#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/07/2009 18:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Και οι παντρεμένοι (πρόεδροι) έχουν ψυχή

 

Λέγεταιαι συχνά μεταφορικά ότι θα πρέπει να κοιτάμε μπροστά. Αυτό, στην κυριολεξία, θα πρέπει να ισχύει και για τους αξιωματούχους, και μάλιστα τους ανώτατους αξιωματούχους που παρίστανται σε επίσημες συνόδους με πλήθος φωτογράφων όπως ο Μπαράκ Ομπάμα!

Ο πρόεδρος των ΗΠΑ –που βρίσκεται στη Σύνοδο της G8 στην Άκουιλα- "συνελήφθη" από φωτογραφικό φακό να θαυμάζει συγκεκριμένο ανατομικό σημείο μιας όμορφης Ιταλίδας.

Στη φωτό –που έχει κάνει το γύρο των διεθνών ΜΜΕ- φαίνεται επίσης ότι ο ευρισκόμενος σε κοντινή απόσταση Νικολά Σαρκοζί μάλλον επιδοκιμάζει τη στάση του Ομπάμα.

http://www.skai.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 10/07/2009 19:48:15

    Ο Σαρκοζί τουλάχιστον είναι λιγότερο άγαρμπος. Αλλά θα τη χούφτωνε στα μουλωχτά, μιά χαρά !

    • bill avatar
      bill @ τσώφλι πασατέμπου 10/07/2009 19:54:13

      Comments follow posts...

  2. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 10/07/2009 19:56:59

    Η φωτογραφία μπορεί να σε ξεγελάσει καμιά φορά. Στο βίντεο όμως το μούτρο είναι ο Σαρκοζί.

  3. Prokroustis avatar
    Prokroustis 10/07/2009 19:58:46

    Τον Σαρκοζί γουστάρω, το στύλ του, το πώς κοιτάζει τον Ομπάμα, και βέβαια την Κάρλα

  4. donaE avatar
    donaE 10/07/2009 20:16:26

    Αντε να μαζεψουν τον Μπερλουσκονι,τωρα.Θα δικαιωθει ο αγωνας του.
    Αν και...it's not too clear!

  5. Στραβούλιακας avatar
    Στραβούλιακας 10/07/2009 20:22:16

    Είδα στο τρωκτικό το βίντεο και δεν είναι έτσι τα πράγματα. Απλά ο Ομπάμα κατέβηκε σκαλί και γύριζε κοιτώντας προς τα κάτω προσέχοντας να μην πέσει επειδή ήταν στενά. Αντίθετα ο Σαρκοζύ κοίταζε από το πλάι.

  6. sawas avatar
    sawas 10/07/2009 20:25:35

    Και το όνομα αυτής Mayora Tavares ετών 16

    http://www.ft.com/cms/s/0/540a9368-6d49-11de-8b19-00144feabdc0.html
    http://news.puggal.com/mayora-tavares/mayora-tavares2/

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 10/07/2009 20:34:58

    Φυσιολογικότατη αντίδραση. Βαρεθήκαμε τους γκέιδες πια.

  8. vrouves avatar
    vrouves 10/07/2009 21:17:38

    κουίζ:
    ποιοί μπερλουσκονικοί προσπαθούν να κάνουν τον μασωνο φασίστα της ιταλίας λιγότερο αντοπαθή στους νοικοκυραίους???

    http://www.nowpublic.com/world/mayara-tavares-was-obama-checking-out-girl-g8-summit

    • donaE avatar
      donaE @ vrouves 10/07/2009 21:26:04

      Eιναι ολοφανερο πως ειανι φτιαχτο

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/07/2009 21:30:46

    πολύ κοντή

    • donaE avatar
      donaE @ αλλενάκι 10/07/2009 21:41:17

      αφου ειναι 16 χρονων...

  10. Le canard avatar
    Le canard 10/07/2009 21:40:46

    donaE says:Eιναι ολοφανερο πως ειανι φτιαχτο
    αλλενάκι says:πολύ κοντή

    πω πω κακίες

    • donaE avatar
      donaE @ Le canard 10/07/2009 21:45:12

      Τι να πιστεψω οτι ο Ομπαμα δεν κρατιεται?
      Ο Σαρκοζι κατι κανει,αλλα ο αλλος με την Μισελ εχει δωσει στοιχεια γραφης...

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Le canard 10/07/2009 21:48:15

      ποιες κακίες αντικειμενικά στο ύψος του Σαρκοζί και μισή μερίδα
      δεν είδα βίντεο, μόνο τη φωτό με τη μαλλούρα την αναχρονιστική και το φόρεμα το πεθαμενατζίδικο

  11. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/07/2009 22:11:21

    εγώ παρά λίγο να σκοτωθώ με την μηχανή σε αντίστοιχο συμβάν... Το καλοκαίρι με καύσωνα είναι επικίνδυνο για τα δίκυκλα.

  12. christos avatar
    christos 10/07/2009 22:26:07

    αχ μ αρέσει η νέα τεχνολογία δεν μας ξεφεύγει τ ι π ο τ α...

  13. occultist avatar
    occultist 11/07/2009 00:03:46

    Ασχετο. Αν θέλεις Φάκτορα το αφήνεις. Το διάβασα στο taxalia, και μου γεννήθηκε η απορία. Σε ποδήλατο ή κανώ τίποτα?????

    ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΗΜΟΦΟΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΕΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΛΑΒΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ!
    · Περού, Λίμα - Παρασημοφόρηση από τον ΥΠΕΞ Περού κ. Allan Wagner Tizon, με τον Μεγαλόσταυρο " Ήλιος του Περού ", 31 Οκτωβρίου 2003
    · ΗΠΑ, Ουάσιγκτον - Βραβείο: Υπερασπιστής της... Δημοκρατίας- του Parliamentarians for Global Action Κοινοβουλευτικοί για Παγκόσμια Δράση , 17 Σεπτεμβρίου, 2003
    · Ιταλία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος της Αξίας (2003)
    · Ουγγαρία-Ανώτερος Ταξιάρχης του Τάγματος της Αξίας (2003)
    · Βράβευση του με το ανθρωπιστικό βραβείο "Jackie Robinson" από United States Sport Academy (U.S.S.A.) (26 Ιουλίου 2002)
    · Βατικανό-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Πίου ΙΧ από τον Πρέσβη της Αγίας Έδρας Mgr Paul Tabet, Εκπρόσωπο του Πάπα Ιωάννη Παύλου Β' (Αθήνα, 11 Νοεμβρίου 2002)
    · Πορτογαλία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Infante dom Henrique (2002)
    · Βέλγιο-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Στέμματος (2001)
    · Ισπανία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος της Ισαβέλλας της Καθολικής (2001)
    · Eastwest Institute 2000 Awards - Peace Building Awards .
    · Γερμανία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος της Αξίας, πρώτης τάξεως (2000)
    · Αναγόρευση σε Μέγα Σταυροφόρο του Τάγματος των Ορθοδόξων Σταυροφόρων του Παναγίου Τάφου και Απονομή του Μεγαλόσταυρου από τον Πατριάρχη της Αγίας Πόλεως Ιερουσαλήμ και πάσης Παλαιστίνης Διόδωρο Α' (30 Σεπτ. 1999)
    · Σουηδία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Πολικού Αστέρος (1999)
    · Αυστρία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος της Τιμής, πρώτης τάξεως (1999)
    · Εσθονία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Λευκού Αστέρος (1999)
    · Βραβείο του Ιδρύματος Μπότση για την "Προαγωγή της Δημοσιογραφίας, τους πολύπλευρους αγώνες του για να γίνει θεσμός του Δημοκρατικού μας πολιτεύματος η Ελεύθερη Ραδιοφωνία" (1988)
    · Ισπανία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος της Πολιτικής Αξίας (1998)
    · Ειδικό Βραβείο Ειρήνης και Φιλίας Αμπντί Ιπεκτσί (Ιούνιος 1997) "για τη δραστηριότητά του υπέρ της Ελληνο-Τουρκικής Προσέγγισης κατά την περίοδο 1995 - 1996, ως Υπουργού Παιδείας"
    · Βραβείο από την Οργάνωση " SOS Ρατσισμός " για την προσφορά του στον αγώνα ενάντια στο Ρατσισμού και την Ξενοφοβία (1996)
    · Πολωνία-Ανώτερος Ταξιάρχης του Τάγματος της Πολωνικής Δημοκρατίας (1996)
    · Φινλανδία-Ο Μεγαλόσταυρος του Τάγματος του Λέοντος (1996)
    · Ουκρανία-Ταξιάρχης του Τάγματος του Yaroslav (1996)

    Αναρτήθηκε από taxalia

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 11/07/2009 00:14:46

    Ioannis Melissanidis?

    • mesaios daktylos avatar
      mesaios daktylos @ Strange Attractor 11/07/2009 16:06:50

      Αχ βρε Strange Attractor, τόσο βιαστικά το διαβασες ή ζαλίστικες από τόσες διακρίσεις? Πρόσεξε το -*· Ειδικό Βραβείο Ειρήνης και Φιλίας Αμπντί Ιπεκτσί (Ιούνιος 1997) “για τη δραστηριότητά του υπέρ της Ελληνο-Τουρκικής Προσέγγισης κατά την περίοδο 1995 – 1996, ως Υπουργού Παιδείας*-. Υπήρξε ποτέ υπουργός (παρα)παιδείας ο Μελισσανίδης? ¨Η κάνει, ανεπιτυχώς, ποδήλατο και κανώ? Ο GAP είναι βρε αθώο πλάσμα.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 11/07/2009 00:18:20

    To see "what it looks like when someone takes a gander of a lady's ass," the person to concentrate on is Sarkozy, not Obama.To see

  16. Βασιλική Σ. avatar
    Βασιλική Σ. 11/07/2009 00:57:40

    Και η μορφή του κοριτσιού, η κίνησή όπως ανεβαίνει, και του Ομπάμα όπως κατεβαίνει, η κλίση στα σώματά τους αποπνέουν χάρη και ευγένεια, θα έλεγα έναν εξαιρετικό αριστοκρατισμό. Εάν δεν υπήρχε στην φωτογραφία το ξόμπλι θα μπορούσες να την χαρακτηρίσεις καλλιτεχνική και θα διεκδικούσε μια θέση στην ιστορία της προσωπογραφίας ηγετών. Όμως μ΄ αυτόν τον κομπλεξάρα δίπλα που βγάζει όλη τη γουρουνίλα της ψυχής του ο Ομπάμα το μόνο που μπορεί να κάνει είναι στο μέλλον να τον κρατάει όσο πιο μακριά γίνεται... Αυτός ο άνθρωπος εκτός πρέπει να έχει πολύ κακή αύρα. Και εξ αρχής με προβλημάτιζε πλαδαρότητα των μυών του προσώπου του. Αυτή την πλαδαρότητα μόνον σ΄ ανθρώπους που είναι εθισμένοι σε εξαρτιογόνες ουσίες την συναντάς... Πάντως είμαι σίγουρη πως η Μισέλ Ομπάμα θα γέλασε με την καρδιά της με το συγκεκριμένο σκηνικό..., φαίνεται η γυναίκα πως είναι χορτάτη από ζωή! για την Καρλίτσα δεν είμαι και τόσο σίγουρη... (όχι για το χορτάτη :Ρ, για το από καρδιάς γέλιο...χεεχχεχε)

  17. Helmut avatar
    Helmut 11/07/2009 16:28:12

    Η κοπέλα είναι από την παρέα του Μπερλουσκόνι να υποθέσω...

    • τιραμολα avatar
      τιραμολα @ Helmut 11/07/2009 17:07:01

      17 ετών από την Βραζιλία.
      Δραστηριοποιείται υπέρ των κατοίκων των παραγκουπόλεων του Ρίο ντε Τζανέιρο.

  18. Χι avatar
    Χι 11/07/2009 16:49:32

    Καμία σχέση. Δείτε το βίντεο.

    www.youtube.com/watch?v=RbifTbJtgJA

  19. thle8eaths avatar
    thle8eaths 11/07/2009 17:46:19

    17 ετών ή 16;
    Κάπου γράφτηκε - αρχικά - πως ήταν 16 ετών.

    περίεργες ηλικίερς βέβαια για συμμετοπχές σε τέτοιες συνοδείς, εκδηλώσεις.

  20. thle8eaths avatar
    thle8eaths 11/07/2009 17:47:46

    του γαλλου ο γάμος πιθανό να είναι με συμβόλαιο συνοδείας