Μαγιόρκα: δωρεάν ποτά σε όσες κάνουν στοματικό σεξ
04/07/2014 10:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαγιόρκα: δωρεάν ποτά σε όσες κάνουν στοματικό σεξ

Μπαρ στη Μαγιόρκα προσφέρουν δωρεάν ποτά σε όσες γυναίκες κάνουν πεολειξία στους πελάτες

Πολλά ακούγονται για τα όργια σε κάποια νεανικά τουριστικά θέρετρα –κι ακόμα περισσότερα γίνονται. Αυτή τη φορά, στο στόχαστρο έχουν βρεθεί δύο μπαρ στη Μαγιόρκα, όταν έγινε γνωστό ότι προσφέρουν δωρεάν ποτά σε όσες γυναίκες κάνουν πεολειχία στους πελάτες. Η «προσφορά» τράβηξε την προσοχή των τοπικών αρχών, όταν άρχισε να κυκλοφορεί ένα βίντεο στο διαδίκτυο, το οποίο έδειχνε μια γυναίκα σε ένα κλαμπ, στον δημοφιλές τουριστικό προορισμό Μαγκαλούφ, να κάνει… «μίνι-πεολειχία » (τουτέστιν μικρής χρονικής διάρκειας) σε νεαρούς τουρίστες.

Η κυβέρνηση των Βαλεαρίδων Νήσων και το τοπικό δημαρχείο ψάχνουν πλέον τα μέτρα που πρέπει να λάβουν. Αλλά οι αρχές παραδέχονται επίσης ότι είναι σε δύσκολη θέση, γιατί δεν υπάρχουν νομικά μέτρα που μπορούν να ληφθούν κατά των κλαμπ. «Είναι ηθικά μεμπτό και ταπεινωτικό για όσους συμμετέχουν, αλλά είναι μια πράξη που πραγματοποιείται μεταξύ ενηλίκων, οι οποίοι είναι ελεύθεροι να κάνουν ό,τι νομίζουν ότι είναι σωστό, εφ 'όσον κανείς δεν τους εξαναγκάζει» είπε η Ιζαμπέλ Λινάς, διευθύντρια του Ινστιτούτου Γυναικών του νησιού. Πρόσθεσε επίσης ότι η τάση ήταν «ανησυχητική», ενώ παραδέχτηκε ότι το φαινόμενο δεν περιορίζεται σε μερικά μπαρ στο Μαγκαλούφ.

Οι ιδιοκτήτες των μπαρ πάλι (και νοσταλγοί της εποχής Κλίντον), έχουν θυμώσει που η «προσφορά» έχει λάβει τόσο μεγάλη προσοχή. Η ιστορία «αποσπά την προσοχή» από τα πραγματικά προβλήματα της Πούντα Μπαλένα, δήλωσε ένας ιδιοκτήτης μπαρ στην El Mundo. «Οι οργανισμοί και οι επιχειρήσεις επενδύουν πολλά χρήματα για να βελτιώσουν το Μαγκαλούφ και την εικόνα του και δεν είναι δίκαιο που όλο αυτό το έργο έχει καταστραφεί από λίγες ανέκδοτες ιστορίες για την Πούντα Μπαλένα κατά τη διάρκεια των καλοκαιρινών μηνών», είπε ένας άλλος ιδιοκτήτης μπαρ.

http://www.thelocal.es/20140703/majorca-bars-slammed-over-sex-for-drinks-deal

ΣΧΟΛΙΑ

  1. gnik61 avatar
    gnik61 04/07/2014 10:31:22

    Και που είπαμε ακριβώς είναι αυτό το...Μαγκουφ Μαγκαλούφ πως το λένε? Έχει απευθείας πτήση από το Βενιζέλος?

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 04/07/2014 12:20:51

    Προφανώς τα ποτά θα τους τα δίνουν πρίν τη δουλειά.

    • Lichnee avatar
      Lichnee @ Κυθήριος 04/07/2014 17:52:57

      Μετά Κυθήριε....
      Για ...γαργάρες! :-)

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Lichnee 04/07/2014 20:31:14

        Χα χα χα χαα!! Για την προετοιμασία τα σφηνάκια και μετά οι μπόμπες..

        • Lichnee avatar
          Lichnee @ Κυθήριος 05/07/2014 10:55:41

          "Τα πάντα είναι ωραία.Η διαφορά είναι στο επίπεδο της αλκοόλης στο αίμα."
          -Ανώνυμος Βούλγαρος μεθ.....εεεεε σοφός. :-P Καλό Σ/Κ. ;-)

          • Κυθήριος avatar
            Κυθήριος @ Lichnee 05/07/2014 12:15:34

            Καλό Σαββατοκύριακο φίλε :-)

  3. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 04/07/2014 13:49:01

    πεολειξία;

    • Επισκέπτης avatar
      Επισκέπτης @ Νίκος Αργεάδης 04/07/2014 16:18:24

      προφανώς, πεολειχεία, εκ του πέος + λείχω. Ότι από μια καλή τέτοια, μπορεί να πάθει κανείς ... αποπληξία, είναι ετέρου ιερέως ευαγγέλιον :)

      • my way avatar
        my way @ Επισκέπτης 04/07/2014 21:26:18

        Κύριοι, παρακαλώ να είστε κομψότεροι, πείτε το συγκεκαλυμμένα και αριστοκρατικότερα: "Η αδελφή της Δουκίσσης του Καίμπριτζ, της Κέιτ Μίντλετον", η Πίπα ντε!

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ my way 04/07/2014 22:00:47

          Ένας νεαρός μετά από το ραντεβού,γυρίζει αργά την κοπέλα σπίτι της.Όταν φτάσανε στη πόρτα του σπιτιού,ακουμπάει με το ένα χέρι στον τοίχο και της λέει: -Θα μου πάρεις μια π...: -Τι λές,είσαι τρελός; -Μή σε νοιάζει,θα κάνουμε γρήγορα,της λέει.. -Όχι,μπορεί να μας δεί κανένας. -Έλα,μία στα γρήγορα,δε θα μας δεί κανείς. -Όχι σου λέω! -Μή μου το κάνεις αυτό. Ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και βγαίνει η μικρότερη αδελφή αγουροξυπνημένη: είπε ο μπαμπάς να του πάρεις τώρα μια π... Κι αν δε του πάρεις εσύ θα του πάρω εγώ,ή θα κατέβει η μαμά.Ακόμη κι ο μπαμπάς θα κατέβει να του πάρει μία. Μόνο πές του μ@--@--@ να πάρει το χέρι του απ' το θυροτηλέφωνο να κοιμηθούμε κι εμείς λίγο...

          • Lichnee avatar
            Lichnee @ Κυθήριος 05/07/2014 10:56:50

            Χαχαχαααα! Old but gold! :-D

  4. Naruto avatar
    Naruto 04/07/2014 14:58:43

    Την διεύθυνση την ξέρει κανείς ;

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 04/07/2014 17:33:27

    Σιγά, τη πρωτοτυπία. Είδες μία, και πανομοιότυπα, όλες τις είδες. Τουλάχιστον στις περίφημες vintage ταινίες, οι πρωταγωνίστριες, χαμογελούσαν. Φαίνονταν ότι συμμετείχαν και απολάμβαναν με τον σύντροφό τους, αυτό το οποίο έκαναν. Σήμερα, οι λάγνες-ανοργασμικές επί το έργον, το μόνο το οποίο φαίνεται να τις απασχολεί, είναι το.. γκρο-πλαν της επιταγής πληρωμής τους. Και όπως παλιά γράψαμε, οι αρχαίες Ελληνίδες εταίρες, έχουν πάρα πολλά να διδάξουν τους σεξολόγους Masters & Johnson οι οποίοι, λανθασμένα, πρώτοι θεωρούνται ότι ανακάλυψαν τη ρόδα της κορύφωσης.. Αρίστη μαθήτρια των αρχαίων Ελληνίδων αυτών, υπήρξε (η με τα σημερινά δεδομένα), όχι ιδιαίτερα όμορφη, όμως, αισθησιακή και ευφυής, πολύ προσεγμένη και πεντακάθαρη (η πρώτη διδάξασα τα μπάνια ομορφιάς κι ευεξίας “à deux”, με ζεστό γάλα και μέλι με κανέλλα), η μελετηρή και ολιγόλογη, η Ελληνικής καταγωγής Κλεοπάτρα (ομηρικό Κλέος + Πατήρ – “η Δόξα και Φήμη του Πατέρα”), η Βασίλισσα της Αιγύπτου, η Βασίλισσα των Βασιλέων! της Δυναστείας των Πτολεμαίων http://bit.ly/1s8rhgx (credit: wikipedia.org/ File:Kleopatra-VII.-Altes-Museum-Berlin). Η οποία με τις γνώσεις της, την ευφυΐα της, την αγάπη της για προσφορά και το δόσιμό της στον έρωτα, τη τέχνη και τη τεχνική της, μεταξύ άλλων, τους δύο πανίσχυρους Ρωμαίους αυτοκράτορες της εποχής της, Ιούλιο Καίσαρα και Μάρκο- Αντώνιο, ξετρέλανε. Οι οποίοι, κυριολεκτικά, τα πλούτη, τους στρατούς και τις αυτοκρατορίες τους, στα πόδια της κατέθεσαν. Ιστορικά, μοναδικός και μέχρι σήμερα ανεπανάληπτος παραμένει, ο απροσδόκητος, ο εντυπωσιακός τρόπος παρουσίας της, όταν τυλιγμένη σε πολυτελές χαλί, "ακατάλληλα" εμφανίστηκε, μπροστά στον απονευρωμένο Ιούλιο Καίσαρα.. Τελικά, τίποτα δεν είναι τυχαίο σ’ αυτή τη γκρίζα και πεζή, σύγχρονη και παραδόπιστη, ανιαρή και προβλέψιμη, στεγνή από έρωτα, επιθυμία, χαρά και φαντασία, ζωή που ζούμε. ”Το Αίτιο και Το Σύμπτωμα”, του Πατέρα της Ιατρικής, Ιπποκράτη, για πάντα και πάντα θα σημαδεύει, τον ψυχισμό και τον ερωτισμό μας.

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 04/07/2014 20:35:02

    Και μη νομίζετε ότι το κάνουν χωρίς την κατάλληλη εκπαίδευση και προετοιμασία! : http://www.makeleio.gr/?p=119371

  7. Η άλυτη εξίσωση avatar
    Η άλυτη εξίσωση 05/07/2014 11:43:31

    Όσο πιό ευτελή, ρυπαρά και ασήμαντα τα προς πώληση ''προϊόντα'', τόσο γελοίοι, δυστυχείς, κι απελπισμένοι οι αγοραστές και τιποτένιο το τίμημα.... Η Κλεοπάτρα μάγευε Ισχυρούς για να διατηρήσει την εξουσία της, οι ...''τσάτρα πάτρα'' εξευτιλίζονται για μία μπόμπα Jack Daniels (στην καλύτερη). Ο καθένας τελικά, ό,τι μπορεί.... :-) ''Λέμε ότι η δουλεία δεν υπάρχει πια στον ευρωπαϊκό πολιτισμό. Όμως αυτό δεν είναι αλήθεια. Η δουλεία υπάρχει ακόμα, αλλά τώρα ονομάζεται πορνεία.'' Βίκτωρ Ουγκώ

  8. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 05/07/2014 17:01:59

    Οι άλλες, οι κανονικές γυναίκες, που η παρουσία τους και οι αγώνες τους είναι τιμή για το γυναικείο φύλο. Εξίσου και για το ανδρικό, για τους ανθρώπους εν γένει: Απο την Ινδία, τελευταία τη "χώρα των βιασμών". Τη χώρα όπου σκοτώνουν τα κορίτσια, μόλις γεννηθούν "Η Ινδία χρειάζεται φεμινισμό. Γιατί μια θυγατέρα δεν είναι liability (υποχρέωση, χρέος) αλλά asset (περιουσιακό στοιχείο)" - Φωτογραφική συλλογή. Αυτά λένε οι φτωχές αλλά περήφανες Ινδές. Ακούν στη Μαγιόρκα; Στη Σαντορίνη; (δεν έχω αυταπάτες...) http://www.spiegel.de/fotostrecke/feminismus-in-indien-fotoprojekt-nach-vergewaltigungsfaellen-fotostrecke-116617.html

  9. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 05/07/2014 19:46:36

    Οι δούλες της Μαγιόρκα (και της Σαντορίνης κτλ). Δούλες που προσφέρονται στα αρσενικά αφεντικά τους. Για ένα ποτό. Και για να είναι αραχτές, χωρίς σκοτούρες. Ηρωίδες απο την άλλη. Στη Βομβάη και στην Καλκούτα. Που ίσως δεν έχουν ένα πιάτο ρύζι. Γι αυτές και για τα παιδιά τους. Αλλά ξέρουν τι θα πεί αξιοπρέπεια, δικαιώματα του ανθρώπου, αγωνας της ζωής. Γι μας μιλά ο μύθος, σε μάς τους άνδρες βάζουν το ερώτημα οι γυναίκες : "Είστε υπέρ ή κατά"; "Είστε με μάς ή με τις άλλες, δηλαδή με τα αφεντικά τους"; "Σε εποχές κρίσης, το πιό βαθύ καζάνι της κόλασης είναι φυλαγμένο γι' αυτούς που δεν θέλουν να πάρουν θέση" (Δάντης Αλιγκιέρι, "Η Θεία Κωμωδία")