#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/07/2011 21:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το "μανιφέστο" του τρελαμένου εκτελεστή



Ο Andrew Berwick είχε αναρτήσει στο διαδίκτυο ένα μανιφέστο με τίτλο «2083: Μια Ευρωπαϊκή Διακήρυξη Ανεξαρτησίας». Το σάιτ στο οποίο το ανέβασε είναι το ρατσιστικό  Stormfront.org.

Στο μανιφέστο, ο Berwick περιγράφει τον εαυτό του ως ιππότη-διοικητή, και συνιδρυτή των Ναϊτών Ιπποτών. Ο σκοπός της ομάδας αυτής περιγράφεται ως «η ανάληψη του πολιτικού και στρατιωτικού ελέγχου της Δυτικής Ευρώπης, και η επιβολή μιας πολιτιστικά συντηρητικής πολιτικής ατζέντας».

Με μια σκληρή, αποκαλυπτική γλώσσα, το μανιφέστο υποστηρίζει την ανάγκη επιθέσεων εναντίον των προδοτών, που έχουν σκοπό να βοηθήσουν τους Μουσουλμάνους να καταλάβουν την Ευρώπη.

«Δεν θα πρέπει να ξεπεράσουμε τους 45.000 νεκρούς, και περίπου 1 εκατομμύριο τραυματίες μαρξιστές και οπαδούς της πολυπολιτισμικότητας στη Δυτική Ευρώπη… τα λόγια τελείωσαν. Δώσαμε στην ειρήνη μια ευκαιρία. Τώρα ήρθε η ώρα της ένοπλης αντίστασης».

Μέσα στο πολυσέλιδο κείμενο, υπάρχουν λεπτομερείς οδηγίες για διάφορα ζητήματα, από τη κατασκευή βομβών, ως τη ψυχολογική και σωματική προετοιμασία για τον επερχόμενο εμφύλιο πόλεμο, τριών φάσεων, μεταξύ των εθνικιστών πατριωτών και των πολυπολιτισμικών, που «θέλουν να καταστρέψουν τον ευρωπαϊκό πολιτισμό».

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον παρουσιάζει το λεπτομερές ημερολόγιο που κρατούσε ο Berwick για τις 82 ημέρες που χρειάστηκε για να προετοιμάσει τη βόμβα από λίπασμα, που τελικά χρησιμοποίησε.

Περιέργως, παρά το μίσος του για τους Ισλαμιστές και τους Άραβες,  ο Berwick θαυμάζει την Αλ Κάιντα, την οποία χαρακτηρίζει μια από τις δυο πιο πετυχημένες οργανώσεις στο κόσμο, «χάρη στην δομή της». «Αν σήμερα ζούσε ο Μωάμεθ, θα είχε τον Μπιν Λάντεν υποδιοικητή του…», γράφει.

Σε ένα άλλο σημείο περιγράφει τα εκπαιδευτικά εγχειρίδια της Αλ Κάιντα ως πηγή του, και ανακοινώνει πως «όπως οι πολεμιστές της τζιχάντ … έτσι και εμείς θα είμαστε ο καρπός του δένδρου για την Ευρώπη και τον Χριστιανισμό…».

Παράλληλα, ζητάει την πραγματοποίηση αποστολών αυτοκτονίας για τον μεγάλο σκοπό. «Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι: Αν δεν είσαι έτοιμος να γίνεις μάρτυρας για τον αγώνα, τότε οι Ναίτες Ιππότες δεν είναι για σένα…».

S.A.-Foreign Policy

http://blog.foreignpolicy.com/posts/2011/07/23/what_did_the_oslo_killer_want

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος1 avatar
    Γιώργος1 24/07/2011 21:19:00

    Ο Anders Behring Breivik έγινε Andrew Berwick;;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιώργος1 24/07/2011 21:46:02

      Με αυτό το όνομα υπέγραφε το μανιφέστο της ανάρτησης.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Γιώργος1 25/07/2011 00:15:11

      ΜΙ5 are searching for a British connection.

  2. zap-zap avatar
    zap-zap 24/07/2011 22:08:36

    σόρι αλλά αν κάποιος ισλαμιστής ή ακροαριστερός κάνει ένα τέτοιο χτύπημα είναι δολοφόνος και τρομοκράτης αλλά αν το κάνει ένας ακροδεξιός είναι τρελός που που του άρεσε το πέιντ μπολ; (σχόλιο για το τίτλο)

    • Αρράκις الراقص avatar
      Αρράκις الراقص @ zap-zap 24/07/2011 22:25:10

      Νομίζω αν θεωρείς τον εαυτό σου ιππότη-διοικητή, και συνιδρυτή των Ναϊτών Ιπποτών είσαι γιά τα σίδερα. Αν δε είσαι μέλος του Stormfront, ακόμα περισσότερο

      • chien andalou avatar
        chien andalou @ Αρράκις الراقص 25/07/2011 09:50:14

        Αν ηταν στην ελλαδα θα νομιζε οτι ειναι ενας απο τους 300 του Λεωνιδα. Η ακροδεξια ειναι γεματη μεταφυσικές ιδεοληψιες. Δεν προκειται για τρελλο, αλλα για ακροδεξιο δολοφόνο.-

        • noldor avatar
          noldor @ chien andalou 25/07/2011 11:11:10

          Που να δεις τι είναι η ακροαριστερά!!

          Η Ελλάδα είναι γεμάτη ακροαριστερούς δολοφόνους αλλά δεν πειράζει κανέναν.

          • noldor avatar
            noldor @ noldor 25/07/2011 11:14:07

            Στην Ελλάδα τους κατά συρρόην αριστερούς δολοφόνους τους βγάζουν από την φυλακή στα 9 χρόνια.

  3. τσωφλι πασατεμπου avatar
    τσωφλι πασατεμπου 24/07/2011 22:33:55

    τζαμπα μελανι για αρκετους εδω μεσα.

    Ειπαν, ειπαν, χορτασαν... δεν μπορει ενας να σκοτωσει 80, τον ειχαν βαλει, ειναι πιονι, ολιγη Οκλαχομα, Κενεντυ, Σορος - πιτσα απ ολα.

    Πολυ Λιακοπουλο βλεπουν καποιοι, ελπιζω να μην τον διαβαζουν κιολας.

  4. Barbarian avatar
    Barbarian 24/07/2011 23:50:17

    Ωραίο όπλο είχε... Πρέπει να είναι Ruger Mini-14 με 2 tac lights, ξιφολόγχη, gripod, ολογραφικό reflex σκοπευτικό και flip-to-side διόπτρα με μεγέθυνση για μέσες αποστάσεις...

  5. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 25/07/2011 00:12:52

    Ο μεγάλος Άγγλος ιστορικός Edward Thompson είχε δημιουργήσει τον όρο exterminism (μεταφράζω αδόκιμα "εξοντωτισμός"). Οι δολοφόνοι τρομοκράτες και ταυτόχρονα ψυχοπαθείς τύπου Οκλαχόμα, Δίδυμων Πύργων, Νορβηγίας, έχουν πολλά κοινά με τους λιγότερο ή καθόλου φορτωμένους με "ιδεολογία" και πολιτικό φανατισμό δολοφόνους που χτυπούν συνήθως σχολεία, Πανεπιστήμια κτλ. Το φαινόμενο ενδημεί από καιρό στις ΗΠΑ (και λόγω εύκολης οπλοφορίας), αλλά πριν μήνες συνέβη 2 φορές σε σχολείο στη Φινλανδία.
    Συνήθως σκοτώνουν παιδιά ή νέους, το σπόρο του μέλλοντος, σαν να θέλουν να εκμηδενίσουν το μέλλον. Οι δράστες είναι συχνά γόνοι αποδιοργανωμένων οικογενειών της μεσαίας τάξης, που δεν έτυχαν του ενδιαφέροντος των γονέων τους. Είναι ο "εξατομικευμένος μηδενισμός", ο απολιτικός αδελφός του "επαναστατικού" πολιτικού μηδενισμού, που σάρωσε την Ευρώπη στον 20ό αιώνα, με 2 παγκόσμιους πολέμους, με πολύχρωμες "επαναστατικές" δικτατορίες, με Άουσβιτς και σφαγές τύπου Χορτιάτη (σήμερα η επέτειος).
    Φαίνεται πάντως ότι στη "Σκανδιναβική κοινωνική ειρήνη", όπου δεν υπήρχε πρόβλημα ασφάλειας, ανοίγουν δυσοίωνες ρωγμές.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 01:13:11

      Ποια "σκανδιναυϊκή κοινωνική ειρήνη" και πράσινα άλογα μας λες!

      Τα προβλήματα κάτω από το χαλί έκρυβαν και τους βιασμούς σουηδέζων και νορβηγίδων από μελαψούς, σε σημείο που οι δύστυχες νορβηγίδες να βάφουν τα μαλλιά σκούρα για να μην ξεχωρίζουν.
      Μόλις πριν από ένα μήνα αυτοκτόνησε κορίτσι 14 ετών νορβηγίδα που είχε βασανισθεί σε ομαδικό βιασμό από αλλοδαπούς.

      Τα ίδια συμβαίνουν και στην Αγγλία με νεαρές Αγγλίδες 14 και 15 που τις απαγάγουν πακιστανοί στο δρόμο.

      Είτε ο τύπος είναι στα καλά του είτε δεν είναι, έβγαλε το πρόβλημα στην επιφάνεια με πολύ τραγικό και στυγερό τρόπο.

      Οι μουσουλμάνοι πάντως της Αγγλίας ζήτησαν ήδη μέτρα προστασίας.

      Αυτά δυστυχώς τα ακραία αιματηρά και τραγικά μπορούν να συμβούν όταν κάποιος απασφαλίζει σε κοινωνίες όπου το "σύστημα" αποφασίζει ΜΗ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΣ ΥΠΟΨΗ ΤΟ ΛΑΟ ΤΟΥ!

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 25/07/2011 01:23:31

        4 αλλοδαποί χτες το απόγευμα εισέβαλλαν και μαχαίρωσαν άγρια έναν υπερήλικα 91 ετών στην Αλίαρτο και έδεσαν την 80χρονη γυναίκα του.
        Λεία 500 ευρώ.

        ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΣΥΜΒΑΝΤΑ.

        Να φροντίζεις να διαβάζεις τα δελτία αυτά για να έχεις πλήρη ενημέρωση για το τι συμβαίνει.

        Αν κάποιοι π.χ. εισβάλλουν στην Ελλάδα για να σφάξουν τον μέσης ηλικίας Ελληνικό πληθυσμό, τότε μεγάλε έχουμε πρόβλημα.

        ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ, ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΤΑΙ.

        Αυτό ήταν το "μήνυμα" που έστειλε ο σφαγέας με πολύ ωμό κυνικό και τραγικό τρόπο και την πλήρωσαν αθώα παιδιά.

        Αυτά αν θέλουμε να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους και όχι με θεωρητικά ψευτοκλαψουρίσματα για το "ευρωπαϊκό" κράτος δικαίου.

        • τσωφλι πασατεμπου avatar
          τσωφλι πασατεμπου @ αλλενάκι 25/07/2011 08:01:54

          ελπιζω να μεινεις στα λογια, εσυ.

          ετσι κι αλλοιως, εχεις αποθεμα!

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ τσωφλι πασατεμπου 25/07/2011 12:21:12

            έχω απόθεμα ναι, και θα πρέπει να σε χαροποιεί αυτό

            δεν σου αρέσουν να σου μιλάνε στρέιτ φαίνεται

            σ' αρέσουν οι υπεκφυγές

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ αλλενάκι 25/07/2011 10:51:09

          Πα, πα, πα, τώρα τρόμαξε μέχρι και ο διάδοχος του Οσάμα Μπίν Λάντεν στην ηγεσία.

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ αλλενάκι 25/07/2011 11:14:24

          Πρόσχημα εσωτερικό, άλλοθι "για την ψυχή τους", είναι οι "μουσουλμάνοι" και οι πολιτικούρες, αλλενάκι.
          Οι Angels of Hell χτυπούν πάντα λευκούς, συνήθως νέους ή παιδιά. Τους είδες ποτέ να χτυπούν μουσουλμάνους, Άραβες κτλ;
          Μέχρι και σχολείο σε χωριό Amish χτύπησαν πρόπερσι στη Βιρτζίνια, μια κλειστή ειρηνική κοινότητα με καταγωγή από την Κεντρική Ευρώπη, που εδώ και αιώνες δεν έχει καμμιά απολύτως επιμειξία με "εξωευρωπαικές φυλές".
          Στο ασυνείδητό τους (που φυσικά δεν ελέγχουν), ο "όμοιος είναι ο εχθρός" που πρέπει να καταστραφεί, η ορμή του θανάτου είναι βασικά αυτο-καταστροφική.
          Η εξτερμινιστική πολιτική και η παράνοια συνδέονται ανέκαθεν με λεπτό αδιόρατο νήμα. Και ο Χίτλερ ψυχάκιας δεν ήταν;
          Μπήκαμε όμως ήδη σε πολύ βαθειά νερά της φροϋδικής ψυχανάλυσης: Είναι υποκείμενα στα οποία η "ορμή του θανάτου" έχει ενσωματώσει πλήρως τη libido και έχει απαλλαγεί εντελώς από το υπερεγώ.
          Η Melanie Klein, μια από τους συνεχιστές του Φρόυντ, είπε πως "οι προσπάθειες να βελτιωθεί η ανθρωπότητα, και ιδιαίτερα να γίνει πιο ειρηνική, απέτυχαν ακριβώς επειδή κανείς δεν συνειδητοποίησε την σημαντικότητα και την δύναμη των επιθετικών ορμών, που είναι εσωτερικευμένες στο καθένα μας".

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 12:17:16

            απάντηση στο συγκεκριμένο για τους βιασμούς και βιαιοπραγίες κατά γυναικών στη Σκανδιναβία έχεις;

            απάντηση για αυτά που συμβαίνουν στην Αγγλία έχεις, όπου μάλιστα απαιτούν απόσχιση τριών πόλεων, Μπράντφορντ και δύο άλλων και θέση τους υπό καθεστώς σαρίας, έχεις;

            απάντηση για τις δολοφονίες μουσουλμάνων κοριτσιών στην Ευρώπη από τον αδελφό τους και τον πατέρα τους και όλη τους την οικογένεια γιατί τα έφτιαξαν με λευκό ευρωπαίο έχεις;

            όχι μία και δύο περιπτώσεις, πάμπολλες και κρύβονται μέσα στα γκέτο και κάτω από τις μπούρκες

            διότι με "ισοπεδωμένες λίμπιντο" και άλλες μπουρδολογίες δεν θα τη βγάλεις καθαρή σ' αυτή τη συζήτηση

            ως αριστερός θα έπρεπε να το αναδεικνύεις το θέμα των γυναικών και όχι να το "ισοπεδώνεις"...

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ αλλενάκι 25/07/2011 12:25:07

            για τα καθημερινά εγκλήματα κατά Ελλήνων ηλικιωμένων ανθρώπων απάντηση δεν έχεις ούτε κι εκεί να υποθέσω...

            για πες, όταν μπαίνουν σε ένα σπίτι να ληστέψουν ηλικιωμένους, γιατί τους χτυπούν μέχρι θανάτου;
            δεν αρκεί να τους ακινητοποιήσουν και να τους δέσουν, να πάρουν τα λεφτά και να φύγουν;

            φταίει η κακούργα κενωνία, έτσι;

          • Dora avatar
            Dora @ αλλενάκι 25/07/2011 17:30:21

            Aλλενακι,

            Ολο το κορανι να κατεβασεις εδω και το χαντιθ,
            ορισμενους δεν θα τους δωσεις να καταλαβουν τιποτα.Ο συγκριτισμος και ρελατιβισμος ειναι η καινουργια μορφη δικτατοριας.
            Στο ισλαμ η δεχεσαι ολο το κορανι οπως ειναι γραμμενο(ερμηνειες διαφορετικες απαγορευονται)
            Η εισαι αποστατης! Μετριοπαθες ισλαμ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ. Οι περισσοτεροι μουσουλαμοι που φερονται σαν φιλελευθεροι,δεν εχουν διαβασει ποτε το κορανι,ουτε το χαντιθ για να ξερουν τι ακριβως απαιτει απ' αυτους η θρησκεια τους.
            Μερικοι δε απ' αυτους,στο βαθος δεν εχουν απολυτως καμμια συνδεση με την θρησκεια των γονιων τους,αλλα φοβουνται να το πουν ανοικτα γιατι δεχονται απειλες απ'τους αλλους!

            Οι ανθρωποι (οι αριστεροι κυριως)κανουν συγκρισεις με τα εγκληματα του χριστιανισμου κατα το παρελθον,επειδη ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ με τιποτα να δουν την λογικη διαφορα.Οτι δηλαδη ο χριστιανισμος ηταν δυνατον να απαλλαγει απο τις εγκληματικες του ενεργειες,επειδη αυτες ΔΕΝ δικαιολογουνται ουτε με την ζωη του Χριστου,αλλα ουτε και με την διδαχη Του.
            Στο ισλαμ ομως,ολες οι ενεργειες βιας,δυστυχως εχουν πηγη τους τα ιδια τα ιερα τους βιβλια,οσο και το παραδειγμα απ'την ζωη του ιδιου του ιδρυτη του ισλαμ!

            Οι αριστεροι η και δεξιοι που μιλανε σαν τον Θειο,βασιζονται σε ελπιδες και ευχολογια,οχι σε πραγματικα επιχειρηματα,αφου τετοια δεν εχουν!

            Τωρα εσυ,με το κουταλιακι να προσπαθησεις να τους το δωσεις,ε,δεν θα το παρουν!!!!
            Επαναλαμβανουν διαρκως τις ουτοπιες τους και παρουσιαζουν τις ευχες τους σαν επιχειρηματα!

          • Ο Θείος avatar
            Ο Θείος @ αλλενάκι 25/07/2011 12:50:03

            Οι γυναίκες αρχίζουν να "ξυπνούν" και στις ισλαμικές χώρες. Στα κινήματα της Βόρειας Αφρικής και στη Συρία (όπου δεν θέλουμε να δούμε τι τραβά ο λαός) είναι ενεργότατες. Στο Ιράν ο Αχμεντινετζάντ τις φοβάται όσο δεν φανταζόμαστε.
            Στη Σαουδαραβία κατέκτησαν το .. .δικαίωμα να οδηγούν αυτοκίνητο (!) οργανωμένες στο Facebook και αδρανοποιώντας τον απαγορευτικό νόμο στο δρόμο.
            Ποιά η διαφορά μεταξύ του ισλαμιστικού φανατικού ολοκληρωτισμού και των "αντίρροπων" WΑSP κινημάτων στην Ευρώπη και Αμερική; Οι φονταμενταλισμοί εμφανίζονται συνήθως στην ιστορία κατά ζεύγη, σαν δράση και αντίδραση. Οι μουσουλμάνοι εγκληματίες που βιάζουν ή σκοτώνουν τις κόρες τους στην Ευρώπη, δεν διαφέρουν από τους Σαουδάραβες ή Ιρανούς εξουσιαστές, ούτε όμως από τους "αγωνιστές" της Κού - Κούξ Κλάν πριν μερικές δεκαετίες. Υπάρχει μόνον μια διαφορά φάσης, χρονικά ασήμαντη για την Ιστορία.
            h**p://www.youtube.com/watch?v=kVRxdPWV3RM
            Lily Belle, your hair is golden brown
            I've seen your black man comin' round
            Swear by God I'm gonna cut him down!
            I heard screamin' and bullwhips cracking
            How long? How long?
            Ο περίκλειστος κόσμος του ισλαμικού φανατισμού θα καταστραφεί, όπως καταστράφηκε ο κόσμος της Ιεράς Εξέτασης, του Αμερικανικού Νότου, του απαρτχάιντ...
            "Ουκ ένι Ιουδαίος ουδέ Έλλην, ουκ ένι δούλος ουδέ ελεύθερος, ουκ ένι άρσεν και θήλυ... " (Παύλος, πρός Γαλάτας 3.28)
            Απλώς η Ιστορία έχει τους κάθε φορά δικούς της ρυθμούς, και όντως, συνήθως δύσκολα αντέχονται...

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 13:41:30

            Μακάρι να γίνει αυτό με τις γυναίκες στις χώρες τους.
            Το παρακολουθώ στενά.
            Είναι η μόνη τους ελπίδα.

            Αλλά προϋποθέτει ρήξη με πολύ συγκεκριμένα στοιχεία της πίστης, και το βλέπω λίγο δύσκολο.
            Τόσα χρόνια στην Ευρώπη μάλλον το αντίθετο συμβαίνει, περιχαρακώθηκαν οργάνωσαν κοινωνίες στα πρότυπα των δικών τους και δεν ανοίχτηκαν.
            Η Αγγλία είναι ένα τυπικο και πολύ άσχημο παράδειγμα για αυτό...

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 13:47:31

            Και μάλιστα, στο Βέλγιο, Γαλλία και Ελβετία που απαγόρευσαν την ολόκληρη μπούρκα που καλύπτει το πρόσωπο και αφήνει μόνο ένα λεπτό άνοιγμα για να βλέπει και τη μπουρκα με το πυκνό φιλέ, με το σκεπτικό να ενταχθούν ομαλά στην ευρωπαϊκή κοινωνία, αντιδρούν πάρα πολλές και ζητούν "θρησκευτική ελευθερία".

            Δεν είναι όπως θέλεις να πιστεύεις, δυστυχώς.
            Δεν φταίνε βέβαια αυτές, έχουν να αντιμετωπίσουν το οικογενειακό μαχαίρι αν επαναστατήσουν και θα τις κυνηγήσουν όπου και να κρυφτούν.

            Τα ξέρεις και απο τη Γερμανία υποθέτω, τι γίνεται στα σπίτια κακοποιημένων γυναικών...

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 14:22:09

            και ώσπου να καταστραφεί... αυτός ο περίκλειστος φανατισμός τους αυτό που με ενδιαφέρει εμένα είναι να μην υπάρξουν άλλα θύματα Ελληνες και Ελληνίδες στην Ελληνική επικράτεια...

            κατανοητόν;...

          • Αρης avatar
            Αρης @ Ο Θείος 25/07/2011 12:37:28

            Oι angels of hell τι ακριβως ειναι?
            αναφερεσαι στους Hells Angels? Αν ναι,εξηγησε μου τι σχεση εχει μια OBG (outlaw biker gang) συμμορια με δομημενη μορφη που δραστηριοποιηται μεταξυ αλλων και στα ναρκωτικα,με φονους που εχουν πολιτικα κινητρα.
            Σαφως οι περισσοτερες συμμοριες τετοιου ειδους απαρτιζονται απο λευκους και εχουν σαφη ρατσιστικη διαθεση.

          • Ο Θείος avatar
            Ο Θείος @ Αρης 25/07/2011 12:54:19

            Μεταφορικά το έγραψα, ακόμη και για μεμονωμένα άτομα, αλλά για τα ναρκωτικά ισχύει.
            Δεν αναφέρομαι πάντως σε biker gangs. Έχουν συχνά σχέση με ακροδεξιά δράση, αλλά είναι εξειδικευμένο και μερικό να το εντοπίζουμε σ' αυτούς.

          • Πεπόνης avatar
            Πεπόνης @ Ο Θείος 27/07/2011 02:46:03

            Συγνώμη κύριε Θείε αλλά κάνετε ένα σοβαρό λάθος. Ο εκτελεστής εξηγεί πεντακάθαρα, με την πράξη του, τους σκοπούς της πράξης του αλλά και την αφετηρία του:

            Σκοτώνω τα παιδιά αυτών, που με την ιδεολογία και τις πράξεις τους έχουν καταφέρει να γεμίσουν την χώρα μου με ανθρώπους που ούτε αυτή σέβονται ούτε εμένα.

            Με λίγα λόγια, δεν σκοτώνει αυτούς που τον ενοχλούν, ούτε αυτούς που τους έφεραν, αλλά αυτούς, που ο θάνατος τους θα προκαλέσει τον μεγαλύτερο πόνο σε αυτους που έφεραν αυτους που τον ενοχλούν, και του προκαλούν πόνο.

            Είναι απλούστατο.

            Σίγουρα μπορούμε να το αναλύσουμε πολυ περισσότερο.
            Σίγουρα μπορούμε να πούμε, ότι για όλα φταίει το "χαλασμένο" του μυαλό. Αν πούμε όμως αυτό, θα πρέπει επίσης να απαντήσουμε στην ερώτηση, γιατί "χάλασε" το μυαλό του.

            Η δικαιολογία της "τρέλας εκ γενετής" δεν στέκει.

            Αν οι ιθύνοντες, αυτοί που νομοθετούν και έχουν την ευθύνη για την εφαρμογή των νόμων, δεν λάβουν υπόψη τους, αν όχι κατά πρώτο λόγο τις επιθυμίες του λαού, αλλά έστω την δικαιοσύνη και την ισονομία, τότε θα βιώσουμε τέτοιες ανεξέλεγκτες καταστάσεις, μπροστά στις οποίες το τρίτο ράιχ θα μοιάζει με παιδικό πάρτυ ασαραντάριστων.

            Ναι, αυτό είναι μιά προφητεία. Δική μου. Καθώς και οποιουδήποτε άλλου που επιθυμεί να μην επτασφραγίζει τα μάτια του μπροστά στην πραγματικότητα.

            Αγαπητέ Θείε, έχετε καταλάβει ότι η εγκληματικότητα έχει εκτοξευτεί στα ύψη?

            Σε πρώτη φάση ας μην καταπιαστούμε καν με την εθνικότητα των εγκληματιών. Μπορείτε να απαντήσετε για ποιόν λόγο δεν μειώνονται τα εγκλήματα, αλλά, αντίθετα, αυξάνωνται καθημερινά, καθώς και τον τρόπο μείωσης τους;

            Αν δεν μπορείτε εσείς, θα απαντήσουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, αυτοί που τους βιάζουν τις αδερφές ή τις κόρες, αυτοί που τους ληστεύουν και αυτοί που θρηνούν θύματα δικούς τους ανθρώπους. Κάποιοι από αυτούς θα ονομάζονται Anders Behring Breivik.

        • Ο Θείος avatar
          Ο Θείος @ αλλενάκι 25/07/2011 12:01:48

          Αλλενάκι, φαντάσου μόνο κατ' αναλογία, πώς θα αισθανόταν κάποιοι δυσανεκτικοί αυτόχθονες στην πολυπολιτισμική Αλεξάνδρεια της Ελληνιστικής εποχής: Μέχρι και Φαραώ "υβρίδια" Πτολεμαïκού Μακεδόνα και των απογόνων της Χατσεπσούτ και του Τουταγχαμών τους είχαν καθήσει στο σβέρκο.
          Αλλά άν κάποιοι δεν μελετάτε ιστορία, δεν σας φταίει το ευρωπαικό κράτος δικαίου...

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Ο Θείος 25/07/2011 12:19:17

            ποιοι είναι οι δυσανεκτικοί αυτόχθονες; γιατί ακριβώς μιλάς; και πως το συσχετίζεις με το σημερινό ευρωπαϊκό γίγνεσθαι, για πες... για να καταλάβω...

            σε ποιους κάνεις προβολή δικών σου σκέψεων;...

          • Dora avatar
            Dora @ αλλενάκι 25/07/2011 17:36:33

            Αλλενακι,εχεις μεγαλη ΥΠΟΜΟΝΗ και μεγαλη ενημερωση!
            Σε θαυμαζω πραγματικα!

      • NIKOLAOY avatar
        NIKOLAOY @ αλλενάκι 25/07/2011 02:16:55

        πα πολυ σωστα

      • προβοκατορας avatar
        προβοκατορας @ αλλενάκι 25/07/2011 16:29:22

        καλα μην παιρνεις και ορκο αλλενακι, ολες οι σκανδιναβες τουριστριες στην ελλαδα μελαμψους ψαχνουν. μαλλον τους αρεσει

        • Dora avatar
          Dora @ προβοκατορας 25/07/2011 17:35:02

          Προβοκατορα,μιλας ανωμαλα.

          Αλλο εγω προσωπικα διαλλεγω να παω στο κρεββατι με εναν μελαμψο κι αλλο καποιος στο δρομο με ριχνει κατω για να με χρησιμοποιησει σαν τουαλεττα!!!!

          Τι στο διατανο,δεν βλεπεις την διαφορα?????

          Ε ρε ανωμαλια!!!

  6. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 25/07/2011 00:26:26

    Η λίστα των δολοφονηθέντων υπάρχει κάπου; τι ηλικίες είχαν τα θύματα

  7. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 25/07/2011 01:00:20

    Ό,τι κι αν έγινε, ο τύπος αυτός ήταν πιόνι άλλων..του ΄΄έφτιαξαν΄΄ τη σκέψη και τον χρησιμοποίησαν...δεν είχε όμως και τη δύναμη να γίνει ΄΄καμικάζι΄΄..

  8. εξυπνάκιας avatar
    εξυπνάκιας 25/07/2011 11:17:20

    εχουμε κυβερνηση τσολάκογλου που της αξίζει το γουδί..ε? παιρνω το όπλο μου ,μπουκάρω σε φεστιβαλ νεολαίας του πασοκ και καθαρίζω καμια 100ρια τσολακογλάκια

  9. Αρης avatar
    Αρης 25/07/2011 11:25:11

    Ακροδεξιος που οραματιζονταν την ιδρυση εθνους/κρατους Ρομα στην Ευρωπη?
    Και την αναστηλωση του ναου του Σολωμοντα στην Ιερουσαλημ?
    Στην αρχη που ολοι νομιζαν οτι ηταν χτυπημα Ισλαμιστων βγηκαν τα γνωστα παπαγαλακια να πουν οτι ολοι οι μουσουλμανοι δεν ειναι δολοφονοι/βομβιστες κλπ.....Τωρα θα βγει καποιος να πει οτι ολοι οι "ακροδεξιοι" δεν σκοτωνουν παιδακια?
    Ενας ψυχοπαθης εβλεπε τη χωρα του να καταστρεφεται απο τον ιο του πολυπολιτισμου και την σαπια διανοηση....εκρηκτικο μειγμα.....
    Οσο για την κατασταση στη Νορβηγια...διαβαστε το βιβλιο "While Europe slept"
    Δεν το εχει γραψει ουτε ο Λιακοπουλος ουτε ο αντρας της Ευγενιας.
    Ειναι γραμμενο απο εναν Αμερικανο gay που αποφασιζει να μετακομισει στη Νορβηγια με τον Νορβηγο γκομενο του.....Ο πολυπολιτισμος του Ισλαμ εκει του ηρθε καπως βαρυς....Και ο τυπος δεν ηταν ουτε απο την Αλαμπαμα η το Τενεση, αλλα απο τη Νεα Υορκη......

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αρης 25/07/2011 11:41:41

      Ώχ, τέτοιο μείγμα συνειδητού και ασυνείδητου όπως αυτού του συγγραφέα, θα πρόσφερε πολλά ερεθίσματα στο Σίγκμουντ Φρόυντ για νέες ανακαλύψεις και θεωρίες.
      Δυστυχώς θα τις στερηθούμε: Ο Βιεννέζος δεν τον πρόκανε, ως άνθρωπος ήταν και αυτός όν φθαρτό και θνητό.

  10. chien andalou avatar
    chien andalou 25/07/2011 11:33:08

    Οπως αυτος νομιζε οτι η χωρα του κυβερναται απο τους μαρξιστες, έτσι και εσυ νομίζεις οτι η Ελλάδα είναι γεμάτη ακροαριστερούς δολοφόνους!!! Αλλος νομίζει ότι ο ανθρωπινος πολιτισμός ειναι εξωγηινος! Γενικά κάθε ακροδεξιό η ιδεοληψία τον βαραει καπου και νομιζει οτι αυτο που εχει στο κεφαλι του ειναι αξιωμα.

    • προβοκατορας avatar
      προβοκατορας @ chien andalou 25/07/2011 16:27:27

      καλα τα λες, ειναι γνωστο πως 17Ν, 1η μαη, ΕΛΑ, πυρηνες της φωτιας και σεχτα επαναστατων κινουνται ιδεολογικα στον ακροδεξιο χωρο. Εξαλλου απο εκει αντλουν στελεχη και ανεβαζουν προκυρηξεις σε ενα ακροδεξιο-παρακρατικο μπλογκ, ιντυμιντια νομιζω λεγεται

      • chien andalou avatar
        chien andalou @ προβοκατορας 25/07/2011 20:51:59

        Η ακροαριστερη και η ακροδεξια τρομοκρατια εχουν κοινο αποτελεσμα. Δηλαδή νεκρούς ανθρώπους. Αυτό ειναι το μονο τους κοινο και κανενα αλλο. Σαν κοινωνικα φαινομενα δεν εχουν κοινη αφετηρια και γενεσιουργες αιτίες, αλλά υποψιάζομαι ότι δεν εισαι σε θεση να συζητήσουμε τοσο λεπτα κοινωνιολογικά θέματα.

  11. Αρης avatar
    Αρης 25/07/2011 11:46:05

    Σε συνεχεια του προηγουμενου.
    Ο τυπος στο "μανιφεστο" του εχει παραπομπες στον Τεντ Καζινσκι, Αμερικανο αναρχοαριστερο οικοτρομοκρατη....

  12. chien andalou avatar
    chien andalou 25/07/2011 13:38:08

    Οι πολιτικοί σύμμαχοι του ακροδεξιού δολοφόνου Αντρες Μπέρινγκ Μπρέιβικ στην Ελλάδα, όπως καταγράφονται στην πολυσέλιδη "διακήρυξή" του (A European Declaration of Independence, σ. 1245):

    1) Hellenic Front (anti-immigration)
    2) Laikos Orthodoxos Sunagermos
    3) Patriotiki Summahia/Patriotic Alliance (nationalist movement)
    4) Chrysi Avyi (nationalist/racial conservative)
    5) Hellas-Antepithesi

    • jk avatar
      jk @ chien andalou 25/07/2011 15:31:18

      Για το 2 κάποτε θα μας γανώναν το κεφάλι μέρα-νύχτα από τιβί και προοδευτικές φυλλάδες. Τώρα όμως η αγάπη του μνημονίου όλα τα συγχωρεί.

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ chien andalou 25/07/2011 15:45:20

      χαχαχαχαχα είπα και γω δεν θα το ακούσω...Πάλι η Χρυσή αυγή κρύβεται απο πίσω χαχαχαχαχα.Μάλιστα σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες της ελευθεροτυπίας ο Νορβηγός θα κατέβαινε υποψήφιος με τον Μιχαλολάκο στις εκλογές.Να βγεί αμέσως ο κουναλάκης και ο τρίμης να μιλήσουν για το αυγό του φιδιού

    • Αρης avatar
      Αρης @ chien andalou 25/07/2011 15:48:03

      Mαζι με τον Μιχαλολιακο και τον Καλετζη θα χτιζανε τον Ναο του Σολωμοντα αφου πρωτα εξαφανιζανε τους Παλαιστινιους απο το Ισραηλ?

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ Αρης 25/07/2011 16:29:05

        Και μάλιστα στον ναό τα θυρανοίξια θα τα έκανε ο μουγγός αρχιεπίσκοπος με τον τσίμα να γελάει μέσα απο το μουστάκι του

  13. Sb avatar
    Sb 26/07/2011 06:02:52

    Αληθεια πώς θα αισθανονταν; Γινε συγκεκριμενος. Θελεις να μας πεις πώς ο ελληνικος τροπος ζωης, με βιβλιοθηκες, τεραστια κοινωνικα εργα υπερ των πολιτων και εφαρμογη αξιων οπως δικαιοσυνη, ισονομια στους πολιτες κ.α πολλα, θα τους εκανε να αισθανονται;
    Χαλια; Εξαλλους; Επαναστατες; Καταπιεσμενους; Αγανακτισμενους; Παρακαλω. Ειμαι περιεργος να μαθω αφου ηταν τοσο ασχημα γιατι συνέρρεαν εκει ανθρωποι απο ολο τον τοτε κοσμο. Γιατι ακμαζε ρε παιδι μου;

  14. Sb avatar
    Sb 26/07/2011 06:15:49

    Μηπως εσυ αντι να μελετας ιστορια, εχεις μπερδεψει τα εξωφυλλα και παπαγαλιζεις καποιο νεοταξικο, θολοκουλτουριαρη, αντεθνικο, μισελληνικο, new age συγγραφεα αγνωστου payroll της κακιας ωρας τυπου Ρεπωνα, Δραγουση και δε συμμαζευεται;

    Θα ζηταγα την πηγη σου στο επιχειρημα για την Αλεξανδρεια (αν δεν το κατεβασες απο το κεφαλι σου) αλλα δεν θελω να σε εκθεσω ετι περαιτερω.

    Διαβασε ιστορια:
    "Κατά το πέρασμά του από την Αίγυπτο το 333 π.Χ. ο Αλέξανδρος εμπιστεύτηκε τον Έλληνα αρχιτέκτονα Δεινοκράτη τον Ρόδιο για να χτίσει την πόλη βάση ορθογώνιου πολεοδομικού σχεδίου, με διασταυρούμενες κεντρικές οδούς. Η νέα πόλη περιέβαλε ένα παλιό αιγυπτιακό χωριό (Ρακώτις), το οποίο αργότερα αποτέλεσε το οικιστικό κέντρο των ιθαγενών. Η πόλη άρχισε να ακμάζει, όταν έγινε πρωτεύουσα της Αιγύπτου μετά τον θάνατο του Αλεξάνδρου και κατά τη βασιλεία του Πτολεμαίου Α', γιου του Λάγου και ιδρυτή της δυναστείας των Πτολεμαίων ή Λαγιδών.

    Από το πρώτο ήμισυ του 3ου αιώνα π.Χ. η Αλεξάνδρεια στολίζεται με μνημεία και αποκτά σταδιακά τον χαρακτήρα με τον οποίο θα μείνει γνωστή μέχρι το τέλος της Αρχαιότητας: τα Ανάκτορα, το Μουσείο, τη Βιβλιοθήκη, το Σεράπειον (ναός αφιερωμένος στον ελληνοαιγυπτιακό μυστηριακό θεό Σέραπι), το ναό της Ίσιδος, αγορές, το θέατρο και φυσικά ένα από τα επτά θαύματα της Αρχαιότητας, το φάρο του Σώστρατου πάνω στο νησί Φάρος, από όπου πήραν και το όνομά τους οι φάροι.

    Για περισσότερο από μία χιλιετία και μέχρι την κατάκτησή της από τους Άραβες το 641, η Αλεξάνδρεια θα παραμείνει η πολιτιστική και διανοητική πρωτεύουσα του ανατολικού μεσογειακού κόσμου, αφού είχε υπάρξει και πολιτική πρωτεύουσα της Αιγύπτου κατά την ελληνιστική εποχή."

    ΥΓ. NEWSFLASH: Εκνευριζομαι να διαβαζω copy/pastιές και καλα αυθεντιων τυπου Φρουντ ή Αινσταιν. Αν εσυ δεν το εχεις καταλαβει αρκετα καλα για να με πεισεις για την ορθοτητα των οσων μου παπαγαλιζεις, τοτε αυτα που λες οχι μονο δεν με εντυπωσιαζουν αλλα με εκνευριζουν διοτι δυο τινα μπορει να συμβαινουν: Ειτε οσα λεει η "αυθεντια" σου ειναι αναποδεικτες μπουρδες ή ειτε εσυ δεν γνωριζεις τι λες, αρα λες μπουρδες. Χμ. Ή και τα δυο μαζι
    Οταν εσυ μου λες Φρουντ, εγω θα σου λεω Γιουνγκ. Αντε γεια

  15. Sb avatar
    Sb 26/07/2011 06:27:33

    Να δεις ποσο ασχημα αισθανονταν οι τοτε ελιτιστες Ισραηλινοι (νυν κερδοσκοποι) που ο λαος τους, τους εγραφε κανονικα και αντι να διαβαζουν παλαια διαθηκη στους ναους, ειχαν μεινει χωρις ποιμνιο διοτι οι νεοι της εποχης μορφωνονταν, ερευνουσαν, γυμναζονταν, αμφισβητουσαν και προφανως ειχαν υιοθετησει τον ελληνικο τροπο ζωης. Ε ρε πικρα οι Εβραιοι..

    Μεγα ιστορικε μελετητη "Θειε", σου εχω μια ερωτηση. Ψαξε το στο google ελευθερα δεν με πειραζει καθολου. Γιατι σχεδον ολες οι οιμαδες στο Ισραηλ εχουν το ονομα Maccabi? Τι εκφραζει αυτο το ονμα στο "εθνος" τους και το τιμουν τοσο πολυ?
    Εμεις εχουμε παντου Ολυμπιακους τιμωντας τις ιδεες που εκφραζει ο ολυμπισμος, ΑΕΚ λογω την Κωνσταντινουπολης, Παναθηναικους λογω Αθηνας που δεν ειναι απλα μια πολη αλλα συμβολιζει και εκφραζει οσα και το συμβολο αυτης η Ακροπολη κτλ.
    ΑΥΤΟΙ ΓΙΑΤΙ MACCABI??

    Αν το ευρωπαικο κρατος δικαιου που λες ηταν ισαξιο της εποχης που θρασυτατα και χωρις στοιχεια στηλιτευεις, δεν θα ειχαμε προφανως τετοια ξεσπασματα. Γιατι πολυ απλα θα υπηρχε δικαιοσυνη και ισονομια μεταξυ αλλων οχι κατ' επιφασην αλλα πραγματικα. Οχι σαν αυτες που εχουμε σημερα στην Ελλαδα, ως Ευρωπη...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Sb 26/07/2011 11:54:49

      Η ανασφάλεια είναι ορατή δια γυμνού οφθαλμού.
      Με τέτοια τερατώδη μείγματα τρέλλας και ακροδεξιάς που σκάνε μύτη, είναι να μην αισθάνονται ανασφαλείς οι των εκτεθειμένων και συνοριακών περιοχών;
      Μην ανησυχείς αγαπητέ/ή, για δυσφημιστικές συνάφειες: Ο "Εωσφόρος" από τη Νορβηγία δεν είναι αντισημίτης. Και πιθανότατα αξιολογεί πολύ διαφορετικά τους Μακκαβαίους - είδες που κολλήσαμε τώρα;
      Υπάρχει "ευτυχώς" πολύ μεγάλη ποικιλία ακροδεξιών ρευμάτων. Και ακόμα μεγαλύτερη ποικιλία ψυχικών διαστροφών.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Sb 26/07/2011 12:03:42

      Αυτό που απλά υπονοούσα αγαπητέ/η, είναι ότι ο μέσος Αιγύπτιος ή Μεσανατολίτης της Ελληνιστικής εποχής, ήταν περισσότερο ανεκτικό αλλά και λογικό "κοινωνικό ζώον", από έναν ακροδεξιό Δυτικό "Χριστιανό" ή εξίσου ακροδεξιό φανατικό Ισλαμιστή της εποχής μας.
      Ο εθνικισμός, ο ρατσισμός και ο πολιτισμικός εξτρεμισμός είναι φαινόμενα της νεωτερικής εποχής. Τότε ήταν ανύπαρκτα.
      Πάντως η μετα-νεωτερική τους εκδοχή, που έχουμε μπροστά μας, είναι αξεχώριστη από την παράνοια.

      • Sb avatar
        Sb @ Ο Θείος 28/07/2011 05:13:19

        Εισαι λάθος και θα σου εξηγήσω γιατί. Λες πως τότε δεν υπήρχαν ακροδεξιοί και ρατσιστές αιγύπτιοι κτλ. Πως είναι δυνατόν; Ηταν μήπως τόσο περισσότερο πολιτισμενοι; Όχι βέβαια. Άρα;
        Απλά ο τότε πολιτισμός-πολιτεία σεβόταν όλους τους ανθρώπους πάντα μέσα σε καθεστώς ισονομίας. Γιατί αυτοί που τον εφαρμοζαν ήταν ανώτεροι πολιτιστικα και ηθικα από την μάζα, μιλώντας σε μέσο όρο. Οπότε ένας πολίτης δεν είχε λόγο να είναι ρατσιστής διότι γνώριζε πως κανείς δεν λειτουργεί εκτός νόμου.
        Σήμερα για παράδειγμα θεωρείς πως οι λαθρομετανάστες λειτουργούν εντός νόμου; Όχι φυσικά, με εξίσου και μάλλον παραπάνω φταίξιμο της πολιτείας. Ο πολίτης ομως κοιτάει το αποτέλεσμα. Και βλέπει πως με την παγίωση κσι διόγκωση αυτού του γεγονότος, επηρεάζεται άμεσα και αρνητικά η ποιότητα της ζωής του και δεν βλεπει την πολιτεία να νοιάζεται. Ποιός εισαι εσυ που θα τον αποκαλεσεις ρατσιστή-ακροδεξιό επειδή ζητάει το αυτονόητο; Να προστατευτεί ο ίδιος, η οικογένεια του, το κοινωνικό σύνολο που και ο ίδιος είναι μέρος.
        Έχεις δει πολλούς ρατσιστές ως προς Ιταλούς, ισπανούς, καναδούς κτλ; Άρα; Τι συμπερασμα βγάζεις; Πως φταίει η δοσιλογικη κοινωνία που δεν κάνει την δουλειά της και το χαμηλό επίπεδο πνεύματος και πολιτισμού της πλειοψηφίας του λαού που δέχεται την προκατάληψη.
        Και εσυ όταν βάζεις άδικες ταμπέλες σε δικαιους ανθρώπους, στερώντας τους το δικαίωμα να βρουν το δίκιο που έχουν απλά επειδή τους απαξιώνει παίζεις το παιχνίδι τους. Και όταν λέω "τους" εννοώ αυτούς τους ελιτιστες που αδιαφορούν γενικά για τις ζωές των ανθρώπων και που δυστυχως έχουν την δύναμη να διαμορφώνουν τις ζωές μας. Λόγω ανοησίας ή δόλου, αυτό κανεις. Πιστεύω το πρώτο.
        ΥΓ. Δεν μου απαντησες για τους Μακαβαιους-Maccabi. Δεν το βρήκες ή πονάει ακόμα και να το πεις;

      • Sb avatar
        Sb @ Ο Θείος 29/07/2011 12:45:02

        Σσσσσσσσσσσ...!

  16. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 26/07/2011 06:46:43

    για να το λες κατι παραπανω θα ξερεις... Για πες ενα θυμα ακροδεξιας τρομοκρατιας στην ελλαδα, ειμαι ολος αυτια.

  17. προβοκατορας avatar
    προβοκατορας 26/07/2011 06:49:54

    δε φταιω εγω, προτεσταντικη ηθικη (ηθικολογια καλυτερα) βλεπεις. Οταν στο αμερικα και στας ευρωπας γυριζουν τετοιου ειδους πορνοταινιες με ομαδικους βιασμους, απο κει και περα τα λογια ειναι περιτττα.

  18. Τίποτας avatar
    Τίποτας 26/07/2011 09:09:41

    Απολαυστικές σχεδόν όλες οι απαντήσεις που διάβασα.
    Ας καταθέσω λοιπόν και την δική μου...

    Νομίζω ότι απ' αυτήν την θλιβερή, για τον θάνατο νέων ανθρώπων, ιστορία δεν πρέπει να συνάγουμε βιαστικά συμπεράσματα. Έχουμε ένα περίεργο μίγμα...

    Ο τύπος είναι τέκτων και μάλιστα υψηλόβαθμος (ναίτης).
    Η στοά του, από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα γκουγκλάροντας, τον αποκήρυξε ήδη.
    Είναι χριστιανός.
    Είναι αντιμουσουλμάνος.
    Είναι κατά του πολιτιστικού μαρξισμού.
    Είναι gay friendly.

    Πολλά περίεργα και ετερόκλητα μου φαίνονται όλα αυτά...
    Δεν θα βιαστώ για συμπεράσματα... Θα δείξει που θα βγει...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Τίποτας 26/07/2011 17:51:17

      Πάντα κάνει κακό η βιασύνη.

      Να καταθέσω κι εγώ κάτι: πολύ cool, βρε παιδί μου, ο τύπος. Είθισται οι τρελλαμένοι φανατικοί να διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους για την πίστη τους. Ετούτος μάλλον για επίγειες αμοιβές θαρρώ πως κόπτεται ...

      Σε ένα παγκόσμιο περιβάλλον όπου αρχίζουν να πληθαίνουν επικίνδυνα οι φωνές που αντιστέκονται στην πολυπολιτισμική σουπίτσα, να και η αφορμή απαξίωσης των αντιστάσεων στην ισοπέδωση. Άραγε πώς αμοίβονται αυτά?