11/06/2013 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η Λαγκάρντ στηρίζει τους ομοφυλόφιλους του ΔΝΤ



Μια απρόσμενη (;) υποστηρίκτρια βρήκαν οι γκέι του ΔΝΤ, στο πρόσωπο της διευθύντριάς τους Κριστίν Λαγκάρντ. Σε ένα από τα βίντεο της καμπάνιας «It gets better», που έχουν σκοπό να ευαισθητοποιήσουν την κοινή γνώμη για την σεξουαλική διαφορετικότητα ώστε να σταματήσουν οι διακρίσεις, μέσα από δηλώσεις προσωπικοτήτων, συμμετέχει και η Γενική Διευθύντρια του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου.

Στο εν λόγω βίντεο μιλούν μέλη του Διεθνούς Νομισματικού Ταμείου και μοιράζονται με το κοινό τις δικές τους ιστορίες και εμπειρίες. Στο τέλος εμφανίζεται και η Λαγκάρντ, η οποία αφηγείται την ιστορία του εξάδελφού της που μεγάλωσε σε μια αυστηρή συντηρητική οικογένεια και αναγκαζόταν να κρύβει τη σεξουαλικότητά του από την καταπιεστική μητέρα του για σχεδόν 40 χρόνια. Όταν όμως η μητέρα του αρρώστησε και ήταν ετοιμοθάνατη, η Λαγκάρντ τον έπεισε να πει την αλήθεια. Στο βίντεο περιγράφει συγκινημένη τη στιγμή, όταν η μητέρα του απάντησε: «Πάντα το ήξερα. Γιατί φοβόσουν να μου το πεις;». Έτσι, καταλήγει η ιστορία, ο ξάδελφος ένιωσε καλύτερα…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 11/06/2013 11:40:15

    Αὐτό ἦταν ὅ,τι χειρότερο γιά τήν πληγωμένη περηφάνια μας!
    Νά μᾶς π@..@νε τρία χρόνια τῶρα οἱ gay τοῦ ΔΝΤ...

  2. Παναγιώτης avatar
    Παναγιώτης 11/06/2013 11:40:19

    Tι τους εχει πιασει ολους με την υποστηριξη προς τους ομοφυλοφυλους τον τελευταιο καιρο ?
    Ειναι τοσο καθολικη αυτη η κινηση και απο ανθρωπους και οργανισμους που σε κανουν να αναρωτιεσαι αν κρυβεται τιποτα περιεργο απο πισω .

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Παναγιώτης 11/06/2013 15:44:36

      Να αναρωτιέσαι ή να επιβεβαιώνεται η καχυποψία σου ότι θέλουν όλο τον κόσμο ανώμαλο για να καταφέρουν τη διάλυση της οικογένειας, της ισορροπίας των παιδιών και τη μείωση του πληθυσμού της γης που είναι τεράστιος στόχος τους;

  3. Αρχιμήδης avatar
    Αρχιμήδης 11/06/2013 12:16:52

    Oταν βλέπεις οτι το κοινό οχι μόνο δεν αγοράζει αλλα γίνεται και απειλητικό, του πουλάς φύκια μπας και τα πάρει για μεταξωτές κορδέλες. Ομως ο Μπερνάρ Ταπί (Ο Κωσκωτάς της Γαλλίας τέως ιδιοκτήτης του Ολυμπιακού Μασσαλίας) την περιμένει στην πατρίδα...

  4. aris avatar
    aris 11/06/2013 13:21:13

    απλα ειναι πανισχυροι

  5. rs avatar
    rs 11/06/2013 14:23:55

    Τον Φαήλο τον ρώτησε;

  6. roadrunner avatar
    roadrunner 11/06/2013 15:28:18

    Τι ήταν κι αυτό ; Πάει ! Χάλασε ο κόσμος ! :-)

  7. fitsoulas avatar
    fitsoulas 11/06/2013 17:02:13

    Ποιός θα βάλει το νυφικό; Το ΔΝΤ ή η ΕΕ;

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ fitsoulas 11/06/2013 19:42:20

      Ὁ Στρός κάν.

  8. αιρετικός avatar
    αιρετικός 11/06/2013 19:53:35

    Σόδομα και Γόμορα σε αυτό το ΔΝΤ!....

  9. Sofaditis avatar
    Sofaditis 13/06/2013 16:04:40

    Δηλαδή στο όνομα του "σεβασμού της διαφορετικότητας" να σεβαστούμε και τους κτηνοβάτες και τους παιδεραστές και όλους τους άλλους ανώμαλλους. Γιατί ανώμαλος θα πει μη ομαλός-φυσιολογικός. Εκτός αν... είμαστε εμείς οι ανώμαλλοι.
    Ρε λέτε ο Θεός να έκανε λάθος;