#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/05/2011 21:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η αλήθεια για τον θάνατο του μπιν Λάντεν




Τι σημαίνει ο θάνατος του Osama bin Laden;

1-Πρακτικά, τίποτα. Τον κυνηγούσαν χρόνια, και παρέμενε ζωντανός, απλά επειδή είχε παραδώσει από καιρό τον επιχειρησιακό έλεγχο της οργάνωσής του σε κάποιους άλλους.

2-Όλοι όσοι περιμένουν τη κατάρρευση της al-Qaeda, μάλλον θα απογοητευτούν. Ο θάνατος του Saddam Hussein δεν σταμάτησε την ιρακινή εξέγερση, και ούτε ο θάνατος του Osama θα βάλει τέλος στον ισλαμισμό.

3-Ο χώρος όπου βρήκε το θάνατο ο Osama ήταν ειδικά κατασκευασμένος από το 2005 για αυτόν. Συνεπώς ποιοι από τους ανώτερους Πακιστανούς αξιωματούχους γνώριζαν ότι ο ηγέτης της al-Qaeda ζούσε ανάμεσά τους;

4-Η απόφαση για την επιχείρηση με ελικόπτερα ήταν ιδιαίτερα δύσκολη, όμως οι Αμερικανοί βατραχάνθρωποι και η CIA τα κατάφεραν μια χαρά. Το μεγάλο πλεονέκτημα είναι πως αν τυχόν έχουν στα χέρια τους το πτώμα, τότε δεν υπάρχει περίπτωση διάψευσης.



5-Πολλοί, ιδιαίτερα Δημοκρατικοί, θα παινεύονται ότι «Ο Obama τσάκωσε τον  Osama», στη πραγματικότητα όμως οι πληροφορίες που οδήγησαν στο καταφύγιο του ξεκίνησαν από το 2007, στη διάρκεια της προεδρίας του Bush. Αν πιστέψουμε την επίσημη περιγραφή της εξέλιξης της επιχείρησης, τότε αυτή αποτελεί υπόδειγμα άψογης συνεργασίας και πρωτοβουλίας του αμερικανικού στρατού και των υπηρεσιών πληροφοριών, και μάλιστα στη διάρκεια δυο διαφορετικών κυβερνήσεων.

6-Μου έκανε εντύπωση το πόσο ο Obama τόνισε τον δικό του ρόλο, ξανά και ξανά, στην ομιλία toy. Σίγουρα του αξίζουν συγχαρητήρια, αλλά μάλλον οι αναφορές του θυμίζουν προεκλογική εκστρατεία. Βεβαίως και η εικόνα του θα βελτιωθεί σημαντικά, όμως οι εκλογές του 2012 μάλλον θα κριθούν από τα οικονομικά ζητήματα.

7-Υπάρχουν πολλοί φόβοι πως η al-Qaeda σκοπεύει να χτυπήσει σύντομα, για αντίποινα. Κάτι τέτοιο είναι πιθανό, αλλά η εμπειρία μας λέει πως η συγκεκριμένη οργάνωση ξέρει να περιμένει.

8-Πως θα επηρεαστεί  τώρα η κατάσταση στο Αφγανιστάν; Σχεδόν καθόλου. Η εξέγερση των Ταλιμπάν διοικείται από ομάδες όπως η Quetta Shura, και το δίκτυο Haqqani, με πολύ μικρή συμμετοχή μελών της al-Qaeda.



9-Η ατμόσφαιρα στη Ουάσιγκτον είναι τελείως χαρούμενη. Το ίδιο και στη Νέα Υόρκη. Θυμίζει έντονα το πατριωτικό πυρετό που είχε ξεσπάσει μετά την 9/11, που όμως μειώθηκε μετά την εισβολή στο Ιράκ, και που είναι σχεδόν ανύπαρκτος επί προεδρίας Obama.

Απομένει να δούμε αν θα αλλάξει μελλοντικά και η όλη εθνική διάθεση των Αμερικανών. Οι εορταστικές εκδηλώσεις στις ΗΠΑ μπορεί κάλλιστα να θεωρηθούν ενοχλητικές στη Μέση Ανατολή.

10-Το αμερικανικό κύρος σε ολόκληρο τον κόσμο θα επηρεαστεί. Μπορεί μάλιστα να εξαφανιστούν και οι αμφιβολίες που υπήρχαν για τη παντοκρατορία των ΗΠΑ, μετά την αραβική άνοιξη και τη λιβυκή περιπέτεια. Ο τρόπος που διεκπεραιώθηκε η όλη μυστική αποστολή, θα αυξήσει τη φήμη της Αμερικής, αφού ήταν τολμηρή, χειρουργικής ακρίβειας (χωρίς απώλειες αμάχων) και ταχύτατη (η όλη επιχείρηση διήρκεσε μόλις 40 λεπτά).

Toby Harnden, The Daily Telegraph

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 02/05/2011 21:56:56

    Kαι εμείς τώρα όλα αυτά πρέπει να τα πιστέψουμε?

    • man8os avatar
      man8os @ Γ.Κ 03/05/2011 00:07:01

      Τι μας νοιαζει τι εκαναν? Ο Οσαμα ηταν νεκρος απο τη στιγμη που ο καουμποι μπηκε στο Αφγανισταν. Ηταν θεμα χρονου. Μπορει να πεθανε το 2003, το 4 το 10, προχτες. Τι σημασια εχει?

  2. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 22:03:17

    Ο Νέος Μπαμπούλας είναι το Ιράν.
    Ο Παλιός πέθανε.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 02/05/2011 22:20:24

    Όταν σας λέω εγώ ότι Πασόκοι είναι και οι Δημοκρατικοί, με κατηγορείτε για συντηρητικό. Καλή συμβολική εξέλιξη. Επιχειρησιακά δύσκολη, αλλά συμβολική. Χωρίς σχεδόν κανένα επιχειρησιακό αντίκτυπο.

    Δώρο κάποιοας φράξιας παρασκηνιακών καθοδηγητών των ισλαμιστών, στον Πράσινο, βραβευμένο με Νομπέλ Ειρήνης, οπαδό του Ανθρωπογενούς Φαινομένου του Θερμοκηπίου και λάτρη των αιολικών και άλλων πρασίνων αλόγων ψιλόγνο τύπο με μεγάλα αυτιά στον Λευκό Οίκο, που κάθε φορά που βουλιάζει η δημοτικότητά του "κάτι συμβαίνει". Πασόκοι... Αναρωτιέμαι αν έχουν κοινό δάσκαλο, ή αν τους βγαίνει au naturel

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 02/05/2011 22:22:25

      Έχω παρατηρήσει πως ότι λέει ο Ομπάμα, οι εδώ το λένε λίγο παραλαγμένο αλλά πάντως στο ίδιο πνεύμα.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 02/05/2011 22:31:09

    βρε σου λέω έχουν κοινό δάσκαλο...

    • Παναγος avatar
      Παναγος @ archaeopteryx 03/05/2011 07:19:22

      Την "Hamilton".
      Την Αμερικανικη διαφημιστικη/προπαγανδιστικη εταιρεια.
      Αυτη εβγαλε "προεδρο" τον αραπη.
      Αυτη εβγαλε εδω και το "γνωστο γαπ".
      (και παλιοτερα τον ελληνοπολωνο και μετεπειτα τον σπυριαρη)

  5. Aris. A avatar
    Aris. A 02/05/2011 22:33:43

    Ο Δρούτσας εβγαλε ανακοίνωση.

  6. nestor avatar
    nestor 02/05/2011 22:33:57

    "αξίζεις χειροκρότημα παρατεταμένοοοο, που μπόρεσς και σκότωσες εναν πεθαμένο"
    αφιερωμένο στον Ομπαμα...

    http://www.youtube.com/watch?v=HcVJzDwZC4E

  7. Silverakos avatar
    Silverakos 02/05/2011 23:07:16

    Ο θάνατος του Μπιν Λάντεν ή όποιου φουκαρά φάγαν στη θέση του δεν είναι συμβολικός. Ο ρόλος του Μπιν Λάντεν ήταν να δικαιολογήσει την επίθεση στο Ιράκ. Θυμάστε το κουφό που είχε πει ο Μπους ο νεότερος (ο ηλίθιος) μετά την 11η Σεπ ότι θα επιτεθούν στον Σαντάμ γιατί υποστηρίζει την Αλ Κάιντα......και έχει όπλα μαζικής καταστροφής που θα δώσει στον Μπιν Λάντεν. Λοιπόν με την ευκαιρία αυτών έβαλαν και πόδι στο Αφγανιστάν να είναι και κοντά στη ρώσικη αρκούδα.
    Τώρα όμως που τους έχουν ζώσει τα οικονομικά φίδια και ο πόλεμος στο Αφγανιστάν τελμάτωσε και τους κοστίζει ο κούκος αηδόνι θέλουν να απεμπλακούν.
    Τι το καλύτερο λοιπόν, τον φάγαμε τον Μπιν Λάντεν, δεν έχουμε τι άλλο να κάνουμε στο Αφγανιστάν την κάνουμε. + 1 πόντος στην πεσμένη δημοτικότητα του Ομπάμα.
    Να δείτε ότι σε λίγες μέρες θα πουν ο στόχος επετεύχθη την κάνουμε από το Αφγανιστάν. Αλίμονο στους συμμάχους τους ντόπιους εκεί όταν ζυγώσουν οι Ταλιμπάν.....

    • Δ.Φ. (ανιδεος) avatar
      Δ.Φ. (ανιδεος) @ Silverakos 02/05/2011 23:40:17

      Κατι τετοιο ειχα ακουσει εδω και μερες. Οι ΗΠΑ ψαχνουν για ρευστο και τα εξωδα τους σε Αφγανισταν, Ιρακ και ΝΑΤΟ ειναι φρενο στην εξισοροπηση, αναδιαρθρωση της οικονομιας.
      Μετα την παραδωση του γενικου προσταγματος σε οτι αφορα τη Λιβυη, την προγραμματησμενη αποχωρηση απο το ΙΡΑΚ, το μονο αγκαθι ηταν το Αφγανισταν και ο πολεμος εναντιον της Αλ καιντα, (για τους Αμερικανους ποτε οι Ταλιμπαν δεν ηταν προβλημα), με τον θανατο του Οσαμα τους ανοιξε ο δρομος για την εξωδο απο το πολυδαπανο αυτο προτζεκτ.

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ Δ.Φ. (ανιδεος) 03/05/2011 16:56:45

        Τωρα που επιτελους πεθανε και ο Μπιν Λαντεν αντε να φυγουν και τα Αμερικανα απο εκει και να στειλουμε τον Ερντογαν...Θα τα καταφερει πολυ καλυτερα γιατι "δεν εχει καμια σχεση με Αμερικη" και θα "ενωσει τις φυλες των Αραβων γιατι ολοι τους τον εμπιστευονται".

        Εβαλα δυο μεγαλα ψεματα μεσα στο προηγουμενο σχολιο, οποιος μπορεσει να τα βρει κερδιζει σοκολατα... :P

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Silverakos 03/05/2011 17:01:55

      Φευγουν τα Αμερικανα απο εκει, παν οι Τουρκοι που ειναι τοσο ηλιθιοι να συνεχισουν πιθανοτατα (αλλιως δεν βγαινει νοημα για πολλες απο τις κινησεις) να υποστηριζουν υπογειως το ψυχροπολεμικο σχεδιο Μπρεζινκσι και να νομιζουν οτι θα γινουν Αυτοκρατορες, και τα Αμερικανα αφου τα ξανα-εφτιαξαν με την Αλ Καϊντα ανακαλυπτουν "τρομοκρατες" στη Βορειο Αφρικη και βρισκουν δικαιολογια για να κατσικωθουν και να εγκαθιδρυσουν την Αφρικομ διωχνοντας Κινεζους, Ρωσους κτλπ.

  8. nasos avatar
    nasos 02/05/2011 23:11:09

    όλοι συμφωνούν πως η εξόντωση του Μπιν Λάντεν έχει κυρίως συμβολική αξία-εδώ που τα λέμε ακόμα και το αν αποτελούσε πραγματική απειλή είναι συζητήσιμο-
    αλλά ο αγώνας συνεχίζεται,κυρίως ενάντια στη Χαμάς και την Χεζμπολάχ που απειλούν το Ισραήλ,αλλά και ενάντια στο Ιράν που τις υποστηρίζει και έχει στα εδάφη του αιχμάλωτα σημαντικά αμερικανικά ενεργειακά αποθέματα

  9. Κεφαλλονίτης avatar
    Κεφαλλονίτης 02/05/2011 23:22:46

    "…και ούτε ο θάνατος του Osama θα βάλει τέλος στον ισλαμισμό." Πιστεύω ότι μάλλον το αντίθετο θα συμβεί. Μπορεί και να είναι πρόκληση για να υπάρξουν αίτια για πλήρη εμπλοκή Δυτικών - ισλαμιστών. Μην ξεχνάμε και την ταυτόχρονη επίθεση στο σπίτι του γιού του Καντάφι. Στις επιχειρήσεις στη Λιβύη η κοινή γνώμη ήταν κουμπωμένη. Με κάνα δυό κινήσεις- γεγονότα λίγο "μυστήρια", ξεκουμπώνεται εύκολα…

  10. manos avatar
    manos 02/05/2011 23:26:55

    Κατά τον Alex Jones, ο μάγκας ήταν κατεψυγμένος από το 2002. Απλά περίμεναν την κατάλληλη στιγμή να τον ξαναπεθάνουν.
    Εχει να κάνει με την πεσμένη δημοτικότητα του μπάμια?
    Περιμένουν false flag event?
    Το ότι η περίφημη φωτογραφία ήταν μούφα, δεν βοηθάει πάντως.
    Κάτι βρωμάει εδώ, και σίγουρα δεν είναι ο μακαρίτης.

    • man8os avatar
      man8os @ manos 03/05/2011 00:13:20

      Ισως ειναι οπως τα λες. Αυτο το οποιο εχει σημασια ειναι πως δεν θα μπορουσε να ξεφυγει με τιποτα.

  11. Iωνας avatar
    Iωνας 02/05/2011 23:44:08

    ναι και εμεις το φαγαμε

  12. neotera avatar
    neotera 02/05/2011 23:46:01

    Νοείται δημοκρατικό ένα κράτος που δολοφονεί αντι να προσαγάγει σε δίκη ? Εχει δικαίωμα ο Ομπάμα να εμφανίζεται ως εντολέας και ως ηθικός αυτουργός σε φόνο καταζητούμενου? Τι ποιότητας άνθρωποι είναι οι πανηγυρίζοντες για τέτοιες ενέργειες ? Βεβαίως δεν είναι μόνον οι ΗΠΑ σ' αυτή τη θέση, αλλά πολλά άλλα κράτη. Πρωταθλητες στις κατά συρροή δολοφονίες "εχθρών" τους ειναι οι σιωνιστές που έχουν εξοντώσει γενεές στελεχών της παλαιστινιακής αντίστασης και άλλους. Αξεχαστη ως ιδιαίτερα εντυπωσιακή είναι η δολοφονία με εντολή του ίδιου του Πούτιν λέγεται κάποιου συναδέλφου του πράκτωρα που πέρασε στην άλλη όχθη στο Λονδίνο. Χρησιμοποιήθηκε ισχυρή ραδιενεργή πηγή ...

  13. karamanlikos avatar
    karamanlikos 03/05/2011 00:07:35

    Απίστευτο!

    Πόσο αποτελεσματικό είναι να μεταδίδεις στον κόσμο ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ν' ΑΚΟΥΣΕΙ με τα media του πλανήτη σε απόλυτη συμφωνία - συγχορδία!
    Κάποιοι άνθρωποι βγαίνουν στους δρόμους και πανηγυρίζουν, κάποιοι λίγοι σκέφτονται ότι κάτι δεν πάει καλά σ' αυτή την συγχορδία και οι άλλοι, οι λιγότεροι, έχουν αρχίσει την εφαρμογή του σχεδίου της επόμενης μέρας...

    Αχ Ελλάδα, καημένη, τι σε περιμένει...
    Για σκεφτείτε... Το αντίστοιχο του Μπιν Λάντεν στην παγκόσμια οικονομική σκηνή είναι η Ελλάδα! Η συμφωνία-συγχορδία της αναδιάρθρωσης θα οδηγήσει κάποια στιγμή είτε σ' αυτό που όλοι περιμένουν είτε στο αντίθετο που ΞΕΡΟΥΝ λίγοι ότι θα συμβεί!
    Ο Μπιν Λάντεν για 10 χρόνια βόλευε να είναι "ζωντανός"! Τώρα βολεύει να είναι "πεθαμένος"!

  14. Orestios avatar
    Orestios 03/05/2011 00:12:19

    Το άκουσα να το λέει η Ακριβοπούλου το μεσημέρι.
    Τί είπε η Μπεναζιρ Μπούτο λίγο πριν δολοφονηθεί?
    h--p://www.youtube.com/watch?v=UnychOXj9Tg&feature=player_embedded
    στο 2:15
    ο Ομαρ Σεΐχ δολοφόνησε τον Οσάμα Μπιν Λάντεν???????????????
    Το 2007????????????????????????

    Ο Goebbels έλεγε πως όσο πιο μεγάλο είναι ένα ψέμα τόσο πιο εύκολα το πιστεύεις.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Orestios 03/05/2011 16:49:50

      Τα συμφερωντα τις Γηραιας Αλβιωνας ενιοτε συμφερει καπου καπου να βγαζουν αναξιοπιστους τους Αμερικλανούς. Κυριως γιατι δεν κανουν αυτο που τους λενε οι "ευφυϊες" της Βρετανικης ιντελιτζεντσιας, και γιατι εχουν βγαλει ενα καρο ιστοριες πως οι "γενναιοι" των ειδικων δυναμεων τους ξετρυπωναν των Μπιν Λαντεν και τελευταια στιγμη τους επαιρναν τηλεφωνο τα Αμερικανα να τον αφησουν να φυγει για να τον πιασουν λιγο πιο κατω στη διασταυρωση εκεινοι...και τελικα εκεινος παντα ξεφευγε καβαλα πανω στο γαϊδουρακι του..
      Μου φαινεται οτι τα Κρατικα σε εμας συμφερει πιο πολλυ να παιζουν τη προπαγανδα του βασιλικου στρατου πιο πολλυ απο αυτη των Αμερικανων. Μπορει να ειναι επειδη οι περιουσιες των ομιλουντων κεφαλων και των καναλαρχων ισως βρισκωνται εις τα Λονδινα με προνομιακους ορους.

  15. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 03/05/2011 00:17:23

    H εξόντωση του καταζητούμενου ηγέτη της al-Qaeda είναι ένα σημαντικό γεγονός για ολόκληρη την ανθρωπότητα καθώς ένας από τους πιο στυγνούς πολέμιους του πολιτισμού μας ανήκει στο παρελθόν, γεγονός που ανοίγει το δρόμο για να δρομολογηθούν εξελίξεις στην μέση ανατολή και κατ επέκταση στον μουσουλμανικό κόσμο.
    Αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι από τους λίγους που καταδίκασαν την επιχείρηση ήταν ο ηγέτης της χαμάς Ismail Haniya

  16. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 03/05/2011 00:20:17

    Σκοτώνουν τα άλογα όταν γεράσουν.

  17. BTS avatar
    BTS 03/05/2011 00:48:07

    "Νοείται δημοκρατικό ένα κράτος που δολοφονεί αντι να προσαγάγει σε δίκη ?"

    Αυτό ακριβώς σκεφτόμασταν όλοι, όταν τα Spetsnaz έριξαν αέρια στο θέατρο Nordοst και σκότωσαν αρκετούς τρομοκράτες...[δυστυχώς μαζί με αθώους]

    Το ίδιο επισης σκεφτόμασταν όταν εισέβαλαν στο σχολείο του Μπεσλάν, για να σώσουν τα παιδάκια....[Δυστυχώς δεν το καταφεραν στο βαθμό που επιθυμούσαν]
    Ούτε εκεί συνελήφθησαν οι αθώοι μουσουλμάνοι τρομοκράτες!
    Και αναρωτιέμαι:
    Είναι δημοκρατικά αυτά τα κράτη που δεν συλλαμβάνουν φανατικούς οι οποίοι αντιστέκονται με αυτόματα όπλα, χειροβομβίδες, και C4?

  18. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 03/05/2011 05:26:20

    Τελικά μετά τα τόσα ψέμματα που έχουν αραδιάσει οι Αμερικάνοι και τις μούφα φωτογραφίες του Λαντεν τι είναι εκείνο που πείθει πως τον σκότωσαν ; (Δεν λέω για τον Δρούτσα αυτός είχε πεισθεί χρόνια πριν.... κι εμείς επίσης γι αυτόν...) ΄Εχω χάσει μήπως επεισόδια;
    Υπάρχει κάποια χειροπιαστή και αδιάσειστη απόδειξη;
    ΄Η το σενάριο αυτό παίζει για να τον αποσύρουν όπως κάνουν με τους μάρτυρες στις δίκες μιάς και πάντα ΔΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΗΤΑΝ….

  19. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 03/05/2011 05:28:00

    Το "κρυσφήγετο" το είχε δηλωμένο με Ε9 ή ήταν πρώτη κατοικία;;;

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ SXOLIASTHS 03/05/2011 16:43:21

      Το "κρυσφηγετο", η βιλλαρα, ειχε αποκτηθει με δανειο το οποιο δεν ειχε αποπληρωθει ακομη και νομιζω ειχε καποια σχεση με μια Αμερικανικη Τραπεζα.
      Μονο ο Τσοχατζοπουλος ελειπε απο εκει. LOL

  20. yiannos avatar
    yiannos 03/05/2011 05:50:22

    ακόμα και με αφορμή αυτό το θέμα είναι ολοφάνερη η διαχρονική διαφορά στη φιλοσοφία του κόσμου των ΗΠΑ και της Ελλάδας.

    εδώ η επιτυχία πάντα βρίσκει τους περισσότερους έτοιμους να την αμφισβητήσουν, εκεί οι περισσότεροι είναι έτοιμοι να την επιβραβεύσουν.

    και ως γνωστόν, οι ΗΠΑ βρίσκονται 200 χρόνια πίσω από την Ελλάδα σε όλους τους τομείς.

  21. Παναγος avatar
    Παναγος 03/05/2011 07:31:02

    Πιστευω οτι ειναι "βασιμη" η εκδοχη οτι σκοτωσανε τον σκυλαραπα μπιν λαντεν και το πτωμα του το πεταξανε στον Ινδικο (με κανενα βαριδι δεμενο φανταζομαι),γιατι ακριβως αν τον δινανε στους αραπαδες να τον θαψουνε ,ο τοπος ταφης θα γινοτατε "μια καινουργια Μεκκα)..

    Ασχετα τι πιστευει ο καθενας ,οι αραπαδες ειναι ζωα .
    Θα κανανε "επετειο" την μερα θανατου του,και μνημειο προσκυνηματος το ταφο του. Φυσικα θα εβαζε το "χερακι του καποιος πονηρος καθοδηγητης" αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος,οτι καπως ετσι θα γινοταν.

    Λοιπον "λευτερια στα ψαρια του Ινδικου" που θα φανε τον σκυλαραπα.

    • Πρέσβης avatar
      Πρέσβης @ Παναγος 03/05/2011 11:38:17

      Καλά ας το δεχθούμε αυτό, καμιά φωτογραφία πριν τον πετάξουν στη θάλασσα δεν έβγαλαν;

      • Παναγος avatar
        Παναγος @ Πρέσβης 03/05/2011 14:32:10

        Ελα ντε. Δεν ειδα πουθενα Αλ τζαζιρα ΜπιΜπιΣι τιποτα .

        Θα περιμενουμε λιγακι. Δεν μπορει ! αν ειναι αληθεια καποιος "φανταρος" θα τραβηξε με το κινητο του καμμια και θα θελησει να την πουλησει..

        Λογικα δεν πρεπει να καθυστερησει ,γιατι μπορει να την δωσει στα καναλια το Ναυτικο , οποτε η αξια της μετα θα πεσει στο μηδεν ..
        Ιδωμεν.

        Ουτε εγω ειμαι σιγουρος. Εκεινο που ηθελα να σχολιασω οτι σωστα τον πεταξανε στην θαλασσα (αν τον σκοτωσανε εννοειται).
        Για τους λογους που αναφερω..

        • Greece Pleading avatar
          Greece Pleading @ Παναγος 03/05/2011 16:41:07

          Το Αλ Τζαζιρα εχει προσχωρησει εντελως στο Dark Side..

  22. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 03/05/2011 08:41:50

    Σίγουρα είναι αλήθεια ότι σκοτώσανε τον Μπιν Λάντεν. Αφού το ανακοίνωσε ο πρόεδρος των ΗΠΑ και το είπανε στο CNN. Μπεεεεεε!!!!!!

  23. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 03/05/2011 08:47:58

    Ο κορμοράνος με τα φτερά του κολλημένα από το πετρέλαιο,που δεν μπορούσε να πετάξει ο καημένος,(τον καιρό του πρώτου πολέμου στον κόλπο), εκεί, στα ανοιχτά του Ιράκ τσαλαβούταγε. Το βίντεο ήταν αυθεντικό και όχι από την οικολογική καταστροφή της Αλάσκα. Μπεεεεεεεε! (Δις).

    • Civil-Eng. avatar
      Civil-Eng. @ ΙΩΝΑΣ 03/05/2011 09:27:51

      +1000
      και δώστου να μας λένε τότε για τον κορμοράνο και τον κακό Σαντάμ που βάζει φωτια στις πετρελαιοπηγές , και να οικολογική συνείδηση και μετά απο χρόνια... ανερυθρίαστα βγαίνουν και λένε " ...ηταν σκηνοθετημένο..." Δεν πιστεύω λέξη, που να δω το πτώμα μπροστά μου.

  24. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 03/05/2011 08:50:47

    Όποια πληροφορία προέρχεται από τις ΗΠΑ και ειδικά από τα ΜΜΕ και τις επίσημες Αρχές τους,είναι διαπιστωμένη,διασταυρωμένη,καρατσεκαρισμένη και απόλυτα αξιόπιστη. Μπεεεεεεε!!!!!! (Πολλάκις).

  25. Γιώργος Νικολάου avatar
    Γιώργος Νικολάου 03/05/2011 13:19:24

    GOD BLESS AMERICA

  26. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 03/05/2011 16:37:16

    Οι πανηγυριωτες της Ουασιγκτον ηταν φοιτητες που τους μαζεψε ενας εκπροσωπος του Λευκου Οικου τη τελευταια στιγμη και εφερε και το σκηνοθετη που καλυπτει τις προεκλογικες συγκεντρωσεις του ΠΑΣΟΚ για να δειξει οτι ηταν πολλοι. :)

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Greece Pleading 03/05/2011 16:39:47

      Αυτη η αποψη ακουστηκε πολλυ γιατι η περιοχη γυρω απο το Λευκο οικο ειναι γκετο μαυρων και απορρησαν ολοι πως γινεται 12:30 βραδιατικα Κυριακη να βρεθουν τοσοι λευκοι με Αμερικανικες σημαιες να κανουν παρελαση μεσα απο τα γκεττο και να καταληγουν μπροστα απο το Λευκο Οικο.