#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/05/2011 20:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ομπάμα, ο «βασιλιάς των λιονταριών»…




Με ιδιαίτερο αυτοσαρκασμό ο πρόεδρος των ΗΠΑ Μπαράκ Ομπάμα βρήκε την ευκαιρία να απαντήσει στον μεγιστάνα Ντόναλντ Τραμπ, ο οποίος αμφισβητεί τον τόπο γέννησής του, κατά το ετήσιο δείπνο των ανταποκριτών, το βράδυ του Σαββάτου.Ο Τραμπ, που αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να είναι υποψήφιος με τους Ρεπουμπλικάνους στις προεδρικές εκλογές του 2012, επιμένει ότι ο Ομπάμα έχει γεννηθεί στην Κένυα και επομένως η εκλογή του στην προεδρία των ΗΠΑ ήταν παράνομη. Την περασμένη εβδομάδα ο Αμερικανός πρόεδρος έδωσε στη δημοσιότητα το αυθεντικό πιστοποιητικό γέννησής του, καταρρίπτοντας αυτόν τον ισχυρισμό.

Όμως το βράδυ του Σαββάτου ο Ομπάμα αποφάσισε να διασκεδάσει το κοινό του, σε βάρος του Τραμπ, ο οποίος και ήταν παρών στο δείπνο, προειδοποιώντας ότι επρόκειτο να δείξει το "επίσημο βίντεο της γέννησής του", ως επιπρόσθετη απόδειξη. Τότε, στην τεράστια οθόνη της αίθουσας συνεστιάσεων του ξενοδοχείου Χίλτον άρχισαν να προβάλλονται οι αρχικές σκηνές της ταινίας κινουμένων σχεδίων "Ο βασιλιάς των λιονταριών", που δείχνουν τη γέννηση του μικρού Σίμπα στην... Κένυα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Loretta avatar
    Loretta 01/05/2011 21:00:12

    καπου ειχα διαβασει οτι το εγγραφο θεωρειτε πλαστογραφημενο...

  2. Kostas D avatar
    Kostas D 01/05/2011 21:24:46

    Ο Ομπαμα ειναι ανθρωπος καλων προθεσεων....!!
    ΣΚΟΠΙΜΑ τον εβαλαν να "πληρωσει" για τα ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ του Μπους που ευθυνεται για την οικονομικη κριση....
    1) Μην ξεχνατε οτι την κριση στην Αμερικη την ξεκινησαν το 2007 με τα ακινητα, επισημα ομως το Σεπτεμβριο του 2008.... (σιγουρα ο σχεδιασμος ηταν χρονια πριν, αρα επι προεδριας Μπους το σχεδιο..της "παγκοσμιας κρισης"..)

    2) Ο Ομπαμα ηρθε στην εξουσια τον Ιανουαριο του 2009.....ΑΛΛΑ στο επιτελειο του ειναι ατομα της κυβερνησης Κλιντον....και της κυβερνησης Μπους....
    ΑΡΑ μια τρυπα στο νερο.... Ποιος Ομπαμα λοιπον.....??

  3. strange avatar
    strange 01/05/2011 21:34:36

    δειτε εδω κατα ποσο ειναι αυθεντκο το πιστοποιητικο!!! http://katohika.blogspot.com/2011/04/blog-post_809.html

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2011 21:47:47

    Που αλλού;
    h__p://www.antinews.gr/2011/04/29/98488/

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Strange Attractor 01/05/2011 23:29:55

      h++p://www.youtube.com/watch?v=wQAqvtXenKg

      συνήθως είμαι επιφυλλακτικός με κάτι τέτοια, αλλά χωρίς να λέει ότι είναι πλαστό, αν αυτά που λέει είναι αλήθεια, είναι σίγουρα πειραγμένο.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/05/2011 21:49:36

    Όσο αλήθεια είπαν οι Αμερικάνοι για τα όπλα μαζικής καταστροφής του Σαντάμ και άλλα πολλά, άλλο τόσο λέει την αλήθεια ο Ομπάμα για το πιστοποιητικό γέννησής του (γελοιοποιώντας παράλληλα το ζήτημα της αμφισβήτησης της προσελήνωσης κλπ)

  6. dosilhthos avatar
    dosilhthos 01/05/2011 22:58:25

    ρε γαμώτο ποιοι κυβερνουν τον κοσμο?

  7. xriteo avatar
    xriteo 01/05/2011 23:05:37

    Θελει η που@@ν@ να κρυφτει και η χαρα δεν την αφηνει.Σιγουρα θα το κυνηγουσαν λιονταρια στην Κενυα το λουστρινι.Και δεν μου το βγαζετε απο το μυαλο οτι ειναι κρυφομουσουλμανος.

    • Orestios avatar
      Orestios @ xriteo 02/05/2011 06:38:44

      Ρώτα τον Χρυσοχοΐδη. Θα σου πεί αν είναι μουσουλμάνος αφού το είπε δημόσια στη Βουλή.

  8. Loretta avatar
    Loretta 02/05/2011 00:16:28

    xaxaxa!! να με συγχωρεις ....εχω λιγο αλτσχαιμερ!!

  9. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 02/05/2011 00:26:41

    Αμερικανιές...

  10. kiriakos avatar