#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/04/2013 11:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Επίθεση με γυμνά στήθη σε Πούτιν- Μέρκελ



Τρείς γυμνόστηθες διαδηλώτριες αναστάτωσαν σήμερα την επίσκεψη του Πούτιν στη Διεθνή Βιομηχανική Έκθεση του Ανόβερου, την οποία εγκαινίασε μαζί με την Μέρκελ. Κατά την  πρακτική της ουκρανικής οργάνωσης Femen οι τρείς διαδηλώτριες πρόταξαν τα στήθη τους στους δυο ηγέτες ενω επισκέπτονταν το περίπτερο της Volkswagen, φωνάζοντας "Fuck dictator!"

(Προσέξτε την έκφραση του Πούτιν)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. B.Q avatar
    B.Q 08/04/2013 11:50:08

    Xαχαχαχα! Πραγματικά, ο Πούτιν αντέδρασε ως όφειλε. 'Αξιος!
    Η ανέραστη Θείτσα πάλι, σκιάχτηκε και στράβωσε. Αναμενόμενο.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ B.Q 08/04/2013 12:55:16

      Χαχαχα

  2. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 08/04/2013 11:57:45

    Ὁ Πούτιν θά σκέφηκε: αὐτά τά δύο κάπου τά 'χω ξαναδεῖ...

  3. MAYRO XABIARI avatar
    MAYRO XABIARI 08/04/2013 13:30:19

    Ο πιο σωστός είναι αυτός που απλώνει χέρι για να "προστατέψει" τον Πούτιν...
    Γέλιο έχουν και κάποιες άλλες φωτογραφίες που οι άντρες της ασφάλειας κάνουν ...τάκλιν στα γυμνόστηθα πιπίνια... Ο Πούτιν φαίνεται να το γλεντάει, αλλά αυτός ο "εκπρόσωπος του Κρεμλίνου" Ντμίτρι Πεσκόφ που ζήτησε την τιμωρία τους, καρδιά δεν έχει; :)

  4. Master avatar
    Master 08/04/2013 13:59:07

    Εμένα πότε θα μου κάνουν διαμαρτυρία οι Femen;

  5. Πέτρος avatar
    Πέτρος 08/04/2013 14:05:51

    Παλιοζηλιάρης!

  6. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 14:26:02

    Συγχαρήτηρια στις ακτιβίστριες Femen! Σε κάθε ακτιβιστή/στρία της δημοκρατίας, των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και του σεβασμού στη διαφορετικότητα του/της αξίζει η πιο θερμή μας συμπαράσταση!

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 15:36:25

      Ρεσιτάλ λεκτικής οργουελικίλας το παραπάνω σχόλιο...

      • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
        Συριζαλβανία του Χότζα @ ΚΜ 08/04/2013 15:40:16

        Εγέρθητου ΚΜ, μπαίνει ο Αρχηγός...

        • ΚΜ avatar
          ΚΜ @ Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 16:42:35

          Στους «εγέρθουτου» στέλνετε κόσμο εσείς οι «γκέη-φρέντλυ» φιλελεύθεροι και μετά τρέχουμε και δεν φτάνουμε εμείς οι κανονικοί δεξιοί, προκειμένου να τους συνεφέρουμε. Έχω επικρίνει κατα κόρον εδώ μέσα το ακραίο μόρφωμα της ΧΑ αλλά προφανώς δεν το γνωρίζεις γιατί ήταν πριν σε διορίσουν εδώ.

          • Αμφιδέξια avatar
            Αμφιδέξια @ ΚΜ 08/04/2013 18:14:45

            +100000 ΚΜ, μεγαλουργείτε!!! :-)
            Α Ψ Ο Γ Ο Σ.

          • Νιόβη avatar
            Νιόβη @ ΚΜ 09/04/2013 02:15:57

            +100000

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 17:49:53

      Να πάνε και σε τζαμί έτσι γυμνόστηθες για τα δικαιώματα των γκέι και των γυναικών στις μουσουλμανικές χώρες... Αλλά εκεί βαράνε, δεν είναι σαν τις "θείτσες" στις εκκλησίες... Όσο για τις συναγωγές, εκεί δεν πάνε γιατί χέρι που σε ταΐζει δεν το δαγκώνεις...

      • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
        Συριζαλβανία του Χότζα @ Γιώργος 08/04/2013 19:48:47

        Εγώ είμαι αντίθετος και σε τζαμί και σε εκκλησία να πάνε, γιατί είναι χώροι λατρείας. Αλλά η ένταση του αγώνα των ακτιβιστών/στριών και κάθε ανθρώπου απέναντι σε όλα τα είδη των διακρίσεων (και ειδικά στις μουσουλμαινικές χώρες) είναι επιτακτική ανάγκη. Όσο για τις συναγωγές πώς γίνεται οι εκθέσεις των διεθνών οργανώσεων ανθρωπίνων δικαιωμάτων να είναι κόλαφος για το Ισραήλ αλλά παράλληλα να χρηματοδοτούνται από αυτό; Άλλωστε το κράτος του Ισραήλ φέρει βαρύτατες ευθύνες για καταπάτηση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων Παλαιστινιών,ακτιβιστών και παράνομων μεταναστών.

    • Angeleyes avatar
      Angeleyes @ Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 19:54:09

      Σού λέει τίποτα ότι οι Femen υποστηρίζονται οικονομικά καί επιτελικά από τόν George Soros;

  7. greco avatar
    greco 08/04/2013 16:24:57

    Χαχα τι κορμαρες αυτες; παντα συνεχεια στον πουτιν....απορω τι κανουν αυτες;

  8. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 17:15:58

    Ρε ΚΜ θα μας τρελάνεις; Η δική σου δεξιά άφηνε τα σύνορα ανοικτά, εγώ πάντα έλεγα για αυστηρή μεταναστευτική πολιτική (με ΑΠΟΛΥΤΟ σεβασμό -όμως- στα ανθρώπινα δικαιώματα) και ο αριθμός (βάσει παραγωγικών αναγκών) που θα αποφασιζόταν να παραμείνει στη χώρα θα έπρεπε να ενσωματωθεί. Όσο για διορισμούς κλπ δε χάνω χρόνο να απαντήσω!

  9. Zugzwang avatar
    Zugzwang 08/04/2013 19:24:10

    Πρεπει να σταματησει αυτη η ομηρεια των ανθρωπινων δικαιωματων απο τα golden boys και τα golden girls του πλανητη.
    Πρεπει οι υποστηρικτες των ανθρωπινων δικαιωματων να επαναστρεψουν την προσοχη τους στα πραγματικα προβληματα, οπως ειναι η πεινα, ο υποσιτισμος, η ελλειψη ποσιμου υδατος, η φτωχεια κλπ, και να παψουν ν'ασχολουνται με τα ψευδοπροβληματα των βουτυροπαιδων του πλανητη και των ΜΚΟ της χλιδης.

    • Zugzwang avatar
      Zugzwang @ Zugzwang 08/04/2013 19:53:15

      Συγγνωμη, ομηρια

  10. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 08/04/2013 20:14:22

    Δε το ξέρω απλά εγώ κοιτώ το αίτημα αν είναι σωστό ή όχι, άλλωστε για το Σόρος έχω αρνητικότατη άποψη και θεωρώ αστειότητα να είναι αυτός ''προστάτης'' των ανθρωπίνων δικαιωμάτων όπως θέλει να αυτοπαρουσιάζεται!

  11. Νιόβη avatar
    Νιόβη 09/04/2013 02:25:10

    Πραγματικά έχουν χάσει πια οι λέξεις το νόημά τους αν φτάσαμε να αποκαλούμε ακτιβισμό την επιδειξιομανία. Πρώτη - και μάλλον τελευταία - φορά στη ζωή μου που θα συμμεριστώ την απαξιωτική αντίδραση της Αγγελικούλας (αν και κάποτε τα πέταγες κι εσύ έξω, θείτσα, έτσι ψιθυρίζεται στην μπλογκόσφαιρα) για οτιδήποτε, αλλά...όντως... Νισάφι πια μ᾽ αυτές τις αηδίες.

    • Queen For The Black Side avatar
      Queen For The Black Side @ Νιόβη 09/04/2013 07:01:33

      Καλημέρα Νιόβη.
      Δεν έχετε δίκιο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Η θείτσα Μέρκελ εδώ απλά αποδεικνύει οτι είναι σεμνότυφη και δεν έχει και χιούμορ.

      • Νιόβη avatar
        Νιόβη @ Queen For The Black Side 09/04/2013 10:53:45

        Καλημέρα, αγαπητή Βασίλισσα. Ήταν κι η θείτσα τσαπερδόνα στα νιάτα της (κι η θείτσα δεν έμενε μόνο στην αποκάλυψη του στήθους). :) Να σας πω την αλήθεια, πάντως, και το δικό μου πρόσωπο παρόμοια έκφραση παίρνει στις εκδηλώσεις αυτής της νέας τάσης για δημόσια γύμνια (μέρες χωρίς παντελόνι, γυμνός ακτιβισμός, κάτι δημόσιοι θηλασμοί που σε βάζουν στον πειρασμό να σκεφτείς ότι σε ορισμένες περιπτώσεις (όχι σε όλες) το μωρό είναι το χρήσιμο αξεσουάρ και πρόσχημα για να...αναπνεύσουν τα στήθη λίγο καθαρό αέρα, ούρηση σε κοινή θέα, σεξ σε παραλίες και τα λοιπά). Μου φαίνεται ότι διακρίνω μια τάση οπισθοδρόμησης στις εποχές εκείνες που ακόμα ο άνθρωπος δεν είχε εκπολιτιστεί αρκετά ώστε να διακρίνει ανάμεσα στα ιδιωτικά και τα δημόσια και μου φαίνεται λιγάκι ύποπτο. Γιατί, ας πούμε, βλέπω ανθρώπους να ενθουσιάζονται με καινούρια αναδυόμενα συνθήματα αντίδρασης(;) και να κυκλοφορούν χωρίς παντελόνι στα βρώμικα, εχθρικά και ανθυγιεινά αστικά περιβάλλοντα; Τι τους κάνει να αψηφήσουν σε τέτοιο βαθμό τους κανόνες υγιεινής και συνετής προφύλαξης της υγείας με κόστος δικό τους; Ποιός τους πείθει να κυκλοφορήσουν απροστάτευτοι και γιατί;

        Ο δε γυμνός ακτιβισμός μου φαίνεται όχι μόνο γελοίος, αλλά και επικίνδυνος για τον ίδιο τον ακτιβιστή (ο ακτιβισμός έχει τα ρίσκα του και το γυμνό σώμα είναι πολύ πιο εκτεθειμένο στους κινδύνους, π.χ. από τις βίαιες κινήσεις των άλλων) και, επιπλέον, πολύ βολικός για τους αντιπάλους διότι - όλως τυχαίως; - η προσοχή δίνεται κάπως παραπάνω στα γυμνά μέλη των ακτιβιστών (ειδικά αν είναι νέα και ωραία κορίτσια) κι όχι στον σκοπό τους.

        Η φατσούλα της θείτσας, πάντως, στη φωτογραφία είναι όλα τα λεφτά. Του Πούτιν, δε, είναι όλοι οι υδρογονάνθρακες. :)