15/03/2011 20:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Γ. Καπελέρης νέος ΓΓ του υπουργείου Οικονομικών

Ο μέχρι σήμερα ειδικός γραμματέας του ΣΔΟΕ, Γιάννης Καπελέρης, ορίστηκε με απόφαση του πρωθυπουργού Γιώργου Παπανδρέου και του υπουργού Οικονομικών Γιώργου Παπακωνσταντίνου, νέος γενικός γραμματέας Φορολογικών και Τελωνειακών Θεμάτων του υπουργείου Οικονομικών.
Ο κ. Καπελέρης, θα συνεχίσει να ασκεί και τα καθήκοντα του ειδικού γραμματέα του ΣΔΟΕ, έως ότου τοποθετηθεί νέος επικεφαλής στο Σώμα.

Σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Οικονομικών, η θέση του ειδικού γραμματέα του Σώματος Δίωξης Οικονομικού Εγκλήματος προκηρύσσεται στην ιστοσελίδα http://www.opengov.gr.

Ο κ. Καπελέρης αντικαθιστά τον κ. Δημήτρη Γεωργακόπουλο, ο οποίος παραιτήθηκε πρόσφατα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 15/03/2011 20:07:39

    Τελικά οι γενίτσαροι είναι πιο αποτελεσματικοί.

  2. loretta avatar
    loretta 15/03/2011 20:15:47

    ....ετσι ετσι γινονται απο πρασινα στελεχακια ....στελεχαρες και μετα βουλευτες...!!πασοκ και πασης ελλαδος!!

  3. anonymous avatar
    anonymous 15/03/2011 20:20:06

    Χειρότερη επιλογή δε μπορούσαν να κάνουν. Αν όμως κρίνω από τις αγιογραφίες που του έκανε ο Κυρ Σταύρος στις φυλλάδες του, μάλλον είναι παιδί του συστήματος κι εξωθεσμική επιλογή.

  4. anonymous avatar
    anonymous 15/03/2011 20:21:23

    ο κατάλληλος άνθρωπος στην κατάλληλη θέση...

  5. pikras57 avatar
    pikras57 15/03/2011 20:22:13

    νίκη των πράσινων συνδικαλιστών και του συστήματος που έχουν στήσει!
    ... τώρα πλέον ανοίγει ο δρόμος στους "μισθοφόρους" ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣ να φέρουν έσοδα με το αζημίωτο (τουλάχιστον μισθολογικό)

    Α ΡΕ ΚΑΗΜΕΝΕ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΕΕΕΕΕ!!! (που λέει και το άσμα)

  6. AXIOKRATIA avatar
    AXIOKRATIA 15/03/2011 20:32:52

    ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΩΝ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΓΕΛΙΟ!!!!ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥΣ

  7. juliet avatar
    juliet 16/03/2011 07:28:34

    αξιος......είχε ολα τα φόντα......πειθαρχημένος στο κόμμα.....
    Παιδιά,βιογραφικά στείλατε, σε πράσινο χαρτί...ντε,α ,βρε φτύσιμο που θέλουν στη ΝΔ του ΚΑΚ..
    Καλή μέρα, ολα σήμερα είναι θέμα καλων επιλογών και καλών συναναστροφών!!!