#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/09/2012 14:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εκτός ελέγχου στην Ολλανδία, λόγω... γενεθλίων



Όλα ξεκίνησαν όταν ένα 15χρονο κοριτσάκι από την μικρή πόλη Haren της Ολλανδίας (18.000 κατοίκων) κάλεσε κάποιους φίλους της στο πάρτι γενεθλίων της μέσω facebook. Έκανε όμως κάποιο λάθος, και αντί να καταστήσει την ανακοίνωση στο facebook ιδιωτική (private) και ορατή μόνο στους προσκεκλημένους, την κατέστησε δημόσια. Μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, 30.000 νέοι άνθρωποι δήλωσαν... ότι θα πάνε!

Αφ' ότου η πρόσκληση αναδείχθηκε σε viral sensation, τυπώθηκαν μπλουζάκια, δημιουργήθηκε ιστοσελίδα, βίντεο, γιγαντοαφίσσες με τον τίτλο Project X Haren, για να βρεθούν όλοι στην πόλη Haren, στα... γενέθλια του κοριτσιού την Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου, ώστε λάβει χώρα ένα τεράστιο άγριο πάρτυ με πολύ αλκοόλ, σεξ και τα τοιαύτα. 3.000 άνθρωποι κατέκλυσαν την κωμόπολη, με τον δήμαρχο σε νευρική κρίση και την αστυνομία επί ποδός πολέμου, να επιβάλει κάτι σαν στρατιωτικό νόμο: ξηλώθηκαν πινακίδες των δρόμων ώστε να χάσουν τον προσανατολισμό τους οι εισβολείς, απαγορεύτηκε πλήρως η πώληση αλκοόλ κλπ.

ΠΡΙΝ



http://i.imgur.com/eCweB.jpg

ΚΑΙ ΜΕΤΑ



Ως εκ τούτων, ξέσπασαν ιδιαιτέρως σφοδρές συγκρούσεις με την αστυνομία, μάχες χαρακωμάτων οι οποίες συνεχίζονται ακόμη και τώρα με πέτρες, ιπτάμενα μπουκάλια και τραυματίες, έχουν γίνει δεκάδες συλλήψεις και δεν γνωρίζουμε ποιά θα είναι η έκβαση του περιστατικού. Το κοριτσάκι και οι γονείς του έχουν φυγαδευτεί, ενώ το όλο θέμα είναι πρώτη είδηση στην Ολλανδία: «h κατάσταση είναι εκτός ελέγχου», γράφει το De Telegraaf.

Εικόνες από τις «πρώτες φάσεις του πάρτυ»:



Τί άλλο θα δούμε...

 

Α.Κ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 22/09/2012 15:12:30

    Ἔτσι ἐξηγεῖται κι ἐδῶ ἡ ἀθρόα προσέλευση λαθροπαρτάκηδων!
    Κάποιος ''ξέχασε'' νά πατήσει τό private καί γέμισε ἡ χώρα γελαστούς,μελαψούς χαπυμπέρτηδες,πού δέ λένε νά ξεκουμπιστοῦνε ἑάν δέν εὐχαριστηθοῦν τό σέξ μέ κάθε νοικοκύρη.Κάποιος νά τούς πεῖ τουλάχιστον ὅτι τά ποτά τελειώσανε...

  2. Ίωνας avatar
    Ίωνας 22/09/2012 15:41:37

    Μετά τα ζώα τους μουσουλμάνους έχουμε και τα ζώα της Βόρειας Ευρώπης, μιλάμε για κανονικά μοσχάρια.

    • Ted avatar
      Ted @ Ίωνας 22/09/2012 20:03:44

      Μίλησε και το ελληνικό (ανώτερο) ζώο...

      • Μάνος avatar
        Μάνος @ Ted 22/09/2012 22:05:15

        Γιατί να μην μιλήσει ....τρία χρόνια κοντά μιλάνε τα κατώτερα ζώα....ας μιλήσει ΤΩΡΑ και κανένα ανώτερο θηλαστικό!

      • Ίωνας avatar
        Ίωνας @ Ted 23/09/2012 02:13:34

        Είσαι χάλιας τίποτα παραπάνω.Απλά χάλιας

      • Ίωνας avatar
        Ίωνας @ Ted 23/09/2012 02:16:50

        Είσαι μεγάλος χάλιας που θα πεις τους Έλληνες ανώτερο ζώο.Τέτοια ξεφτιλίκια στην Ελλάδα δεν γίνονται ακόμη με την βοήθεια σου όλα είναι πιθανά.

  3. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 22/09/2012 16:07:39

    Δεν ειναι συμπτωση που η Ολλανδια ειναι απ τις πιο ανεκτικες χωρες στους λαθρο. Τα ιδια ζωα ειναι... μιλαμε για χειροτερη φαρα κι απ τους Αγγλους (οταν μεθανε)

  4. ζούκωφ avatar
    ζούκωφ 22/09/2012 19:52:07

    αντιρατσιστή, μπορείς να τους καλέσεις σπίτι σου...βολεύεσαι;

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ ζούκωφ 22/09/2012 23:18:55

      τι να καλεσει ο Χρησταρας?? πλακα κανεις?? θα φωναζει μετα η μαμα, που θα της πατησουν τα Περσικα χαλιά οι λαθρο. Ειπαμε, ειμαστε λαθρο-φιλοι, αλλα με τη προυποθεση οτι ειναι μακρια απ το σπιτι ''μας''. Συνηθως στα ΒΠ, ή στο Μετς, τη Γλυφαδα, τη Βουλα κτλ κτλ

      • Χρηστος avatar
        Χρηστος @ Μικρασιάτης 23/09/2012 01:13:08

        α, ξέχασα, δεν εχουμε πέρσικα χαλιά, τίγρεις έχουμε. Γιατι είμαστε πολιτισμένοι άνθρωποι.

        • Χαλκιδέος avatar
          Χαλκιδέος @ Χρηστος 23/09/2012 01:21:14

          Οι Έλληνες δεν χρειάζονται τίγρεις για να είναι πολιτισμένοι. Διάβασε και κανένα αρχαίο συγγραφέα...

  5. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 22/09/2012 20:32:53

    Στὰ γενέθλια τοῦ «Χρήστου» τοὺς καλοῦμε ΟΛΟΥΣ!

  6. Enzo avatar
    Enzo 22/09/2012 23:13:37

    Γενικά οι βόρειοι είναι βόδια .

  7. Χρηστος avatar
    Χρηστος 23/09/2012 01:10:45

    Δηλαδή δεν μπορεί κάποιος να είναι ταυτόχρονα και κατά της παράνομης συμπεριφοράς και κατά της ιδέας πως υπάρχουν ανώτερες και κατώτερες φυλές;

    Μένω Θεσσαλονίκη παρεπιπτόντως οπότε για να συνεχίσεις φίλε Μικρασιάτη να είσαι και πολιτίκαλι κορεκτ μπορείς να με πεις "πανοραμιώτη".

    Καλή συνέχεια σε όλους σας, ανώτερα θηλαστικά! :)

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 23/09/2012 11:41:36

    Εμείς εδώ κάτω στην άκρη, στην φούντα της ουράς των νοτιοανατολικών Βαλκανίων, δεν είμαστε ούτε μοσχάρια ούτε θηλαστικά, ανώτερα ή κατώτερα. Ποτέ εκτός ελέγχου !!!
    Όπως βλέπετε, συζητάμε κοσμιότατα.