14/09/2010 18:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στο άρθρο 99 και το "Πεντελικόν"

Την προστασία των ευεργετικών διατάξεων του αρθρου 99 του ν. 3588/2007 του νέου Πτωχευτικού Κώδικα, εξασφάλισε σύμφωνα με πληροφορίες του euro2day, η «Ξενοδοχειακές Επιχειρήσεις ΒΑΡΔΗΣ ΑΕ» την 12η Αυγουστου 2010 με την υπ.αριθμ.751 Απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Αθηνών.

Την υπαγωγή στις διατάξεις του ν. 3588 ζήτησε η ίδια η εταιρεία με αίτηση που κατέθεσε αρχές του έτους, συζητήθηκε στις 16 Ιουνίου, και που πλέον συνεχίζει απρόσκοπτα την λειτουργία της προστατευμένη απο τις απαιτήσεις των πιστωτών της.

Η «Ξενοδοχειακές Επιχειρήσεις ΒΑΡΔΗΣ ΑΕ» έχει στην ιδιοκτησία της και διαχειρίζεται το πολυτελές ξενοδοχείο ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΝ στη Κηφισιά και σύμφωνα με την ιστοσελίδα της τις επιχειρήσεις Κτημα Πεντελικόν, Πεντελικόν Catering κ.α.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 14/09/2010 19:07:12

    ...ετσι ετσι να συνεχισει ο ΓΑΠ και δεν θα μεινει επιχειρηση ορθια.....!!! Τοτε τι θα κανει????

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 14/09/2010 19:08:35

      α ξεχασα .... εχει το Παμπουκη.....αυτος θα φερει το χρημα...

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 14/09/2010 19:35:42

        Άξιος!!!!!

  2. kiki avatar
    kiki 14/09/2010 20:07:36

    Στο Πεντελικο γινανε οι συναντησεις ΓΑΠ =Goldman sacs πριν τις εκλογες ,για το χρεος που ειχε η εν λογω εταιρεια?
    Αρα δεν ειναι μονο καντεμης ο Μητσοτακης,εχουμε και το πνευματικο του παιδι.

  3. kiki avatar
    kiki 14/09/2010 20:11:42

    Το χρεος συμπληρωνω της χωρας απο την εποχη Σημιτη,που καλυψαμε το ελλειμα,δανειζοντας μας η καλοψυχη αυτη εταιρεια,για να μπει η Ελλαδα στο ευρω.Η δυνατη Ελλαδα,του Σημιτη.

  4. Drifty avatar
    Drifty 14/09/2010 20:30:00

    Το Πεντελικό είναι και ιστορικό ξενοδοχείο. Παρά λίγο να διαλυθεί κάποτε εκεί το ΠΑΣΟΚ, επι Αντρέα Παπανδρέου. Την διάσπαση την είχαν σώσει τότε ο Λαλιώτης και ο Τσοχατζό. Ρε πως αλλάζουν οι καιροί !!!!!

  5. tony avatar
    tony 14/09/2010 21:59:27

    …ετσι ετσι να συνεχισει ο ΓΑΠ και δεν θα μεινει επιχειρηση ορθια…..!!! Τοτε τι θα κανει????
    Σιγά το πρόβλημα.
    Δεν τους έχει καμμια ανάγκη τους βρωμοκαπιταλιστες που ασχολούνται με δουλειές και σαχλαμάρες.
    Αυτός τραβάει πέντε υπογραφές και μαζεύει λεφτά που εσείς ούτε στον ύπνο σας δεν μπορείτε να τα δείτε με αυτές τις σαχλαμάρες.
    Ο Γιώργος μόνος του είναι η βαριά βιομηχανία αυτής της χώρας.
    Η βιομηχανία του μέλλοντος.
    Η βιομηχανία των δανεικών.

  6. alex avatar
    alex 15/09/2010 18:33:07

    το πεντελικο εφτασε να ζηταει 5 ευρω ανα διαδρομη αεροδρομιου απο τα ταξι για να τα καλεσει η ρεσεψιον. τα ταξι τα χρεωνουν στους επιβατες και μια διαδρομη 30-32 ευρω φτανει 40-45 με το κλεψιμο του ταξιτζη. μπραβο σε ολους