#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/02/2011 01:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εγκατέλειψε τη χώρα ο Καντάφι;



Σύμφωνα με πληροφορίες που φτάνουν από την Λιβύη, μέσω τουίτερ, ο Μουαμάρ Καντάφι πρέπει να εγκατέλειψε την χώρα του, με αεροπλάνο προς Βενεζουέλα. Είναι ο τρίτος ηγέτης χώρας της Βορείου Αφρικής που εγκαταλείπει την χώρα του. Προηγήθηκαν οι ηγέτες του Μαρόκου και της Αιγύπτου.
Οι πληροφορίες είναι ακόμα ανεπιβεβαίωτες.

Άλλες πληροφορίες λένε οτι οι νεκροί ξεπερνούν τους 200.

Θ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:38:50

    Στο αλτζαζίρα είπαν πως πετάει για Βενεζουέλα.

  2. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:49:42

    Την κοπάνησε
    h--p://www.youtube.com/watch?v=RhcKx5cZA7U&feature=youtu.be

  3. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 00:51:23

    ο πρεσβης της Λιβυης στο beiijin το δηλωσε οτι ο κανταφι εφυγε για βενεζουελα...

  4. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 00:52:12

    ..sorry πεκινο!!!

  5. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 00:53:13

    επειδη εγινε της μοδας ολοι να την κοπανανε....να εχουμε το νου μας ε???

  6. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 00:54:47

    Ο δικός μας κρύβεται προς το παρόν.

    • cveng avatar
      cveng @ Orestios 21/02/2011 01:05:39

      και στη μεση του δρομου να εμφανιστει δεν θα του δωσει κανεις σημασια.
      ολοι ασχολουνται με το τοπι.εν υπνώσει ο ελληνας αλλη μια φορα...

  7. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 01:01:41

    Απο την συναντηση ....ΓΑΠ με Gaddafi

    Γ. Α. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ: Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω. Η σχέση των δυο χωρών μας υπάρχει από παλιά, αλλά και η σχέση με τον πατέρα μου ήταν πολύ στενή.
    Βρίσκομαι εδώ με την επιθυμία να αναβιώσω, να δώσω νέα πνοή στη μεταξύ μας σχέση. Εκτιμώ ιδιαίτερα, ο Ελληνικός λαός εκτιμά ιδιαίτερα, τα θερμά σας λόγια και την υποστήριξη που παρέχετε στην Ελλάδα, εσείς προσωπικά και όλος ο λαός της Λιβύης, σ’ αυτές τις δύσκολες στιγμές.
    Είμαι δε βέβαιος, ότι θα έχει αποτελέσματα αυτή η νέα συνεργασία που ξεκινάμε, επειδή ήδη είχαμε σημαντικότατες συζητήσεις για πολλούς τομείς στενότερης συνεργασίας, από την οικονομία και τον πολιτισμό, μέχρι την ενέργεια, τις μεταφορές και τον τουρισμό.
    Πορσβλέπω λοιπόν στην περαιτέρω ανάπτυξη αυτής της σχέσης και σας ευχαριστώ πολύ για την πολύ θερμή υποδοχή σας.


    ...για να μην ξεχνιομαστε ε???

    http://www.primeminister.gov.gr/2010/06/09/2118

    • Orestios avatar
      Orestios @ loretta 21/02/2011 01:13:39

      Τί να πεί κανείς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Φαίνεται η καλοσύνη

  8. loretta avatar
    loretta 21/02/2011 01:16:04

    ...Gap o πρωθυπουργοδιωχτης της σοσιαλιστικης διεθνους...!!

  9. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 01:16:06

    Ο Γιός του Καντάφι στο ΑλΤζαζίρα σολάρει.
    Κατηγορεί όσους διαμαρτύρονται πως παίρνουν ναρκωτικά, μιλάει για συνωμοσίες και κατηγορεί τα κοινωνικά δίκτυα.
    Κλασικές σοσιαλιστικούρες.

  10. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 01:23:34

    "Η Λιβύη δεν είναι Τυνησία, η Λιβύη δεν είναι Αίγυπτος" λέει έχοντας μια μακάρια αδιαφορία.
    Το μυαλό του στο πετρέλαιο.
    Εκφοβίζει τους Λίβυους απειλώντας με εμφύλιο.

    Θα είναι η οικογένεια αυτή οι Τσαουσέσκου του 21ου αιώνα?

    • loretta avatar
      loretta @ Orestios 21/02/2011 01:28:51

      ....φυσικα θυμασαι την καταληξη τους...live στο cnn!!

      • Orestios avatar
        Orestios @ loretta 21/02/2011 01:37:49

        Όπως η κρεμάλα του Σαντάμ.

  11. Orestios avatar
    Orestios 21/02/2011 01:42:27

    Αυτά που είπε ο μικρός Καντάφι ετοιμαστείτε να τα ακούσετε από τους εδώ σοσιαλιστές.
    Απείλησε με αιματοχυσία και εμφύλιο αν συνεχιστούν οι ταραχές.
    Το τέλος των Καντάφι είναι κοντά.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Orestios 21/02/2011 09:47:42

      Και ο Τσαουσέσκου είχε κινδυνολογήσει για εμφύλιο, αλλά σε λιγότερες από 24 ώρες είχε διαφύγει με ελικόπτερο, και σε άλλες 48 είχε εκτελεστεί...

  12. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 21/02/2011 10:49:31

    Η σκηνή και οι καμήλες πού έχει να πείνει φρέσκο γάλα είναι ακόμα στήν Λιβύη;
    Αν ναί. Δεν έχει φύγει.

  13. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/02/2011 15:50:16

    Βιντεάκι Καντάφι ΓΑΠ....
    http://www.youtube.com/watch?v=dJyaTCk6bpk

  14. EλληνίδαΓιαΠάντα avatar