23:03:04

    Οσο υπαρχουν φοροκλεφτες πολιτικοι θα υπαρχουν φοροαντιστασιακοι πολιτες.

  10. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 17/11/2011 19:13:45

    Agni είπε:
    ο ΓΑΠ,έχει καταργήσει κάθε είδος φορολογίας σε αυτή την εθνοθρησκευτική κοινότητα...( αναφέρεται στους Εβραίους)

    Καλά, πού διαβάζεις και αναπαράγεις αυτές τις αρλούμπες;Αν ο ΓΑΠ είχε καταργήσει τη φορολογία στους Εβραίους, θα συλλαμβάνανε τον Λεβή;
    Γράφε πιο συχνά, χρειάζεται το γέλιο στη σκυθρωπή και μελαγχολική εποχή που ζούμε...