#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/02/2012 17:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χημικός ευνουχισμός δια νόμου των παιδόφιλων στην Ρωσία



Ο ρώσος πρόεδρος Ντμίτρι Μεντβέντεφ υπέγραψε την Τετάρτη ένα νόμο που επιτρέπει την καταδίκη σε χημικό ευνουχισμό παιδόφιλων που κρίνονται ένοχοι για τη σεξουαλική κακοποίηση παιδιών μικρότερων από 14 ετών.

Αυτός ο νόμος είχε υιοθετηθεί στις 7 Φεβρουαρίου από την Κάτω Βουλή (Δούμα) και επικυρώθηκε από το Συμβούλιο της Ομοσπονδίας (Άνω Βουλή) στις 22 Φεβρουαρίου, σύμφωνα με μία ανακοίνωση στον ιστότοπο του Κρεμλίνου.

Για να καταδικαστεί ο δράστης ενός σεξουαλικού εγκλήματος σε χημικό ευνουχισμό το δικαστήριο πρέπει να ζητήσει τη γνωμάτευση εμπειρογνωμόνων.

Ο νόμος, που ενισχύει τις ποινές για τους παιδόφιλους, προβλέπει επίσης ποινή ισόβιας κάθειρξης για όσους υποτροπιάζουν.

Τον Μάιο του 2011 ο Μεντβέντεφ είχε προτείνει τον χημικό ευνουχισμό "σε εθελοντική βάση".

Το 2010 διαπράχθηκαν στη Ρωσία περισσότερα από 9.500 σεξουαλικά εγκλήματα σε βάρος ανηλίκων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 29/02/2012 18:00:10

    Αντιθέτως ο Κουτρουμάνης εδώ τους δίνει επίδομα

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Orestios 01/03/2012 00:37:57

      !!!

    • ΟΥΣΤΑΠΟΚΕΙ avatar
      ΟΥΣΤΑΠΟΚΕΙ @ Orestios 01/03/2012 01:30:23

      ΔΕ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΗ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ?

    • Χρηστος avatar
      Χρηστος @ Orestios 01/03/2012 12:48:37

      Το πήρανε πίσω το νομοσχέδιο... μην λαϊκίζουμε στην κάθε ευκαιρία! :)

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Χρηστος 01/03/2012 13:03:13

        Η πρόθεσή του όμως άλλη ήταν...

  2. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 29/02/2012 18:03:11

    Και λίγο είναι. Το ιδιαιτέρως ειδεχθές έγκλημα της παιδοφιλίας, που τα αποτελέσματά του στιγματίζουν και στοιχειώνουν ένα ανυπεράσπιστο παιδί διά βίου , μόνο με θάνατο του παιδόφιλου δικαιώνεται.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Diamond Angel 29/02/2012 18:17:16

      Μην ξεχνάς πως η κοινωνία που πιστεύει στο Ευαγγέλιο αυτού που πέθανε άδικα για να ζήσουμε αιώνια εμείς οι αμαρτωλοί, πρέπει να ακολουθεί και τις αρχές Του. Μία από αυτές απαγορεύει την θανάτωση. Υπάρχουν ποινές τέλειες όπως αυτή που δίνουν ευκαιρία διόρθωσης και μετάνοιας...

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Γεώργιος Τ. 29/02/2012 18:39:47

        Δυστυχώς αυτά τα τρελλά και ανώμαλα καθάρματα όπως τα χαρακτηρίζεις και συ ,γιατί κάποιος που κάνει κάτι τέτοιο για μένα άνθρωπος δεν είναι, δεν γνωρίζουν ούτε τη λέξη μετάνοια. Ακούγομαι σκληρή , αλλά αυτό το έγκλημα δεν έχει ταίρι. Το να κακοποιείται μια αθώα και ανυπεράσπιστη ψυχούλα , είναι κάτι που δεν το αντέχω ,γι'αυτό και έχω αυτή τη θέση με επίγνωση του τι λέω ,γιατί πιστεύω σ' Αυτόν και στη Θυσία Του.

        • franc avatar
          franc @ Diamond Angel 29/02/2012 18:56:22

          Διαμαντένιε Αγγελε,
          Εχεις απολυτο δίκιο. Η παιδοφιλία δεν είναι απλά σεξουαλική βία . Πρόκειται για αρρωστημένο αθεράπευτο έγκλημα. Στο κάτω κάτω για να απαντήσω και στον Γεώργιο Τ., ο χημικός ευνουχισμός δεν είναι θανάτωση, δεν πονάει και απαλλάσει το υποκείμενο απο την αθεράπευτη αρρώστια του.

      • Σπῦρος Μαυροειδῆς avatar
        Σπῦρος Μαυροειδῆς @ Γεώργιος Τ. 29/02/2012 22:09:22

        Φίλε μου ἐγώ ὁ ἁμαρτωλός θά σοῦ κάνω μιά ἐρώτηση, τό ἀθῶο θῦμα μπορεῖς νά μέ πληροφορήσης ποιός χριστιανός θά τό κάνη νά ξεχάση τήν φοβερή ἐμπειρία καί ὅλα νά ξαναγίνουν ὅπως πρίν ; Θά σοῦ ἀπαντήσω ἐγώ. Κανείς. Δέν μένει λοιπόν, παρά νά τιμωρηθῆ μέ ποινή τέτοια πού δέν θά ξανακάνη τό ἀποτρόπαιο ἔγκλημα, διότι μήν πιστεύεις ὅτι οἱ τῦποι αὐτοί, ὅπως καί οἱ βιαστές, γνωρίζουν τήν λέξη μετάνοια. Συνεπῶς οἱ χημικοί εὐνουχισμοί εἶναι σαχλαμάρες, εἶναι βέβαιον ὅτι δέν θά τό ξανακάνη γιατί δέν μπορεῖ ὄχι γιατί δέν θά θέλει , ἄρα τί τόν χρειάζεται ἡ κοινωνία ; Θάνατος λοιπόν νά ξεβρωμίζουμε.

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Σπῦρος Μαυροειδῆς 01/03/2012 00:37:08

          Μόνο ο Χριστός που ως αθώος άνθρωπος και παντοδύναμος Θεός πήρε τις αμαρτίες όλου του ανθρωπίνου γένους πάνω του μπορεί να θεραπεύσει τέτοια τραύματα και να αναστήσει νεκρές ψυχές και σώματα. Αυτό όμως προϋποθέτει ακλόνητη και καθαρή πίστη σε Αυτόν.

        • victoria (true) avatar
          victoria (true) @ Σπῦρος Μαυροειδῆς 01/03/2012 01:00:44

          Ο αναμάρτητος πρώτος τω λίθω βαλέτω (και συγγνώμη δεν έχω πολυτονικό).

          Τιμωρία ναι. Μέχρι εκεί. Σκληρή και δια βίου. Όχι έξω σε δυο χρόνια. Αλλά όχι να είναι και η τιμωρία έγκλημα. H θανατική ποινή δεν είναι δικαιοσύνη, είναι εκδίκηση... και άρα κατώτερο ένστικτο.

        • o0o avatar
          o0o @ Σπῦρος Μαυροειδῆς 01/03/2012 01:59:03

          Αν και η διαπαιδαγώγηση αρκείται στο "πρέπει" και την πειθαρχία, εστιάζοντας στην κοινωνική αναφορικότητα των πράξεων, εσύ μπαίνεις στον ψυχικό κόσμο του διαταραγμένου ζητώντας μεγαλύτερο μερίδιο πάνω του και απαιτείς να εσωτερικεύσει την δική σου θέση. Δεν σου αρκεί η διακοπή των πράξεών του και η προστασία της κοινωνίας, έχεις την αξίωση να σταματήσει να θέλει αυτό που θέλει, έστω και στη φαντασία του. Δεν του επιτρέπεις να σκέφτεται όπως θέλει, θεωρείς πως ορισμένες σκέψεις πρέπει να οδηγούν στον θάνατο του εγκεφάλου που τολμά να τις συλλαμβάνει έστω κι αν δεν τις εξωτερικεύσει ποτέ. Αυτό όμως κάπως λέγεται. Υπάρχει κατάλληλος χαρακτηρισμός που μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή.

        • franc avatar
          franc @ Σπῦρος Μαυροειδῆς 01/03/2012 21:19:28

          Aν σκοτώνουμε όλους αυτούς που βρωμίζουν την κοινωνία πολύ φοβάμαι οτι θα αφανιστεί σχεδόν όλο το ανθρώπινο είδος. Ο χημικός ευνουχισμός είναι απόλυτος και μη αναστρέψιμος και μάλιστα πιο αποτελεσματικός απο τον χειρουργικό. Αρα ο δράστης όσο και να το θέλει. δεν μπορεί να το ξανακάνει.

  3. franc avatar
    franc 29/02/2012 18:03:17

    Στη Ρωσία υπάρχει ακόμα ηθική.

    • juliet avatar
      juliet @ franc 29/02/2012 20:29:07

      Σκέψου ειρωνεία ,μετά από τόσα χρόνια σκοταδισμού να δίνουν παραδείγματα ηθικής .

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ franc 29/02/2012 20:50:07

      Τι να σου πω,ξεχυλισε.

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Δικερως 01/03/2012 00:38:21

        Ξεχείλισε είναι το σωστό.

        • Δικερως avatar
          Δικερως @ Γεώργιος Τ. 02/03/2012 17:50:41

          Αστο,ιδιωματισμος με δευτερο συνθετικο απο το -χυλος,-χυλωνω.
          Σε αλλα χωρια, απο το -χειλος.

  4. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 29/02/2012 18:15:25

    Να αγιάσει το χέρι των Ρώσων Μεντβέντεφ και Πούτιν που παίρνουν τέτοια μέτρα κατά των τρελών και ανώμαλων καθαρμάτων που στην πολιτισμένη Ολλανδία έκαναν και αναγνωρισμένο κόμμα. Αυτή είναι η διαφορά νεοεποχιτών και Χριστιανών. Δεν βάπτισε ποτέ επίσημα η Ορθόδοξη Εκκλησία "επιλογή" το έγκλημα, ούτε έκρυψε τέτοια εγκλήματα και τους ενόχους για 20-30 χρόνια όπως κάτι άλλοι "χριστιανοί" στο Βατικανό που βγάζουν απλές ανακοινώσεις μετά φαρισαϊκής λύπης για τα θύματα και τα χρηματίζουν για να μη μιλάνε και χάνουν "πιστούς" (ΠΡΟΣΟΧΗ: άλλο η συγχώρεση μετά ποινής για σοφρωνισμό και άλλο η αθώωση). Αυτή είναι η αλήθεια και σε όποιον αρέσει!

  5. christof avatar
    christof 29/02/2012 19:30:44

    Η παιδοφιλια ειναι ασθενια ανιατη.Δεν θεραπευεται οσα χρονια και να μπει φυλακη ο παιδοφιλος.Η μονη θεραπεια ειναι ο ευνουχισμος , χημικος ,θελει συνεχη θεραπεια και χειρουργικος, μονιμη και σταθερη. Η Ρωσσια εδειξε το δρομο.

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 29/02/2012 20:04:33

    Έτσι, έτσι, έτσι..!!! και λίγο είναι...
    ΥΓ: Κι όσοι διακινούν πορνογραφικό υλικό με μικρά παιδιά, να αντιμετωπίζουν την ίδια τιμωρία

  7. Δικερως avatar
    Δικερως 29/02/2012 20:31:38

    Παιδια,προς ενημερωσιν.
    Οι Η.Π.Α. εφαρμοζουν αυτο το μετρο εδω και καιρο(California 1996,Florida,Georgia Iowa, Louisiana, Montana, Oregon, Texas ,Wisconsin),και οχι μονον στους παιδοφιλους.
    Η Ρωσσια ακολουθει ασθμαινουσα.
    Η Ελλαδα απλως παρακολουθει(και τους δινει επιδοματα).

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Δικερως 29/02/2012 20:49:21

      Μόλις διάβασα στο διαδίκτυο ότι και η Γερμανία τον εφαρμόζει και μάλιστα η Ευρωπαϊκή Επιτροπή για την πρόληψη βασανιστηρίων ζητά να τον καταργήσει....(αν και παραδέχεται ότι μόνο το 3% των ενόχων υποτροπιάζουν, μετά το πέρας της φαρμακευτικής αγωγής..)
      ΥΓ: Χειρουργικό ευνουχισμό για να είμαστε σίγουροι!

      • Y. avatar
        Y. @ ΕΥΑ 29/02/2012 21:30:22

        Κόψιμο, και στα ποντίκια

        • ΕΥΑ avatar
          ΕΥΑ @ Y. 29/02/2012 22:22:08

          Βλέποντας τη φωτογραφία της ανάρτησης Υ, μου έρχονται στο μυαλό πολύ χειρότερες τιμωρίες...

    • alakran avatar
      alakran @ Δικερως 29/02/2012 21:54:46

      Έτσι ακριβώς.Εφαρμόζεται επίσης στη Σουηδία και στη Γαλλία.
      Ο όρος ¨ευνουχισμός¨ είναι στη συγκεκριμένη περίπτωση παραπλανητικός.Απλά τους χορηγούν ορμόνες που εμποδίζουν την έκκριση τεστοστερόνης,ώστε να μην μπορεί να διαπραχθεί το έγκλημα,λόγω...υδραυλικών προβλημάτων (καταλαβαινόμαστε νομίζω).
      Εντελώς πληροφοριακά, μιά τέτοια τιμωρία είχε υποστεί ο διάσημος μαθηματικός Alan Turing εξαιτίας της ομοφυλοφιλίας του(τότε ήταν αδίκημα),κάτι που τον οδήγησε στην αυτοκτονία δυο χρόνια αργότερα.

  8. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 29/02/2012 22:20:44

    Για να συνέλθουμε!
    Η Ρωσία ήταν και παραμένει ο μεγάλος άρρωστος της Ευρώπης.
    Το μέτρο αυτό είναι επιστροφή στο Μεσαίωνα.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Μανιάτης 29/02/2012 22:37:15

      Ίσως να πρέπει να πας Ολλανδία από τώρα. Και εδώ σε λίγα χρόνια (πολύ λίγα ίσως) εφαρμόσουν τέτοια μέτρα οι Άντρες που θα κυβερνήσουν. Μέχρι τώρα δεν κυβέρνησαν και πολλοί ούτε για πολύ.

      • Μανιάτης avatar
        Μανιάτης @ Γεώργιος Τ. 29/02/2012 22:40:47

        Προφανώς θεωρείς Ανδρα και τον Στάλιν, τον Χίτλερ, τον Ιβάν τον Τρομερό.
        Στο χαρίζω το βασίλειο.

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Μανιάτης 01/03/2012 00:39:55

          Για αυτά τα εγκλήματα μόνο παραδειγματισμός πρέπει. Αν διαφωνείς με αυτό τα δικαιολογείς. Επομένως...

      • Μάνια avatar
        Μάνια @ Γεώργιος Τ. 29/02/2012 23:30:26

        Μην δίνεις ιδεες Γιώργο.Kρίμα για τα παιδάκια εκεί.

        • Γεώργιος Τ. avatar
          Γεώργιος Τ. @ Μάνια 01/03/2012 00:41:48

          Είναι επίσημο το έγκλημα εκεί. Αφού δε τα νοιάζονται οι γονείς τους να τα προστατεύσουν. Για αυτό θα την πάρει ο ... την Ευρώπη με τον πολύ πολιτισμό της που λείπει η ανθρωπιά. Και καλύτερα να μην ανήκουμε σε τέτοια ένωση τελικά...

          • Μάνια avatar
            Μάνια @ Γεώργιος Τ. 01/03/2012 01:04:41

            Συμφωνώ Γιώργο .
            Να φυγουμε,.. οσο το δυνατον πιο σύντομα..να φυγουμε.
            Οχι μονο γι΄αυτον αλλά και για πολλους αλλους λογους.
            Αν το εκανε αυτο ο Σαμαράς θα τον ψηφιζα και με τα δυο χέρια και ολοι οσοι γνωρίζω
            ΑΝ θέλει η Ευρωπη ας γίνει οπως η ανερχόμενη δυναμη ενωσης κρατων που ακουει στ΄ονομα BRICS .Βραζιλια,Ρωσια Ινδία Κινα Νοτια Αφρική
            Μεχρι εκει.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Μανιάτης 29/02/2012 23:19:01

      Η πρώτη λογική φωνή στο συγκεκριμένο θέμα

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ Μανιάτης 29/02/2012 23:26:10

      Υπουργε,πραγματι.Μεσαιωνας για τους παιδοφιλους.

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Μανιάτης 29/02/2012 23:27:46

      Κοίτα πρώτα την δικιά σου αρρώστια και ασε την Ρωσία ήσυχη.

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ Μανιάτης 01/03/2012 00:31:18

      Το ότι θα βρισκόταν κάποιος να υποστηρίξει ανώμαλους, δεν το περίμενα...

  9. NEKK avatar
    NEKK 29/02/2012 22:22:43

    Στην Ελλαδα οι Γερμανοι εφαρμοζουν τον οικονομικο ευνουχισμο. Τα μονα που "ανεβαινουν" τωρα ειναι η πιεση και τα χαρατσια.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ NEKK 29/02/2012 23:21:32

      Τους περίσσεψε depo provera και μας ψέκασαν;

  10. Tassos avatar
    Tassos 29/02/2012 23:21:12

    Είσαστε με τα καλά σας ρε? Αυτά είναι θεωρίες ευγονικής. Μ' αρέσει που κάποιοι βρίζετε τους Ισλαμιστές γιατί επιβάλλουν την Σαρία...

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ Tassos 29/02/2012 23:33:57

      Ο χημικος ευνουχισμος δεν γινεται για να μην αναπαραχθουν οι
      εν λογω.Γινεται για να χασουν,κατα το δυνατον,την λιμπιντο τους.
      Η ευγονικη ειναι πληρως αποδεκτη παντου στον κοσμο, και στην Πατριδα μας.Σου θυμιζω:προγεννετικοι ελεγχοι,υπερηχος Β΄επιπεδου,αυχενικη
      διαφανεια,αμνιοπαρακεντηση,μιτοχονδριακος ελεγχος συνδρομων
      εμβρυακων καταστασεων κτλ,κτλ,κτλ.
      Εχεις μπερδεψει την ευγονικη και την προγεννετικη με την φυλετικη
      θεωρια των Ναζι.

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ Tassos 01/03/2012 00:32:39

      Έχεις μπερδέψει τα μπούτια στο, άστο...

      • Γιώργος1 avatar
        Γιώργος1 @ Γιώργος1 01/03/2012 00:33:26

        σου*... με σύγχυσες.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Tassos 01/03/2012 00:43:40

      Μάθε τι σημαίνουν οι λέξεις που χρησιμοποιείς και μετά να αρχίσεις να υπερασπίζεσαι εγκληματίες του ανωτάτου βαθμού αποτροπιασμού και διαστροφής...

  11. voter avatar
    voter 29/02/2012 23:59:39

    Δυστυχώς η παιδοφιλία είναι μία σοβαρότατη ασθένεια που ανήκει στις παραφιλίες , οπου ως παραφιλία, ορίζεται επισήμως, με διεθνή κριτήρια που ακολουθούν όλες οι πολιτισμένες χώρες ,μία κατηγορία των σεξουαλικών διαταραχών .

    http://www.psyweb.com/Mdisord/jsp/sexd.jsp

    Η εν λόγω διαταραχή δεν θεωρείται ιάσιμη και οι υποτροπές είναι βέβαιες ακόμα και μετά απο εντατικές προσπάθειες θεραπείας .Απο πολλούς ερευνητές , ακόμα και από ασθενείς που έχουν υποβληθεί σε θεραπεία και έχουν συνειδητοποιήσει το κακό που προξενουν , θεωρείται οτι ο φυσικός χώρος των ατόμων αυτων είναι η φυλακή ( δια βίου ) διότι μόνο έτσι μπορουν να προστατέψουν τα αθωα θύματα τους απο την εγκληματική τους παρορμηση .

    Οσο αφορά τον αναφερόμενο "χημικό ευνουχισμό" η την ποινή του θανάτου που πολλοί επιζητούν ,κατά την προσωπική μου πάντα γνωμη , δεν νομίζω ότι είναι ηθικές λύσεις αφού υπαρχει η δυνατότητα της ισόβιας κάθειρξης που μπορεί να προφυλάξει τα εν δυνάμει θύματα χωρίς να παρεμβαίνει στην διαδικασία της ζωής .

  12. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 01/03/2012 02:02:28

    Ό,τι και να λέτε αδέλφια, εώ πιστεύω πως κρεμάλα τους πρέπει. Και αποκαλέστε με σκοταδιστή ή ό,τι άλλο. Όπως και στον βιασμό: κρεμάλα!

  13. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 01/03/2012 02:03:34

    Πόσοι είναι αυτοί που συνειδητοποιούν το κακό που προξενούν;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΕΥΑ 01/03/2012 02:04:22

      @voter

  14. αντιψυχιατρος avatar
    αντιψυχιατρος 01/03/2012 03:17:03

    τι εκδικητικη μανια ειναι αυτη? ελεος πια! σιγουρα ειναι φρικτη και αποτροπαια η παιδεραστια δεν χωραει αμφιβολια αλλα για ψυχραιμια λιγο, κι αυτοι οι ανθρωποι τι νομιζετε οτι γεννηθηκαν ετσι? οτι ειναι επιλογη τους? αυτοι οι ανθρωποι στερημενοι ειναι και υποφερουν, μην βιαστει κανεις να υπονοησει οτι αποδεχομαι την παιδεραστια, σε καμια περιπτωση δεν εννοω αυτο. Να κατανοησεις το παραλογο δεν σημαινει οτι το επικροτεις, προσπαθεις να κατανοησεις την λογικη του ωστε να μπορεσεις να το αλλαξεις, οχι απλα να εκδικηθεις...ουτως η αλλως ενας παιδεραστης δεν νομιζω οτι θα συνετιστει απο μια σκληρη τιμωρια, ισως μια πολυχρονη ψυχαναλυση να ειχε αποτελεσμα. Μηπως να εξολοθρεψουμε και τους πρεζακηδες? Ακου χημικος ευνουχισμος...ντροπη και αισχος...Αυτο το μετρο ανηκει στο μεσαιωνα, σκοταδιστες και μισανθρωποι οσοι το υποστηριζετε...ειναι επισης τραγικο το οτι πολλοι απο σας μονο και μονο για να εναντιωθειτε στους αριστερους και στους προοδευτικους υιοθετειτε τις αντιθετες ιδεες ξεχνωντας ετσι τα βασικα...κριμα...

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 01/03/2012 09:11:49

    O διά νόμου χημικός ευνουχισμός των παιδόφιλων, ισχύει στη Γαλλία από το 2009 επί προεδρίας Νικολά Σαρκοζί.

  16. ιωάννης33 avatar
    ιωάννης33 01/03/2012 09:51:23

    Η κάθε τιμωρία πρέπει να είναι συνάρτηση του αδικήματος.Οπως υπάρχουν ελαφρυντικά σε μια ποινή,πρέπει να υπάρχουν και επιβαρυντικά.
    Κάθε έγκλημα σε ευπαθή ομάδα(εγκυες,παιδιά,ηλικιωμένους) πρέπει να τιμωρείται με ειδικές,αυστηρότερες διατάξεις.

  17. spiros1 avatar
    spiros1 01/03/2012 13:48:21

    «Επιδειξιομανείς, Πυρομανείς, Κλεπτομανείς, φετιχιστές, ηδονοβλεψίες, σαδομαζοχιστές, παιδόφιλοι, κλέφτες και ρουφιάνοι…»
    Όλοι στο κόμμα του Κουτρουμάνη !!!!
    Σανίδα βρεγμένη που σου λείπει πρώην Σοσια-ΛΗΣΤΗ εργατοπατέρα και νυν ακραιφνή σφαγέα, χασάπη, δήμιε των συνταξιούχων… Σε εσένα και στην βοηθό σου πρώην Σοσια-ΛΗΣΤΡΙΑ εργατομητέρα οδοντίατρο, ονόματι Δρέττα, προερχόμενη μάλιστα και απο τις τάξεις της Αριστεράς. Αγιατολάχ Χομεϊνί που σας λείπει, ανάλγητοι, άεργοι, τεμπέληδες, κηφήνες, εργατοπατέρες....

  18. franc avatar
    franc 01/03/2012 21:37:00

    Ντοκτορ για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις,
    Συμφωνώ μαζί σου οτι η παιδεραστία είναι βαρειά ασθένεια, όπως και η ναρκομανία. Γι αυτό και εγώ είμαι κατά της καταδίκης αυτών των ανθρώπων σε ισόβια για να μην το επαναλάβουν. Ομως αφού παραδέχεσαι οτι είναι ασθενείς, άρα η κοινωνία υποχρεούται να τους θεραπεύσει και μάλιστα ΟΡΙΣΤΙΚΑ. Κάναμε λάθος λοιπόν στο site χρησιμοποιώντας τον όρο χημικός ευνουχισμός. Εφ εξής θα το λέμε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Οριστική χημική ορμονική θεραπεία του υποφέροντος παιδεραστή ώστε να απαλλαγεί απο το μαρτύριό του.
    Οσο για τους ναρκομανείς, βεβαίως να υπάγονται όλοι σε προγράμματα απεξάρτησης μέχρι οριστικής θεραπείας με έξοδα του κράτους.