#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/06/2011 21:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εντείνονται οι εκβιασμοί: Δεν εκταμιεύει η τρόικα την πέμπτη δόση



Η εκταμίευση της επόμενης δόσης του δανείου προς την Ελλάδα δεν μπορεί να γίνει εάν δεν διορθωθεί η υποχρηματοδότηση του προγράμματος δημοσιονομικής προσαρμογής, αναφέρει στην έκθεσή της για τη χώρα μας η τρόικα, η οποία περιήλθε στην κατοχή του πρακτορείου Reuters.

Στην έκθεση σημειώνεται ακόμη ότι η Ελλάδα κινδυνεύει να μην επιτύχει τους στόχους όσον αφορά στη μείωση του ελλείμματος χωρίς επιπλέον μέτρα σταθεροποίησης.

«Η δημοσιονομική στρατηγική χρειάζεται να επανεξεταστεί. Δεδομένου ότι η Ελλάδα δεν θα μπορέσει να επιστρέψει στις αγορές δανεισμού το 2012, το πρόγραμμα προσαρμογής υποχρηματοδοτείται», σημειώνεται στην έκθεση, σύμφωνα με το Reuters.

Το ΔΝΤ έχει ήδη διαμηνύσει πως δεν θα πληρώσει το μερίδιό του για την πέμπτη δόση του δανείου, εάν δεν λάβει σαφείς εγγυήσεις για τους επόμενους 12 μήνες, ότι η ΕΕ θα εξακολουθήσει να στηρίζει την Ελλάδα.

«Δεν χορηγούμε ποτέ δάνεια εάν δεν είμαστε βέβαιοι ότι δεν θα υπάρξει κενό (χρηματοδότησης). Με αυτόν τον τρόπο διασφαλίζουμε τα χρήματα των μελών μας» είχε δηλώσει η εκπρόσωπος Τύπου του Ταμείου Καρολάιν Ατκινσον.

Όπως είναι γνωστό, η νέα προωθούμενη στήριξη συνδέεται με τη λήψη νέων μέτρων από την ελληνική πλευρά, μεταξύ των οποίων και το πρόγραμμα αποκρατικοποιήσεων.

Στην έκθεση επισημαίνεται ακόμη ότι η ύφεση που πλήττει τη χώρα φαίνεται πως είναι βαθύτερη και μεγαλύτερης διάρκειας από ό,τι είχε αρχικά προβλεφθεί.

Η τρόικα αναφέρει παράλληλα ότι πρόκειται να συσταθεί σύντομα η υπηρεσία αποκρατικοποιήσεων στην οποία θα μπορούν να διορίζουν μέλη η Ευρωπαϊκή Επιτροπή και τα κράτη-μέλη της ευρωζώνης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Giorgos avatar
    Giorgos 08/06/2011 22:14:02

    Ο καθενας να αναλαβει τις ευθυνες του.

  2. geoka avatar
    geoka 08/06/2011 22:31:42

    Συγνωμη αυτοι δεν ηταν που πριν τρεις μερες λεγανε οτι η ¨Ελλαδα παει καλυτερα απο οτι νομιζουν μερικοι¨
    Σαν πολυ δουλεμα δεν πεφτει ρε Ελληνες.

  3. eyropaistis avatar
    eyropaistis 08/06/2011 22:32:32

    χα χα ποτε τους να μην την δωσουν! εγω ντοματες στο χωριο!

    • μετρό-στάση γουδί avatar
      μετρό-στάση γουδί @ eyropaistis 09/06/2011 08:54:54

      κι'αλλοι να παν να ψοφήσουν

  4. Πητ avatar
    Πητ 08/06/2011 22:52:33

    Είναι όπως με το αμερικάνικο χρέος. Ποιος θα "σπάσει" πρώτος. Θα περάσει ο γιωργάκης μόνος του τα μέτρα και θα δει το πασοκ με 20% στις εκλογές (πιο κάτω δεν πάει) ή θα μοιραστεί την ευθύνη με τον Σαμαρά;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Πητ 09/06/2011 01:21:21

      Μωρέ πάει και παραπάει ξεκίνησε απο 13.7% και κεί θα γυρίσει

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/06/2011 22:56:19

    Η δημοσιονομική στρατηγική χρειάζεται να επανεξεταστεί. Δεδομένου ότι η Ελλάδα δεν θα μπορέσει να επιστρέψει στις αγορές δανεισμού το 2012, το πρόγραμμα προσαρμογής υποχρηματοδοτείται….

    Η ύφεση είναι βαθύτερη από ότι είχε αρχικά υπολογιστεί 3,8%, έναντι 3% το 2011, και η ανάπτυξη το 2012 μικρότερη επίσης από τους αρχικούς υπολογισμούς 0,6% έναντι 1%.

    Η ανεργία (η καταγεγραμμένη) 16,2%

    Το κατάλαβα. Τι άλλο θέλετε;
    Γιατί έτσι είναι οι ...ναρκομανείς νυν υπέρ πάντων η δόση.

    Λοιπόν πρέπει να αποφασίσουμε:

    Χρεωκοπία με αίμα πόνο και ιδρώτα για να φτιάξουμε από την αρχή τη χώρα που μας άφησαν οι πατέρες μας και την χώρα που πρέπει να παραδώσουμε στα παιδιά μας
    ή
    Εξάρτηση και σούρσιμο στα 4 για την επόμενη δόση

  6. Γ.Τ. avatar
    Γ.Τ. 08/06/2011 23:05:23

    Μη σωσουν και τη δωσουν!! Δε μας ενδιαφερει. Εμεις θελουμε απλα την Ελλαδα πισω.

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/06/2011 23:08:41

    Σωπατε ρε παιδιααα. Δε θα δωσουν 5 η δοση?

    ΠΠ

    • drider avatar
      drider @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/06/2011 23:21:14

      Εκτός αν θέλουν να φάνε "το ξύλο της αμερικάνικης αρκούδας", όπως πολύ σωστά επισήμανες

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 09/06/2011 09:28:56

      Ναι ρε γαμώτο! Απίστευτο δεν είναι; Πώς θα ζήσουμε χωρίς την 5η δόση;

  8. Game Over GAP avatar
    Game Over GAP 08/06/2011 23:11:33

    ΟΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΔΩΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..

    οχι, παραγουν, ουζο και γυρο..

    γαμησε τα..

    μονο στο ελλαντα............

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Game Over GAP 09/06/2011 00:14:52

      Αγαπητε μου....
      1)τι ΜΙΣΘΟΥΣ παιρνουν εκει??????
      2)ΠΩΣ τους συμπεριφερονται τα αφεντικα????????????????
      3) ΠΟΣΕΣ ωρες δουλευουν????????????????
      "εκτος ελλαντος".... οπως υποτιμητικα μιλας για τη χωρα και τους ανθρωπους που ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ για ενα ξεροκομματο= 592- 1300 ψωροευρω το μηνα να ταισουν και οικογενεια......

      ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ....!! Εισαι εκτος πραγματικοτητος!!

      • thodoris_s avatar
        thodoris_s @ Kostas D 09/06/2011 02:20:26

        τί είπε ο μ@#κας????
        Εαν φτάνεις στο σημείο να ειρωνεύεσαι τους ιδ.υπαλλήλους φίλε μου,ή ανήλικος είσαι και δεν εχεις εργαστεί ποτέ σου (εδώ να σε δικαιολογήσω),ή πολύ πλούσιος απο λεφτά του μπαμπά,ή συγγενής του Πάγκαλου...

  9. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 08/06/2011 23:19:48

    Θα την δώσουν! Άμα δεν την δώσουν, ξεχάστε την ευρωζώνη! Μετά θα αρχίσει το ντόμινο των κρίσεων από Ευρώπη, προς Αμερική και Άπω Ανατολή!

  10. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 08/06/2011 23:21:39

    Αμερική χρέος 13 τρις δολάρια
    Ιαπωνία χρέος 5 τρις δολάρια
    Ευρωζώνη χρέος 6 τρις ευρώ
    Κίνα στα χέρια ομόλογα περίπου 1 τρις δολάρια

    κλπ

  11. Kostas D avatar
    Kostas D 08/06/2011 23:25:38

    Ακριβως!!!!
    Μονο ψευτιες, μπλοφες και απειλες...!!!!!!
    Ετσι κι αλλιως πρεπει να τη δωσουν αλλιως θα τιναχτει ολη η ευρωζωνη στον αερα!!!!! Κι επειτα και η αμερικη κτλ κτλ...
    (ακομα κι αν η Ελλαδα η οποια αλλη χωρα βγει απο την ευρωζωνη, κινδυνευει ολη η ζωνη του ευρω.... ΑΛΛΑ και βαση της συνθηκης της Λισαβωνας, καμια χωρα ΔΕΝ μπορει να βγει ετσι ευκολα απο την ευρωζωνη....)

  12. η Dimi avatar
    η Dimi 08/06/2011 23:38:20

    Και αν τυχόν οι κοινωνικοί φονιάδες της Ελλάδας αποτολμήσουν στάση πληρωμών, η Ελλάδα δεν είναι αρκετά μεγάλη να τρέξουν να κρυφτούν, από τη λαϊκή οργή! Τελεία και Τέλος.

  13. Απορία avatar
    Απορία 08/06/2011 23:49:02

    Μπουρλοοοότοοο που έλεγε και η μακαρίτισσα η Σαπφώ Νοταρά.

    Εμείς τον ξεκινήσαμε το μπουρδέλο τον κόσμο, εμείς και θα του πάρουμε τα κλειδιά.

    Χρεωκοπία τώρα να τους χρεωκοπήσουμε όλους!

    Και μετά όλοι παιδιά των λουλουδιών!

  14. Aggelos avatar
    Aggelos 09/06/2011 00:01:10

    καλυτερα να αποσυρθει το ΔΝΤ,,και να αναγκασθει η ευρωπη να κανει ευροωμολογο..θα αναγκασοτμυ ε οι ευρωπαιοι να κανουμε κατι..
    οξω οι αμερικανοι..

  15. Kostas D avatar
    Kostas D 09/06/2011 00:16:23

    ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ ' ΟΣΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΩΡΑ Ο ΛΑΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΠΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

    ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  16. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 09/06/2011 00:27:23

    Ποτέ μη σώσει και την εκταμιεύσει. ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ.

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 00:29:55

    Για όποιον/αν ασχολείται (ερασιτεχνικά) με τη φυσιογνωμική, η φυσιογνωμία Σ0ιμπλε προκαλεί το ενδιαφέρον, η σκληρότητα και η περίεργη εστίαση του βλέμματος του . ... Στην εποχή του, θα ήταν Ναζί, όμως γεννήθηκε το 1941.

    Πάμε λοιπόν:

    Αρέσκεται να αποκαλείται και να τον φωνάζουν Dr. Strangelove...! και Dr. Seltsam... (ο mr. Σπάνιος...)

    ENEΠΛΑΚΗ ΣΕ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΥΠΕΞΑΙΡΕΣΗΣ ΧΟΡΗΓΙΩΝ του Χριστιανοδημοκρατικου Κομματος το 2000, παραιτήθηκε και επανήλθε όταν φύτρωσε γρασίδι πάνω από την υπόθεση..., θαυμαστής του ΧΟΝΕΚΕΡ και της Στάζα, ίδρυσε στη Γερμανία τη Στάζα 2.0 στα ίδια πρότυπα, οπαδός των βασανιστηρίων και των προληπτικών πυροβολισμών (ABKNALLEN) για απόσπαση ομολογιών, διασπορέας ιού επίσημης παρακολούθησης υπολογιστών στο διαδίκτυο και στα κινητά, με δικό του Τrojan Horse Δούρειο Ίππο, το περίφημο BundesTrojan, Ιό που ΦΕΡΕΙ το ΟΝΟΜΑ του τιμής ένεκεν - το λεγομενο μη τυχόν και πατήσετε επανω στο λινκ στα σάιτ του... αν θα δείτε στον υπολογιστή w.schaeuble.de την έχετε βάψει κοινώς...

    DAS DEUTSCHE VOLK MUSS WISSEIN, WIR BEOBACHTEN ALLE.
    O ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΟΙ.

    * ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ.

    * Το Δεκέμβριο του 2005 ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΑΝΑΚΡΙΝΟΜΕΝΩΝ για απόσπαση ομολογιών.

    * ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ, ΣΕ ΑΣΤΙΚΕΣ ΤΑΡΑΧΕΣ, ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΕΠ ΑΥΤΟΥ.

    * ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΚΑΘΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΣΤΙΣ ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΔΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΩΝ ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗ.

    Στις 12 Οκτωβρίου του 1990 στο Mooskopf, Oppenau (Renchtal) ο W. Schäuble ΄ΠΥΡΟΒΟΛΗΘΗΚΕ 3 ΦΟΡΕΣ από ένα ΨΥΧΙΚΑ ΑΣΘΕΝΗ, τον Dieter Kaufmann, ο οποίος μάλλον δεν είχε πάρει μαθήματα σκοποβολής... Περίεργη ιστορία...

    Από τους 3 πυροβολισμούς με το ρεβόλβερ (Smith&Wesson, 38άρι) οι 2 μονο βρήκαν τον τότε υπουργό Εσωτερικών στο σαγόνι και στη σπονδυλική στήλη. Έκτοτε είναι παράλυτος από τον 3ο σπόνδυλο και κάτω (τι σύμπτωση...) και κινείται πάνω σε αναπηρική πολυθρόνα.

    Ποιος μας έλεγε εδώ ότι ο κακομοίρης είναι άρρωστος;

    ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΪΚΟ ΠΟΥ ΣΥΝΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΑΣ!

    Και προσκεκλημένος της Λέσχης (αν και με αυτό το φανερό παλμαρέ -διότι το κρυφό δεν το γνωρίζουμε, η συμμετοχή ειναι μάλλον πταίσμα στη συγκεκριμένη περίπτωση)

    • Orestios avatar
      Orestios @ αλλενάκι 09/06/2011 01:12:00

      control freak

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ αλλενάκι 09/06/2011 01:48:44

      λοιπόν το ναρκισσιστικό παιδί του Ρήνου, μια φορά κάθε πενήντα χρόνια περίπου, σκύβει πάνω απο τα νερά του ποταμού και καθώς βλέπει την αντανάκλαση του καταλαμβάνεται απο αίσθημα υπεροχής ¨uber alles¨ και αιματοκυλάει την Ευρώπη ... αυτό το εγωμανές παιδί πρέπει να του βγάλουμε τα αυτιά πριν μας πνίξει ξανά στο αίμα ... δεν ξέρω αν είναι αργά βέβαια ...

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ αλλενάκι 09/06/2011 09:44:13

      Μπορεί να γεννήθηκε το 1941 αλλά είναι Ναζί από... τα γεννοφάσκια του!

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Χαλκιδέος 09/06/2011 12:48:56

        αυτός είναι πολύ χειρότερος από Τόμσεν και σία

        αυτός είναι ο πραγματικά επικίνδυνος για την Ελλάδα

        οι Τόμσεν, Τραα και Σερβάς υψηλόβαθμοι υπάλληλοι είναι και εφαρμόζουν τις εντολές του Ταμείου (όχι ότι και αυτοι δεν θα βρεθούν με ράμματα στη γούνα τους...)

        αυτός όμως χαράζει στρατηγική στη Γερμανία

  18. Nikos avatar
    Nikos 09/06/2011 00:40:14

    Καλύτερα να πνιγούμε σε γαλάζια νερά παρά να κολυμπάμε μια ζωή στα σκ@τ@...

  19. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/06/2011 00:49:00

    Ας μη σώσει ποτέ της να την εκταμιεύσει τη δόση. Θα γίνει στάση πληρωμών, θα στριμωχτούμε αρκετά, αλλά δεν θα πεθάνουμε. Και εγώ θα σταματήσω να πληρώνω το στεγαστικό μου. Ο σεισμός που θα υπάρξει στην κοινωνία θα στείλει το ΠΑΣΟΚ στα τάρταρα.

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 00:49:53

    Θα μάθουμε τα πάντα για αυτούς που θέλουν να μας πάρουν τα σπίτια μας, για αυτούς που θέλουν να μας δουν να πεθαίνουμε χωρίς φάρμακα στους δρόμους, για αυτούς που καταδικάζουν τους γέροντές μας στην ασιτία και τα παιδιά μας στην αμάθεια, για αυτούς που θέλουν να πουλήσουμε τα λιμάνια μας, για αυτούς που θέλουν να μας πάρουν το νερό, τον αέρα και το Αιγαίο μας, για αυτούς που θέλουν να μας αντικαταστήσουν με άλλους φθηνότερους σκλάβους, για αυτούς που θέλουν να σβήσουν την Ελλάδα από το χάρτη.

    Και θα γίνει με τρόπο ΕΛΛΗΝΙΚΟ. Του '21 και του '40. Ξέρουν αυτοί.

    Αν θα ειχαμε δουλειά θα μας κρατούσαν απασχολημένους. Τώρα στην ανεργία το μυαλό θα δουλέψει αλλιώτικα. Ας πρόσεχαν. Δεν έχουμε να χάσουμε τιποτα.
    ______________________________________________________
    ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΔΡΑΚΑ ΑΠΌ ΟΣΟΥΣ AΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΑΣ:

    Board of Directors

    OFFICERS

    Stephen O’Connor, Chairman
    Managing Director
    Morgan Stanley


    Michele Faissola, Vice Chairman
    Managing Director and Global Head of
    Rates and Commodities, Global Markets Division
    Deutsche Bank

    Gay Huey Evans, Vice Chairman
    Consultant, Non-Executive
    Chairman of Europe
    ISDA


    Diane Genova, Treasurer
    Managing Director and General Counsel,
    Investment Bank
    JPMorgan Chase & Co.



    DIRECTORS

    Guillaume Amblard
    Global Head Fixed Income Trading
    BNP Paribas


    Eric Litvack
    Managing Director, Chief Operating Officer of
    Global Equity Flow
    Société Générale

    Brian Archer
    Managing Director,
    Global Head of Credit Trading
    Citi


    Ted MacDonald
    Managing Director of D. E. Shaw & Co., L.P.,
    Treasurer of the D. E. Shaw Group
    The D. E. Shaw Group

    R. Martin Chavez
    Managing Director
    Goldman, Sachs & Co.


    Yutaka Nakajima
    Group Senior Managing Director,
    Nomura Securities CO., LTD.

    Bill De Leon
    Executive Vice President,
    Global Head of Portfolio Risk Management
    PIMCO


    Robert Pickel
    Executive Vice Chairman
    ISDA

    Thibaut de Roux
    Global Head of Structured Derivatives
    HSBC Bank plc


    Riccardo Rebonato
    Head of Front Office Risk Management and
    Quantitative Analytics
    Royal Bank of Scotland

    Nitin Gulabani
    Global Head of Rates and FX
    Standard Chartered Bank


    Gerhard Seebacher
    Managing Director, Head of Global Credit Products
    Bank of America Merrill Lynch

    Harry Harrison
    Head of Rates Trading
    Barclays Capital


    Yasuhiro Shibata
    Joint Head of Fixed Income Group
    Mizuho Securities

    Alan Haywood
    Head of Commercial Development,
    Integrated Supply & Trading
    BP p.l.c


    Eraj Shirvani
    Managing Director, Head of Fixed Income
    for EMEA Region
    Credit Suisse

    Peter Healey
    COO, Fixed Income,
    Currencies and Commodities
    UBS AG


    Stuart Spodek
    Managing Director
    BlackRock

    Jonathan Hunter
    Managing Director and Global Co-Head,
    Fixed Income and Currencies
    RBC Capital Markets


    Conrad Voldstad
    Chief Executive Officer
    ISDA

    TJ Lim
    Global Co-Head of Markets
    UniCredit


    Lili Wang
    Executiive Director and
    Senior Executive Vice President
    ICBC Ltd.

  21. Anonimos avatar
    Anonimos 09/06/2011 00:52:10

    Πιο καλά να μην την δώσουν. Και να θέλουν να την δώσουν να μην την πάρουμε! Η Οροι είναι απαράδεχτη! Με την Χρεοκοπία θα περιμένουν κάμποσα 100δες δισεκατομιρiα Euro σε CDS να πληρωθούν από Ξένους! Το Armageddon του Euro πλησιάζει!
    Καλά Νέα σήμερα:
    H Fitch Αναβάθμισε την Ουγγαρία! Ναι! Αυτούς που έδιωξαν το ΔΝΤ!
    h**p://anti-ntp.blogspot.com/2011/06/h-fitch.html

  22. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/06/2011 00:54:06

    (οι αγορές...)

    • Θετταλός avatar
      Θετταλός @ αλλενάκι 09/06/2011 01:12:33

      Nα τι είπε ο Μαχ Keiser πριν λίγους μήνες :

      ”Αν δεν απαλλαγείτε από τους ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ στη χώρα σας θα χάνετε δουλειές, η ανεργία σας θα ανεβαίνει και το βιοτικό επίπεδό σας συνεχώς θα πέφτει. Διότι γίνατε αιχμάλωτοι οικονομικών τρομοκρατών. Δεν το έχετε καταλάβει; Διώξτε τους !!! Εκτός αν σας αρέσει κιόλας”
      Απάντηση

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ Θετταλός 09/06/2011 09:45:16

        Μωρέ μπας και είμαστε μαζόχες τελικά;

        • αλλενάκι avatar
          αλλενάκι @ Χαλκιδέος 09/06/2011 12:51:05

          τα έχω δει τα βίντεο, ο Κάιζερ έχει απόλυτο δίκιο! φθάσαμε στο σημείο πρώην γεράκια των αγορών (τέτοιος ήταν ο Κάιζερ) να μας οικτίρουν. Είναι εξοργιστικό αυτό που συμβαίνει με την Ελλάδα.

  23. καινός avatar
    καινός 09/06/2011 04:34:21

    tvxs.gr/news/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BD-68-%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%BF%CE%AF

  24. koinos_nous avatar
    koinos_nous 09/06/2011 06:31:43

    Μη μασατε αδελφια. Αν ειναι τοσο κουτοι και θελησουν να ριξουν λαδι στη φωτια, θα γελασει ο καθε πικραμενος.
    Μην την δινετε και θα δειτε τι εστι βερυκοκο.

  25. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 09/06/2011 09:39:33

    Γειά σου ρε πατρίδα με τα ωραία σου!

  26. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 09/06/2011 09:48:38

    ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΟΣΟΥΛΑ ΜΑΣ , ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΩΣΟΥΝΕ !

  27. stefanos avatar
    stefanos 09/06/2011 11:22:16

    Σας παρακαλούμε ΜΗΝ ΜΑΣ ΔΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΟΣΗ και ξεκουμπιστήτε από την Ελλάδα μας το συντομότερο δυνατό.

  28. Anonimos avatar
    Anonimos 09/06/2011 12:40:15

    Όπως το έγραψα:

    10:27 Reuters: (Vienna): Austrian Finmin says Credit Event for Greek Sovereign Debt CANNOT BE ALLOWED

    Αυτό σημαίνει για εμάς:
    Credit Event must come now!

  29. Ίωνας avatar
    Ίωνας 09/06/2011 19:22:44

    Θα μας τιμωρήσουν, με την ...μη παροχή της πέμπτης δόσης? Μου θυμίζουν τον κατά τα άλλα συμπαθή Πόντιο, που έπιασε στα πράσα τη γυναίκα του να τον κερατώνει και για να την τιμωρήσει, έκοψε τα ...α@@@δια του. Πολύ θα ήθελα να τους δω να κόβουν τα δικά τους.