Τούρκοι βεβηλώνουν τάφους στα Κατεχόμενα
01/04/2014 19:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τούρκοι βεβηλώνουν τάφους στα Κατεχόμενα

Μοντέλα από την Τουρκία φωτογραφήθηκαν σε νεκροταφείο των κατεχόμενων περιοχών

Εικόνες ντροπής που δεν ξεπλένεται με μια απλή συγγνώμη, έρχονται από τα Κατεχόμενα. Μοντέλα από την Τουρκία, άνδρες και γυναίκες, το περασμένο καλοκαίρι έκαναν φωτογράφιση στη Βόρεια Κύπρο. Αλλά επέλεξαν να φωτογραφηθούν σε νεκροταφείο των κατεχόμενων περιοχών, βεβηλώνοντας τη μνήμη νεκρών Ελληνοκυπρίων.

[photo_2]

Η υπόθεση έγινε γνωστή όταν ένα από τα ηλίθια μοντέλα ανέβασε μια φωτογραφία και φυσικά προκλήθηκε σάλος, O Τούρκος φωτογράφος ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις; Δηλαδή δεν ήξεραν ότι προσβάλλουν τη μνήμη νεκρών; Άραγε τι θα γινόταν αν ημίγυμνα μοντέλα πήγαιναν να φωτογραφηθούν μέσα σε τουρκικό νεκροταφείο ή σε τζαμί;

Τούρκοι βεβηλώνουν τάφους στα Κατεχόμενα 107119 photo

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Πνεύμα αντιλογίας avatar
    Πνεύμα αντιλογίας 01/04/2014 20:18:47

    To επίπεδο τους δείχνουν, τόσο απλό....

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 01/04/2014 20:32:02

    Ευτυχώς δεν βεβηλώνουν ούτε μουσουλμανικό, ούτε ισραηλητικό κοιμητήριο, οπότε ουδείς λόγος ανησυχίας. Ούτε η ΕΕ το καταδικάζει, ούτε ο Σύριζα, ούτε η "Δεξιά", ούτε το Ποτάμι, ούτε οι Φιλελέ παντός είδους, ούτε ο Νίκος Δήμου, ούτε ο Πάσχος Μανδραβέλης, ούτε η κάργα προοδευτική Ακαδημία Θεολογικών Σπουδών του τηλε-μητροπολίτη Δημητριάδος κ. Ιγνατίου...Όλα καλά... Ευτυχώς, όμως, οι νεκροί βλέπουν και ακούν...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΒΙΣ 01/04/2014 22:24:36

      Και υπάρχει Θεός που αποδίδει δικαιοσύνη έστω και όχι άμεσα. Και στην Κύπρο και στην Μικρά Ασία. Τα κόλλυβα στο ζωνάρι να έχουν...

  3. ελλην π. avatar
    ελλην π. 01/04/2014 21:01:24

    Ούτε αυτοί οι νεαροί μου φαίνονται για Τούρκοι... Τελικά οι Τούρκοι παραμένουν μειονότητα στην "Τουρκία", το μεγαλύτερο απομεινάρι της Βυζαντινλής Αυτοκρατορίας σήμερα..

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ελλην π. 01/04/2014 22:23:12

      Αυτό είναι απόλυτα σίγουρο. Η CIA σε έρευνα προ ετών είχε βρει κάτω του 5% Μογγολικό αίμα στην Τουρκία.

  4. δημης avatar
    δημης 01/04/2014 23:59:21

    Μέρες Επαιτείου ..για την Κύπρο...σαν σημερα πρίν 59 χρόνια ....αλλά αυτά ΔΕΝ πρέπει ούτε στα Σχολεία να ακούγονται ούτε στις ιστοσελλίδες και φυσικά στα μμε....

  5. Lichnee avatar
    Lichnee 02/04/2014 08:24:27

    "O Τούρκος φωτογράφος ζήτησε συγγνώμη αλλά τι να το κάνεις; Δηλαδή δεν ήξεραν ότι προσβάλλουν τη μνήμη νεκρών; Άραγε τι θα γινόταν αν ημίγυμνα μοντέλα πήγαιναν να φωτογραφηθούν μέσα σε τουρκικό νεκροταφείο ή σε τζαμί;" Η απάντηση έχει ήδη δοθεί με τον ξυλοδαρμό των ηθοποιών (Γάλλων αν θυμάμαι καλά) πριν μερικά χρόνια στο τζαμί του Εχίνου όταν επιχείρησαν να γυρίσουν μια σκηνή η οποία δεν ήταν σύμφωνη με τα ήθη του πλήθους.

  6. Άπαντα Επιστάμενος avatar
    Άπαντα Επιστάμενος 02/04/2014 10:31:38

    "Τούρκοι βεβηλώνουν τάφους στα Κατεχόμενα" Λέτε να είναι η μοναδική αισχρότητα για την οποία οι τούρκοι είναι ικανοί ή η χειρότερη;