#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2011 10:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την παραίτηση του βουλευτή των Δημοκρατικών Άντονι Γουάινερ ζητά ο Ομπάμα

 



Να παραιτηθεί από το αξίωμα του, ζήτησε, για πρώτη φορά ξεκάθαρα ο πρόεδρος των ΗΠΑ Μπαρακ Ομπάμα, αναφερόμενος στον βουλευτή των Δημοκρατικών Άντονι Γουάινερ, ο οποίος είχε αναρτήσει στο διαδίκτυο προκλητικές φωτογραφίες του

"Εάν ήμουν στη θέση του θα υπέβαλα παραίτηση" είπε ο πρόεδρος των ΗΠΑ, σύμφωνα με τηλεγράφημα του Ρόιτερς σήμερα τα ξημερώματα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 14/06/2011 12:11:28

    Weiner στα Γερμανικά προφέρεται "Βίνερ" = Wiener = το γνωστό μικρό Βιενέζικο λουκάνικο.
    Αντωνάκης ο Μικροτσούτσουνος λοιπόν, και γίνεται απίστευτη πλάκα.
    Αθάνατοι καραγκιόζηδες λοιπόν εκατέρωθεν του Ατλαντικού. Τουλάχιστον ο δικός μας αντίστοιχος πρόπερσι, δεν αυτο-φωτογράφιζε το Würstchen του.

    • lotofagos avatar
      lotofagos @ Ο Θείος 14/06/2011 17:41:46

      δεν εινα Wiener (βιεννεζος) αλλα Weiner, κατι σαν "οινοποιος"....

  2. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 12:14:16

    Η χυδαιοτητα δεν εχει καμμια σχεση με την γοητεια και τον ερωτισμο.Ο τυπος ειναι απλα χυδαιος.(δικο μου σχολιο) Η Φατιμα (μαντιλοφορουσα)διπλα μου,δεν τον βρισκει καν ωραιο. Συμφωνουν και οι αλλες.Η Κροατισσα,μασωντας τσιχλα,μου ειπε οτι εχει ανισες πλατες και πεσμενες.

    ΟΛΕΣ μα ΟΛΕΣ εδω θελουν να δουν τον Νικο Παπαδακη του οποιου την φωτογραφια εχω στο γραφειο μου και λεω οτι δηθεν με φλαρταρε καποτε,αλλα δεν του εδωσα σημασια!!!!!!

    Βαλτε εστω τον Ομπαμα,εαν δεν βρισκετε μια φωτο του Παπαδακη Νικου.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Dora 14/06/2011 16:01:58

      ...Η Κροατισσα,μασωντας τσιχλα,μου ειπε οτι εχει ανισες πλατες και πεσμενες....
      Κάτι θα ξέρει αλλα δεν είναι ακριβώς όπως λέει η Σβέτλανα. Έχει καλό μυικό τόνο που φαίνεται στη γράμμωση του αλλά πρέπει να έχει κάποιο πρόβλημα αξόνων που φαίνεται στους ώμους. Πιθανές αιτίες είναι είτε κάποιο παλιότερο δυστυχημα που έκαναν να ατροφήσει η μία πλευρά ή κάποιο εκ γενετής (ή και επίκτητο πρόβλημα με την σπονδ. του στήλη).

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Dora 14/06/2011 16:12:14

      Φαίνεται πάντως, ότι το δυστύχημα εκείνο προκάλεσε σοβαρή ζημιά στα ηλεκτρονικά κυκλώματα του "ρετιρέ". Και από τότε ο επεξεργαστής, μόλις πάει να πιάσει ταχύτητα IQ 10 κολλάει και κάνει restart με αρνητικό πρόσημο.
      Χα χα, ο Ο' Μπάμιας βρήκε τη λύση, και αυτή λέγεται "απόσυρση του ημι-πύρηνου Intel Pentium 1".

  3. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 12:15:13

    φλερταρε ,ουτε την λεξη ξερω να γραψω(γιατι αραγε)...

  4. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 12:19:35

    Καλα βγαζω εγω το συμπερασμα οτι οποιος ασχολειται με την πολιτικη ειναι δαιμονισμενος.Μα τι στο καλο παθανε ολοι τελευταια που αντι να κανουν την δουλεια τους για την οποια υποτιθεται οτι βρισκονται εκει που βρισκονται,θελουν να μας δειξουν με καθε τροπο τα γεννητικα τους οργανα???Τι ανασφαλειες ειναι αυτες? Καθολου παραξενο που ο κοσμος χαντακωνεται μερα με την μερα και περισσοτερο.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Dora 14/06/2011 12:31:34

      Dora, "οποιος ασχολειται με την πολιτικη ειναι δαιμονισμενος".
      Ο Λέων Τολστόι το είχε πεί περίπου έτσι, πρίν εκατό χρόνια και βάλε. Και είχε απόλυτο δίκιο, για την εποχή του: Λίγα χρόνια μετά άρχισε η σφαγή εκατομμυρίων νεαρών στρατιωτών του 1ου Παγκόσμιου, που κατηύθυναν τέτοιοι δαιμονισμένοι και γελοίοι καραγκιόζηδες, ασφαλείς από τα γραφεία τους. Μετά από 20 χρόνια ήρθε και η ακόμα μεγαλύτερη σφαγή - και των αμάχων αυτή τη φορά.
      Ελπίζω το ρητό του Λέοντος Τολστόι να μην αποδειχθεί σωστό και για τη δική μας εποχή.
      Αυτοί οι καραγκιόζηδες είναι οι "κούφιοι άνθρωποι" (The Hollow Men) του T. S. Eliot:

      Είμαστε οι κούφιοι άνθρωποι
      Είμαστε οι παραγεμισμένοι άνθρωποι
      Που σκύβουμε μαζί
      Καύκαλα μ'άχερα γεμάτα. Αλίμονο!
      .........
      Έτσι τελειώνει ο κόσμος
      Έτσι τελειώνει ο κόσμος
      Έτσι τελειώνει ο κόσμος
      Όχι με έναν β ρ ό ν τ ο
      μα μ' ένα λ υ γ μ ό
      (μτφρ: Γιώργος Σεφέρης)

      h**p://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=13&t=180479

      • Dora avatar
        Dora @ Ο Θείος 14/06/2011 12:42:32

        Θειε,Τιποτα δεν εχει αλλαξει απο τοτε που το ειπε ο Τολστοι(δεν το ηξερα,ευχαριστω).

        Οτι λες εδω με βρισκουν συμφωνη.

  5. koinos_nous avatar
    koinos_nous 14/06/2011 12:21:53

    Γιατι τα χαραμπουλιαζει ?? που λενε στο χωριο μου :)

  6. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 12:29:05

    Ειπαμε...ανασφαλειες!
    Για δες τι ανωμαλιες κουβαλανε αυτοι που εχουν τις τυχες του κοσμου στα χερια τους και μετα ελα να μου πεις γιατι οΧριστος ειπε οτι ο αρχοντας αυτου του κοσμου ειναι ο σατανας!

  7. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 12:48:47

    Κι επειδη δεν αντεχω πια,αφιερωνω το παρακατω χαμογελο και σογκ στις αναγνωστριες:

    http://www.youtube.com/watch?v=TOF5pMydK8&feature=ralated

    • Dora avatar
      Dora @ Dora 14/06/2011 16:28:27

      Τι κακο μωρε σας εκανε ο Στηβ Μακουιν ε? Ζουλιαρηδες!

      The windmills of your mind!

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 15/06/2011 00:35:29

        αει στο καλο,related,φτου,γιαλια χρειαζομαι φαινεται.

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/06/2011 14:59:24

    Τι κάνει ο άνθρωπος για να βρει γκόμενο!!!!!!

  9. Dora avatar
    Dora 14/06/2011 16:25:12

    Ρε...Λιζα!Που τοξερες που την λενε Σβετλανα!!!!Μπραβο!
    Μεταξυ μας...δεν ενδιαφερεται για αντρες αυτη...ξερεις...μια γρηγορη ματια εριξε κι εφυγε. Οι αλλες κουβαληθηκαν εδω,αθεες,χριστιανες και μουσουλμανες.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Dora 14/06/2011 17:09:58

      Ντόρα μου,

      κάτι ξέρουμε κι εμείς οι χαρτορίχτρες ;-)
      Χρόνια στα ξένα με όλες τις φυλές κάτι μούμεινε. Σε εννοώ βεβαίως για το άλλο εν τούτοις η οπτική της διάγνωση εν μέρει σωστή...

      Όσο για τις μουσουλμάνες είναι λίγο βιτσιόζες

  10. juliet avatar
    juliet 14/06/2011 18:04:29

    Οι πλάτες δεν μπορούνε να γίνουνε ίσιες και στητές με γυμναστική ,είναι θέμα κατασκευής του σκελέτου.
    Να ρωτήσω;Κρατάει τίποτε στο χέρι του γιατί η εικόνα δεν είναι πολύ καθαρή.
    Και γιατί να παραιτηθεί;Τόλεγα ότι εμείς στο Ελλάντα είμαστε προοδευτικοί,πολιτισμένοι σκέτοι Ευρωπαίοι!!!

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ juliet 14/06/2011 22:21:48

      ...Οι πλάτες δεν μπορούνε να γίνουνε ίσιες και στητές με γυμναστική ,είναι θέμα κατασκευής του σκελέτου....
      ΝΟουπ! Τα προβλήματα της πλάτης σπάνια είναι οστικά αλλά θέματα μυών. Είναι μεγάλο θέμα και δεν μπορώ να γράφω αλλά επιγραμματικά.
      Η Γιόγκα διορθώνει τέτοια προβλήματα. Στην ουσία ετοιμάζει την σπονδυλική στήλη για τον διαλογισμό.
      Μεταξύ άλλων η οργονοενέργεια του Β. Ράϊχ έκανε κάτι ανάλογο δηλαδή δυάλυε την μυική θωράκιση προϊόν ψυχολογικών προβλημάτων κλπ.
      Αυτό κάνουν και άλλες θεραπευτικές συνεδρίες όπως η βιονέργεια του Λόουεν, οι πιλάτες, το σιάτσου, ρέικι κλπ.
      Ξαναλέω είναι μεγάλο θέμα με πολλές ουρές, αλλά επιμένω. Και οι πλάτες αλλά και η σπονδυλική στήλη ισιώνουν αλλά με ειδική άσκηση αλλά και επίβλεψη από ειδικό.

      • Dora avatar
        Dora @ Κοντη Λιζα 15/06/2011 00:22:34

        Εγω βρε παιδι μου τελευταια εχω προβλημα οταν καθομαι.Ποναει το ιερον οστουν.Ολο λεω να παω στον γιατρο κι ολο το αναβαλω.Τι στο καλο ειναι παλι τουτο???
        Πολυ ενδιαφεροντα οσα λες,Λιζα.Ιδεα δεν ειχα.Ευχαριστω!

      • Dora avatar
        Dora @ Κοντη Λιζα 15/06/2011 00:25:13

        Λιζα,πες μου αν θελεις που να τα ψαξω ολ'αυτα που λες.Μ'ενδιαφερουν,γιατι η θεια μου εδω,50 ετων εχει προβληματα τοσο με την ραχη της οσο και με την μεση της και γυμναζεται και εχει ενα πολυ κανονικο βαρος.

        • Κοντη Λιζα avatar
          Κοντη Λιζα @ Dora 15/06/2011 11:27:28

          Ντορα να σου πω όσο μπορώ μιας και είμαστε σε δημόσιο φόρουμ.

          Χρειάζεται μέτρο σε όλα. Θα έχεις ακούσει π.χ. για τσι Γιαπωνέζοι που κάναν το πρωί γυμναστική πριν να ξεκινήσουν την δουλειά. Δεν ειναι βέβαια γυμναστική όπως την εννοούμε αλλά στρέτσινγκ κν τέντωμα. Βάζουν τη μηχανή σε λειτουργία για να δουλέψουν με όρεξη. Τι λέω τώρα...

          Παρατεταμένη παραμονή σε κάποια θέση έχει επιπτώσεις. Η όρθια στάση πχ. επιρρεάζει τον σκελετό και επιδρά στα νεφρά. Η παρατετατμένη καθιστική στάση ειδικά αν δεν είναι σωστή και με σωστή καρέκλα χαλάει την ράχη κλπ.

          Θα πρέπει άμεσα λοιπόν για κάθε ώρα εργασίας καθιστή να κάνεις πέντα λεπτά διάλλειμα για στρέτσινγκ και φυσικά να ενσωματώσεις στην καθημερινή σου ζωή ένα προγραμματάκι διατήρησης. Οποσδήποτε ραχιαίοι και κοιλιακοί. Οι μυς αυτοί λέγονται ανταγωνιτές (δεν είμαι σίγουρος για τα ελληνικά) και είναι εξ ίσου απαραίτητοι ως ζεύγος.

          Επίσης χρειάζεται παθητική χαλάρωση πχ. μονόζυγο και /ή σανίδα για κοιλιακούς αλλά με τα πόδια ψηλά.
          Και το κυριότερο πόνος = σημάδι ότι κάπου υπάρχει πρόβλημα που χρειάζεται αντιμετώπιση αλλιώς θα γίνει σοβαρότερο.
          Για την θεια εξαρτάται από πολλά αλλά αυτή η ηλικία δεν είναι πρόβλημα.
          Αυτά εκ πρώτης αν θες κάτι πιο σπεσίφικ ρώτα τον φξ το μάιλ μου και στείλε μου ΠΜ

          • Dora avatar
            Dora @ Κοντη Λιζα 16/06/2011 01:17:44

            Χιλια ευχαριστω Λιζα και μια αγκαλια θερμη!
            Να σ'ευλογει ο Θεος σε ολα!