21/02/2011 01:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μισθοφόροι του Καντάφι πυροβολούν το λαό

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 01:20:48

    Λένε για την γνωστή εταιρία BLACKWATER.

    • factorx avatar
      factorx @ Orestios 21/02/2011 01:25:42

      Αυτή που ειχε σχεση με το C4I; χα χα χααααα

      • Orestios avatar
        Orestios @ factorx 21/02/2011 01:38:40

        Αυτή, αυτή.
        Τώρα λέγεται Xe

      • anonymous avatar
        anonymous @ factorx 21/02/2011 11:40:50

        C4I; Εγώ ήξερα ότι είχε μισθοφόρους στο Ιράκ και διέπραξαν μια σειρά εγκλήματα.

  2. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 21/02/2011 02:29:33

    Ο γιος του Καντάφι Σαίφ-αλ-Ισλάμ βγήκε στην TV και είπε ότι διαδηλωτές κατέλαβαν στρατόπεδα και τανκς (!!) και ότι “μεθύστακες και φονιάδες” κόβουν βόλτες με τανκς στους δρόμους (!!!). Παραλήρημα της χαμένης εξουσίας....

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Professor Moriarty 21/02/2011 09:50:21

      Ο υιός Καντάφι είπε επίσης και ότι "είτε θα χτίσουμε όλοι μαζί μια νέα Λιβύη, είτε θα υπάρξουν πολλές χιλιάδες νεκρών".

      Τελικά αυτό το ντόμινο θυμίζει πολύ το ντόμινο του "βρώμικου '89"...

  3. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 21/02/2011 08:03:18

    Φανταστείτε
    να συμμετείχε ο Σαμαράς σε μια ομοσπονδία κομμάτων τύπου Σοσιαλιστικής Διεθνούς με τομάρια σαν τον Μουμπαρακ, Μπεν Αλή και Καντάφι.
    Τί φασίστες θα μας έλεγαν, τί διαδηλώσεις θα γινόντουσαν, τί αφιερώματα για τη διαχρονική Ιστορία της Δεξιάς !!!
    Τώρα μούγκα!

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΣΟΝ ΠΕΝ 21/02/2011 11:45:34

      Οι τύποι έχουν παράδοση στις κινητοποιήσεις. Ακόμη και το κόμμα τους το λένε Κίνημα. Μόνο που αυτές τις κινητοποιήσεις τις κάνουν για να πλήξουν τους άλλους. Τώρα γιατί να κάνουν; Για να φανεί η γύμνια τους;
      Η ΝΔ δεν ασχολείται με τέτοια. Εφόσον όμως έτσι έχουν τα πράγματα οφείλει να ασχοληθεί. Ο λόγος είναι ότι πρέπει να υπάρξει μια ισορροπία.

      Δες τι έγινε με το ποδόσφαιρο. Αν τολμάνε ας ξανακάνουν κόλπα. Λυπηρό μεν που κάτι τέτοιο έγινε για το ποδόσφαιρο και όχι για κάτι σημαντικότερο αλλά στο συγκεκριμένο χώρο θα αποκατασταθεί η ισορροπία.