#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/03/2011 20:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η κατάσταση στην Λιβύη

 



(κλίκ για μεγένθυνση)

Με κόκκινο οι ελεγχόμενες από τους εξεγερμένους περιοχές

(Από τους New York Times)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. noname avatar
    noname 19/03/2011 20:06:32

    μπουκοταζ σε ολα τα γαλλικα προιοντα TΩΡΑ.

    • BTS avatar
      BTS @ noname 19/03/2011 20:17:53

      Τι προτείνεις σύντροφε να αγοράζουμε?
      Μόνο Βορειοκορεάτικα προιόντα?

      • ανωνυμος avatar
        ανωνυμος @ BTS 19/03/2011 20:31:07

        Γιατι? Τι σου καναν δηλαδη οι Γαλλοι?

      • Αστος avatar
        Αστος @ BTS 19/03/2011 20:37:12

        Ωραια τωρα πεσμου και μενα ΝΟΝΑΜΕ που μαλλον ειμαι το ιδιο βλαξ η' βαλτος με τον BTS ποια προ'ι'οντα απο την "ελληνικη" αλυσιδα ειναι πραγματι ελληνικα και ποια οχι, απο την στιγμη που Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΝΕΙ 90% ΤΩΝ ΠΡΟ'Ι'ΟΝΤΩΝ ΤΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ Η' ΤΑ "ΕΛΛΗΝΟΠΟΙΟΥΝ" ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ !!!!!!!

        Αντε ρε "ψαγμενε" βγαλε και σε μας τους αμαθης μια λιστα....

        • noname avatar
          noname @ Αστος 19/03/2011 20:56:49

          ΚΑΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ.
          ΒΡΕΣ ΑΛΛΟΝ ΤΟΜΕΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΣΕ ΧΑΛΑΝΕ.
          Υ.Γ. τους αμαθης
          ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΘΕΙΣ.
          ΧΑΧΑΧΑ.

          • Σοσιαληστής avatar
            Σοσιαληστής @ noname 19/03/2011 21:51:29

            Μεγάλε καθοδηγητή, είναι ο Μεσείας που μας δείχνεις τον δρόμο, μαζί με τον καπέταν Αλέκο τον Πεντελιώτη θα οδηγηθούμε στην γη της κοκκινης επαγγελίας!!! (Κίνα, Β. Κορέα, Ερυθροί Χμέρ)

          • Σοσιαληστής avatar
            Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 19/03/2011 21:52:46

            @ NONAME

      • BTS avatar
        BTS @ BTS 19/03/2011 20:41:51

        Εσύ που με κόβεις για οπαδό της Ντόρας, για πες μας,
        ξέρεις ποιά είναι η θέση της Νέας Δημοκρατίας?

        Η θα μας προτείνεις να μποικοτάρουμε και τα Ελληνικά προιόντα?

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ BTS 19/03/2011 21:21:43

          H ΝΔ εχει βγαλει μιση ντουζινα ανακοινωσεις κατα του Κανταφι και η ΟΝΝΕΔ εχει κανει και συγκεντρωση εξω απο τη λιβυκη πρεσβεια,ενω η Γαλλια ειναι ο πιο στενος συμμαχος της Ελλαδος στην ΕΕ.
          Εχει παραγινει η υποθεση με αυτους που νομιζουν οτι η ΝΔ ειναι κατι σαν δεξιο ΚΚΕ.ΚΚΕ υπαρχει κυριοι,το γνησιο και δε χρειαζομαστε αλλο.

          • BTS avatar
            BTS @ ψυχραιμια 19/03/2011 21:26:55

            Καθαρά και ξάστερα μαζί με τους Γάλλους!
            Σ' όποιον δεν αρέσει, υπάρχει το ΚΚΕ, ο Σύριζα,
            και η Β. Κορέα για στρατηγικές συμμαχίες!

          • Orestios avatar
            Orestios @ BTS 19/03/2011 21:29:05

            Χαλάρωσε κορίτσι μου.
            Έβαλες τις διαχωριστικές γραμμές όπως σε βολεύει.

          • Orestios avatar
            Orestios @ ψυχραιμια 19/03/2011 21:30:32

            Ψυχραιμία, το GAP μας έβαλε σε πόλεμο και όχι ο Σαμαράς.

          • ψυχραιμια avatar
            ψυχραιμια @ Orestios 19/03/2011 22:22:16

            Ο Σαμαρας απλως τον κατηγορουσε γιατι δεν τα εβαλε με τον Κανταφι νωριτερα.

          • Orestios avatar
            Orestios @ ψυχραιμια 20/03/2011 16:46:19

            Το έχεις χάσει ολοκληρωτικά.

          • Σοσιαληστής avatar
            Σοσιαληστής @ ψυχραιμια 19/03/2011 21:54:26

            Δεν τα έμαθες έχει και η ΝΔ Παπαρήγα.

          • Σοσιαληστής avatar
            Σοσιαληστής @ ψυχραιμια 19/03/2011 21:56:14

            Είσαι προβοκάτορας του διεθνούς κεφαλαίου των ιμπεριαλιστών και της Εβραιομασώνων. :P

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ BTS 19/03/2011 21:41:05

        Μόνο πούρα Αβάνας.

    • Giousef avatar
      Giousef @ noname 19/03/2011 20:28:03

      Ρε μεγάλε, ο Καντάφι ακόμα πληρώνει μισθοφόρους..., πήγαινε όσο προλαβαίνεις

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ noname 19/03/2011 20:49:17

      Σωστη ιδεα.
      Δεν το ειχα σκεφτει.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ noname 19/03/2011 21:16:19

      Για ποιο λογο;Ειστε κανταφικος;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ noname 19/03/2011 21:42:36

      Οπωσδήποτε δεν θα παραλείψω και θα αρχίζω να αγοράζω προϊόντα Καντάφι

  2. man8os avatar
    man8os 19/03/2011 20:38:14

    Στρατηγικη κατασταση λοιπον.
    Ο Κανταφι ελεγχει ολη την παραλια ως την Βεγγαζη.
    Την ερημο δεν την ελεγχει κανενας.
    Οι Γαλλοι αφου καταστειλουν την αεραμυνα θα πρεπει να αποβιβασουν στρατο ειτε στο Τομπρουκ, ειτε να επιτεθουν μεσω Τυνησιας...

  3. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 19/03/2011 20:51:14

    Ρε σεις παιδια αυτο το χαρτη ποιος σας τον εδωσε?
    Δεν σας φαινεται λιγο παραξενος?
    Καλα που σκεφτηκε να βαλει και τις δυναμεις του Κανταφι μεσα. ΜΙΑ ΚΟΥΚΙΔΑ! Παλι καλα!
    Δεν τρωμε κουτοχορτο ρε σεις καταλαβαινουμε αλλα δε μιλαμε, να δουμε ομως ποσο θα τραβηξει το παραμυθι..

  4. Αστος avatar
    Αστος 19/03/2011 21:07:57

    Τωωωρα "μου την ειπες".....

  5. noname avatar
    noname 19/03/2011 21:10:20

    ΑΣΤΕ ΑΣΤΟ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ noname 20/03/2011 06:13:30

      Youtube search: Press Lying About Libya and Gaddafi- Removed from YouTube

      το video ειναι το HrWJpPjro-A

      Virtual reality η Λιβυη!!!
      Αχαχαχ ρεζιλι ο Ομπαμα!!!
      Ρε σεις στο πολεμο τα στειλαμε τα παιδια με τα F-16 η σε αμερικανικη ταινια?

      χα χα χα χα!!!

  6. man8os avatar
    man8os 19/03/2011 21:43:05

    Μα γιατι καποιοι @@ τη συζητηση?
    Ειναι μια ευκαιρεια να ξεσκονισουμε τους πολεμικους χαρτες και να το παιξουμε μικροι Ναπολεοντες απο καναπε (μικροτεροι του Σαρκοζι, ο οποιος εβαλε τα ψηλα παπουτσια του και τρεχει στη Λυβιη).
    Λοιπον θα ηθελα τα σχολια σας επι των χαρτων, τοσο το καλυτερο αν ειστε και στρατιωτικοι!

  7. noname avatar
    noname 19/03/2011 22:23:13

    KAΛΑ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΑΝΑΓΝΩΣΤΩΝ ΤΟΥ ΑΝΤΙNEWS;(ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ)
    ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΠΩΣ ΟΛΗ Η ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΑ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΤΕΙΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΠΕΡΙ ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΠΑΡΑΞΙΚΑΡΔΙΑ;
    ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ 50 ΣΤΗΝ ΥΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΧΘΕΣ 50 ΣΤΟ ΜΠΑΧΡΕΙΝ ΑΠΟ ΞΕΝΟΥΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ.
    ΕΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΕΙΝΑΙ 100% ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΙ ΕΠΙΡΡΟΗΣ ΤΟΥΣ , ΕΝΩ ΣΤΗ ΛΙΒΥΗ ΟΧΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΑ ΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΝΤΑΦΙ,ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΙ ΕΚΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ 100% ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ ΑΛΑ ΙΡΑΚ Η ΑΦΓΑΝΙΣΤΑΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΣΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.
    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΚΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΠΕΡΙ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΟΡΕΑΣ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΟΥΝ ΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΩΣ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ.ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ ΟΤΑΝ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΚΟΡΕΑΤΕΣ ΒΟΥΛΙΑΞΑΝ ΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΒΙΑΣΑΝ ΤΑ ΧΩΡΙΚΑ ΤΟΥΣ ΥΔΑΤΑ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΛΕΕΙ ΣΕ ΑΣΚΗΣΗ.
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΚΟΥΞΑΝ ΕΣΚΟΥΞΑΝ ΚΙ ΟΙ ΝΟΤΙΟΚΟΡΕΑΤΕΣ ΚΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΛΟΥΦΑΞΑΝ ΣΑΝ ΔΑΡΜΕΝΑ ΣΚΥΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΥΡΗΝΙΚΑ. ΑΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΝΤΑΦΙ ΤOYΣ S-400 ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΕΓΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΑΝΕ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟΣ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΑΥΤΑ. ΣΟΥΖΑ ΘΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ.

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 19/03/2011 22:28:23

    Και για να τελειωνουμε.
    http://www.nd.gr/web//sector-foreign/press/-/journal_content/56_INSTANCE_1wmJ/15302/610268
    Η ΝΔ κατηγορει τη διεθνη κοινοτητα οτι καθυστερησε να τα βαλει με τον συντροφο Κανταφι.
    Παρακαλουνται οι κ.κ. αντιιμπεριαλιστες,αντιαμερικανοι,αντιγαλλοι και γενικως αντιευρωπαιοι να πανε στο φυσικο τους χωρο,την αρισιερα για να μη μπλεκομαστε αδικως.

  9. noname avatar
    noname 19/03/2011 22:54:20

    @ψυχραιμια
    ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΣ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ;
    ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ Ν.Δ;
    ΗΜΑΡΤΟΝ.
    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ Ν.Δ ΓΙΑ ΤΗ ΣΦΑΓΗ ΣΕ ΥΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΠΑΧΡΕΙΝ;
    Η ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ;
    ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΘΕΣΗ ΑΥΤΗ ΑΠΟ ΕΞΩ.
    ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ. Ο ΔΙΑΚΗΡΥΓΜΕΝΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ REGIME CHANGE ΜΕ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΙΡΑΝ.

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ noname 19/03/2011 23:35:48

      Ασφαλως και δεν ειναι.Αυτα τα γραφω για καποιους που δηλωνουν ΝΔ για να ξερουν και τι λεει η ΝΔ επ αυτου.

  10. Aggelos avatar
    Aggelos 19/03/2011 23:22:09

    θελω ναδω το κΚΕ να κανει διαδηλωση με πανο στο δρομο υπερ του Κανταφυ..
    αρε γελιο που θα πεσει...

    καινουριο συκωτι θα κανουμε..

  11. noname avatar
    noname 20/03/2011 00:35:08

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΝΕΟΤΑΞΙΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩ ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ:
    Σύμφωνα με τον στρατιωτικό συντάκτη του ΑΝΤ1, Πάρι Καρβουνόπουλο, η χώρα μας επιβαρύνεται καθημερινά με 1 εκατομμύριο ευρώ.. Το κόστος προέρχεται απο την διάθεση μιας φρεγάτας, ενός ιπτάμενου ραντάρ, ελικοπτέρων και 4 F-16.. Είναι πολλά τα λεφτά, αν αναλογιστούμε την οικονομική κρίση που ταλανίζει την χώρα μας.

    ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΕΠΤΒΔΥΣΕΙΣ Ο ΚΑΝΤΑΦΙ ΝΑ ΞΕΛΑΣΠΩΣΕΙ ΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΤΟΥ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΧΟΝΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΝ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΤΟΥ ΓΑΠ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΝ ΚΑΛΟ LAP DOG ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΡΟΦΗ 180 ΜΟΙΡΩΝ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
    ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΙΣ ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ,ΑΛΛΑ OXI ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ

  12. Αστος avatar
    Αστος 20/03/2011 05:01:45

    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΟΝΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΓΝΩΜΗ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΔΙΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ.

    http://www.youtube.com/watch?v=8jN6zsvX9SA


    Το χιτ του καλοκαιριου που θα'ρθει