#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/01/2011 16:58
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τώρα έμαθε ο Γ. Παπανδρέου τι ήταν ο Μπεν Αλί !!!



Με απόφαση του Προέδρου της Σοσιαλιστικής Διεθνούς κ. Γ. Παπανδρέου διεγράφη από τις τάξεις της Σοσιαλιστικής Διεθνούς ο ανατραπείς και διαφυγών στην Σαουδική Αραβία, πρώην Πρόεδρος της Τυνησίας κ. Μπεν Αλί.

Την επιστολή για τη διαγραφή του κ. Μπεν Αλί έστειλε ο γραμματέας της Σοσιαλιστικής Διεθνούς κ. Λ. Αγιάλα. Ο κ. Παπανδρέου διέγραψε επίσης από τον κατάλογο των χωρών μελών της Σοσιαλιστικής Διεθνούς και την «Τυνησία» το κόμμα του ανατραπέντα Προέδρου.

Οπως διευκρίνισε στο «Βήμα», ο υφυπουργός Εξωτερικών κ. Δ. Δόλλης, στην Τυνησία υπάρχει και δεύτερο κόμμα (αυτό της αντιπολίτευσης) που είναι μέλος στη Σοσιαλισιτκή Διεθνή.

Η απόφαση για τη διαγραφή του κ. Μπεν Αλί, έγινε, όπως ανέφερε ο κ. Δόλλης, όταν άρχισαν τα γεγονότα στην Τυνησία και προτού ο κ. Μπεν Αλί δραπετεύσει στο εξωτερικό, παίρνοντας μαζί του και ένα τόννο χρυσό όπως κατηγορήθηκε.

Είναι η πρώτη διαγραφή που πραγματοποιεί ο κ. Παπανδρέοου ως Πρόεδρος της Σοσιαλιστικής Διεθνούς.



http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=32&artId=380001&dt=24/01/2011#ixzz1BxrXqliY

ΣΧΟΛΙΑ

  1. STATHIS avatar
    STATHIS 24/01/2011 17:15:19

    Όσο πετύχαινε η συνταγή ,ήταν "αξιος" ο σύντροφος ΜΠΕΝ ΑΛΙ ...... μόλις "στράβωσε" η δουλειά "ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ - ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ " , "παλιά τους τέχνη κόσκινο" και "το βιολί βιολάκι" .
    (Ας παραδειγματίζεται ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ της Διεθνούς ..... για το άδηλο μέλλον.)


    *Μιά άποψη.-

  2. kinesis avatar
    kinesis 24/01/2011 17:17:52

    Τώρα που μάθαμε την απόφαση του Προέδρου της Σοσιαλιστικής Διεθνούς, αλλά και των υπολοίπων προέδρων μελών, συγγινηθήκαμε σφόδρα. Ήμαρτον Θεέ μου. Τελικά πρέπει να μας έχουν περάσει για τελείως βλάκες.

  3. Kostas D avatar
    Kostas D 24/01/2011 17:19:37

    Θα μαθει ακομα καλυτερα για το ...Μπεν Αλι, οταν φυγει κι αυτος με τις ΚΛΩΤΣΙΕΣ παρεα με την τροικα....
    Περιμενετε μερικες μερες ακομα....

    • Orestios avatar
      Orestios @ Kostas D 24/01/2011 18:16:03

      Φτάνει να μην πάρει τον χρυσό της χώρας. Όσο έχει μείνει δηλαδή μρετά την ληστεία του Σημίτη.
      Αλήθεια, προσέχει κανείς αν επιχειρείται εξαγωγή χρυσού παράνομα?

      • Tem avatar
        Tem @ Orestios 24/01/2011 22:48:42

        μα δεν έχει αφήσει πλέον τίποτα ο ΓΑΠ

  4. kiki avatar
    kiki 24/01/2011 17:27:57

    Λες μεσα στην συγχιση που εχει για τα παντα , να διαγραψει και τον εαυτο του?

  5. φωτεινη avatar
    φωτεινη 24/01/2011 17:54:29

    ηταν συνηποψηφιος-αντιπαλος ισως για την προεδρια μαζι με τον κ. παπανδρεου?

  6. Orestios avatar
    Orestios 24/01/2011 18:17:56

    Σοσιαλιστική Διεθνής των καθαρμάτων.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Orestios 24/01/2011 20:25:49

      μπε μπε λι λι... μπε μπε λιλι..

      ΠΠ

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Orestios 24/01/2011 21:44:59

      Λίγο σοσιαληστικό χρυσό πήρε μαζί του και αμέσως αρχίσατε τους χαρακτηρισμούς.

      Σοσιαλιστική διεθνή σου λέει ο άλλος αρε γιαούρτια που πάνε χαμένα.

      Εδώ ο δικός έχει ξεπεράσει και την Θάτσερ και είναι και πρόεδρος τους, είναι να μην τραβας τις σοσιαλιστικές σου πωπότριχές;

  7. Kostas D avatar
    Kostas D 24/01/2011 19:28:52

    Για να γινουν ΟΛΑ αυτα χρειαζεται, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΙΧΜΗΡΗ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ.....ΤΩΡΑ!!!!
    Αντε κυριοι της Ρηγιλλης/Συγγρου...!! Ακολουθηστε το ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ του ΤΖΑΒΑΡΑ στη βουλη στα ΜΜΕ παντου!!!!!!!!
    Οσοι αγωνιζονται ο κοσμος θα τους ανταμειψει, οσοι δεν αγωνιζονται δε θα ξαναδουνε τη βουλη..!!

  8. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 24/01/2011 19:36:54

    Πάντως έχουν ακόμη την Αγκόλα, όπου από το 1979 κυβερνά ο ίδιος "σοσιαλιστής" πρόεδρος...

    • Orestios avatar
      Orestios @ Professor Moriarty 24/01/2011 21:19:21

      Άξιος!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Professor Moriarty 24/01/2011 21:41:51

      Εκεί ο σοσιαλισμός έχει γερές βάσεις :P όσο για το 79' έχεις αναλογιστεί πόσα χρόνια κυβερνούν οι παπανδρέιδες;

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/01/2011 20:00:32

    Γιατι ρωτας?? γνωριζε τον Ακη και το Μαντελη.. πριν τους διαγραψει!!!????????

    ΠΠ

  10. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 24/01/2011 20:36:47

    Αν είναι δυνατόν!! Πώς τόλμησε να διαγράψει αυτόν που παρασημοφόρησε τον Στρος Καν;

  11. Σοσιαληστής avatar