#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/02/2011 14:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Πρώτα ο Μουμπάρακ, μετά ο Μπερλουσκόνι"



Εκατοντάδες χιλιάδες Ιταλίδες διαδήλωσαν χθες σε ολόκληρη τη χώρα για να πουν «basta»(φτάνει) στο Σίλβιο Μπερλουσκόνι, εκτιμώντας ότι η αξιοπρέπεια των γυναικών έχει πληγεί από το ροζ σκάνδαλο «Ρούμπιγκέιτ», στο οποίο έχει αναμιχθεί ο πρωθυπουργός.

Η εισαγγελία του Μιλάνου ζήτησε την περασμένη εβδομάδα την άμεση παραπομπή σε δίκη σε δίκη του Μπερλουσκόνι με τις κατηγορίες της συνδρομής στην εκπόρνευση ανηλίκου και της κατάχρησης εξουσίας.



Ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι δήλωσε ότι δεν έχει πρόθεση να παραιτηθεί, προσθέτοντας ότι οι μαζικές διαδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν χθες σε ολόκληρη την Ιταλία για την αξιοπρέπεια των γυναικών ήταν υποκινούμενες από τους πολιτικούς του αντιπάλους.

«Ολο αυτό θεωρώ ότι είναι ένα πρόσχημα για να υποστηριχθεί μια δικαστική υπόθεση, που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα, μια κινητοποίηση από την πλευρά της αριστεράς, η οποία χρησιμοποιεί οποιοδήποτε μέσο για την ανατροπή μου», δήλωσε

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 14/02/2011 14:57:11

    Όταν η Σοσιαλιστική αντιπολίτευση στην Ιταλία δεν έχει πρόγραμμα, κάνει καραγκιοζιλίκια.

    • Kostas D avatar
      Kostas D @ Orestios 14/02/2011 19:29:38

      ποιοι σοσιαλιστες.... η CIA ειναι απο πισω..
      Ο Μπερλουσκονι στηριζει Πουτιν και South stream.. γι αυτο γινεται η
      φασαρια.. Αλιμονο αν γινοταν για την "εικονα που δινει η χωρα προς τα εξω" οπως ταχα διαμαρτυρονται οι διαδηλωτριες της πλακας και οπως τους
      εχουν δασκαλεψει αυτοι που προσπαθουν να τον ανατρεψουν..
      Ειναι σοβαρο θεμα τωρα, αυτο....?? τα γκομενιλικια..?? με αφθονο ψεμα
      απο τους εκει λασπολογους..
      Ψαξε σχετικα και θα το δεις..

  2. blechtrommel avatar
    blechtrommel 14/02/2011 15:00:00

    είσαι αηδία εσύ,οι μαφιόζοι φίλοι σου και ο πεσμένος ο κώλος σου.μουαχαχα

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 14/02/2011 15:29:29

    Κι' άλλη ροζ επανάσταση. Χμμμ! Πόσες συμφωνίες ενεργειακές υπεγραψε ο (ερωτύλος) Μπερλουσκόνι με τον Πούτιν της Ρωσσίας; Μπα, μάλλον άσχετα θα είναι...

    • Α.Μ. avatar
      Α.Μ. @ Νίκος 14/02/2011 16:16:20

      Τελικά οι αμερικάνοι δεν συγχωρούν όσους ερωτοτροπούν με την Ρωσία.
      Πρώτος και καλύτερος - και ως μικρότερος και ευκολότερος - για φάγωμα ήταν ο Κώστας Καραμανλής όπως είδαμε όλοι μας και είδαμε και τις μεθοδεύσεις του φαγώματος.
      Μετά ακολούθησαν άλλοι.

      Ξέρετε ... εγώ ακόμα δεν έχω δεί την αντίδραση των Ρώσων.
      Και αν και οι Ρώσοι συνήθως αργούν να απαντήσουν απαντάνε πάντα και έχουν και τον τελευταίο λόγο. Αυτό τουλάχιστον μας δείχνει η ιστορία τους.

      Εις αναμονήν απάντησης της αρκούδας λοιπόν.....

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 14/02/2011 23:44:54

    Και κάτι περί "μεγάλων εραστών" της τετάρτης (και βάλε) ηλικίας:
    Σε τι διαφέρει ο Μπερλούσκας από τον αείμνηστο Ανδρέα Παπανδρέου;
    Η προτίμηση του Α.Π. ήταν το βαρέων βαρών (πλήν όμως ιπτάμενο) ώριμο φρικιό με μάταιες φιλοδοξίες διανόησης, και όχι καμμία λυγερά παιδίσκη.
    Και απ' ότι ξέρω, ο σαβουρο*άμης δεν υπέχει ευτυχώς ποινικές ευθύνες, ένα κράξιμο του αρκεί. Δεν συμβαίνει όμως το ίδιο με τον παιδεραστή.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 14/02/2011 23:58:18

      Παρακαλώ σβήστε το, το γελοίο με παρέσυρε και όντως παρεξετράπην. Sorry.

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 15/02/2011 12:41:39

    Τελικά οι εισαγγελείς τον παραπέμπουν σε δίκη για παιδεραστεία.
    h**p://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,745636,00.html
    Η στιγμή της αλήθειας.