#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/12/2010 14:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Sarah Palin: Ο νέος στόχος των χάκερς-εκδικητών του Wikileaks



Η ομάδα των χάκερς που ανέλαβε να εκδικηθεί για λογαριασμό του Julian Assange, χτύπησε ξανά. Αυτή το φορά, στοχοποίησε την σκληροπυρηνική Αμερικανίδα πολιτικό Sarah Palin, η οποία είχε ζητήσει από την κυβέρνηση να κυνηγήσει τον Assange  όπως τον Μπιν Λάντεν, ενώ έφτασε να ζητά μέχρι και την εκτέλεση του.

Οι εκδικητές μέλη της ομάδας Operation Payback, προσπάθησαν να ρίξουν την ιστοσελίδα της (SarahPac), ενώ αναστάτωσαν τους λογαριασμούς των πιστωτικών της καρτών, αλλά και αυτών του συζύγου της .

Οι χάκερς επιτέθηκαν αυτές τις ημέρες εναντίον των πιστωτικών κολοσσών MasterCard και Visa, ενώ η PayPal κατάφερε και απέκρουσε επίθεση εναντίον της. Όπως ανέφερε η Palin: «Για αυτό κανένας άλλος δεν μιλάει για τα κόλπα του Assange… αυτά παθαίνει κανείς όταν ασκεί το δικαίωμα της ελευθερίας της έκφρασης και στηλιτεύει κάποιους που διαπράττουν αρρωστημένη κατασκοπεία εναντίον της χώρας μας…».

ABC News

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsilivithras avatar
    tsilivithras 09/12/2010 14:33:17

    Θα σου λεγα τώρα βρε γιδο-milf της κακιάς ώρας ποιος διαπράττει οργανωμένη κατασκοπία εναντίον εθνικών κρατών εδώ και πολλάααα χρόνια αλλά έχε χάρη που θα πληγωθεί ο Strange...

  2. man8os avatar
    man8os 09/12/2010 14:33:43

    Αμα βγει προεδρος, δεν ξερω για τι πραγματα ειναι ικανη...

  3. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 09/12/2010 14:38:05

    ΓιδοΜίΛαΦο.

    Τρέχα να το κατακυρώσεις στο slang.gr, καλό ακούγεται!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ (A)θανάσης 09/12/2010 14:42:56

      Χαχαχαχαχχα....καλόοοο.

  4. κριτικόςλόγος avatar
    κριτικόςλόγος 09/12/2010 14:40:01

    Η φάτσα της θυμίζει κούκλες για τη μαύρη μαγεία.

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/12/2010 14:43:55

    Κάτω τα χέρια από τη Σάρα!
    Η Αλάσκα ανήκει στις φώκιες της!

  6. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/12/2010 14:54:10

    Η "ζημιά" έγινε στις 30 Μαρτίου 1867 για $7,2 εκατομμύρια δολλάρια.
    Ο τσάρος Αλέξανδρος ΙΙ (o λεγόμενος και "Απελευθερωτής"!) δεν ήξερε ότι η Аляска είχε πετρέλαιο. Όταν το έμαθε αργότερα, τραβούσε τα μαλλιά του, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται όταν απομακρυνθείς από το ταμείο.
    Το πραγματικό πρόβλημα, θ' αρχίσει αν τυχόν η Σάρα απογοητευτεί εντελώς από τους Ομοσπονδιακούς και τα βρεί με τον Πούτιν.

  7. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/12/2010 15:08:18

    φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδορμο :-)

    Τι σας έκανε η κοπέλα, έχει και άλλη από την Αλάσκα πολύ πιο συντηρητική... Εξ άλλου κάτι τέτοια συπειρώνουν τους Αμερικάνους όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε...

  8. The Saint avatar
    The Saint 09/12/2010 15:55:44

    Γιδο-milf....
    :D :D :D

  9. Maximilien avatar
    Maximilien 09/12/2010 15:58:49

    Δε ξέρω τι λέτε, εγώ την βρίσκω sexy :D

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ Maximilien 09/12/2010 18:07:42

      Είναι μιά σέξυ Μάτζικα Ντε Σπέλλ. Πάντως, εσύ πρέπει να είσαι πολυ νεαρός, και φαν της Μαρίας της Ασχημης. :P

      • Maximilien avatar
        Maximilien @ κριτικόςλόγος 09/12/2010 18:10:36

        χαχα, όχι δεν είμαι ούτε νεαρός ούτε έβλεπα τη σειρά. Απλά κάτι μου κάνει τόση αντιδραστικότητα και συντηρητικότητα :D

        • κριτικόςλόγος avatar
          κριτικόςλόγος @ Maximilien 09/12/2010 18:14:50

          Κάτι μου λέει οτι σου αρέσουν οι αυταρχικές, αλλα εδώ σταματώ χαχαχα

          • Maximilien avatar
            Maximilien @ κριτικόςλόγος 09/12/2010 18:18:22

            χαχα όχι ρε συ, απλά τα ετερώνυμα έλκονται...

        • tsilivithras avatar
          tsilivithras @ Maximilien 09/12/2010 18:15:17

          Ούτε η αντιδραστικότητα είναι ούτε η συντηρητικότητα.
          Αλλιώς λέγεται και "διαβάζεται" από τα αρσενικά εν ριπή οφθαλμού αλλά...δεν γράφεται σε κυριλέ χώρους σαν το antinews.

          • I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
            I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ @ tsilivithras 09/12/2010 19:16:04

            Είσαι οδοντοφετιχιστής;

  10. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 09/12/2010 16:03:44

    Σκληροπυρηνικη πολιτικος? μην της το πει κανενας, θα χρειαστει το λεξικο του Oxford για να το καταλαβει...
    Η αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι...μαζι και η καταντια και η παρακμη της αμερικανικης πολιτικης...
    Αυτοι που φερνουν τετοια φρουτα στο προσκηνιο κυβερνουν το κοσμο δυστυχως...

  11. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/12/2010 16:12:58

    Πάντως, είναι απογοητευτικό, αλλά δεν βόσκουν γίδια εκεί.
    Αλλά οταρίες, θαλάσσιοι λέοντες και ελέφαντες και γενικώς φωκοειδή, κάτι κοπάδια νάαααα !
    Δεν είναι άσχημη εμφανισιακώς η Σάρα. Άν αντί να διασώζει τους "απειλούμενους" από τη φορολογία πετρελαιάδες, νοιαζόταν για την σωτηρία της πιτσιλωτής οταρίας των Αλεούτων νήσων από τις πετρελαιοκηλίδες, θα την εύρισκα εξαιρετικά συμπαθή. Ίσως και σέξυ.
    Ακόμη και η γυναίκα, είναι αρχικώς του κόσμου των ιδεών και μετά του υλικού κόσμου, όπως έλεγε και ο θείος Πλάτων. Αρχίζω να αναρωτιέμαι τελευταία, μήπως τυχόν είχε δίκιο.
    Φάτε μάτια (του Θείου) ψάρια, που λέει και ο archaeopteryx.

  12. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/12/2010 16:27:06

    Υπάρχει και η ριγέ: Αυτή είναι πραγματικά παράξενο ζώο. Έχει πολλά παράξενα η Αλάσκα, τελικά.
    h**p://seagrant.uaf.edu/marine-ed/mm/fieldguide/ribbon-seal.html

  13. anonyme avatar
    anonyme 09/12/2010 16:43:27

    Δεν ξέρω για σας εμένα πάντως με φτιάχνει η κυρία!
    Μπορεί να γίνει πολύ πρόστυχη αν θέλει..

  14. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 09/12/2010 16:56:59

    Παιδιά, αφήστε τη Σάρα και χτυπηστέ την κυβέρνηση της Σουηδίας. Εκείνοι έκαναν τη βρώμικη δουλειά.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/12/2010 17:39:01

    Ίσως η ωραιότερη γυναίκα του πλανήτη.

    • κριτικόςλόγος avatar
      κριτικόςλόγος @ Strange Attractor 09/12/2010 18:13:00

      Μπά, δεν θα έχεις δεί τη Μαρία την Ασχημη :P Kαι πούσαι, όπου νάναι φιλοξενούμε στη χώρα και άλλη τέτοια αιθέρια ύπαρξη, ονομαζόμενη Φιφί, Φιφίκα, κάπως έτσι. Ανδρες, στοιχηθείτε στη σειρά παρακαλώ!!

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ Strange Attractor 09/12/2010 18:22:08

      Χα χα! Ρε στρέηντζ, καλή είναι,πολύ καλό μιλφ, αλλά του πλανήτη?
      Μα του πλανήτη?

      Ήθελα να σε δω να την έχεις καθηγήτρια, αφεντικό, νοικοκυρά ή δεν ξέρω και 'γω τι, πόσο χαμηλά θά'πεφτες?

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ (A)θανάσης 09/12/2010 18:22:58

        Όσο χαμηλά μπορεί αυτή να γονατίσει...

        • κριτικόςλόγος avatar
          κριτικόςλόγος @ tsilivithras 09/12/2010 18:27:07

          Τσίλυ, πολύ τεστοστερόνη μύρισε αίφνης ο αέρας. Συγκρατήσου, έχει κι άλλες θεές! :P

          • tsilivithras avatar
            tsilivithras @ κριτικόςλόγος 09/12/2010 18:35:28

            My heart belongs to Eugeneia...

          • κριτικόςλόγος avatar
            κριτικόςλόγος @ κριτικόςλόγος 09/12/2010 18:40:54

            Και η δική μου στην Αγάπη αλλα δεν το ξέρει..

        • (A)θανάσης avatar
          (A)θανάσης @ tsilivithras 09/12/2010 18:28:27

          ΟυυυυυυυΟυ!
          Kinky!

          • tsilivithras avatar
            tsilivithras @ (A)θανάσης 09/12/2010 18:34:33

            That's my middle name...

          • (A)θανάσης avatar
            (A)θανάσης @ (A)θανάσης 09/12/2010 18:35:18

            Tsili "Kinky" Vithras?

            Καλό ακούγεται!

  16. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 09/12/2010 17:49:32

    Πάντως γίνεται χαμός στο Διαδίκτυο σήμερα. Όσοι τα βάλανε με το Wikileaks, μάλλον έχουν μετανοιώσει πικρά.
    Το Διαδίκτυο είναι αδύνατο να ελεγχθεί. Όποιος το επιχειρεί, μοιάζει μ' εκείνον που προσπαθεί να ξεφορτωθεί μέ άτσαλες κινήσεις έναν κουβά τίγκα γεμάτο κόλλα ταχείας πήξεως: Οσο πιό πολύ προσπαθεί, τόσο πιό πολύ τυλίγεται με χυμένες αδέσποτες κόλλες. Στο τέλος, η μοίρα του είναι να μείνει ακίνητος, κοκκαλωμένος.
    Η "παραβολή" είναι του Χάνς Μάγκνους Έντσεσμπέργερ (άλλος Βαυαρός "άγιος", Misha και λοιποί φίλοι - δεν είναι όλοι "χιτλεράκια" εκεί, οι "πίσω από τα δάση").

  17. Κάποιος avatar
    Κάποιος 09/12/2010 18:27:21

    Μια χαρά την βρίσκω την Σάρα.
    Πολύτεκνη μητέρα, ένθερμη χριστιανή, φανατική πατριώτης, κυνηγός, και υπέρμαχος της οπλοφορίας.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Κάποιος 09/12/2010 18:32:46

      Παίζει και κλαρίνο μήπως;

      • κριτικόςλόγος avatar
        κριτικόςλόγος @ Strange Attractor 09/12/2010 18:36:30

        χαχαχα, το σχόλιό σου με αποτελείωσε!!!

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ Strange Attractor 09/12/2010 18:44:37

        Την ώρα που κυνηγάει ταράνδους στην τάιγκα ;

        • Maximilien avatar
          Maximilien @ Κάποιος 09/12/2010 18:45:15

          πάνω στο ελικόπτερο.

          • Κάποιος avatar
            Κάποιος @ Maximilien 09/12/2010 18:53:51

            Οτι και να γράφετε, πιστεύω ότι είναι η ιδανική ενσάρκωση του "πατρίς, θρησκεία,οικογένεια".
            Στην ίδια κλάση με την μπουμπούκα, λιγότερο καλλιεργημένη αλλά περισσότερο πολιτικοποιημένη.

          • κριτικόςλόγος avatar
            κριτικόςλόγος @ Maximilien 09/12/2010 19:03:00

            Μπουμπούκα;; Βαλτός είστε Κάποιε να μας διχάσετε πάλι.

  18. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 09/12/2010 18:35:54

    Προσωπικά, προτιμώ την Λούκα

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 09/12/2010 18:41:19

      !!!!!!!!!!!!!!!

    • (A)θανάσης avatar
      (A)θανάσης @ archaeopteryx 09/12/2010 18:46:50

      ----------

      Πριν 25 χρόνια και αν ήταν η αδελφή της, βιώσιμο.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 09/12/2010 19:29:52

    IMF go home.
    MILF come home.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 09/12/2010 19:47:59

      Έλα ρε milf στον τόπο σου, και τον Στροσκάνη διώξε.

      χααχαχαχαχαχα