27/12/2011 09:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Καταγγελία για το ΤΣΑΥ

Πρόσφατα Το Ταμείο Σύνταξης και Ασφάλισης Υγειονομικών (ΤΣΑΥ) έστειλε στους ασφαλισμένους του , ζωντανούς και νεκρούς, μια ‘’ειδοποίηση πληρωμής εισφορών ελεύθερου επαγγελματία’’ που στο σύνολο τους αναφέρονται ή σε ανύπαρκτες  ή σε λανθασμένες οφειλές.

Καταγγέλλουμε την απαράδεκτη τακτική των υπαλλήλων του ταμείου να κατεβάζουν τα τηλέφωνα και των διαφόρων τμημάτων όπως τα 210.8819188-8229328  αλλά ακόμα και του τηλεφωνικού κέντρου 210.8816911-17.

Είναι απαράδεκτο κάθε ημέρα τα τηλέφωνα να λειτουργούν μόνον όταν τελειώσει το ωράριο λειτουργίας των γραφείων.

Επειδή μάλιστα δεν υπάρχει ούτε Fax ούτε κάποιο email , και τα τηλέφωνα είναι κατεβασμένα , μπορεί να πει κάποιος πως μπορούν οι (120.000) ασφαλισμένοι να επικοινωνήσουν με τον ασφαλιστικό τους φορέα;

Καλές Γιορτές σε όλους.

Αναγνώστης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TopGunZ avatar
    TopGunZ 27/12/2011 10:44:25

    Χα, για δες, και νόμιζα πως μόνο στην αδερφή μου το έστειλαν! Πάντως όταν πήγε εκεί της είπανε να το αγνοήσει, αφού είχε όλα τα έγγραφα που αποδείκνυαν την πληρωμή των εισφορών της από το νοσοκομείο που εργάζεται.

  2. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 27/12/2011 11:24:28

    Ο οδοντίατρος μου μου είπε ότι τις μέρες αυτές καταταλαιπωρήθηκε μαζί με εκατοντάδες άλλους που πήγαιναν να πληρώσουν εισφορές... Στο ΤΣΑΥ του είπαν να πάει στην τράπεζα να πληρώσει, στην τράπεχα, αφού ήρθε η σειρά του, μαθαίνει ότι χρειάζεται κωδικό τον οποίο μόνο το ΤΣΑΥ μπορεί να δώσει, και πίσω στο ΤΣΑΥ να μια ουρά από ομοιοπαθείς που πήγαν μόνο για τον κωδικό, ύστερα ξανά στην τράπεζα.... Τυχερός που έχασε μόνο ένα μεροκάματο...
    η ΓΑΠομεταρρύθμιση της ηλεκτρονικής διακυβέρνησης στο απώγειο (για να δουλέψει, απαιτεί εκατομμύριο και πάνω, όπως το site της Βουλής)

  3. The Saint avatar
    The Saint 28/12/2011 00:19:57

    Οπως έκαναν κάποτε γιά τους ελεύθερους επαγγελματίες γενικώς, ζητώντας επανέλεγχο των βιβλίων αν δεν πλήρωναν κάποιο ποσό, δεν θυμάμαι νούμερο...
    Καλά που με φώτισε ένας λογιστής, και μου είπε να αγνοήσω το σημίωμα...
    Πολιτική μπιρίμπα... Οτι αρπάξει ο κώλος τους....
    Γιά ΤΣΑΙ πότε θα τους στείλουμε όλους αυτούς?

    • The Saint avatar
      The Saint @ The Saint 28/12/2011 00:20:33

      "σημείωμα" με συγχωρείτε...

  4. astir avatar
    astir 28/12/2011 22:12:33

    Πηγα να σφραγισω το βιβλιαριο μου πριν λιγο καιρο ειμαι ιατρος του ΕΣΥ δηλαδη οι μηνιαιες εισφορες καταβαλονται απο τισ κρατησεις του μισθου μεσω του νοσοκομειου μου ειπαν το εξης καταπληκτικο οτι απο το 2002 δεν βλεπουν σε ποιο νοσοκομειο υπηρετω και εκανα εκπαιδευση ολα αυτα τα χρονια αλλα οι εισφορες και κρατησεις καθε μηνα καμμια ιδεα καποιος ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑς?ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟς ΑΘΗΝΩΝ?ΑΚΟΥ ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΠΑΤΟΥΛΗ

  5. ΕΥΗ avatar
    ΕΥΗ 30/12/2011 11:47:55

    απαραδεκτοι στο τσαυ.τους πληρωνουμε και δουλεια δεν κανουμε.οχι εφεδρεια ,διωξιμο χρειαζονται εμαθαν στη μονιμοτητα γι'αυτο δε σηκωνουν τηλεφωνα.

  6. Μαρία avatar
    Μαρία 19/01/2012 13:55:19

    Όντως. Απαράδεκτοι. Όπως και οι ιατροί που φοροδιαφεύγουν χωρίς να εκδίδουν αποδείξεις παροχής υπηρεσιών. Καθώς και αυτοί οι οποίοι τα εισπράττουν μάυρα, ζητώντας φακελάκι.
    Μήπως πρέπει να κοιτάμε πρώτα τα του οίκου μας, πριν αρχίσουμε να κάνουμε κριτική στους διπλανούς;

  7. MARIA avatar
    MARIA 07/02/2012 17:14:13

    Πραγματικα ετσι ειναι ..κανεις δε σηκωνει το τηλ .εκτος απο τη γραμματεια της διοικουσας επιτροπης ,που με διπλωματια απαντα ..εχετε δικιο δεν υπαρχει προσωπικο!!!! ενω οταν υπηρχε, η εξυπηρετηση τι να σου πω ητανφοβερη....επισης δοκιμαστε στο 8835400 θα σας απαντησει μια πολυ αγενης και ασχετη διευθυντρια .οσο για e-mail υπαρχει στο site και υπαρχουν καποια πραγματικα καλα κοριτσια που θα σας απαντησουν ,εστω και μετα απο καποιες μερες.

  8. ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ ΜΠΕΤΤΥ avatar
    ΚΑΡΑΜΠΙΝΗ ΜΠΕΤΤΥ 17/01/2013 19:05:54

    ειχα την εντυπωση οτι ειμαι μειοψηφια τελικα συμπασχουμε κατοπιν 8 τηλεφωνηματων στο ΤΣΑΥ Τριπολης εφτασε στα χερια μου ενα χαρτι......με τα σχετικα...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ειμαι σιγουρη οτι νεοι κατεχοντες το αντικειμενο θα μπορουσαν να εχουν προσληφθει αντι ΑΛΛΩΝ και ολα να κυλουσαν καλα.

  9. Nikos avatar
    Nikos 20/02/2013 14:52:04

    Χαλια.Ενα και μισο χρονο εχει καταθεσει η γυναικα μου τα χαρτια για συνταξη και ουτε φωνη ουτε ακροαση.Για να στειλω email πρεπει να συνδεθω μετις ηλεκτρονικες τους υπηρεσιες με ενα τροπο που καταστει ανεφικτη την προσβαση.Τι να κανω πεστε μου σας παρακαλω ενα τροπο να επικοινωνησω γιατι τα τηλεφωνατους τα εχουν κατεβασει

  10. Fiona Mathena - Papadopoulou avatar
    Fiona Mathena - Papadopoulou 08/07/2013 13:35:02

    Εχω πάρει μία ημερά άδεια για να ασχοληθώ με τα φορολογικά της μητέρας μου. Είμαι στο τηλέφωνο απο της 11 το πρωί, είναι τώρα 1:30 και ακόμα δεν έχω πιάσει κανέναν στο Τ.Σ.Α.Α. (πρωήν ΤΣΑΥ). Τα είδια και τα είδια.

  11. eya avatar
    eya 26/08/2013 11:02:21

    Einai aparadektoi.Prepei na ginei kati to sintomotero . Na fygoyn oloi apo tis karekles tous . Exv 2 paidia kai gia na kano mia erotisi prepei na kano mia ora dromo . Aporo giati yparxoyn ta tilefona toys....