#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/12/2012 15:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Aρραβωνιάστηκε o Μπερλουσκόνι…



Η ώρα η καλή, που λένε. Μπορεί να λενε διάφορα για τον Καβαλιάρε, αλλά αυτός, αποδεικνύοντας για μία ακόμα φορά τις αυστηρές αρχές του, θα το πάρει το κορίτσι. Ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι αποφάσισε να ξανανοικοκυρευτεί στα 76 του, την 27χρονη Φραντσέσκα Πασκάλε, που τον κάνει να νιώθει «λιγότερο μόνος».

«Επιτέλους, νιώθω λιγότερο μόνος. Είμαι αρραβωνιασμένος, είναι επίσημο, με μια Ναπολιτάνα. Είναι 27 χρονών, είναι μια κοπέλα με σταθερές αρχές, όμορφη εξωτερικά, αλλά πιο όμορφη εσωτερικά» δήλωσε στην εκπομπή «Domenica live» ο 76χρονος Σίλβιο, ανακοινώνοντας και επισήμως τον αρραβώνα του. «Είναι πολύ κοντά μου, με θέλει και την θέλω και εγώ. Η κόρη μου Μαρίνα την εκτιμά και την αγαπά πολύ. Υπάρχει μια διαφορά ηλικίας 49 χρόνων. Γνωριζόμαστε 7 χρόνια. Ήταν πρόεδρος του κλαμπ της Νάπολης, ‘Σίλβιο μας λείπεις’» δήλωσε μεταξύ άλλων ο Καβαλιέρε.

Όσο για το αμαρτωλό παρελθόν του; «Η αρραβωνιαστικιά μου θα μου έβγαζε τα μάτια, αν είχα κάνει όσα λένε» σχολιάζει. Ο πρώην πρωθυπουργός που έχει χωρίσει με την δεύτερη σύζυγό του, Βερόνικα Λάριο, έχει πέντε παιδιά από τους δυο γάμους του.



http://www.huffingtonpost.co.uk/2012/12/17/berlusconi-engaged-francesca-pascale-27_n_2313912.html?ncid=GEP

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 17/12/2012 15:39:09

    «Ήταν πρόεδρος του κλαμπ της Νάπολης, ‘Σίλβιο μας λείπεις’» δήλωσε μεταξύ άλλων ο Καβαλιέρε.»


    ...λῶλ, ποὺ λένε...

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 17/12/2012 15:39:51

      Τί παιδὶ εἶν' αὐτός, πάντως. Ἀστείρευτος!

  2. tarzan avatar
    tarzan 17/12/2012 15:56:39

    κεφια ο νεος ..... αντε και καλους απογονους

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 17/12/2012 16:04:54

    Και μόνον η ιδέα ότι θα αρραβωνιαζόμουν μια συνομήλικη της εγγονής μου, μου υποβάλλει τη σκέψη ότι αυτός ο κόσμος του πλούτου, της φήμης και της χλιδής, όπου ζούν οι Μπερλουσκόνηδες και οι όμοιοί του, χρειάζεται εκατοντάδες χιλιάδες βαρέλια με μπαρούτι και καλό αδιάβροχο φυτίλι, για ν' ανεβεί ψηλά, μέχρι τ' αστέρια...

  4. Ηase avatar
    Ηase 17/12/2012 16:11:36

    Μετραει 76 χρονια και κατι περαπανω απο 6,5 δις ευρω. Επομενως μπορει να κανει οτι θελει και να διαλεγει την αφροκρεμα και οχι την σαβουρα. Αντε και καλα στεφανα και καλους απογονους Σιλβιο. Οσο πιο αμεσα απομακρυνθεις απο την εξουσια (δεν ενδιαφερει ο τροπος), τοσο πιο καλα για τους Ιταλους, ισως και για τους Ευρωπαιους.

  5. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 17/12/2012 17:22:44

    Και να ξερεις προεδρε, καθε μερα που θα περναει μαζι σου, θα τη σβηνει και απο το ημερολογιο της...

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 17/12/2012 17:37:48

    «Μοιχεία δεν είναι η μία ώρα που μια γυναίκα περνά με τον εραστή της,
    αλλά ολόκληρη η νύχτα που περνά μετά με τον σύζυγό της.» ~Σοφά Λόγια

    «Ευτυχία είναι να έχεις μια φροντισμένη, αγαπημένη, στενά δεμένη οικογένεια που ζει σε μια άλλη πόλη. Θυμάμαι καλά τον καιρό εκείνο που ο αέρας ήταν καθαρός και το σεξ βρώμικο.» ~Τζωρτζ Μπερνς (1896-1996), αμερικανός κωμικός ηθοποιός (ξεκίνησε τη καριέρα του σε ηλικία 79 ετών) και συνέχιζε να παίζει στο θέατρο μέχρι 100 ετών!

  7. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 17/12/2012 18:07:48

    Τέτοιο εργαλείο.....σίγουρα τον πήρε........ από έρωτα.
    Καλύτερα ,λέει μια Ελληνική παροιμία ,να τρως κάπου κάπου κατσικάκι με τους φίλους σου παρά φασολάδα κάθε μέρα.
    Εγώ τον πάω.

  8. Αεροπόρος avatar
    Αεροπόρος 17/12/2012 23:11:21

    Μάλλον κάπως αλλιώς είναι η παροιμία..."Καλύτερα ένα ταψί γλυκό και να τρώνε και άλλοι .....παρά ένα ταψί σκατά και να τα τρως μόνο σου ..."

    Και επιπλέον ξεχάσαμε τα χαΐρια του δικού μας του πηδήκουλα... εννοώ τον Ανδρέα που το καμάρωναν όλα τα ΠΑΣοκια με την Μιμή να τον ταΐζει στο στόμα....

    • BLACKQUEEN IN STORM avatar
      BLACKQUEEN IN STORM @ Αεροπόρος 19/12/2012 10:49:26

      ...Σημασία όμως έχει, να διατηρείς πάντα πλήρη επίγνωση σχετικά με το περιεχόμενο του ταψιού από το οποίο θα υποχρεωνόσουν να έτρωγες, .......απαλλαγμένος τελείως από τα περιουσιακά σου στοιχεία.
      Έτσι, απλά για να μη ζεις στην πλάνη, τριγυρισμένος από φτηνές-ακριβοπληρωμένες ...αυταπάτες :-).

  9. DebbyTant avatar
    DebbyTant 18/12/2012 01:10:34

    Ταιριαξαν τις ομορφαδες τους εξωτερικες κ εσωτερικες οσο για τα νιατα της αυτος εξισορροπησε με τα λεφτα κι ολα ωραια. Τωρα αν εσεις ειστε φυσιογνωμιστες κ δεν διακρινετε εσωτερικη αξια στη κοπελα μη στενοχωριεστε. Κυλισε ο τεντζερης συλβιο κ βρηκε το καπακι. Η ευρωπη παντα χρειαζεται ενα καραγκιοζη πολιτικο να ξεχναει ο λαος τα βασανα του.

    • BLACKQUEEN IN STORM avatar
      BLACKQUEEN IN STORM @ DebbyTant 19/12/2012 10:56:49

      +10000000000000000

  10. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 18/12/2012 08:28:28

    Εγώ τον πάω με χίλια τον Καβαλιέρε. Καλύτερα να τρως κανα κατσικάκι πού και πού παρά το ίδιο κάθε μέρα. Μου τα λενε οι παντρεμένοι φίλοι μου-όλων των κομματικών αποχρώσεων-. Είναι γνήσιος μεσογειακός άντρας. Μακάρι να π......αν πού και πού και οι δικοί μας. Ίσως τότε ήταν λίγο πιο ανθρώπινοι. Διότι ο έρωτας χαλαρώνει τον άνθρωπο. Θυμηθείτε τις γεροντοκόρες και θα με κατανοήσετε.

    • BLACKQUEEN IN STORM avatar
      BLACKQUEEN IN STORM @ Γεώργιος 19/12/2012 11:05:07

      Σίγουρα ο ΕΡΩΤΑΣ βοηθάει τον άνθρωπο ν΄ ανθίσει !!!! Σε ομορφαίνει με όλους τους τρόπους η ευλογία να σε επιλέγουν και να σε ποθούν, γι αυτό που είσαι και όχι για όλα εκείνα που ίσως έχεις.
      Εδώ όμως μιλάμε για αγοραπωλησίες αγαπητέ. Δηλαδή για την πλήρη διαστροφή και αποκτήνωση. Τα μπερδεύετε μάλλον λίγο τα πράγματα κι εσείς και οι ....παντρεμένοι σας φίλοι όοοοολων των αποχρώσεων :-).....

  11. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 18/12/2012 08:30:41

    Εγώ τον πάω με χίλια τον Καβαλιέρε. Είναι πηδήκουλας, μεσογειακός άντρας, καλά κάνει. Αν δεν έκανε θα τον κατηγορούσα. Είν' ωραίος!

  12. Γεώργιος avatar
    Γεώργιος 18/12/2012 08:31:44

    Εγώ τον πάω με χίλια τον Καβαλιέρε. Είναι μεσογειακός άντρας.

  13. Σκαρλάτος Νικόλαος avatar
    Σκαρλάτος Νικόλαος 18/12/2012 10:57:09

    Όλοι οι πολιτικοί, μόλις εκλεγούν θέλουν να κάνουν πράξη, όσα προεκλογικά σκέφτονται γι' αυτούς που τους ψηφίζουν.