#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/03/2012 19:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νίκη από τον Α' γύρο για τον Πούτιν



Ξεπερνά το ψυχολογικό όριο του 60% ο Βλαντίμιρ Πούτιν, σύμφωνα με τα πρώτα επίσημα αποτελέσματα των σημερινών προεδρικών εκλογών, τη ροή των οποίων ανακοινώνει η Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή της χώρας.

Με καταμετρημένο πάνω από το 30% των ψηφοδελτίων, υπέρ του Πούτιν ψήφισε το 63,42%, με τον ηγέτη των κομμουνιστών Γκενάντι Ζιουγκάνοφ να τον ακολουθεί με 17,25%.

Την τρίτη θέση κερδίζει ο μεγαλοεπιχειρηματίας Μιχαήλ Πρόχοροφ με 7,29% και τέταρτος έρχεται ο υπερεθνικιστής Βλαντίμιρ Ζιρινόφκσι με το 7,19%. Τελευταίος ο πρόεδρος της "Δίκαιης Ρωσίας" Σεργκέι Μιρόνοφ με 3,71%.

Νωρίτερα οι δημοσκοπήσεις εξόδου από τα εκλογικά τμήματα (exit polls) των εταιρειών VCIOM και FOM έδιναν στον Πούτιν 58,3 - 59,3%, τον Ζιουγκάνοφ 17,7 - 18,2%, τον Πρόχοροφ με 9,2 - 9,6%, τον Ζιρινόφσκι με 7,4% και τον Μιρόνοφ με 4,3%.

Στις πρώτες δηλώσεις του ο Ζιουγκάνοφ είπε ότι δεν θα συγχαρεί τον Πούτιν, που επανεκλέγεται για μια νέα εξαετή θητεία, χαρακτηρίζοντας άδικες και μη έντιμες τις εκλογές, γιατί η κρατική μηχανή χρησιμοποιήθηκε υπέρ της επανεκλογής του.

Ο Ζιουγκάνοφ διαβεβαίωσε ότι οι υποστηρικτές του Πούτιν "δεν θα μπορούν πλέον να κυβερνούν όπως πριν", έκανε σοβαρές καταγγελίες για το "μαφιόζικο και διεφθαρμένο" ρωσικό κράτος, ωστόσο απέφυγε να αναφερθεί συγκεκριμένα σε δικαστικές ή άλλες προσφυγές εναντίον του αποτελέσματος.

Η έκπληξη των εκλογών, ο Πρόχοροφ, αναφέρθηκε επίσης σε παραβιάσεις της εκλογικής νομοθεσίας και χαρακτήρισε επίσης ανέντιμες τις εκλογές, δηλώνοντας ότι δεν πρόκειται να αποδεχθεί τυχόν πρόταση του Πούτιν να αναλάβει κάποιο κυβερνητικό αξίωμα, αλλά και ότι προγραμματίζει να είναι ξανά υποψήφιος για πρόεδρος της χώρας, αν όλα κυλήσουν δηλαδή ομαλά, να συμμετάσχει στις επόμενες προεδρικές εκλογές το 2018.

[caption id="attachment_150325" align="alignnone" width="600" caption="Η μεγαλειώδης νίκη του Πούτιν επετεύχθη παρά τις προσπάθειες των ακτιβιστριών της ουκρανικής Fremen να τις σαμποτάρουν"][/caption]

Πούτιν: "Κερδίσαμε σε μια δίκαη μάχη"

Ο Βλαντίμιρ Πούτιν, νικητής των προεδρικών εκλογών στη Ρωσία, δήλωσε σήμερα ενώπιον χιλιάδων οπαδών του που είχαν συγκεντρωθεί κοντά στο Κρεμλίνο ότι κέρδισε "σε μία δίκαιη μάχη", ενώ ευχαρίστησε τους ρώσους ψηφοφόρους που δεν άφησαν "να καταστραφεί το ρωσικό κράτος".

"Σας είχα υποσχεθεί ότι θα κερδίσουμε και κερδίσαμε. Ζήτω η Ρωσία", είπε ο Πούτιν με δάκρυα στα μάτια, σύμφωνα με τις εικόνες που μετέδωσε απευθείας η ρωσική τηλεόραση. "Κερδίσαμε σε μία δίκαιη και ανοιχτή μάχη", πρόσθεσε.

"Ευχαριστώ όλους όσοι είπαν 'ναι' στη μεγάλη Ρωσία", συνέχισε ο Πούτιν, επαναλαμβάνοντας το σύνθημα της προεκλογικής του εκστρατείας, ενώ στο πλάι του βρισκόταν ο απερχόμενος πρόεδρος Ντμίτρι Μεντβέντεφ.

"Οι ψηφοφόροι μας μπορούν να καταλάβουν τη διαφορά μεταξύ της επιθυμίας για ανανένωση και των πολιτικών προκλήσεων στόχος των οποίων είναι να καταστρέψουν το κράτος μας", επεσήμανε αναφερόμενος στις διαδηλώσεις που πραγματοποιεί τους τελευταίους μήνες η αντιπολίτευση. "Δεν θα περάσουν!", υπογράμμισε.

Αυτές οι εκλογές ήταν "μία σημαντική δοκιμασία για εμάς, για όλο τον λαό, μία δοκιμασία για την πολιτική ωριμότητα και την ανεξαρτησία" της χώρας, σημείωσε ο Πούτιν.

Ο Μεντβέντεφ, που δεν διεκδίκησε μία δεύτερη θητεία στην προεδρία για να δώσει την ευκαιρία στον Πούτιν να επιστρέψει στο Κρεμλίνο, δήλωσε από την πλευρά του ότι "η χώρα και κάθε ένας από εμάς είχε ανάγκη αυτή τη νίκη".

"Δεν θα σας αφήσουμε να μας πάρετε τη νίκη μας!", υπογράμμμισε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nikos 17 avatar
    nikos 17 04/03/2012 17:11:25

    ελάτε κορίτσια και στα δικά μας πολιτικά δρώμενα, αντίπαλες ή όχι δεν με νοιάζει, να δούμε και καμια ωραία...διαμαρτυρία!!!

  2. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 04/03/2012 17:32:03

    Και αμα εκλεχθει ο Πουτιν, ξεκινειστε διαμαρτυρια διαρκειας. Παρτε με το μερος σας και τους Ελληνες καναλαρχες να σας προβαλλουν!

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/03/2012 17:59:06

    Εύχομαι τη νίκη για τον Владимир!
    ΥΓ: Υπάρχει κανείς άρρεν που να μην ήθελε να ανήκει στην προσωπική ασφάλεια του Πούτιν;

  4. bladerunner avatar
    bladerunner 04/03/2012 18:10:23

    ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟ ΠΟΡΝΕΣ...

    • cobalt avatar
      cobalt @ bladerunner 04/03/2012 19:34:43

      Σεβασμό στις πόρνες.
      Βλαδίμηρος

  5. regeneration avatar
    regeneration 04/03/2012 20:10:17

    Βλαδίμηρος και πάσης Ελλάδος...
    Δεν κατάλαβα, όταν πανηγυρίζεις για τις νίκες του Μπούς και του Ομπάμια τί είναι, ευφυΐα;

  6. Orestios avatar
    Orestios 04/03/2012 22:17:47

    64% για τον Πούτιν.

  7. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 04/03/2012 22:38:07

    Αχ, και ποσο θα το χαρω αν κανει κανα ταξιδακι τωρα συντομα στην Ελλαδα να δει το Σαμαρα...Και να δω και την Ανγκελα να διαμαρτυρεται γυμνοστηθη στο αεροδρομιο!!!

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΝΕΚΚ 04/03/2012 22:42:00

      Μα τι λες..θα σκιαχτεί και θα φύγει ο Πούτιν...

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ ΝΕΚΚ 04/03/2012 22:42:22

      ΟΧΙ ΓΥΜΝΟΣΤΗΘΗ!

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ ΝΕΚΚ 04/03/2012 22:48:10

      Ψάχνουμε τώρα για εθνοσωτήρες και έξωθεν;
      Προφανώς δεν γνωρίζεις την εξωτερική πολιτική των Ρωσίας.
      Κι ούτε τη νοοτροπία άσκησης πολιτικής και επιχειρηματικής δράσης.

      Ο Πούτιν είναι για τη χώρα του, προφανώς καλός.
      Λες να τον πιάσει η αγάπη για τους καταπιεσμένους Ορθόδοξους...;
      ΄Η μήπως τα γεωπολιτικά συμφέροντα της Ρωσίας συμπίμπτουν με αυτά της Ελλάδος;
      Ποτέ δεν συνέπεσαν.
      Ούτε επί Στάλιν. Όσο κι αν περίμεναν οι αγαθοί του ΚΚΕ,
      ο Στάλιν φρόντισε να γίνει η σφαγή για την παρτίδα στο παγκόσμιο σκάκι.

      • Δικερως avatar
        Δικερως @ Μανιάτης 04/03/2012 22:49:57

        Εχεις δικιο,αλλα ΟΧΙ ΓΥΝΟΣΤΗΘΗ!

        • Μανιάτης avatar
          Μανιάτης @ Δικερως 04/03/2012 22:55:30

          Οχι ηθικολογίες. Ηθική ναι.
          Το σώμα του ανθρώπου είναι πάντα ποίηση.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Μανιάτης 04/03/2012 22:57:29

            Ειδικά της Αγγέλας, είναι ποίηση..τραγωδία...

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Μανιάτης 04/03/2012 22:58:59

            Αμα τα βγαλει να πας να την δεις εσυ.
            Ακου ποιηση τα β@ζι@ της Μερκελ.
            Υπουργε,δεν μας τα λες καλα.
            ΟΧΙ ΓΥΜΝΟΣΤΗΘΗ,ειπα.

          • Μανιάτης avatar
            Μανιάτης @ Δικερως 04/03/2012 23:13:21

            Τελικά, θα συμμετάσχεις στις έρευνες;
            Ή τα αφήνεις όλα ως μεγαλόκαρδος στους συμμάχους;

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Μανιάτης 04/03/2012 23:17:43

            Ερευνες?
            Εχασα τευχη?
            Α,τα πετρελαια?

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Δικερως 04/03/2012 23:27:51

            Τώρα μη με αναγκάζεις..άντε!

          • Τιγράνης avatar
            Τιγράνης @ Μανιάτης 04/03/2012 23:26:26

            Και στην ποίηση όμως όλο και κάποια φορά ξεφεύγει λίγο το μέτρο και χάσκει κανένα κώλον...

            Αν ήταν στίχος η κα Μέρκελ φρονώ ότι θα ήταν ιθυφαλλικός.

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Τιγράνης 04/03/2012 23:28:34

            Και συ τέκνον μου;

          • Τιγράνης avatar
            Τιγράνης @ Δαναός 04/03/2012 23:33:12

            Εγώ Δαναέ απλώς μιλώ με όρους αρχαίας κωλομετρίας, της θεωρίας δηλαδή για το ξεχώρισμα των κώλων στα λυρικά ποιήματα και ιδιαίτερα στα χορικά της τραγωδίας.

          • Δαναός avatar
            Δαναός @ Τιγράνης 04/03/2012 23:55:44

            To...κατάλαβα με τη πρώτη!Δε χρειάζεται όπισθεν!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Τιγράνης 04/03/2012 23:33:57

            Οκ,παντως πεστε ο,τι θελετε,εγω θα
            βροντοφωναζω:
            ΟΧΙ ΓΥΜΝΟΣΤΗΘΗ!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Δικερως 04/03/2012 23:34:26

            (Η Μερκελ εννοειται)

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Τιγράνης 04/03/2012 23:34:36

            Να υποθέσω... καμία σχέση με τον ιαμβικό 15σύλλαβο, ε;

          • Τιγράνης avatar
            Τιγράνης @ ΕΥΑ 05/03/2012 00:11:36

            Ε όχι, διαπράττεις ιστορική χασμωδία! Αυτός είναι ο "πολιτικός" στίχος των Βυζαντινών, ο "εθνικός" νεοελληνικός και μεταξύ άλλων το μέσον της αθανασίας του Σολωμού, του Κορνάρου και του Παλαμά.

            Σου ΄χω όμως χωλίαμβο με μακρό το τρίτο άλογο, τον λεγόμενο και ισχιορρωγικόν (με σπασμένα τα ισχία, υπερβολικά χωλόν). Δεν είναι κακός κι αυτός για την Άνκελα.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ Τιγράνης 05/03/2012 00:22:44

            χαχαχα!
            ζητώ συγγνώμη..
            Ιππώνακτα!

      • ΝΕΚΚ avatar
        ΝΕΚΚ @ Μανιάτης 05/03/2012 00:00:29

        Στη δεδομενη στιγμη, νομιζω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων θα προτιμουσε να δει τον Πουτιν στην Ελλαδα, παρα τον Σόιμπλε ή τον Ράιχενμπαχ...Και ο Σόιμπλε ειναι καλος για τη Γερμανια, και μπορω να καταλαβω που το παει η φιλευσπλαχνια των Γερμανων για τους Ελληνες, μην στεναχωριεσαι. Εσυ τον θεωρεις "στρατηγικο συμμαχο"? Και καταλαβα καλα ποια ειναι και η πολιτικη κι επιχειρηματικη δραση της Siemens και της Ferrostaal. Και δεν μιλαω ουτε για Σταλιν, ουτε για Χιτλερ. Θυμαμαι ομως και κανα δυο λογια που ειχε πει και ο Π. Πα'ί'σιος σχετικα με τους Ρωσους...Κι εγω σου λεω, οτι εαν ειναι οντως να κρεμεσαι απο τους απ'εξω εθνοσωτηρες, ολοι τους κατι θα θελουν για ανταλλαγμα. Δυστυχως οι τωρινοι τα θελουν ολα. Και οταν δεν θα βγαινουν τα νουμερα και θα θελουν να μας αναγκασουν να φυγουμε απο το ευρω, εαν ειμαστε ανημποροι να ανταπεξελθουμε, θα πρεπει να βρουμε αλλο νταβατζη. Και καλυτερα να τον διαλεξουμε εμεις, παρα να μας τον φορτωσουν αλλοι.

  8. Orestios avatar
    Orestios 04/03/2012 23:19:14

    64,6% δίνει η μεσαία τάξη στον Πούτιν.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Orestios 04/03/2012 23:35:39

      Κάτι θα ξέρει η μεσαία τάξη στη Ρωσία..

      • Φωτεινή avatar
        Φωτεινή @ ΕΥΑ 05/03/2012 00:57:34

        Ἄντε, καί στά δικά μας (ἄς εἶναι καί 40%)!!!

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/03/2012 00:00:29

    Ο Πούτιν, ευχαρίστησε τους Ρώσους ψηφοφόρους που δεν άφησαν "να καταστραφεί το ρωσικό κράτος".

    Οι Έλληνες ψηφοφόροι το επέτρεψαν.

    Όσοι, μαθημένοι από την ευκολία και την παραίτηση υπεράσπισης της Ελλάδας με ίδια μέσα, βαυκαλίζονται ότι θα βρουν προστασία από ξενους ας θυμούνται το Κοσσυφοπέδιο, τη Σερβία και τα Ορλωφικά.

    Ο Πούτιν είναι καλός για τη χώρα του. Μπορεί να αποτελέσει καλό σύμμαχο.
    Αλλά οι προϋποθέσεις για να ήταν εθνικά επωφελής μια συμμαχία δεν πληρούνται σήμερα από το ελληνικό πολιτικό σύστημα.

    Προς το παρόν, οι Ρώσσοι αγοράζουν τα πάντα σε Βόρεια Ελλάδα και Χαλκιδική, έχουν σε Μακεδονία-Θράκη 40.000 μόνιμους κατοίκους (δήλωση Ρώσσου Προξένου).

    Και αύριο, αν η Ελλάδα, λεηλατημένη και υπόδουλη, ανίκανη να υπερασπίσει τα εδάφη της, με τους Έλληνες να αποχωρούν μετανάστες, αυτο-διαλυόμενη τους το επιτρέψει, θα γίνουν άλλος ένας διεκδικητής κομματιού από την Ελληνική Επικράτεια.

    Παίρνοντας θάρρος και παράδειγμα από αυτά που η Ελλάδα επιτρέπει στους Μογγόλους στη Θράκη, στους γυφτοσκοπιανούς, και στους Τσαμομπερισάδες στη Βόρεια Ήπειρο.

    Η έξοδος στο Αιγαίο ήταν και παραμένει το όνειρο των Σλάβων.

    • voter avatar
      voter @ Προφήτης 05/03/2012 00:50:33

      Ποιοι είναι οι Μογγόλοι στη Θράκη ?Γιατί εγώ που μέχρι πρόσφατα ήμουν στη Θράκη , αν εξαιρέσεις καποιους συνάνθρωπους με συνδρομο Down , δεν είδα άλλα μογγολοειδή χαρακτηριστικα .

    • Μάνια avatar
      Μάνια @ Προφήτης 05/03/2012 01:00:25

      ΜΗν αναπαράγουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.
      Στα Ορλωφικά αυτοκρατειρα της Ρωσίας ηταν μια Γερμανιδα η οποία εβλεπε την εξαπλωση της αυτοκρατορίας ως μια προσωπική αυτοικανοποιηση και ασπαστηκε και την Ορθοδοξία και τον Τωσικο πολιτισμο προκειμένου να γίνει αυτο που ηταν.
      Σερβία πρωθυπουργος ηταν ο μπεκρης προδοτης Γιελτσι
      Κοσσυφοπεδιο οι Ρωσοι στηρίζουν τους Σέρβους και δεν το εχουν αναγνωρίσει.
      Τωρα ηγετης της Ρωσίας είναι ο Πούτιν γνησιος Χριστιανος Ορθοδοξος , μ ελληνορωσο πνευματικο τον πατέρα Τυχωνα.
      Επι Καραμανλη εδειξε τις προθεσεις του προς την ΕΛλαδα.
      Στρατηγικοι εταιροι ,αγωγοι.
      Αγορα γεωργικων προιοντων και γενικά ελληνικων(οσο ημουν στην Γερμανια σπάνια εβλεπα ελληνικά φρουτα και λιγοστα ελληνικα προιοντα στα σουπερ μαρκετ σ΄αντιθεση με την Ρωσία)
      ΜΑς αντιμετωπιζε ισότιμα και με διάθεση βοηθεις.Απ οτι εχω ακουσει ειχα ζητησει και μια βαση που δεν δοθηκε αντι μεγαλου ενοικιου.
      Το οτι αγοραζουν Ρωσοι σπιτια αυτο το γνωρίζω αλλά αυτά είναι απο ιδιώτες ως επι το πλείστον.ΚΑι αν εχουν χρηματα δεν μπορεί να τους αρνηθει κανείς.
      ΚΑλυτερα απο τα ν΄αγοράζουν Τουρκοι ή Εβραίοι.
      Δεν κινδυνευουμε απ τον ΠΟυτιν αυτην την στιγμη αλλά απο τους Ευρωπαιους Αγγλοσαξωνες Σιωνιστες τοκογλύφους που θελουν να φανε τον ορυκτο πλουτο.
      ΑΥτοι ολως τυχαιως είναι και οι εχθροι του ΠΟθτιν αυτοι που λυσσανε στ΄ονομα του και μαλιστα προσπαθούσαν με πληρωμενες συγκεντρώσεις να δημιουργησουν προβλημα στην Ρωσία.
      Ο ΠΟυτιν ψάχνει συμμάχους καλους.
      ΚΑΙ ακομα και πεσμενοι που είμαστε τωρα δεν προκειται να μας εκμεταλευτει.Εδειξε τις προθεσεις του επι ΚΑραμανλη.
      Το θέμα είναι εμεις τι θα κανουμε.?
      Το ΄χω ξαναγραψει οτι ακομα και τωρα θα πρεπε να γράψουμε Ευρωαπαιους και Σιωνιστες τοκογλύφους , και να στραφουμε προς Ρωσία ,Κινα και BRICS.Ας χρεωκοπησουμε ας φυγουμε απο ΕΕ
      Ας συνεργαστουμε με τον ΠΟυτιν να εκμεταλευτουμε τον φυσικο πλουτο της ΕΛλαδος .ΜΕ τετοιες πλουτο ορυκτο η ΕΛλαδα και οι κατοικοι να είναι στην μιζέρια και φτωχοι?
      Επισης οι ισσοροπιες θ΄αλλαξουν.Ο ΠΟυτιν τα χει παρει αγρια με την Νεα Ταξη Πραγματων και οποιοι την εκπροσωπουν .
      Αν τοποθετηθει αντιπυραυλική ασπιδα θα είναι ενα τεραστιο λαθος.

      • Προφήτης avatar
        Προφήτης @ Μάνια 05/03/2012 01:28:46

        @Μανια
        Αγαπάω τον μεγάλο Βλαδίμηρο. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
        Δεν ξεχνώ την Ιστορία. Τα παραδοσιακά αισθήματα αγάπης των Ελλήνων και η Ομοδοξία ποτέ δεν μετατράπηκαν σε επωφελή σχέση.

        1. 177ο, Ορλωφικά
        2.1878, οι Ρώσσοι "κατεβάζουν" τους Βούλγαρους στο Αιγαίο
        3. 1922, ο Λένιν στηρίζει τον Κεμάλ (βέβαια η Ελλάδα έχει συμμετάσχει στο εκστρατευτικό σώμα των Αγγλογάλλων στην Ουκρανία, για κατάπνιξη της επανάστασης)
        4. 1946-49, ο Στάλιν, ενω έχει υπογράψει τη Γιάλτα, δεν απαγορεύει στον τυχοδιώκτη Ζαχαριάδη να προχωρήσει σε απόπειρα ένοπλης κατάκτησης της εξουσίας, με τα τραγικά για την Ελλάδα αποτελέσματα.

  10. Μάνια avatar
    Μάνια 05/03/2012 01:41:02

    Ο ΠΟΥΤΙΝ ΞΕΣΠΑΣΕ>

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NnKPaB55xMI

    ΓΙα ολον τον πολεμο που κανουν τοσα χρόνια ειδικα τελευταία με τις στημένες συγκεντρώσεις ,τους εξωθεν εντεταλμένους υποψηφιους και πολλά αλλά.
    Ελεγε
    “Τα καταφέραμε ,νικησαμε(μαλλον τα λαμογια εννουσε ) ... οι Ρώσοι μπορουν ευκολα να ξεχωρίσουν κατι πολιτικά καινουριο απο κατι προβοκατορικο, που σκοπο εχει να διαλυσιει την Ρωσία και την δύναμη της.
    ΕΠισης ειπε οτι πρεπει να εργαστουν ολοι μαζί ενωμένοι για την Ρωσία.
    ΔΟΞΑ στην Ρωσία”
    Το ματια του Πουτιν εκλαιγαν αλλα΄οποιος ειδε καλα 'γυάλιζαν' συγχρόνως.
    Γυαλιζαν για τους εχθρους της Ρωσίας, της χωρας του και του λαου του ,που λετρευει κυριολεκτικά.
    Οι εγχωριοι πολιτικοι μας ας αρχιζουν ν΄αλλαζουν στρατοπεδα και ροτες γιατι οι ισσοροπιες αλλάζουν ,η Νεα Ταξη θα γίνει παλια και καλο είναι να έιμαστε με το σωστο μέρος, για δικος μας οφελος.
    ΕΛληνες πολιτικοι μην προσκυνατε αλλο.


    Προς τους διαχειρίστες
    ΕΝας απο τους βασικους λογους που θα ψηφιζα Σαμρα έιναι τα ταξίδι του στην Ρωσία .
    Καλο ηταν να προβάλλετε και το βιντεακι που σας εστειλα στην ναστηση εστω και αν είναι στα Ρωσιακ και οχι μονο τις ουκρανες σοροπληρωμενες φεμινιστριες.

  11. George avatar
    George 05/03/2012 10:59:34

    Είναι πολύ θετικό το γεγονός της εκλογής του Πούτιν στην προεδρία της Ρωσίας. Θετικό κι ελπιδοφόρο από πολλές απόψεις και ειδικά για την παγκόσμια ειρήνη και την αρχή του τέλους της νέας τάξης πραγμάτων , η οποία λίαν συντόμως θα καταστεί παλία, όπως πολύ σωστά γράφουν κάποιοι φίλοι. Εκτός από την ανάπτυξη της οικονομίας της χώρας του ο Πούτιν σκοπεύει να εξοπλίσει με σύγχρονα οπλικά συστ'ηματα τις ένοπλες δυνάμεις για να μην κουνιέται φύλλο. Οι δυτικοί γενικώς επιθυμούν να μας επιβάλλουν τον αργό θάνατο δια της πολύχρονης εκμετάλλευσής μας ενώ στους Ρώσους οφείλουμε αρκετά.