#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/05/2011 21:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πρώτο θέμα στα ξένα ΜΜΕ οι συγκρούσεις στην Αίγυπτο



Τουλάχιστον 5 νεκροί και 54 τραυματίες, τρεις σοβαρά, από τις ταραχές μεταξύ σαλαφιστών ισλαμιστών και κοπτών χριστιανών

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 08/05/2011 22:16:07

    Coming soon to a theater near you

    • xmmm avatar
      xmmm @ Orestios 08/05/2011 23:55:29

      ++ ...

  2. Dora avatar
    Dora 09/05/2011 02:17:53

    http:www.koptisch.wordpress.com/englisch

    Δεν ηταν "ταραχες μεταξυ σαλαφιστων και χριστιανων"!
    Μην μεταδιδετε τις ειδησεις τοσο παραπλανητικα.
    Ηταν επιθεση των ισλαμιστων σε εκκλησια και οι νεκροι ειναι 12,οι δε τραυματιες
    πανω απο 200.Η επιθεση συνεχιστηκε και σε σπιτια και μαγαζια.

  3. Dora avatar
    Dora 09/05/2011 02:32:04

    http://www.aina.org/20110118151407.htm

  4. East avatar
    East 09/05/2011 13:19:37

    Οι Αραβόφωνες χώρες ήταν κέντρα Ρωμιοσύνης, οι κάτοικοι των οποίων εξισλαμίστηκαν από τους Άραβες κατακτητές.

    Η Ελλάδα έχει χρέος να προστατεύσει τις μειονότητες των Ρωμιών-Ορθόδοξων-Χριστιανών των Αραβόφωνων χωρών, να τους παρέχει άσυλο, και να τους επανελληνοποιήσει, χορηγώντας υπηκοότητα σε όποιον Ορθόδοξο από αυτούς θέλει να ξαναγίνει Έλληνας.

    • Dora avatar
      Dora @ East 09/05/2011 14:51:12

      Τους κοπτες η αλλους χριστιανους δηλαδη να τους αφησουμε να τους σφαζουν?
      Ωραιος χριστιανος εισαι αγαπητε.
      Αυτο διδαξε ο Χριστος κατ'εσε?

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 09/05/2011 15:03:12

        Τοποθετεις δηλαδη το δογμα πανω απο την διδαχη του Χριστου?
        " Εχω κι αλλο προβατα που δεν ανηκουν σε αυτο το μαντρι" ελεγε ο Χριστος και θα επρεπε ολους εμας τους ορθοδοξους να μας προβληματισει αυτο.
        Τι θα απολογηθουμε δηλαδη στην ωρα της Κρισεως,οτι αφησαμε τους αλλους χριστιανους να σφαζονται απο τους εχθρους τους ,χωρις καμμια βοηθεια επειδη δεν ηταν ορθοδοξοι?
        Ελπιζω οτι δεν καταλαβα καλα τι ηθελες να πεις και κανω λαθος.

      • East avatar
        East @ Dora 09/05/2011 18:09:45

        Μα Δώρα είπα να προστατεύσουμε τις μειονότητες των Ρωμιών-Ορθόδοξων-Χριστιανών. Όλους τους Χριστιανικούς πληθυσμούς.

        • Dora avatar
          Dora @ East 09/05/2011 18:46:32

          Α, αυτο ηθελες να πεις?
          Καλα συγνωμη.Μονο που καλε μου αυτοι δεν αισθανονται ρωμιοι,τι να κανουμε τωρα.

  5. Dora avatar
    Dora 09/05/2011 14:58:14

    Aντ'αυτου η Ελλαδα οπως και η υπολοιπη ευρωπη δινει τις ειδησεις πολιτικα ορθως(οχι δηλ,μουσουλμανοι επιτεθησαν εκκλησια κοπτων και σκοτωσαν κλπ,αλλα συγκρουσεις μεταξυ χριστιανων και μουσουλμανων)και ανοιγει διαπλατα την αγκαλια της για καθε ειδους μουσουλμανους πολλοι εκ των οποιων σκοτωσαν,βιασαν και λεηλατησαν στις πατριδες τους χριστιανους και κοπτεται εν μεσω χρεωκοπιας να τους φτιαξει και μεγα τζαμια απ' το υστερημα του πεινασμενου πλεον ελληνα.
    Τετοια δουλοπρεπεια!

  6. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 09/05/2011 16:58:04

    Καπου πήρε το ματι μου οτι μπορει να (TOYΣ) πανε και για διοχτομηση της Αιγυπτου (Χριστιανοι και Μουσουλμανοι). Να αληθευει άραγε;

    • Dora avatar
      Dora @ Theoprovlitos 09/05/2011 18:44:09

      Θεοπροβλητε,θα γινει,ειναι αναποφευκτο.Δες τι εγινε στα Βαλκανια προσφατα.
      Ποτε εζησαν χριστιανοι και μουσουλμανοι ειρηνικα μαζι παρα μονο μεσα σε σκληρες(δυστυχως)δικτατοριες.
      Ο Στεργιος μαλιστα εγραφε οτι οι χριστιανοι στηριζουν τις δικτατοριες στις μουσουλμανικες χωρες κι ΑΥΤΟΣ ειναι ΕΝΑΣ ΑΚΟΜΗ λογος για τον οποιον οι "συνανθρωποι"τους μουσουλμανοι "αναγκαζονται" να τους σφαξουν!!!!!!!
      Οι αλλοι λογοι ειναι οπως ο Στεργιος ανεφερε οτι οι χριστιανοι θεωρουν τους εαυτους τους ανωτερους πολιτισμικα και θρησκευτικα (αδικως κατα τον ιδιο παντα)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Τι να πω....ουδεις τυφλοτερος απ' αυτον που ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ.

  7. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 09/05/2011 17:53:37

    Δεν είναι συγκρούσεις μεταξύ χριστιανών και μουσουλμάνων. Είναι επιθέσεις των μουσουλμάνων κατά των χριστιανών, είναι διωγμός των χριστιανών.

    • Dora avatar
      Dora @ ΒΙΣ 09/05/2011 18:36:43

      BΙΣ,ετσι ακριβως ειναι.Σημερα κι εδω σ' ολες τις εφημεριδες γραφουν:
      "Συγκρουσεις μεταξυ χριστιανων και μουσουλμανων ξεκινησαν οταν χριστιανη που παντρευτηκε μουσουλμανο ηθελε να γινει μουσουλμανα κι οι κοπτες την εκλεισαν στην εκκλησια και οταν οι μουσουλμανοι πηγαν να την ελευθερωσουν εγιναν συγκρουσεις μεταξυ τους με αποτελεσμα 15 νεκροι και 230 τραυματιες"!!!!!!!!!!
      Οχι μονο δηλ πολιτικα ορθη ειδηση,μα και επι τουτου ψεμματα για να πουν "να κυριοι ΚΑΙ οι χριστιανοι δεν επιτρεπουν την αλλαξοπιστια"!!!!!
      Αυτη η κοπελα δεν υπαρχει καν λεει ο επισκοπος των κοπτων,ειναι ενα ψεμμα απ' την μερια των μουσουλμανων για να επιτεθουν.Οπως το "σχισμενο" κορανι ,τοτε που καψανε την μιση Αθηνα οι γιοι του αλλαχ,φωναζοντας ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ!!!!!!!!!!!

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Dora 09/05/2011 23:46:16

        Οι μουσουλμάνοι δεν έχουν σε τίποτα να πουν ψέμματα για να εξυπηρετήσουν τους σκοπούς τους.
        Επιπλέον, επειδή η θρησκεία τους - όπως την κατασκεύασε ο παιδεραστής έμπορας Μωάμεθ - τούς έχει αποβλακώσει και εξαχρειώσει, πιστεύουν ότι σφάζοντας απίστους θα πάνε κατευθείαν στον Παράδεισο (με τις παρθένες, χαχα).
        Είναι προφανές ότι δεν τρώνε το χοιρινό κρέας επειδή αισθάνονται ενδόμυχα μία συγγένεια με τα συμπαθή αυτά ζωάκια.

        • Dora avatar
          Dora @ ΒΙΣ 10/05/2011 00:21:09

          Τσουκ τσουκ τσουκ,χειροτερος απο μενα εισαι.

          Μα στο ισλαμ επιτρεπεται να λες ψεμματα στους απιστους με σκοπο να εξυπηρετησεις την εξαπλωση του.Taqqiya λεγεται αυτο.

          Μωρε και παιδεραστης ηταν και σεξομανιακος ηταν και βιαστης σκλαβων ηταν και απ'τα κλοπιμαια των κατακτημενων ζουσε,αλλα παρ' ολ'αυτα ο Καποιος δεν μπορει να καταλαβει, λεει, γιατι οι χριστιανοι δεν αποδεχονται και τις "αλλες θρησκειες" αυτα που οι ιδιοι πιστευουν για την ανασταση του Χριστου.Υπονοουσε εδω την "αναληψη" στους ουρανους του Μωαμεθ.Η Αισε (το 9 χρονο παιδι που παντρευτηκε ) ειπε οτι πεθανε την ωρα που βρισκονταν σε ιδιαιτερες περιπτυξεις μαζι της.