02/05/2011 12:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η σορός του Οσάμα Μπιν Λάντεν ποντίσθηκε στη θάλασσα



Ο Αμερικανός πρόεδρος Μπαράκ Ομπάμα ανακοίνωσε σήμερα σε διάγγελμά του προς τον αμερικανικό λαό ότι οι ΗΠΑ πραγματοποίησαν χθες Κυριακή επιχείρηση κοντά στην πρωτεύουσα του Πακιστάν Ισλαμαμπάντ κατά την οποία σκοτώθηκε ο επικεφαλής της αλ Κάιντα Οσάμα Μπιν Λάντεν , επισημαίνοντας ότι ο θάνατός του σηματοδοτεί το μεγαλύτερο μέχρι στιγμής επίτευγμα των ΗΠΑ στη μάχη τους εναντίον της αλ Κάιντα.

"Σήμερα το βράδυ είμαι σε θέση να ανακοινώσω στους Αμερικανούς και σε όλο τον κόσμο ότι οι ΗΠΑ ηγήθηκαν της επιχείρησης που οδήγησε στο θάνατο του Οσάμα Μπιν Λάντεν, επικεφαλής της αλ Κάιντα, ένος τρομοκράτη που ευθύνεται για τη δολοφονία χιλιάδων αθώων ανδρών, γυναικών και παιδιών", δήλωσε ο Ομπάμα.

Σύμφωνα με τον αμερικανό πρόεδρο, ο Μπιν Λάντεν σκοτώθηκε σε μία έπαυλη στην πόλη Αμποταμπάντ, που βρίσκεται βόρεια του Ισλαμαμπάντ.

"Λίγο καιρό αφού ανέλαβα την προεδρία, έδωσα εντολή στον διευθυντή της CIA Λέον Πανέτα να αναγάγει τη δολοφονία ή τη σύλληψη του Μπιν Λάντεν σε πρώτη προτεραιότητα της μάχης μας εναντίον της αλ Κάιντα", επεσήμανε ο Ομπάμα.

"Τον περασμένο Αύγουστο, έπειτα από χρόνια επίπονης εργασίας από τις υπηρεσίες πληροφοριών μας, ενημερώθηκα ότι υπάρχαν πληροφορίες που οδηγούσαν στον Μπιν Λάντεν. Χρειάστηκαν πολλοί μήνες για να επιβεβαιωθούν. Και τέλος την προηγούμενη εβδομάδα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είχαμε αρκετές πληροφορίες για να δράσουμε και ενέκρινα μία επιχείρηση για τη σύλληψη του Μπιν Λάντεν προκείμενου να προσαχθεί στη δικαιοσύνη", πρόσθεσε στο διάγγελμά του ο αμερικανός πρόεδρος.



"Σήμερα με διαταγή μου οι ΗΠΑ πραγματοποίησαν μία στοχευμένη επιχείρηση εναντίον του συγκροτήματος Αμπάντ Αμπάντ στο Πακιστάν. Μία μικρή ομάδα Αμερικανών εκτέλεσε την επιχείρηση επιδεικνύοντας εξαιρετικό θάρρος και ικανότητα. Κανένας Αμερικανός δεν τραυματίστηκε και φροντίσαμε ώστε να μην υπάρξουν τραυματίες ανάμεσα στους πολίτες. Επειτα από ανταλλαγή πυρών σκότωσαν τον Οσάμα Μπιν Λάντεν και πήραν τη σορό του", ανακοίνωσε ο Ομπάμα.

Επεσήμανε ωστόσο ότι ο θάνατος του επικεφαλής της αλ Κάιντα δεν σημαίνει ότι σταματά η μάχη εναντίον της τρομοκρατίας. "Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι η αλ Κάιντα θα συνεχίσει να επιδιώκει να επιτεθεί εναντίον μας. Πρέπει και θα είμαστε προσεκτικοί στο εσωτερικό και το εξωτερικό", υπογράμμισε ο Ομπάμα.

Πάντως ο αμερικανός πρόεδρος επανέλαβε ότι οι ΗΠΑ δεν μάχονται εναντίον του Ισλάμ. "Ξεκαθάρησα, όπως το έκανε και ο πρόεδρος Μπους μετά την 11η Σεπτεμβρίου, ότι η μάχη μας δεν είναι εναντίον του Ισλάμ".

"Οπότε, όλοι όσοι πιστεύουν στην ειρήνη και την ανθρώπινη αξιοπρέπεια πρέπει να χαιρετίσουν τη δολοφονία του (Μπιν Λάντεν)", πρόσθεσε.

Ο Ομπάμα δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στη βοήθεια του Πακιστάν: "Είναι σημαντικό να επισημάνουμε ότι η συνεργασία μας με το Πακιστάν στον τομέα της αντιτρομοκρατίας μάς βοήθησε να φτάσουμε στον Μπιν Λάντεν και στο συγκρότημα όπου κρυβόταν".



Σε συνομιλία του άλλωστε με τον πακιστανό πρόεδρο Ασί Αλί Ζαρντάρι ο Ομπάμα επεσήμανε ότι είναι σημαντικό το Πακιστάν να συνεχίσει να μάχεται στο πλευρό των ΗΠΑ εναντίον της αλ Κάιντα και των τρομοκρατικών ομάδων που σχετίζονται με αυτήν.

Νυκτερινή επιχείρηση

Ο Οσάμα Μπιν Λάντεν  κρυβόταν σε μία έπαυλη κοντά σε μία πακιστανική στρατιωτική ακαδημία που απείχε λιγότερο από δύο ώρες από την πακιστανική πρωτεύουσα Ισλαμαμπάντ όταν σκοτώθηκε σε μία επιχείρηση υπό την ηγεσία της CIA που πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή το βράδυ.

Ενας φωτορεπόρτερ του Ρόιτερς που βρισκόταν στην πόλη Αμποταμπάντ, βόρεια του Ισλαμαμπάντ, δήλωσε ότι η αστυνομία είχε κλείσει το δρόμο που οδηγούσε στην περιοχή όπου πραγματοποιήθηκε η νυχτερινή επιχείρηση στο συγκρότημα που βρισκόταν ο Μπιν Λάντεν.

"Μετά τα μεσάνυχτα, πολλοί άνδρες της ομάδας κρούσης περικύκλωσαν το συγκρότημα. Τρία ελικόπτερα πετούσαν από πάνω. Ξαφνικά κάποιοι από το έδαφος πυροβόλησαν εναντίον των ελικοπτέρων", δήλωσε ο Ναρί Χαν, ένας κάτοικος.

"Σημειώθηκαν σφορές ανταλλαγές πυροβολισμών και στη συνέχεια είδα ένα από τα ελικόπτερα να συντρίβεται", πρόσθεσε ο Χαν που παρακολουθούσε την επιχείρηση από την ταράτσα του σπιτιού του.

Ανώτεροι πακιστανοί αξιωματούχοι δήλωσαν από τη μεριά τους ότι στην επιχείρηση, η οποία διεξήχθη γύρω στις 1:30 τοπική ώρα, πήραν μέρος ελικόπτερα αλλά και στρατιώτες στο έδαφος.

Ενα πακιστανικό στρατιωτικό ελικόπτερο συνετρίβη κοντά στην Αμποταμπάντ χθες το βράδυ, προκαλώντας το θάνατο ενός από τους επιβαίνοντες και τον τραυματισμό ακόμη δύο, σύμφωνα με τα τοπικά μέσα ενημέρωσης, Δεν είναι ξεκάθαρο αν η συντριβή συνδέεται με το θάνατο του Μπιν Λάντεν, όμως αυτόπτες μάρτυρες δήλωσαν ότι ακούστηκαν πυροβολισμοί πριν από τη συντριβή του ελικοπτέρου.

Το τηλεοπτικό δίκτυο Experss 24/7 μετέδωσε μία εικόνα που, σύμφωνα με το ίδιο, ήταν το πτώμα του Μπιν Λάντεν, ο οποίος είχε δεχθεί μία σφαίρα στο κεφάλι.



Πάντως το γεγονός ότι ο επικεφαλής της αλ Κάιντα ζούσε πολυτελώς όχι μακριά από το Ισλαμαμπάντ μπορεί να εγείρει ερωτήματα για το Πακιστάν. "Για ένα διάστημα θα υπάρχει μεγάλη ένταση μεταξύ της Ουάσινγκτον και του Ισλαμαμπάντ, διότι ο Μπιν Λάντεν φαίνεται ότι ζούσε κοντά στο Ισλαμαμπάντ", δήλωσε ο στρατιωτικός αναλυτής Ομτιάζ Γκουλ.

Παρόλα αυτά ο αμυντικός αναλυτής και πρώην στρατηγός Ταλάτ Μασούντ επεσήμανε ότι το γεγονός ότι ο Μπιν Λάντεν σκοτώθηκε σε κοινή αμερικανική και πακιστανική επιχείρηση θα περιορίσει τις αρνητικές συνέπειες στην εικόνα του Πακιστάν. "Το Πακιστάν έχει κατά πάσα πιθανότητα συμβάλει σε αυτή (την επιχείρηση) και μπορεί να λάβει τα εύσημα για αυτήν".

Η σορός του  ποντίσθηκε στη θάλασσα.

Η σορός του ηγέτη της Αλ Κάιντα Οσάμα μπιν Λάντεν μεταφέρθηκε στο Αφγανιστάν μετά τον θάνατό του στο Πακιστάν και ποντίσθηκε στη θάλασσα, σύμφωνα με πληροφορία που δημοσιεύεται στην ηλεκτρονική έκδοση των New York Times και μεταδόθηκε από τα δίκτυα CNN και MSNBC.

Ο τόπος και οι συνθήκες δεν έχουν γίνει γνωστοί.

"Δίνουμε τη διαβεβαίωση ότι το σώμα του έτυχε της μεταχείρισης που ορίζει η μουσουλμανική παράδοση. Είναι κάτι που αντιμετωπίζουμε με πολύ μεγάλη σοβαρότητα", είχε προηγουμένως δηλώσει αμερικανός αξιωματούχος.

Το σώμα ενός μουσουλμάνου νεκρού πρέπει να πλυθεί από άνδρες μουσουλμάνους και να ταφεί το συντομότερο δυνατόν, συνήθως τις πρώτες 24 ώρες μετά τον θάνατο. Λευκό σάβανο καλύπτει το σώμα, το οποίο είτε ενταφιάζεται, είτε ποντίζεται.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 12:10:42

    Αλλαχ σχωρεστον.

    ΠΠ

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 13:11:06

      Θα κλαίνε οι χήρες του με μαύρο δάκρυ. Αλλά μπορεί να αποκατασταθούν με άλλο ταλιμπανέζο.

  2. oddlabs avatar
    oddlabs 02/05/2011 12:14:27

    πολύ φωτοσοπιά φαίνεται το μούσι...

    • Cal avatar
      Cal @ oddlabs 02/05/2011 12:37:40

      Φλου και μαύρο το μούσι, νετ η υπόλοιπη φωτωγραφία, κάτι δεν κολλάει!

      • trans avatar
        trans @ Cal 02/05/2011 15:57:27

        Συμφωνώ και εγώ,και σίγουρα κάτι δεν μου πάει καλά.Το μυαλό μου πάει και στη Λιβύη.Ποιός ξέρει

  3. Misha avatar
    Misha 02/05/2011 12:19:23

    Ένα κράτος, υπηρεσία, ιδιώτης στοχοποιεί , ενεργεί αυτόνομα , απαγάγει και δολοφονεί εγκληματίες ή «εγκληματίες» εντός ξένου κράτους, χωρίς καν να ενημερώσει τις αρχες του κράτους αυτού.

    Ο νόμος του Λύντς και οι πρακτικές της Κου Κλουξ Κλαν σε giga κλίμακα....

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Misha 02/05/2011 12:23:21

      Καλημερα Μισα..
      εσυ ειδικα θελω να μπεις εδω και να μελετησεις.... ;)
      wikicompany.org/wiki/911:Vatican_%26_Jesuits

      ΠΠ

      • Misha avatar
        Misha @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 12:47:24

        ΠΠ

        Χαίρε...

        «...ὁ δὲ Ἰησοῦς προσκαλεσάμενος αὐτοὺς λέγει αὐτοῖς· Οἴδατε ὅτι οἱ δοκοῦντες ἄρχειν τῶν ἐθνῶν κατακυριεύουσιν αὐτῶν καὶ οἱ μεγάλοι αὐτῶν κατεξουσιάζουσιν αὐτῶν.
        οὐχ οὕτω δὲ ἔσται ἐν ὑμῖν, ἀλλ' ὃς ἐὰν θέλῃ γενέσθαι μέγας ἐν ὑμῖν, ἔσται ὑμῶν διάκονος,
        καὶ ὃς ἐὰν θέλῃ ὑμῶν γενέσθαι πρῶτος, ἔσται πάντων δοῦλος.»

      • trans avatar
        trans @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 16:02:18

        Δές και αυτό
        http://www.newyorker.com/online/blogs/newsdesk/2011/05/obama-and-osama-bin-laden.html#ixzz1LAoomUgN

      • AUD avatar
        AUD @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 16:08:35

        τα έχασα!!!!!! ήξερα λίγα... αλλά τελικά πρέπει να ξέρω????

    • jkr avatar
      jkr @ Misha 02/05/2011 12:26:10

      Θεωρητικά το Πακιστάν συμμάχησε, οι ΗΠΑ είναι σε εμπόλεμη κατάσταση με το Αφγανιστάν και το εκεί καθεστώς...παγκόσμια διακυβέρνηση γαρ.
      Πάντως το κάτω μέρος του προσώπου σαν να έχει προστεθεί και δεν είναι καθόλου ματωμένο, αλλά θολό.
      Καλά αν κυκλοφορεί ανάμεσά μας μεταμφιεσμένος (όρα Μέγκελε το 1950, ε;;) θα τον αναγνωρίσετε; Εμένα όλοι ίδιοι μου φαίνονται.
      Επίσης σεβάσθηκαν τα μουσουλμανικά ήθη και τον καταπόντισαν, γιατί δεν έγινε το ίδιο με τον Σαντάμ;

      • Misha avatar
        Misha @ jkr 02/05/2011 12:39:38

        Μια και λές για Μένγκελε...
        Οι Γιάνκηδες που έριξαν πυρηνικά σε άμαχους, πήραν στις ΗΠΑ oλόκληρη την διαβόητη Μονάδα 731 του ιαπωνικού αυτοκρατορικού στρατού, που έκανε πειράματα αλά Μένγκελε σε αιχμαλώτους .
        Κανείς από τα στελέχη της δεν τιμωρηθηκε για τις περι τις 10000 φρικτές δολοφονίες που είχαν διαπράξει.
        Ο επικεφαλής της , μικροβιολόγος Σιρό Ισίι έζησε μέχρι το 1959 , συνεχίζοντας στις ΗΠΑ τις έρευνες του .

    • Blut und Tränen avatar
      Blut und Tränen @ Misha 02/05/2011 13:49:27

      Μερικούς σας αρέσει ο νόμος του Μπιν Λάντεν και οι διαμελισμοί από ανατινάξεις μουτζαχεντίνων σε πολυσύχναστα μέρη.

      • Misha avatar
        Misha @ Blut und Tränen 02/05/2011 14:29:40

        Mάλλον εννοείς κάτι τετοιο:

        h--p://theslaughterinthegaza.blogspot.com

  4. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
    ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 02/05/2011 12:20:47

    ΠΟΛΥ ΜΑΥΡΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΙ. ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΣΠΡΟ ΜΟΥΣΙ?

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ 02/05/2011 12:23:51

      βαψομαλιάς;;;

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ archaeopteryx 02/05/2011 13:15:03

        Τού στελνε καλλυντικά η ομόθρησκή του, η Αλ Τσούλεχ. Της προμήθευε ληγμένη καραμπογιά ο Βούγιας.

      • crisis avatar
        crisis @ archaeopteryx 02/05/2011 14:40:00

        βαψομουσιας!!!!

  5. Enzo avatar
    Enzo 02/05/2011 12:22:47

    η αυτοκρατορια αντεπιτιθεται.

    οσο για το μουσι που λετε μερικοι, ολοι αυτοι ειναι οι μεγαλυτεροι βαψομαλλιαδες και βαψομουσιδες.

  6. Basilio Emm... avatar
    Basilio Emm... 02/05/2011 12:23:24

    Δε βγηκε τυχαια το "ΦΟΝΙΑΔΕΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ, ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ"...

    • Basilio Emm... avatar
      Basilio Emm... @ Basilio Emm... 02/05/2011 12:26:16

      Δε βγηκε τυχαια το "ΦΟΝΙΑΔΕΕΣ ΤΩΝ ΛΑΩΝ, ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ"... Ασε που ο καλύτερος τρόπος να πεις οτι έκανες μια επιτυχια είναι να "ΠΟΝΤΙΣΕΙΣ" το όποιο φωτοσοπ πτωμα στη θάλασσα...

  7. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 12:24:41

    Πάντως απ' οτι φαίνεται ο άνθρωπος αυτός δεν εκτελέσθηκε απλά.
    Έφαγε άγριο ξύλο ζωντανός.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 12:25:17

      Ίσως πέθανε και από το ξύλο.

      • Φακ Κωστας avatar
        Φακ Κωστας @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 12:46:00

        Έχεις απόλυτο δίκιο..
        Αλλά αν αυτός είναι ο Λάντεν εγω είμαι ο Ομπάμα...

        Δεν είναι εκνευριστική η εντελώς υποκειμενική αντιμετώπιση των γεγονότων? Μας κοροιδεύουν μπροστά στα μάτια μας και εμείς τους ακούμε..Αν τους βόλευε η δράση του Λάντεν τότε θα ήταν επαναστάτης, θα σκότωνε για ιδέες...

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 13:15:48

        Ναι τον καημένο, κρίμα τον καλό τον άνθρωπο...

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 12:25:38

      την σφαιρα στο κεφαλι την εφαγε.

      • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
        ΣΟΝ ΠΕΝ @ Enzo 02/05/2011 13:19:10

        Tη σφαίρα την έφαγε αλλά οι εκχυμώσεις ?
        Τα κοψίματα που έχουν ίχνη φλεγμονής ...το αριστερό μάτι!!!

        • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
          ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΣΟΝ ΠΕΝ 02/05/2011 13:20:05

          Ακη Γεροντόπουλε
          διαβάζεις αντι, πές μας τί βλέπεις?
          Ιατροδικαστής είσαι.

  8. tsar avatar
    tsar 02/05/2011 12:28:04

    Πριν μία μόλις εβδομάδα, υπήρξε η ακόλουθη ανακοίνωση:

    Nuclear hellstorm if Osama bin Laden is caught or killed: Al-Qaeda
    25/04/2011

    Al-Qaeda terrorists have threatened to unleash a "nuclear hellstorm" on the West if their leader and world's most wanted terrorist Osama bin Laden is nabbed.

    περισσότερα...:
    h**p://news.in.msn.com/international/article.aspx?cp-documentid=5138350

    Μετά από μία μόλις εβδομάδα... "σκοτώνουν" στον Bin Laden !!!
    Τι να μας ετοιμάζουν πάλι οι γνωστοί-άγνωστοι παγκοσμιοποιητές;

    Να αναμένουμε μήπως καμιά νέα "τρομοκρατική" επίθεση με... "βρώμικη* πυρηνική " βόμβα;

    *βρώμικη= βόμβα με συμβατικά εκρηκτικά αλλά με πυρηνικό υλικό, που μολύνει μεγάλη περιοχή από ραδιενεργά στοιχεία

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ tsar 02/05/2011 13:25:46

      Πριν μία μόλις εβδομάδα, υπήρξε η ακόλουθη ανακοίνωση:

      Nuclear hellstorm if Osama bin Laden is caught or killed: Al-Qaeda
      25/04/2011

      Al-Qaeda terrorists have threatened to unleash a “nuclear hellstorm” on the West if their leader and world’s most wanted terrorist Osama bin Laden is nabbed.

      περισσότερα…:
      h**p://news.in.msn.com/international/article.aspx?cp-documentid=5138350

      Μετά από μία μόλις εβδομάδα… “σκοτώνουν” στον Bin Laden !!!
      Τι να μας ετοιμάζουν πάλι οι γνωστοί-άγνωστοι παγκοσμιοποιητές;

      Να αναμένουμε μήπως καμιά νέα “τρομοκρατική” επίθεση με… “βρώμικη* πυρηνική ” βόμβα;

      *βρώμικη= βόμβα με συμβατικά εκρηκτικά αλλά με πυρηνικό υλικό, που μολύνει μεγάλη περιοχή από ραδιενεργά στοιχεία

      ΑΥΤΟ ΦΥΛΑΧΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΣΕ ΕΥΛΟΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

  9. anonymous avatar
    anonymous 02/05/2011 12:31:59

    Ποντίστηκε σε άγνωστο σημείο στη θάλασσα για να μην υπάρχει τάφος και κανένα συμβολικό σημείο αναφοράς.

    Το μούσι του ήταν άσπρο, τώρα πως έγινε μαύρο δεν ξέρω.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ anonymous 02/05/2011 12:47:26

      Θα μπορούσε να το έχει βάψει για λόγους μεταμφίεσης.

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 02/05/2011 12:33:01

    Το μήνυμα είναι :
    όποιος μάς αντιστέκεται πεθαίνει.

    Το ίδιο για τις αυτοκρατορίες, ανά τους αιώνες>

    Επίκαιρο, για Καντάφι-Άσαντ.
    Μετά από Μιλόσεβιτς, Σαντάμ.

    Για να σφίγγουν οι κώλοι τώρα που οι ΗΠΑ χρωστούν έναν Ειρηνικό χαρτιά, φρεσκοτυπωμένα και μη.
    Α, τα αποκαλούν ακόμα με το καλλιτεχνικό τους όνομα: δολλάρια.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 02/05/2011 12:58:51

      απο τα Τρις Δολλαρια στα Χρηγματιστηρια το
      8% πηγαινει σε παραγωγικες επιχειρησεις. βιομηχανια-εμποριο και το
      92% ειναι αερας !! Τραπεζικα Προιοντα. Δεν μπορουν να καταναλωθουν τα πραγματικα προιοντα!! ετσι οι καγκες εφτιαξαν τα τραπεζικα για καταναλωση. Τον αερα δηλαδη... σε βαζουν και να παιρνει δανεια να καταναλωνεις...
      Οταν δεν εχεις να πληρωσεις ΣΟΥ ΤΙΤΛΟΠΟΙΟΥΝ το Χρεος!!! και παει λεγοντας.

      Η "Οικονομια" καθοριζει την Πολιτικη !! αυτος ειναι ο τιτλος.

      Ποσα εβγαλαν οι ΗΠΑ απο τον Λαντεν?? σου λεω ευκολα 1 τρις, αμεσα και εμεσα συν το Πατριοτ Ακτ ΙΙ. Κατασκευες, φυλαξεις, οπλα, πολεμοι, μαυρα ασπρα κιτρινα, μετοχες εταιριων, τροφιμα, logistics, δορυφοροι, λογισμικα, Τραπεζες κλπ κλπ κλπ ΑΓΑΛΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ !!!

      ΠΠ

  11. gram avatar
    gram 02/05/2011 12:33:09

    Συμφωνα με πολλά blogs η φωτογραφία είναι ψεύτικη

  12. co avatar
    co 02/05/2011 12:40:44

    Σιγα μη κλαψουμε για το ουαχαμπιτη πρωην πρακτορα της ΣΙΑ

    • Misha avatar
      Misha @ co 02/05/2011 12:57:03

      Ασφαλώς και δεν θα κλάψουμε, αν πράγματι πέθανε ο Μπιν Λάντεν..
      Όμως ο ουαχαμπιτισμός, η πιο ακραία ισλαμιστική εκδοχή , είναι η κρατική ιδεολογία της Σαουδαραβίας που εξάγεται ανα την υφήλιο με τις ευλογίες των ΗΠΑ!!!
      Εδώ στην Ελλάδα ένας άλλος «Μπιν Λάντεν» χρηματοδοτεί ισλαμιστικό κέντρο,όπως έκανε και στο Κόσοβο, την Αλβανία, την Βοσνία και αλλού τα προηγούμενα χρόνια.
      Οι ισλαμιστές μουτζαχεντίν που έδρασαν στη Βοσνία το έκαναν με σαουδαραβικά λεφτά και την σιωπηλή συγκατάθεση των Δυτικών. Και πάει λέγοντας...

  13. BTS avatar
    BTS 02/05/2011 12:42:33

    Κρίμα το παιδί...

    Να πάει έτσι άδικα...
    Τώρα όμως που πέθανε σαν μάρτυρας,
    θα απολαμβάνει στους ουρανούς, τα πιλάφια του Προφήτη,
    και τις 72 παρθένες που δικαιούται...

    Σύντροφοι και συντρόφισσες, σας καλώ όλους,
    να συμπροσευχηθούμε μαζί με τα αγαπημένα αδέλφια μας
    τους μετανάαστες, σήμερα το απόγευμα στις 5 μμ.
    Όλοι μαζί στα Προπύλαια!
    Θα μας μιλήσει, ο προσωπικός Ιμάμης του συντρόφου Οσάμα,
    και μετά το πέρας της συμποροσευχής όλοι μαζί,
    με καλάσνικοφ και γιαταγάνια, κραδαίνοντας αποσπάσματα απο το Κοράνι,
    με την ιαχή, αλάχού ακμπάρ, θα πορευθούμε ενάντια στην Αμερικανική πρεσβεία!
    Φονιάδες των λαών Αμερικάνοι!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ BTS 02/05/2011 13:44:43

      Μην το γελάς καθόλου, ΒΙΣ. Εδώ δε δίστασαν να κάνουν επίδειξη δύναμης (καταλαμβάνοντας πλατείες για προσευχή) οι μουσουλμάνοι λάθρο, χωρίς να τρέχει τίποτα. Τώρα που σκοτώθηκε ο Μπιν Λάντεν, και δεδομένου του κράτους-οπερέττα που έχουμε, μη σε παραξενέψει αν κάνουν καμιά συγκέντρωση που θα εξελιχθεί σε Δεκεμβριανά...

  14. ghn avatar
    ghn 02/05/2011 12:49:22

    Ο Μπιν Λαντεν εχει ασπρισει στο μουσι κι ο νεκρος της φωτο εχει μαυρο μουσι. Δεν πιστευω οτι ο εικονιζομενος ειναι ο Λαντεν. Μπορει να ειναι σωσιας του ή επεξεργασια εικονας.

  15. φωνη avatar
    φωνη 02/05/2011 12:52:30

    Η σορός του Ομπάμα ποντίσθηκε στη θάλασσα????
    O δαίμων του πληκτρολογίου?
    Να αναμένουμε τώρα άραγε κάποια.... "τρομοκρατική επίθεση αντίποινας" ?

  16. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 02/05/2011 12:52:41

    Διορθώστε τον τίτλο.
    Η σορός του Μπιν Λάντεν. ΌΧΙ ΤΟΥ ΟΜΠΑΜΑ!

  17. adanaklasi avatar
    adanaklasi 02/05/2011 12:53:17

    Είναι ή δεν είναι νεκρός? Ιδού η απορία... Δείτε τη φωτογραφία που δείχνει(;) πως είναι πλαστή αυτή που κυκλοφορεί από το πρωί...
    http://adanaklasi.blogspot.com/2011/05/blog-post_02.html

  18. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 02/05/2011 12:57:53

    Πολύ θεωρίες συνομοσίας βλέπω στα σχόλια... :-)
    Υπήρξε legitimate στόχος, και μαζί με την συνεπή πολιτική βούλιση των ΗΠΑ , να πήγε να συναντήσει τον Αλλάχ μία ώρα νωρίτερα!
    Τα αμερικανάκια έδωσαν τροφή στα ψάρια έναν σκληρό αντίπαλο...και καλά του έκαναν αφού το μπόρεσαν...
    Σιγά μην κρατήσουμε και ενός λεπτού σιγή για έναν κοινό εγκληματία...ασε τα σούργελα του "ΑΝΤΑΡΣΥΑ" να πούν ότι τον σκότωσε ...το μνημόνιο και αυτόν!

  19. Γιώργος avatar
    Γιώργος 02/05/2011 13:01:37

    Έχει το Αφγανιστάν θάλασσα;

    • Enjoy Capitalism avatar
      Enjoy Capitalism @ Γιώργος 02/05/2011 13:06:15

      Εχει το Πακιστάν ....
      Πολύ συνομωσιολογία έχει πέσει στα σχόλια ρε παιδιά!
      (Αν είναι μάγκας ο Οσάμα να βγάλει τώρα διάγγελμα στο ΓιουΤιούμπι και να κάνει ρόμπες τις "φώκιες" που τον κάνανε τροφή για καβούρια ....αλλά αμ δε ! )

      • tsar avatar
        tsar @ Enjoy Capitalism 02/05/2011 15:10:26

        Σύμφωνα με πολλές ενδείξεις, ο τύπος έχει πεθάνει απ' το 2001. Οπότε δεν θα μπορέσει να κάνει καμία δήλωση.

        Για τις ενδείξεις, έχω ανεβάσει ήδη λινκ στον παρόν ιστοχώρο, σε προηγούμενη ανάρτησή του.

        h**p://www.antinews.gr/2011/05/02/98897/#comment-696719

  20. Ian Mac Os avatar
    Ian Mac Os 02/05/2011 13:02:18

    Δεν με πείθει η φωτό, φαίνεται πολύ ..."επεξεργασμένη". Δεν μπορώ να ξέρω αλλά το σενάριο να είναι όλο αυτό σκηνοθετημένο με την συγκατάθεση φυσικά του ..Οσάμα ο οποίος ζει και βασιλεύει - με ανταλλάγματα φυσικά- δεν μπορώ να το αποκλείσω! Εξάλλου άνθρωπός τους ήταν! Και τον ρίξανε λέει στην θάλασσα..! Νομίζω ότι το πήρανε μια φώτο του Οσάμα και μετά έγινε η υπόλοιπη ..."Δουλειά" ...Αν δεν δω και άλλες, πολλές και ποιο καθαρές εννοείται φώτο της σωρού δεν θα πιστέψω τίποτα!

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 13:04:27

    Δεν τον ποντιζαν στο Αιγαιο....
    να γεμισω 10.000.000.000 μπουκαλακια νερο και να το πουλησω... με 10Ευρω/ενα
    να μαζεψω το μετρητο!!! 100Δις μεσα σε 6 μηνες, να το τιτλοποιησω, να δανειστω πανω του.. να το βαλω χρηματιστηριο, εστω ενα IPO..
    να κανω Θρησκευτικο Τουρισμο, Εστιατορια, Κρουαζιερες....

    Ποιον να ποντισουμε εμεις να βαλω μπρος το σχεδιο???

    ΠΠ

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/05/2011 13:17:20

      !!!! Ολα τα λεφτά!!!!

  22. skopelosnews skopelos avatar
    skopelosnews skopelos 02/05/2011 13:06:20

    Παιδί της cia ήταν σιγά μην στεναχωρηθώ αλλά και το άλλο πως το έχεις από το πρωί διαβάζω τον μετέφεραν στο Αφγανιστάν και τον φούνταραν στην θήλασα .δεν έχει θαλασα το Αφγανιστάν προς θεού οχ προς Αλλάχ ήθελα να πω

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ skopelosnews skopelos 02/05/2011 13:18:16

      Δεν υπήρχε και εκείνο το παλιό τραγούδι για τις μαγεμένες ακρογιαλιές της Παραγουάης;
      Μήπως τον πόντισαν στην Καραβαϊκή, που έλεγε και ο Γιαννόπουλος;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΒΙΣ 02/05/2011 13:28:43

        Μαικλ Μουρ.. ταινια.. οτι λεει ο Μαικλ δηλαδη... αλλα ειναι για καλο προβληματισμο !! και επισημη θεση !!!.. οχι θεωριες...
        www.imdb.com/title/tt0361596/

        ΠΠ

  23. agitatoras avatar
    agitatoras 02/05/2011 13:31:09

    ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΤΟ "ΠΟΝΤΙΣΘΗΚΕ" ΟΥΤΕ ΝΕΚΡΟΤΟΜΕΙΑ ΟΠΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΕ ΓΚΕΒΑΡΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΕ. ΑΠΛΑ ΤΟΝ "ΣΚΟΤΩΣΑΜΕ" . ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΡΑΤΕΥΣΑΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΠΑΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΟ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ "ΖΗΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ "

  24. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 02/05/2011 13:48:24

    Άντε, ξανά μανά πάλι την πριόνα, ρίχνει ουρανοξύστες είναι "συνωμοσία" - καί μάλιστα "από μέσα", τον καθαρίζουν, πάλι "συνωμοσία", αλλά απ' έξω.
    Για όλα φταίνε οι Αμερικάνοι: Άν τον βαλσαμώνανε και τον βάζανε ως μόνιμο έκθεμα στο Guggenheim Museum of Modern Art, ουδεμία αμφισβήτησις. Θά 'παιρνε ο καθένας και DNA για έλεγχο, άμα λάχει.

    • effie B. avatar
      effie B. @ Ο Θείος 02/05/2011 14:45:34

      ασε τα λεφτα που θα εβγαζαν απο την εκθεση της σωρου...
      ασχετο: η εκθεση της σωρου τιτλοποιειται?

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ effie B. 02/05/2011 15:41:52

        Χα χα, θα κάλυπταν το Αμερικανικό έλλειμμα του ισοζυγίου πληρωμών με τα εισιτήρια των τουριστών-επισκεπτών.
        Χώρια τα κουκλάκια - Οσάμα που θα πουλούσαν στο shop του Μουσείου, τα τηλεχειριζόμενα αεροπλανάκια για τους μικρούς επισκέπτες κτλ!

  25. ΠΡΩΤΕΑΣ avatar
    ΠΡΩΤΕΑΣ 02/05/2011 13:50:13

    ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ: ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΕΓΚΟΝΩΝ ΤΟΥ ΚΑΝΤΑΦΗ, ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΝ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΤΟΝ ΛΑΝΤΕΝ...

  26. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/05/2011 13:50:16

    ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟΝ ΘΑ ΓΡΑΨΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΓΙΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ Α Θ Ω Α
    ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥ,ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ . ΟΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ.

  27. DARK-BLUE avatar
    DARK-BLUE 02/05/2011 13:51:12

    "Aνέβασαν" τον Ομπαμα, από τα πατώματα στο ρετιρέ !!

  28. mind trap avatar
    mind trap 02/05/2011 13:54:35

    Bin Landen: Ο άνθρωπος που από το πουθενά έβρισκε βήμα σε όλα τα τηλεοπτικά δίκτυα του κόσμου τη κρισιμότερη στιγμή για τα συμφέροντα των ΗΠΑ την ώρα που οι ίδιες οι ΗΠΑ επέβαλαν (όπως και εδώ στην Ελλάδα), τον αποκλεισμό της τρομοκρατίας από τα ΜΜΕ.
    Obama: Ο πρόεδρος που σε μία δύσκολη στιγμή για την νομιμότητα της προεδρίας του (πλαστό πιστοποιητικό γέννησης) βρίσκει και σκοτώνει τον Osama.
    Η επιχείρηση & το πτώμα: Η βίλα ανατινάχθηκε & το πτώμα καταποντίστηκε στη θάλασσα. Μηδέν εις το πηλίκον.
    Το Παρόν: Βίντεο γέννησης Obama & φωτογραφία νεκρού Osama ένα και το αυτό.
    Το Μέλλον: Το μέλλον θα δείξει ότι ο Ναζισμός του Χίτλερ θα φαντάζει παιδική χαρά μπροστά σε αυτό που έρχεται.

  29. Ιεροκλής avatar
    Ιεροκλής 02/05/2011 13:59:11

    Η σιδερόφρακτη υπερδύναμη δια του πλανητάρχη προέδρου της στομφοειδώς ανακοινώνει τη δολοφονία του καμηλιέρη. Τα αμερικανάκια δε, κατέκλυσαν τους δρόμους έξω απ΄ το καπιτόλιο! Ποια μεγαλύτερη τιμή θα μπορούσαν να του αποδώσουν;Το μόνο που μένει, είναι τελικά να είναι ζωντανός και να βγει με βιντεάκι στο ίντερνετ να τους χαμογελάει για να κορυφωθεί η γιούχα...

  30. Μάϊκ Λαμάρ avatar
    Μάϊκ Λαμάρ 02/05/2011 14:14:02

    Λέτε να είναι τόσο αφελής ο Πρόεδρος Ομπάμα να βγαίνει και να κάνει τέτοιες ανακοινώσεις; Να κινδυνεύει να γελοιοποιηθεί; Εμένα μου φαίνεται για έξυπνος άνθρωπος.

  31. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 02/05/2011 14:14:32

    Πάντως όταν φάγανε τον -μοναδικό- αντιιμπεριαλιστή - κοινωνικό αγωνιστή , τον ¨Τσε¨ , είχαν το ¨θάρρος και την ειλικρίνια ¨ να παρουσίασουν στα διεθνή πρακτορεία όλο το σώμα του , από το οποίο είχαν αφαιρέσει ένα δάκτυλο για να στείλουν προς ¨επιβεβαίωση¨ στον Κάστρο.

    Σήμερα , σύμφωνα με τα ειδησεογραφικά πρακτορεία , μαθαίνουμε για ¨ποντισμό¨ και για εικόνες φωτομοντάζ. Μεγάλη και περίεργη η διαφορά.

    Δεν πρέπει επίσης να ξεχνάμε ότι η ΗΠΑ περνάνε μεγάλη οικονομική κρίση και τις συζητήσεις -προσπάθειες που γίνονται για αποχώρηση όχι μόνο το Ιράκ , αλλά και από το Αφγανιστάν. Μια τέτοια λύση - είδηση σαν την σημερινή προσφέρει ¨προοπτικά¨ την δυνατότητα μιας ¨νικηφόρας¨ αποχώρησης ( πήγαμε για αυτόν , τον φάγαμε , φεύγουμε για αυτόν ...).

    Ελεύθερες σκέψεις.

    ¨ΙΔΟΥ Ο ΝΥΜΦΙΟΣ ¨ :
    http://fih.gr/images/35s_che_dead.jpg

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΝΤΑΝΤΟΝ 02/05/2011 15:00:42

      Bασει του ισλαμικου νομου ο νεκρος πρεπει να ταφει στη γη ή στη θαλασσα την ιδια μερα.Οι Αμερικανοι κανουν μεγαλες προσπαθειες να δειξουν οτι σεβονται τη θρησκεια αυτη ενω απο την αλλη μερια δεν εχουν καμμια διαθεση να γινει καποιο μνημειο του Λαντεν.
      Το αν δεν τους πιστεψουν ειναι δευτερευον.Ο καθενας θα πιστεψει οτι θελει.

  32. Φειδίας avatar
    Φειδίας 02/05/2011 14:29:35

    «Η σορός του ηγέτη της Αλ Κάιντα Οσάμα μπιν Λάντεν μεταφέρθηκε στο Αφγανιστάν μετά τον θάνατό του στο Πακιστάν και ποντίσθηκε στη θάλασσα.»

    Ἀπὸ τὸ πρωὶ τὸ ἀκούω στὸ ραδιόφωνο καὶ τὸ διαβάζω αὐτό. Νὰ ποὺ μάθαμε ὅτι τὸ Ἀφγανιστὰν ἔχει θάλασσα!

    Οἱ Ἀμερικανοί, ἀπὸ τὴν πλευρά τους, φυσικὰ καὶ καλὰ ἔκαναν. (Ἀλλὰ καὶ γιὰ ἐμᾶς δὲν εἶναι ἀκίνδυνος ὁ ἰσλαμικὸς ἐξτρεμισμός.) Τὶ νομίζατε, δὲν εἶναι ὅλοι καρπαζοεισπράκτορες σὰν τοὺς νεέλληνες ποὺ ἀφήνουν τὸν τοῦρκο «δημοσιογράφο» ποὺ κάρφωσε τὸ βρωμόπανο μὲ τὸ μισοφέγγαρο στὰ Ἴμια νὰ ἐπισκέπτεται ἀνενόχλητος τὴν Ἑλλάδα γιὰ διακοπές ἢ τὸν Κενὰν Ἀκίν, τὸν φονέα τοῦ Σολωμοῦ Σολωμοῦ, νὰ γίνεται ὑπουργὸς στὸ ψευδοκράτος. Οἱ Ἰσραηλινοὶ βρῆκαν τοὺς τρομοκράτες τῶν Ὀλυμπιακῶν Ἀγώνων τοῦ 1972 καὶ τοὺς ἐκτέλεσαν ἕναν-ἕναν.

    Ἄλλο εἶναι αὐτὸ ποὺ προκαλεῖ φρίκη ἀνείπωτη. Ἡ πρωτοφανὴς στὴν ἀνθρώπινη Ἱστορία, ἀπόλυτη καὶ καταθλιπτικὴ κυριαρχία τῆς πλανηταρχίας. Μυρμήγκι στὶς βραχοσπηλιὲς τῶν Ἰμαλαΐων καὶ στὰ βάθη τῆς ζούγκλας τοῦ Ἀμαζονίου δὲν μπορεῖ νὰ κρυφτῇ. Ξέρουν ποῦ εἶσαι, τὶ κάνεις, τὶ σκέπτεσαι. Τώρα. Κάθε στιγμή. Ὁ κόσμος, ἡ μεγάλη μαύρη φυλακή, κάτω ἀπὸ τὸν ἰλλουμινατικὸ ὀφθαλμὸ τοῦ ἀμερικανικοῦ δολλαρίου, ὃς τὰ πάνθ᾿ ὁρᾷ.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Φειδίας 02/05/2011 14:54:41

      τα σεβη μου!! Χριστος Ανεστη.-

      ΠΠ

    • Ιεροκλής avatar
      Ιεροκλής @ Φειδίας 02/05/2011 16:36:24

      Υπάρχει και η άλλη ανάγνωση που λέει τι κι αν οι Αμερικάνοι έχουν τεχνολογία, δορυφόρους, ηλεκτρονικά συστήματα κ.τ.λ. χρειάστηκαν δέκα ολόκληρα χρόνια για να βρουν τον καμηλιέρη. (αν τον βρήκαν...)

      • μουρίνιο avatar
        μουρίνιο @ Ιεροκλής 02/05/2011 17:45:31

        Σωστή η παρατήρηση σου.

      • ThW avatar
        ThW @ Ιεροκλής 02/05/2011 18:29:31

        Φταιει ..... και το global warming που εξαιτιας του αναγκαστηκε να εκτεθει και βγει απο την σπηλια του, γιατι ηταν πλεον μη κατοικισιμη. !!!!
        Ο Alex jones αναφερει οτι τον ειχαν στον παγο για καμμια δεκαετια.
        Αντε να δουμε.........!!!!!
        Παντως ξεπερασε και τον Λαζαρο, τοσες φορες που νεκραναστηθηκε.

  33. Μάνος avatar
    Μάνος 02/05/2011 14:34:09

    Το photoshop στα χειρότερα του, η φωτό <> σε πολλά σημεία.

  34. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 02/05/2011 14:55:20

    Στo Μανταμ Τυσώ υπάρχει ομοίωμά του αν τύχει και παω στο Λονδινο;

  35. Κάποιος avatar
    Κάποιος 02/05/2011 15:06:25

    Επρεπε να κλείσουν οι παγκόσμιοι νταβατζήδες έστω και επικοινωνιακά ένα μέτωπο προφανώς για να ανοίξουν κάπου αλλού ένα άλλο.

    Για την ιστορία πάντως οι νεκροί από την οργάνωση του Μπιν Λάντεν είναι μερικές χιλιάδες, οι νεκροί από τις ανθρωπιστικές επεμβάσεις των ΗΠΑ και των συμμάχων τους είναι πάνω από 1.000.000 άμαχοι πολίτες την τελευταία δεκαετία.

    Το Αγφανιστάν βομβαρδίζεται και κατέχεται με το άλλοθι ότι παρείχε καταφύγιο στον Μπιν Λάντεν και στην οργάνωση του.
    Γιατί οι δημοκράτες, απελευθερωτές αμερικανοί δεν βομβάρδισαν και το Πακιστάν αλλά προτίμησαν να κάνουν καταδρομική επιχείρηση ;
    Μήπως γιατί κατέχει πυρηνικές κεφαλές;

    Τους παλιούς συνεργάτες τους,τον τρομοκράτη Μπιν Λάντεν τον καθάρισαν και τον Σαντάμ τον κρέμασαν, τους αρχιτρομοκράτες Μπους,Κλίντον,Μπλέρ και την υπόλοιπη συμμορία που ευθύνονται για εκατοντάδες χιλιάδες παράπλευρες απώλειες αμάχων πολιτών πότε θα τους δικάσουν ;

    • BTS avatar
      BTS @ Κάποιος 02/05/2011 16:35:30

      Και κλααάμα οι αριστερούληδες,
      για τον θάνατο του υπέρτατου πολυπολιτισμικού μαχητή του Ισλάμ
      και του φονταμενταλιστικού σοσιαλισμού....
      Δεν πέθανε ο Οσάμα, αλλά ζεί!
      [Πήγε στην Βραζιλία με υποβρύχιο, στο μυστικό κρυσφύγετο του Χίτλερ!]

    • μουρίνιο avatar
      μουρίνιο @ Κάποιος 02/05/2011 17:47:48

      Όταν βρεθεί κάποιος ( αλίμονο στην ανθρωπότητα, γιατί θα είναι τρισχειρότερος) ισχυρότερος από αυτούς.Βασικός νόμος της Ιστορίας. Winner takes all!

    • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
      ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Κάποιος 02/05/2011 21:22:43

      ΚΑΠΟΙΕ ,ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΘΕΣΙΝΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ
      ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ ,ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ
      ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ. ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ.

      • Κάποιος avatar
        Κάποιος @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/05/2011 21:36:49

        Αυτό κατάλαβες με το μυαλουδάκι σου ;
        Εκτος από την τρομοκρατία διαφόρων οργανώσεων και ομάδων υπάρχει και η κρατική τρομοκρατία με απείρως περισσότερα θύματα παγκοσμίως.
        Αυτό μάλλον που βρίσκεται εν ανεπαρκεία δεν είναι το είδος μου αλλά η φαιά ουσία σου.
        Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τι γράφω σε ένα απλό σχόλιο λίγων γραμμών δεν περιμένω να καταλάβεις πιο περίπλοκα θέματα.

        • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
          ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Κάποιος 02/05/2011 22:24:13

          ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟΣ .ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.

          • Κάποιος avatar
            Κάποιος @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/05/2011 22:31:08

            Επειδή προσπαθώ να είμαι τίμιος αναφέρομαι σε αριθμούς και δεδομένα.
            Συγκρινε τις παραπλευρες απώλειες που προξένησε η οργανωμένη κρατική τρομοκρατία σε Γιουγκοσλαβία,Ιρακ,Αφγανιστάν με αυτήν των μεγάλων τρομοκρατικών οργανώσεων όπως η Αλ Κάιντα και μετά τα ξαναλέμε.
            Μιλάμε για εκατονταπλάσια τουλάχιστον θύματα και πολλαπλάσιες υλικές ζημιές.

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 02/05/2011 23:49:55

        Πειραιωτη αν εσυ συνδεεις την Εθνικη συνειδηση με τη poltical correct γραμμη που θελει να δινει η Ουασιγκτων στα προτεκτορατα της τι να πω, αδικιεσαι στο χωρο της Δεξιας. Καλυτερα ΠΑΣΟΚ για σενα. Εκει εστω θα ειχες και μελλον.

  36. Ανανιας avatar
    Ανανιας 02/05/2011 15:21:49

    Απο ποτε το Αφγανισταν εχει θαλασσα ρε παιδια ?
    Καλα,ο μεσος Αμερικανος τρωει κουτοχορτο ! !
    Κοιτα και πως βγηκαν και πανηγυριζαν τα αμερικανακια,ουτε τελικο C.L να ειχαν παρει !

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Ανανιας 02/05/2011 15:33:09

      Εδώ ο μέσος αμερικανός δεν μπορεί να βρει την Γαλλία ή την Γερμανία στον χάρτη, θα γνωρίζει ότι το Αφγανιστάν δεν διαθέτει θάλασσα ;

      • pater avatar
        pater @ Κάποιος 02/05/2011 16:35:26

        Χα χα κορυφαίο!!
        Δηλαδή τώρα η τρομοκρατία τέλειωσε; Θα πάμε σπίτια μας; Κρίμα και τί θα κάνουμε δίχως βαρβάρους;

    • μουρίνιο avatar
      μουρίνιο @ Ανανιας 02/05/2011 17:49:08

      Το Πακιστάν έχει. Ανοίξτε και κανα χάρτη!

      • Δεξιός avatar
        Δεξιός @ μουρίνιο 02/05/2011 19:22:16

        Σε πόση απόσταση από το Αφγανιστάν; Ένα πτώμα κόβει βόλτες στην Ασία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  37. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 02/05/2011 18:13:19

    αχ τι κρίμα....ας λιθοβολήσουμε ,προς τιμήν του. μια πόρνη στο σύνταγμα

  38. Δεξιός avatar
    Δεξιός 02/05/2011 19:21:25

    «Η σορός του ηγέτη της Αλ Κάιντα Οσάμα μπιν Λάντεν μεταφέρθηκε στο Αφγανιστάν μετά τον θάνατό του στο Πακιστάν και ποντίσθηκε στη θάλασσα.»

    Εντάξει κύριοι! Σκότωσαν, εκτέλεσαν, δολοφόνησαν (ότι από τα τρία αγαπάτε) τον Μπιν Λάντεν στο Ισλαμαμπάντ (Βόρειο Πακιστάν) κατόπιν τον μετέφεραν στο Αφγανιστάν για να τον πλύνουν (!!!) και μετά τον ξανακουβάλησαν στο Πακιστάν (στο Νότιο, γιατί εκεί έχει θάλασσα, στη Λαχώρη ή στο Καράτσι) για να τον ποντίσουν!!! Ωραία!!! Και όλα αυτά από χθες το βράδυ μέχρι σήμερα! Απολύτως λογικό μπορώ να πώ! Έτσι θα έκανε καθένας! Παίρνει ένα νεκρό, τον κάνει βόλτα σε κανά δυό κράτη, διανύει το λιγότερο 1300 χιλιόμετρα (έστω και αεροπορικώς) (google earth) κουβαλώντας το πτώμα και μετά τον πετάει στη θάλασσα!!
    Και η αντίδραση σε όλο αυτό σας φαίνεται συνομωσιολογία!
    Το θέμα είναι ότι κάποτε πρέπει να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε και να κρίνουμε, όσο κι αν κάτι είναι αυτό που θέλουμε να αποδεχτούμε! Η άκριτη αποδοχή της κάθε μπαρούφας μας έχει φθάσει εδώ που είμαστε σήμερα...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Δεξιός 02/05/2011 19:44:54

      Και που να δεις μια παραπάνω ανάρτηση. Λέει ότι το Ισλάμ είναι αντίθετο στη ταφή ενός σώματος στη θάλασσα.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Δεξιός 02/05/2011 23:46:18

      Ξερεις ποια θα ειναι η επομενη ειδηση που το damage control των Δυτικων θα βαφτιζει συνομωσιολογια? "Αποκλειεται οι Δυτικοι να εριχναν πυρηνικα στους λαους τους". Πιθανον ομως να το κανουν οταν συλλογιστουν οτι η αναταραχη που θα προκαλεσει και η τεραστιο πολωση που θα προκληθει στη Δυτικη κοινη γνωμη θα τους βολευει στα σχεδια τους. Αναρωτιεμαι σε ποια περιοδο θα μπορουσαν να στοχευουν. Το οτι σκεφτωνται να το κανουν προσωπικα πιστευω οτι ειναι προφανες.

  39. lukos kapsalos avatar
    lukos kapsalos 02/05/2011 21:51:17

    Φτυστός ο μπιν λάντεν!!
    Αν υπάρχει μπιν λάντεν ή αν υπήρξε ποτέ!
    Κόψτε το δούλεμα ρεεεε...
    Η δουλειά έγινε,δε χρειάζεται πλέον
    Κάτι σαν τη υπόθεση της 17 νοέμβρη ένα πράγμα
    Θα ανέβει και η δημοτικότητα του ομπάμα
    Θα αρχίσουν και τα αντίποινα και από τους μεν και απότους δε..

  40. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 02/05/2011 23:38:52

    Οποιος γνωριζει ποιος βοηθα τον Κανταφι εκτος απο τον λαο του θα καταλαβει γιατι εμφανισαν τωρα πολυ βιαστικα και χωρις επαρκη στοιχεια τον Bin Laden πεθαμενο, 2 μερες μετα την ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΗ αποπειρα εναντιων του Κανταφι που στοιχισε τη ζωη στο γιο του και αλλα μελη της οικογενειας του. Οι Αμερικανοι για να προλαβουν τυχον αντιποινα στη Παγκοσμια σκηνη
    Πιθανος τωρα γινεται μια αντικατασταση του Bin Laden με τον Κανταφι ως η νεα φοβερα, με την εξης διασφορα ο Bin laden ηταν αντιρωσος αντιισραηλινος, αντικινεζος ενω ο Κανταφι υπερ αυτων. Με την προετοιμασια της προφανως στημενης ειδησης για πυρηνικο ολεθρο ως εκδικηση για τυχον θανατο του Bin Laden προετοιμαζουν την Δυτικη κοινη γνωμη για τα χειροτερα αν χρειαστει αλλα και επισης εκβιαζουν αποτελεσματικα το τριμερες Ρωσιας, Ισραηλ, Κινας, "κοιταξτε αν προχωρησετε στην υπονομευση μας στη Βορεια Αφρικη και Μεση Ανατολη, θα σκασουμε ενα πυρηνικο μεσα στη Δυση και θα το φορτωσουμε σε εσας". Αυτα προφανως πρεπει να γινουν αυτη τη χρονικη στιγμη, επεμβαση κατα Κανταφι, και εμφανιση Bin Laden για να προχωρησει η εξαιρετικα προβληματικη εκβαση της αλλαγης ηγεσιας στη Συρια που η επεμβαση ξενων δυναμεων ειναι πρακτικα αδυνατη! Εν τω μεταξυ και ο ενρτογαν τρομοκρατημενος εμφανιζεται να σπρωχνει ενα σχεδιο στο Βοσπορο σαν διαπραγματευτικο χαρτι που αν θελουν μπορουν οι Δυτικοι να παιξουν για να απομονωσουν την Ρωσια εστω απο τη Μεσογειο, εφοσων και ο ιδιος διαβλεπει ψυχρο δογμα Μπρεζινσκι πισω απο τις "επαναστασεις" της Βορειας Αφρικης και Μεσης Ανατολης.

    Αν εχω δικιο σχετικα με το false flag που μπορει να μελετουν οι Δυτικοι, τοτε δυστηχως προβλεπω οτι σεο μελλον θα εχουμε να κανουμε με εναν αξονα κατα πολυ χειροτερο των Ναζι στο δευτερο Παγκοσμιο πολεμο. Η μονη ελπιδα ειναι οτι αριθμητικα ειναι πολυ μικροτερος απο τον αξονα που αντιμαχεται, Ρωσιας, Κινας Ινδιας, για παραδειγμα, αλλα οσο θα νοιωθουν οτι χανουν τη μαχη, λογικα τοσο πιο απελπισμενοι θα γινωνται.
    Φοβαμαι οτι μια πυρηνικη συρραξη εστω και μικρης εμβελειας ειναι αναποφευχτη στο εγγυς μελλον.

  41. ΦωΚ avatar
    ΦωΚ 02/05/2011 23:52:33

    Απατη μεγαλη απατη πολυ πιθανον να ειναι νεκρος εδω και χρονια οσες φορες τον εχουμε δει σε βιντεο αυτα τα εμφανιζουν οι Αμερικανοι αν τον ειχα σκοτωσει θα τον βλεπαμε σε πολλες φωτο και βιντεο .Το πνευμα του Λαντεν μαλλον τους βολευει εδω και χρονια τωρα καποιο αλλο συμφερον υπηρξε κατι και επειγον κιολας γιατι η φωτο ειναι κοπυ παστε.Θα δουμε στην πορεια.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ ΦωΚ 03/05/2011 00:00:38

      Υπαρχουν τρεις σημαντικες πηγες που αναφερουν οτι ο Bin Laden ειναι νεκρος εδω και αρκετα χρονια. Για να δω αν θα τiς βρει το κοινο του antinews...

      • ΦωΚ avatar
        ΦωΚ @ Greece Pleading 03/05/2011 00:02:50

        δηλωση της μακαριτισας του πακισταν ??

      • ΦωΚ avatar
        ΦωΚ @ Greece Pleading 03/05/2011 00:10:50

        μηπως το ειπε το μεγκα ??

  42. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 00:17:28

    ΚΑΠΟΙΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
    ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΕΡΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ. ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΒΛΕΠΑ ΕΓΩ ΠΡΙΝ
    ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟΥΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥΣ
    ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΝΑ ΤΗΝ ΥΦΗΛΙΟ "ΕΙΔΑ" ΟΤΙ
    Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΚΡΑΤΙΚΗ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ,ΠΟΥ
    ΟΥΤΩΣ ηΑΛΛΩΣ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΣΑΚΕΙΑΔΑ
    ΣΥΓΚΡΙΝΟΜΕΝΗ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΤΗΣ. ΕΤΣΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ
    Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ.ΑΝΑ ΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ.

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 03/05/2011 01:22:07

      Οντως κρινω πολύ διαφορετικά το ξεκλήρισμα εκατοντάδων χιλιάδων αμάχων, την στρατιωτική κατοχή εναντίον μιας ανεξάρτητης χώρας και την πειρατική εκμετάλλευση των πλουτοπαραγωγικών πηγών της επί πολλά έτη, συγκριτικά με μια βόμβα στο μετρό ή σ'ένα αεροπλάνο.
      Εγκληματικές ενέργειες είναι όλες τους απλά στην πρώτη περίπτωση δεν τιμωρείσαι ποτέ και πιθανόν είναι να πάρεις νόμπελ ειρήνης, ενώ στην δεύτερη έχεις την δημόσια κατακραυγή του τρομοκράτη και πεθαίνεις σαν το σκυλί στ'αμπέλι ή σαπίζεις στην φυλακή.

  43. Ανανιας avatar
    Ανανιας 03/05/2011 01:13:43

    Αν διαβαζες καλυτερα θα εβλεπες οτι γραφει....

    Η σορός του ηγέτη της Αλ Κάιντα Οσάμα μπιν Λάντεν μεταφέρθηκε στο Αφγανιστάν μετά τον θάνατό του στο Πακιστάν και ποντίσθηκε στη θάλασσα, σύμφωνα με πληροφορία που δημοσιεύεται στην ηλεκτρονική έκδοση των New York Times και μεταδόθηκε από τα δίκτυα CNN και MSNBC.


    Αμερικανακι εισαι και συ ? ?

  44. Απλος avatar
    Απλος 03/05/2011 12:21:54

    Σηκωστε ψηλα τις σημαιες του Ισραηλ και των Ηνωμενων Εθνων και χαρειτε την ψευτο ειρηνη και ασφαλεια σας οσο ειναι καιρος .
    Πανηγυρειστε ,ετσι θα ειναι και οι μουρες σας μετα τον Αρμαγεδωννα.
    Τι λες ρε παιδι μου? Ειρηνη και ασφαλεια... Τωρα θα ερθουν οι μουσουλμανοι να σκοτωσουν αθωους ευρωπαιους και πολλα ζωα θα πουν οπως συνηθως οτι αγαπουμε τους αμερικανοεβραιους γιατι ειναι φιλοδυτικοι και μας προστατευουν απο τους αραβες
    Ο Θεος ας στειλει χολερα και θανατικο στη γη του Ισραηλ να τελειωνουμε με αυτα τα υπανθρωπα τερατα
    Αυτη ειναι η ειρηνη και η ασφαλεια που θελουν τα κτηνη του οργανισμου ηνωμενων εθνων. Προσκυνειστε το θηριο ! Πανηγυρειστε ζωα μεχρι να ερθει η ωρα σας στον Αρμαγεδδωνα.

  45. agitatoras avatar
    agitatoras 03/05/2011 13:18:25

    Τι μπορεί να σημαίνει η απόσυρση του Μπιν Λάντεν;
    http://resaltomag.blogspot.com/2011/05/blog-post_03.html