#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/01/2014 20:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο πρόεδρος Φρανσουά Ολάντ ανακοίνωσε το «τέλος της κοινής του ζωής» με την Βαλερί Τριερβελέρ



Ο πρόεδρος της Γαλλίας Φρανσουά Ολάντ ανακοίνωσε πριν από λίγο στο Γαλλικό Πρακτορείο «το τέλος της κοινής του ζωής με τη Βαλερί Τριερβελέρ», δύο εβδομάδες μετά την αποκάλυψη της σχέσης του με την Γαλλίδα ηθοποιό Ζιλί Γκαγέ.

Διευκρινίζοντας ότι μιλά επί προσωπικού και όχι με την ιδιότητα του αρχηγού του γαλλικού κράτους, διότι το θέμα αφορά την «προσωπική (του) ζωή» και όχι το θεσμικό του ρόλο, ο Ολάντ είπε: «κάνω γνωστό ότι έθεσα τέλος στην κοινή ζωή που μοιραζόμουν με τη Βαλερί Τριερβελέρ»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Eva avatar
    Eva 25/01/2014 20:35:19

    Έτσι είναι οι σωστοί άνδρες. Ξεκάθαροι.

    • αρης avatar
      αρης @ Eva 25/01/2014 23:11:31

      Πρώτα την κερατώνουν κρυφά σαν λωποδύτες με τα μηχανάκια για κανα-δυό χρόνια κι μετά όταν πιάνονται στα πράσσα, γίνονται "ξεκάθαροι''.
      Ολαντρέου δηλαδή...

      • Eva avatar
        Eva @ αρης 26/01/2014 08:32:36

        Ν αγιάσεις δεν σ αφήνουν αμα είσαι ομορφάντρας.

      • Eva avatar
        Eva @ αρης 26/01/2014 08:57:08

        Προφητικός ο Τσίπρας όταν έλεγε το Ολαντρέου
        (θα ενοούσε τον άπιστο Ανδρέα μάλλον)

        • αρης avatar
          αρης @ Eva 27/01/2014 10:02:06

          Σαφώς και εννοούσε τον Απιστο σε ΟΛΑ
          Ανδρέα-Amoral οπως τον είχε περιγράψει με μία λέξη η αείμνηστη Μαρία Ρεζάν...Οταν είσαι άπιστος στον έρωτα της ζωής σου, πως να μην είσαι άπιστος στις πολιτικές σου ιδέες και δή "Σοσιαληστικές"...

  2. Yiannis avatar
    Yiannis 25/01/2014 21:47:13

    Au mon dieu! C' est terrible!

    • Μαρίνα avatar
      Μαρίνα @ Yiannis 26/01/2014 17:38:15

      Oh mon Dieu! Γιάννη γιατί επιμένεις να γράφεις γαλλικά, αφού δεν τα κατέχεις;

      • my way avatar
        my way @ Μαρίνα 27/01/2014 09:09:10

        Συγγνώμη που ερέθισα τη γαλλομάθειά σας αλλά δεν επέμεινα κιόλας.

        • Μαρίνα avatar
          Μαρίνα @ my way 27/01/2014 14:33:07

          Συγγνώμη γιατί μπερδεύτηκα λίγο με την απάντησή σου. Απαντάς για λογαριασμό του Γιάννη; Είσαι ο δικηγόρος του ή ο ίδιος που χρησιμοποιεί πολλαπλές ταυτότητες;

  3. anonymous avatar
    anonymous 25/01/2014 23:38:03

    Από τη στιγμή που δεν υπήρχε γάμος δεν έπρεπε να έχει θέση στο Προεδρικό Μέγαρο. Επίσης δεν πρόκειται για προσωπική ζωή όταν της είχε δώσει θεσμικό ρόλο, αυτόν της πρώτης Κυρίας.

  4. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 26/01/2014 01:09:58

    Φοβερό.
    Απίστευτο.
    Μοναδικό.
    Σὀκ.
    Τί θά κάνουμε τώρα;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ιαπετός 26/01/2014 15:28:43

      Αὐτός πάντως πάει στήν ἄλλη..
      Ἐμεῖς στά ἴδια...

      • ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ @ Κυθήριος 27/01/2014 14:40:40

        ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.... Α ρε Κυθήριε...

  5. Ήμερος Αγριόλυκος avatar
    Ήμερος Αγριόλυκος 26/01/2014 10:39:20

    Νέος είναι, ωραίος είναι, παράλληλα είναι και ...έξυπνος, ικανός, ταλαντούχος, και προ πάντων, πάρα πολύ γενναίος αφού κατάφερε να αντιμετωπίσει επιτυχώς τη μέγαιρα Μέρκελ, ηγούμενος ολόκληρου του Ευρωπαϊκού Νότου.
    Σίγουρα θα ....ξαναφτιάξει σύντομα τη ζωή του αυτός ο έρπων ορισμός του άνανδρου ζουλαπιού. Δεν υπάρχει αμφιβολία.

  6. η Dimi avatar
    η Dimi 26/01/2014 11:10:35

    «Γυαλιά καρφιά τα έκανε η Βαλερί στο γραφείο του Ολάντ»
    Protothema.gr/world | Mίνα Αγγελίδη 23/01/2014, 11:07

    Έσπασε αντίκες και συλλεκτικά βάζα προκαλώντας ζημιές 3 εκατομμυρίων ευρώ!
    Γυαλιά καρφιά τα έκανε η απατημένη "πρώτη κυρία" της Γαλλίας, Βαλερί Τριερβελέρ στο προεδρικό γραφείο του Φρανσουά Ολάντ, μόλις την ενημέρωσε για την κρυφή του αγάπη, τη Γαλλίδα ηθοποιό, Ζουλί Γκαγέ, σύμφωνα με έντονες φήμες που κάνουν τις τελευταίες ώρες το γύρο του Διαδικτύου.

    Κι ενώ το σκανδαλοθηρικό περιοδικό "Closer" κυκλοφορεί σήμερα - ένα 24ωρο νωρίτερα από την προγραμματισμένη του κυκλοφορία - με πλούσιο υλικό για το ερωτικό σκάνδαλο που έχει προκαλέσει πολιτικό σεισμό στα Ηλύσια Πεδία, τα γαλλικά ΜΜΕ αποκαλύπτουν ότι ο Γάλλος πρόεδρος διαφήμισε άθελά του το κράνος "Dexter" με το οποίο προσπαθούσε να καμουφλαριστεί μπαινοβγαίνοντας νυχτιάτικα στο διαμέρισμα της οδού Cirque για να απολαύσει τον έρωτα της αγαπημένης του, Ζουλί Γκαγέ.

    Σύμφωνα με το περιοδικό "Le Point", στην ιστοσελίδα της εταιρείας Dexter, η διεύθυνση ανακοίνωσε ότι μετά την αποκάλυψη του ερωτικού σκανδάλου, οι παραγγελίες για το συγκεκριμένο κράνος ήταν πάρα πολλές, με αποτέλεσμα να έχει ήδη εξαντληθεί το απόθεμα.

    Στο μεταξύ σε ό,τι αφορά τις φήμες για τους "βανδαλισμούς" της Βαλερί στο προεδρικό γραφείο, η αρμόδια επιτροπή του Μεγάρου των Ηλυσίων έσπευσε να τις διαψεύσει. Από την πλευρά τους, οι γαλλικές εφημερίδες υποστηρίζουν ότι, η "πρώτη κυρία" της Γαλλίας δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα νευράκια της και άρχισε να σπάει ό,τι έβρισκε μπροστά της: αντίκες, συλλεκτικά βάζα και διάφορα άλλα αντικείμενα τέχνης είχαν την... ατυχία να πέσουν στα χέρια της Βαλερί που εκείνη την ώρα θύμιζε ταύρο σε υαλοπωλείο.

    Μάλιστα, οι ζημιές που προκάλεσαν τα... νευράκια της απατημένης Γαλλίδας δημοσιογράφου ανέρχονται σε 3 εκατομμύρια ευρώ, σύμφωνα με τις εφημερίδες "Le Figaro" και "Le Parisien".

    Σύμφωνα, πάντως, με πληροφορίες του σκανδαλοθηρικού περιοδικού "Closer", η Βαλερί δεν θέλει να παραδώσει τον τίτλο της "πρώτης κυρίας", απλά θέλει να ξεχάσει ως δια μαγείας ότι επί δύο χρόνια την απατούσε ο σύντροφός της.

    Το "Closer", που κυκλοφορεί σήμερα - κανονικά κυκλοφορεί κάθε Παρασκευή - παρουσιάζει εκτενές αφιέρωμα για την διπλή ερωτική ζωή του προέδρου: Σχετικά με τις ζημιές που προκάλεσε - και αν τις προκάλεσε - η Βαλερί στο προεδρικό γραφείο, για την νευρική κρίση που υπέστη μετά την αποκάλυψη του σκανδάλου, τη νοσηλεία της αλλά και την ανάπαυσή της στην δεύτερη προεδρική κατοικία της Λαντέρν.»

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ η Dimi 26/01/2014 15:44:16

      Dimi,τό Dexter ὁ ἐρωτιάρης τό χρειαζόταν πιό πολύ στό Μέγαρο παρά στήν ἐρωτική φωλίτσα μέ τό Ζουλί. Φοβόταν φαίνεται τά ἀδέσποτα βάζα τῆς κερασφόρου δεύτερης πού ἤθελε νά τή λένε πρώτη...

  7. kosmomakis avatar
    kosmomakis 26/01/2014 11:14:56

    Κοιτάξτε μάπα ανθρώπου που θέλει και έρωτες.

    • Α στεφάνωτοι avatar
      Α στεφάνωτοι @ kosmomakis 27/01/2014 15:35:19

      Μάλλον θα έχει ενδιαφέροντα ψυχικό κόσμο γιατί αλλιώς, δεν εξηγείται.

  8. Ήμερος Αγριόλυκος avatar
    Ήμερος Αγριόλυκος 26/01/2014 11:16:28

    Μα να τις έχει όλες ....αστεφάνωτες ο οξαποδός;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ήμερος Αγριόλυκος 26/01/2014 15:48:19

      Κάπου ἐδῶ μέσα ἔχει παρει τό μάτι μου καί γράφει ἕνας ἀστεφάνωτος.
      Λές νά 'ναι κεῖνος;...

      • Οι αστεφάνωτοι avatar
        Οι αστεφάνωτοι @ Κυθήριος 26/01/2014 20:38:38

        Όχι. Δεν είναι ...εκείνος ο χαζοζουμπάς. Είμαι εγώ.

        • ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ avatar
          ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ @ Οι αστεφάνωτοι 27/01/2014 14:43:14

          xaxaxax...διάλογοι από άλλο γαλαξία οι άνωθεν :D

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 27/01/2014 07:30:38

    Αγαπητέ Κυθήριε, καλή εβδομάδα. Με το πολυδιαφημισμένο Ντέξτερ, τ' αποθέματα του οποίου έχουν εξαντληθεί, λέει, οι άνδρες αντί να προστατεύονται, άθελά τους, γίνονται «στόχος». Eπειδή, οι υποψιασμένες εφεξής, ενδελεχώς θα τσεκάρουν τη μπράντα του κράνους. Τα δύσκολα αρχίζουν, όταν και οι κυρίες συμπεριληφθούν στο πελατολόγιο της νέας παρτίδας Ντέξτερ.

  10. Οι αστεφάνωτοι avatar
    Οι αστεφάνωτοι 27/01/2014 15:31:36

    Ε, τι τώρα; Θα παίζουμε; :-)