17/09/2009 13:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Είναι βλάκας» δήλωσε ...on camera ο Μπαράκ Ομπάμα για τον Κάνι Γουέστ

Δείτε το επίμαχο βίντεο


 

Μέχρι και τον Λευκό Οίκο απασχόλησε η εισβολή του ράπερ Κάνι Γουέστ στη σκηνή του Radio City κατά την απονομή των βραβείων MTV. Το off the record σχόλιο του Μπαράκ Ομπάμα, που τον χαρακτήρισε «βλάκα» σήμανε συναγερμό στο επιτελείο του, αλλά και σε δύο μεγάλα τηλεοπτικά δίκτυα...

Το περιστατικό με τον Κάνι Γουέστ σημειώθηκε το βράδυ της Κυριακής. Ο γνωστός ράπερ ανέβηκε στη σκηνή του Radio City και διέκοψε την ευχαριστήρια ομιλία της Τέιλορ Σουίφτ για το βραβείο καλύτερου γυναικείου βίντεο κλιπ, δηλώνοντας ότι έπρεπε στη θέση της να είναι η Μπιγιονσέ.

Αργότερα ο Κάνι Γουέστ ζήτησε δημόσια συγγνώμη από τη νεαρή ερμηνεύτρια, δηλώνοντας ότι δεν είχε σκοπό να την προσβάλει. Το κακό, ωστόσο, είχε γίνει...

Λίγο πριν ξεκινήσει η μαγνητοσκόπηση της συνέντευξής του στο τηλεοπτικό δίκτυο CNBC, και καθώς συνομιλούσε με τον δημοσιογράφο Τζον Χάργουντ, ο πρόεδρος των ΗΠΑ αναφέρθηκε στο περιστατικό, καταδικάζοντας τη συμπεριφορά του Γουέστ.

«Η συμπεριφορά του ήταν ανάρμοστη» είπε και -off the record- τον χαρακτήρισε «βλάκα».

Σύμφωνα με το BBC, το σχόλιο αυτό είδε το φως της δημοσιότητας όταν υπάλληλοι του ABC News το δημοσίευσαν στο Twitter. Το αμερικανικό δίκτυο υποστήριξε πως οι υπάλληλοί του άκουσαν τη συνομιλία των δύο ανδρών, αλλά δεν κατάλαβαν ότι ήταν off the record.

Το ABC ζήτησε συγγνώμη τόσο από τον Λευκό Οίκο όσο και από το CNBC, ενώ οι δημοσιεύσεις αποσύρθηκαν από το Twitter posts.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/09/2009 13:52:36

    Δεν έχει καθόλου άδικο ο Ομπάμα. Απλά θα τον φάει η έννοια του πολιτικά ορθού, που μαστίζει τις ΗΠΑ και όχι μόνο.

  2. donaE avatar
    donaE 17/09/2009 14:31:43

    Ενταξει μας επεισαν...ειναι μαγκας ο Ομπαμα.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ donaE 17/09/2009 14:33:30

      Δεν κατάλαβες καλά, να τον φάνε θέλουν με κάτι τέτοια...

  3. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 17/09/2009 14:42:09

    Η όλη του παρουσία μέχρι στιγμής δεν έχει δικαιώσει τις Κασσάνδρες, οι οποίες περιμένουν ακόμα πότε θα έρθει εκείνη η άγια στιγμή πανηγυρικής δικαίωσής τους ώστε να μπορούν να στάξουν χολή, υγρά μπαταρίας και ραδιενεργά κατάλοιπα που έχουν από τόσο καιρό έτοιμα για την περίσταση σαν έρθει η ώρα. Βιάζονται όμως, αδημονούν και αυτό φαίνεται.
    «Σας τα λέγαμε εμείς, ο μαυρούκος ήταν πυροτέχνημα και στάχτη στα μάτια. Το μόνο που μας σώζει είναι μια βιβλική καταστροφή να γίνει reset ο πλανήτης και να ξεπλυθεί από την ντροπή της νεοταξικής λαίλαπας».
    Προσπαθεί να προχωρήσει την μεταρρύθμιση της υγείας αντιμετωπίζοντας αντεπιχειρηματολογία της πλάκας που μόνο ρεπουμπλικανικός εγκέφαλος θα μπορούσε να συλλάβει, σφίγγει τα λουριά στις τράπεζες και γενικότερα δείχνει μια εικόνα που μόνο σε καραγκιόζη δεν παραπέμπει.
    Επίσης η αλλαγή ύφους και ο πανικός του αμέσως μόλις συνειδητοποίησε τι του ξέφυγε, είναι ενδεικτική του γεγονότος πως το όλο σκηνικό δεν ήταν στημένο.
    Εκτός αν πέρα από αχυράνθρωπος είναι και ηθοποιάρα a la Ρέιγκαν.

  4. sawas avatar
    sawas 17/09/2009 16:09:07

    ...και στην μύγα είπε sucker!!!!

    E ΚΑΙ???????????

    http://www.youtube.com/watch?v=5rbUH_iVjYw

    PS: δεν νομίζω πως διαρρέουν τέτοια στιγμιότυπα άθελα τους

    • ανώνυμος avatar
      ανώνυμος @ sawas 17/09/2009 16:19:52

      Λες απέναντι στον Πούτιν με το ραβδωτό εναντίων της τίγρεως ή τον Μπους με το τζάκετ, να αντιπαραβάλλουν εσκεμμένα τον Ομπάμα να... βαράει μύγες?

      • sawas avatar
        sawas @ ανώνυμος 17/09/2009 16:55:00

        Ναι !!!!!

        το στιγμιότυπο είναι μάλλον για εσωτερική κατανάλωση

        Αλλα στιγμιότυπα είναι για εξωτερική.......(Πούτιν κτλ)

        Αν μπορούσα να το ερμηνεύσω: θέλει δείξει πως είναι ένας από αυτούς (Αμερικανους).