30/12/2009 16:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΚΚΕ: Νέα απόπειρα εξαπάτησης για τα τέλη

Για απόπειρα εξαπάτησης του λαού από την κυβέρνηση σχετικά με τα τέλη κυκλοφορίας και τις εξαγγελίες περί επανεξέτασης των κριτηρίων κάνει λόγο το  KKE

Όπως αναφέρει στην ανακοίνωσή του, «η κυβέρνηση επιχειρεί και πάλι να εξαπατήσει το λαό. Πριν ένα μήνα, ενώ αύξανε τα τέλη κυκλοφορίας, ισχυριζόταν ότι τα μείωνε. Το ίδιο επιχειρεί και τώρα εξαγγέλλοντας ότι θα επανεξετάσει τα ισχύοντα για τα τέλη φορολογώντας αντί της κατοχής κυρίως τη χρήση του αυτοκινήτου».

«Η αλήθεια είναι ότι η λαϊκή οικογένεια φορολογείται ήδη βαριά και για την κατοχή και για την χρήση του πληρώνοντας υψηλότατη φορολογία στα καύσιμα, όλο και περισσότερα διόδια, μεγαλύτερα ασφάλιστρα», καταλήγει το ΚΚΕ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 30/12/2009 17:53:15

    Το ΚΚΕ, καλά κάνει και επισημαίνει τον εμπαιγμό, αλλά ποιός νoήμων άνθρωπος δεν το έχει καταλάβει και ακόμη πιστεύει το ΓΑΠ?

    • Ένας Τυχαίος avatar
      Ένας Τυχαίος @ εναςάσχετος 30/12/2009 21:36:58

      Ο tiramola!

  2. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 30/12/2009 18:48:27

    ΟΙ " ΝΟΗΜΟΝΕΣ " ΨΗΦΙΣΑΝΤΕΣ ΤΟ ΑΚΡΩΣ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ " MAPPET SHOW " ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΝ ΤΙ ΠΡΑΤΤΟΥΝ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΤΑ ΔΕΙΠΝΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ......" ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ " !!!!! ΤΩΡΑ ..." ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΕΛΛΑ " !!!!!!

  3. εμμανουηλ avatar
    εμμανουηλ 31/12/2009 00:49:20

    δε πειράζει αδέλφια όταν το ΚΚΕ γίνει κυβέρνηση σίγουρα θα τα καταργήσει.
    γιατί απλούστατα τότε δε θα έχουμε αυτοκίνητα.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ εμμανουηλ 31/12/2009 01:10:23

      Το πρόβλημα είναι οι κυβερνήσεις του παρόντος και όχι του μέλλοντος!

      • archaeopteryx avatar
        archaeopteryx @ εναςάσχετος 31/12/2009 01:13:46

        τώρα δεν έχουμε κυβέρνηση έχουμε διαστάυρωση παιδικής χαράς και μουζταχεντίν σεϊχουλισλάμηδων.

        • εναςάσχετος avatar
          εναςάσχετος @ archaeopteryx 31/12/2009 01:19:34

          Αυτό το πράγμα που λές, στη νεοελληνική, ονομάζεται κυβέρνηση.

        • Orestios avatar
          Orestios @ archaeopteryx 31/12/2009 01:21:03

          Κυβέρνηση Παπανδρέου για την ακρίβεια.