#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/12/2010 01:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαδηλωτές επιτέθηκαν στον Κάρολο!



Η βρετανική βουλή υπερψήφισε χθες το βράδυ (με μικρή πλειοψηφία) το νέο νόμο που αναμένεται να  τριπλασιάσει το κόστος των διδάκτρων στα πανεπιστήμια της χώρας, και οι διαμαρτυρόμενοι φοιτητές αγρίεψαν για τα καλά. Χιλιάδες διαδηλωτές συγκεντρώθηκαν έξω από το κοινοβούλιο, και δεν έλειψαν τα βίαια επεισόδια. Οι διαδηλώσεις είχαν ξεκινήσει πολύ πριν αρχίσει η ψηφοφορία, με τους φοιτητές να πετάνε φωτοβολίδες, μπάλες του μπιλιάρδου, και «βόμβες μπογιάς», ενώ επιστρατεύτηκαν ακόμη και αστυνομικοί με άλογα για να τους διαλύσουν. Μέχρι στιγμής έχουν τραυματιστεί 13 διαδηλωτές και  6 αστυνομικοί, ενώ έγιναν και 7 συλλήψεις.

Η αυστηρή λιτότητα που έχει επιβληθεί στη χώρα δοκιμάζει τις σχέσεις της συμμαχίας μεταξύ των φιλελεύθερων, που είχαν δεσμευτεί προεκλογικά να αντισταθούν σε αύξηση των διδάκτρων, και των συντηρητικών. Μόλις οι συγκεντρωμένοι φοιτητές έμαθαν το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας, άρχισαν να φωνάζουν «ντροπή», γιουχάροντας τους βουλευτές, εν χορώ.

Την οργή των αγανακτισμένων φοιτητών ένιωσε ακόμη και ο πρίγκιπας Κάρολος, όταν ομάδα διαδηλωτών έσπασε ένα από τα παράθυρα της πριγκιπικής Rolls Royce, και την πασάλειψε με μπογιές, την ώρα που πήγαινε βόλτα συνοδεία της Camilla. Το γραφείο τύπου του πρίγκιπα επιβεβαίωσε την επίθεση, λέγοντας με φλέγμα πως, «Οι αυτού υψηλότητες δέχθηκαν επίθεση από διαδηλωτές μέσα στο αυτοκίνητο τους σήμερα το απόγευμα, την ώρα που κατευθύνονταν σε εκδήλωση στο London Palladium, πλην όμως οι αυτού υψηλότητες, έφτασαν σώοι και αβλαβείς».

Μάλλον  δηλαδή, έφτασαν στο θέατρο ατσαλάκωτοι.

CNN

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 10/12/2010 01:49:45

    Όπως έγραψα σε άλλο blog

    Με χαρές, σφυρίχτρες, γέλια και καμμιά ψιλή δεν θα έκαναν τίποτα σημαντικό.

    Ας τολμούσαν να το κάνουν εδώ οι κυβερνώντες και δεν θα έμενε πέτρα πάνω στην πέτρα.

    Και δεν είναι δικαιολογία ότι δεν είχαν συνηθίσει να συνδικαλίζονται οιΆγλοι φοιτητές. Είχαν φοιτητικό κίνημα και , στην τελική,δεν χρειάζεται να ξέρεις από συνδικαλισμό όταν πάνε να σε ...

    Αντί να κλείσουν τα ερευνητικά και το Κέντρο του Λονδίνου, πήγαν και διαπραγματεύτηκαν με τους γδάρτες του κρατώντας τούρτες και αυγά.

    Καλά να πάθουν.

  2. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 10/12/2010 02:26:32

    Sex Pistols, Anarchy in the U.K., 1976

    "I am an antichrist
    I am an anarchist
    Don't know what I want
    But I know how to get it
    I wanna destroy passerby

    Anarchy for the UK
    It's coming sometime and maybe
    I give a wrong time stop at traffic line
    Your future dream is a sharpie's scheme

    'Cause I wanna be Anarchy
    In the city"

    Αυτοί, αυτοί οι παλιοεγγλέζοι διέφθειραν την σεμνή ελληνική νεολαία, είχαν δίκιο οι ελληνικές ταινίες του '60, χα-χα-χα! Έκαψαν και το χριστουγεννιάτικο δέντρο στην Τrafalgar.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Professor Moriarty 10/12/2010 02:38:21

      Η αλήθεια κρύβεται στους Sex Pistols. Γκέγκε?
      h--p://www.youtube.com/watch?v=78db9eCjBMY&feature=player_embedded
      χαχαχαχαχα

  3. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 10/12/2010 02:46:45

    + άπειρο.
    χα-χαααα-χα! Σε καταγγέλλω για απόπειρα δολοφονίας με ακατάσχετο γέλιο!

    Άκου τώρα και την αληθεια:

    ht*p://www.youtube.com/watch?v=qbmWs6Jf5dc

    Τι να μας πει και ο φλώρος ο Λένον!

  4. βαγόνι avatar
    βαγόνι 10/12/2010 07:37:02

    'Ολα μπορεί να τα πάθει ένας....δεξιός σε ....ηθικοπολιτική έξαρση,
    ακόμη και να..τσιτάρει τον Johnny Rotten!
    Και καλά αυτό....ανεκτό υπο την παρούσα συγκυρία....άς το δούμε
    ως σκηνικό δρώμενο!
    'Οταν σας πιάνει η διάθεση προσέγγισης της Παπαρήγα....τί γίνεται;

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ βαγόνι 10/12/2010 08:38:43

      Άσε τώρα. Όταν παίζαν αυτά εσάς ο Φαράκος σας είχε με ρετσίνα και αντάρτικα. Χα-χαα!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Professor Moriarty 10/12/2010 08:47:43

        Εσένα τώρα, γιατί σε κόβω να την έβρισκες με Ρόμπερτ Γουίλιαμς και να χόρευες σε πάρτυ ακούγοντας Τζορντανέλι; Γιατί;

        • Professor Moriarty avatar
          Professor Moriarty @ Strange Attractor 10/12/2010 10:31:39

          Χαιρέτα μου την Σάρα, Strange! Ποιός είναι πάλι αυτός ο Τζορντανέλι; Επειδή ξύνεσαι να μάθεις. Η μάνα μου άκουγε Λένον. Εγώ άρχισα από αυτούς:

          h**p://www.youtube.com/watch?v=JFU_1h7io0Y

          Ήταν η μουσική της γενιάς μου στον free world, αυτοί και οι άλλοι του new wave. Σχεδόν είκοσι χρόνια αργότερα αυτούς τους αντέγραψαν οι Τρύπες. Εσύ μάλλον τότε ζαχάρωνες με Lennon και Doors και κανέναν Καζαντζίδη και συνεχίζεις, ή κάνω λάθος;

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Professor Moriarty 10/12/2010 14:24:38

            Ο Κοινούσης σε γαλούχησε, άστα αυτά.

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ Professor Moriarty 10/12/2010 15:39:37

            Ο Κυνούσης όχι. Ο Πανούσης κάτι μου λέει. Μήπως προβάλλεις ανομολόγητες προτιμήσεις σου σε εμένα, χα-χα....

          • Strange Attractor avatar
            Strange Attractor @ Professor Moriarty 10/12/2010 19:00:30

            Κε καθηγητά, σου το αφιερώνω. αφού μοιάζεις νάσαι μερακλής στη μουσική:
            h__p://www.youtube.com/watch?v=ZdB5N4meH9g

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ Professor Moriarty 11/12/2010 00:09:45

            Strange, ευχαριστώ για την αφιέρωση, αλλά λυπάμαι που δεν εναρμονίζεται με τα γούστα μου. Ειδικά αυτό. Υπάρχουν 3-4 του Van Morrison που μπορώ να τα ακούσω .... ανά πενταετία ας πούμε, αλλά όχι συχνότερα. De gustibus... τι να κάνουμε. Αλλά το συγκεκριμένο που μούστειλες βρε αδερφέ θέλει βαρειά καψούρα, βαρύ καπνό και σκληρό αλκοόλ για να το υποστείς...

      • βαγόνι avatar
        βαγόνι @ Professor Moriarty 10/12/2010 09:12:35

        Ξαστόχησες.....! Είμαι ηλικιωμένος πλέον,παλιός
        αριστεριστής.....τώρα τίποτα, χαζεύω απλώς......
        και μου άρεσαν οι sex pistols στην εποχή τους....
        μή τσιμπάς....αθώα πλάκα!

        • βαγόνι avatar
          βαγόνι @ βαγόνι 10/12/2010 09:15:40

          με Λάκη Τζορντανέλι ....κανένα πρόβλημα,
          after all, he's another human being!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ βαγόνι 10/12/2010 10:07:24

          Στον προφέσορα απευθυνόμουν.

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 10/12/2010 10:54:04

    Οι αυτές Υψηλότητες αισθάνθηκαν για λίγο, .....Ρωμανώφ !!

  6. Στέργιος avatar
    Στέργιος 10/12/2010 12:52:07

    Σιγά τους Ρομανόφ και τους αναρχικούς!

    Η Αγγλία σαν κοινωνία είναι η μοναδική ευρωπαϊκή κοινωνία που δεν κατάλαβε Χριστό από τη Γαλλική Επανάσταση και τον Διαφωτισμό. Δούκες, λόρδοι, και βαρώνοι εξακολουθούν και ελέγχουν τη χώρα. Έχουν δικιά τους Βουλή, η γη τους ανήκει και δεν πωλείται παρά μόνον ενοικιάζεται για 99 χρόνια, δεν υπάρχει ίδρυμα (νοσοκομείο, πτωχοκομείο, θέατρο, κλπ) που να μην έχει κάποιον "ευγενή" για πρόεδρο, και το χειρότερο; Οι Άγγλοι ΚΑΤΟΥΡΙΟΥΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ από τη χαρά τους, αν ποτέ αξιωθούν να τους πει "there there" κάνας αριστοκράτης.

    Τώρα, η κυβέρνηση Κάμερον τους χάλασε λίγο τη μαγιονέζα με τις 9.000 λίρες, αλλά τον Απρίλιο θα κατσικωθούν όλοι ξελιγωμένοι και κατασυγκινημένοι να δουν τον βασιλικό γάμο τού γιου του Καρόλου με την καρβουνιάρισσα, και μέσα στους λυγμούς τους θα αναφωνούν γκοντ σέιβ δε κουίν και διάφορα τέτοια.

    Σε τελική ανάλυση, πόσοι είναι πια οι Άγγλοι φοιτητές; Οι 9 στους 10 φοιτητές είναι ξένοι. Σε ένα έθνος μαγαζατόρων, οι περισσότεροι Άγγλοι (εκτός από την αριστοκρατία), αφήνουν το σχολείο εκεί κατά τα 15 για να δουλέψουν υπάλληλοι σε δουλειές του ποδαριού και να βγάλουν γρήγορο χρήμα (το οποίο μετά θα ξοδέψουν σε μπύρες στην παμπ φωνάζοντας όι όι όι και σπάζοντας τα άδεια ποτήρια μπύρας ο ένας πάνω στη μούρη του άλλου).

    Μόνη διαφορά του σημερινού μέσου Άγγλου από εκείνον της εποχής του Ντίκενς είναι ότι τότε δεν υπήρχε η EasyJet, ούτε η Ryanair, ώστε αντί να μεθοκοπάνε στην παμπ της γειτονιάς, να μεθοκοπάνε στα μπαρ της Κέρκυρας.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Στέργιος 10/12/2010 13:40:23

      Πολύ καλή περιγραφή.

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ Στέργιος 10/12/2010 14:04:35

      Πω πω τι περιγραφη!!

      Ετσι ακριβως ειναι οι Αγγλοι. Ακομη και τωρα αδυνατουν να κατανοησω τι τους συμβαινει.
      Ποτε μου δεν καταλαβα οσο χρονια και αν εμεινα στην Αγγλια γιατι τους συμβαινει αυτο. Τι ειδους μυαλο εχουν.?
      Χρονια εβλεπα να λιωνουν για ενα βλεμμα για μια λεξουλα που θα τους εριχνε στην μουρη του ενας αριστοκρατης. Ελιωναν και γινοταν χαλι να τους πατησουν .
      Τωρα αν τους ρωτησει κανεις για το συγκεκριμενο θεμα ,ειναι σιγουρο πως θα ειναι εξω φρενων με τους διαδηλωτες .

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Στέργιος 10/12/2010 19:20:07

      Magna Charta;
      Κόμγουελ;

      Για να αναφέρω δύο μόνο πολιτικά γεγονότα;

      Βιομηχανική επανάσταση;

      για να μην πάμε σε άλλες οικονομικές ...καινοτομίες
      Τώρα αν ξέρεις μόνο τον Ντίκενς από ...γράμματα πάσο.

      Δεν υπάρχουν καλοί και κακοί λαοί ούτε στερεότυπα.

      ΥΓ

      Ας είχαμε το 1/1000 των πολιτικών τους που παραιτούνται για 10 λίρες ή τη δικαιοσύνη τους ή την εκπαίδευσή τους ή το κράτος τους.
      Η μόνη χώρα δε που δεν έχει βγάλει ποτέ: Χιτλερ, Στάλιν, Ναπολέοντα και άλλους ...δημοκρατικούς ηγέτες.
      Απλά γιατί η κοινωνία έχει παιδεία, όχι εκπαίδευση ή κανόνες αλλά παιδεία.

      • Στέργιος avatar
        Στέργιος @ Ο Ιθαγενής 10/12/2010 22:08:07

        Η Magna Carta ήταν ένα πρωτοποριακό κοινωνικό συμβόλαιο για την εποχή του, από το οποίο σταδιακά δεν έχει απομείνει τίποτα, αφού ο,τιδήποτε συμφωνήθηκε αποσύρθηκε. Μόνο απομεινάρι το habeas corpus, το οποίο καταπατείται συνέχεια από το φασίζον κατεστημένο τής Αγγλίας. Κοινώς, μια τρύπα στο νερό.

        Ο Cromwell ήταν ένας φανατικός πουριτανός που πέτυχε να αποκεφαλιστεί ένας βασιλιάς και να ιδρυθεί δημοκρατία (με την πολιτειακή έννοια) στην Αγγλία. Τα αποτελέσματα είναι εμφανή 300 χρόνια αργότερα, όταν ο κάθε καθυστερημένος (από την ενδογαμία) αριστοκράτης διώχνει κόσμο και κοσμάκη από τα σπίτια του επειδή αρνείται να ανανεώσει το περιβόητο leasehold. Δηλαδή, ακόμη μια τρύπα στο νερό.

        Όσο για τη βιομηχανική επανάσταση, πάω πάσο. Το έθνος μαγαζατόρων πάντοτε έκανε ό,τι μπορούσε προκειμένου να μεγιστοποιήσει τα κέρδη του. Για τα μπικικίνια πάντα πρώτοι είναι οι Άγγλοι. Στη δημοκρατία είναι που μπάζουν από 40 μπάντες.

        Η Αγγλία μπορεί να μην έβγαλε Χίτλερ και Στάλιν, αλλά έβγαλε τη Βασίλισσα Βικτωρία, η οποία όταν συνέβη η Μεγάλη Πείνα στην Ιρλανδία δώρισε πέντε ολόκληρες λίρες στον ιρλανδικό λαό, την ίδια μέρα που δώρισε ακριβώς το ίδιο ποσό στο κυνοκομείο τού Μπάτερσι.

        Η Αγγλία μπορεί να μην έβγαλε Χίτλερ και Στάλιν, αλλά έβγαλε τον ψυχοπαθή Βασιλέα Ερρίκο τον Η', ο οποίος αφού βραβεύτηκε από τον Πάπα για ένα βιβλίο που έγραψε κατά των Προτεσταντών, έκοψε κάθε δεσμό με τη Ρώμη και έφτιαξε δικιά του Εκκλησία όταν ο Πάπας του απαγόρευσε να παντρευτεί για νιοστή φορά. Έφτιαξε δικιά του Εκκλησία, την Αγγλικανική Εκκλησία, κι από τότε κάθε βασιλιάς είναι αυτομάτως και αρχηγός τής πίστης. Έτσι, η Αγγλία, πέρα από οπισθοδρομική βασιλεία, είναι και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ κράτος στον κόσμο στο οποίο υπάρχει καισαροπαπισμός, δηλαδή, ο αρχηγός τού κράτους είναι και αρχηγός τής Εκκλησίας. Σαν να λέμε, ο Παπούλιας Αρχιεπίσκοπος.

        Η Αγγλία μπορεί να μην έβγαλε Χίτλερ και Στάλιν, αλλά έβγαλε τη Βασίλισσα Ελισάβετ τη Β', η οποία μπορεί να σου χαμογελάει σαν γουτσου-γούτσου γιαγιούλα, φίλε Ιθαγενή, από τα γραμματόσημα και τα χαρτονομίσματα,
        αλλά δεν δίστασε να στείλει τους Κύπριους εφήβους ήρωες τού εθνικοαπελευθερωτικού μας αγώνα στην κρεμάλα.

        Η Αγγλία μπορεί να μην έβγαλε Χίτλερ και Στάλιν, αλλά πες μου ΕΝΑ μέρος στη γη που να ταλαιπωρείται σήμερα από πολέμους, που να μην ήταν στο παρελθόν αγγλική αποικία (με εξαίρεση πρώην αποικίες με αγγλική πλειοψηφία όπως η Αυστραλία). Από την Κύπρο και τα Ισραήλ/Παλαιστίνη μέχρι τη Νιγηρία, το Πακιστάν και το Ιράκ, όλα τα πονεμένα μέρη της γης, όλες οι χαίνουσες πληγές της πολιτικής ανωμαλίας, ήταν χώρες όπου οι Άγγλοι έσπειραν το "διαίρει και βασίλευε" πριν την κάνουν.

        Ακόμη και το απαρτχάιντ, οι Άγγλοι το θεσμοθέτησαν στη Νότια Αφρική, με τα Pass Laws το 1923.

        Ο όρος διαστροφή σημαίνει "χαρά να προξενώ το κακό". Με αυτή την έννοια, δεν υπάρχει πιο διαστροφικός λαός από τους Άγγλους. Λες, δεν υπάρχουν καλοί και κακοί λαοί, όλα είναι θέμα παιδείας. ΣΥΜΦΩΝΩ! Δεν έχουν κάτι στα γονίδιά τους οι Άγγλοι, απλώς τους ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ από μωρά να είναι διαστροφικοί! Όταν η ελίτ ξεφορτώνεται τα παιδιά της σε ιδιωτικά σχολεία - κολαστήρια όπου υφίστανται βασανιστήρια από τα μεγαλύτερα παιδιά, και όταν ο λαϊκός κόσμος ζει μαθαίνοντας να αντιμετωπίζει με θρησκευτική ευλάβεια την αριστοκρατία, τότε πώς να μη βγει ένας ολόκληρος λαός διαστροφικός;

  7. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 10/12/2010 14:31:29

    Τώρα αφήσατε τους Γερμανούς και κοροϊδεύετε τους Άγγλους, βρε ελληναράδες; Δεν βλέπουμε τα χάλια μας και τον ραγιαδισμό μας που φιλάμε κατουρημένες ποδιές ανθυποπολιτικάντηδων για μια θεσούλα! Τον Dickens τον διάβασε κανείς σας στο πρωτότυπο, ή τον ξέρετε από τον κινηματογράφο; (Ούτε οι Άγγλοι τον διαβάζουν καλά-καλά σήμερα). Άστοχη η αναφορά στον Dickens. Αν αναφερόσουν στον Thackeray που στο Vanity Fair ειρωνεύεται αυτές τις νοοτροπίες, μπορεί να έπειθες ότι έχεις κάποια επαφή με την αγγλική φιλολογία. Αλλά εσείς ακούτε Vanity Fair κι ο νους σας τρέχει στο περιοδικό της μόδας.....

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ Professor Moriarty 10/12/2010 16:35:21

      "Τώρα αφήσατε τους Γερμανούς και κοροϊδεύετε τους Άγγλους, βρε ελληναράδες; Δεν βλέπουμε τα χάλια μας και τον ραγιαδισμό μας που φιλάμε κατουρημένες ποδιές ανθυποπολιτικάντηδων για μια θεσούλα!"

      Δεν πειράζει, ας αρχίσουμε να απομυθοποιούμε και λίγο τους Ευρωπαίους, γιατί σαν πολύ να μας έφαγε ο μανταμσουσουδισμός σε αυτήν την χώρα. Όσο για τα χάλια μας, μια χαρά τα ξέρουμε κι αυτά. Δεν έχουμε μόνο εμείς χάλια, όμως.

      • Professor Moriarty avatar
        Professor Moriarty @ Στέργιος 10/12/2010 16:52:41

        Λες να περίμεναν οι Ευρωπαίοι τις νεοελληνικές οριεντάλ μανταμσουσούδες να τους απομυθοποιήσουν; Απομυθοποιήθηκαν μόνοι τους, από παλιά. Από πολύ παλιά. Από τότε που εδώ είχε τζαμιά, πολλά τζαμιά, τα οποία σε κάποιους από εσάς αρέσουν υπερβολικά....

        • Στέργιος avatar
          Στέργιος @ Professor Moriarty 10/12/2010 17:01:49

          ΕΜΕΙΣ να τους απομυθοποιήσουμε σ'εμάς, γιατί η κατάρα της εξιδανίκευσης του "εις τας Ευρώπας" είναι αυτό που μας έφαγε σε αυτή τη χώρα.

        • Lalakis avatar
          Lalakis @ Professor Moriarty 10/12/2010 17:02:28

          Μου δίνεις την εντύπωση πως ήσουν ή θα ήθελες να είσαι το μπόϋ κάποιου Άγγλου λόρδου ή υποκόμη. Έτσι είναι;

          • Professor Moriarty avatar
            Professor Moriarty @ Lalakis 10/12/2010 19:08:53

            Εσύ Λαλάκη γιατί μου δίνεις την εντύπωση ότι είσαι το girlfriend ενός Μήτσου;

  8. tiramola avatar
    tiramola 10/12/2010 14:32:40

    Ο Σόρος έβαλε το χεράκι του και στην Αγγλία?
    ....

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ tiramola 10/12/2010 14:36:34

      O Σόρος έβαλε το χεράκι του, ή κάποιο άλλο μέλος του σώματός του, το 1992 στην Αγγλία, τότε που της μ@μησε τη στερλίνα.

      • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
        ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Professor Moriarty 10/12/2010 15:52:53

        Ας δούμε με προσοχή λίγο το περιστατικό. Είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις αγαπητέ Professor Moriarty αλλά επειδή ακριβώς οι ευγενείς και οι μονάρχες παίζουν σημαντικότατο ρόλο στην πολιτική της Βρετανίας ίσως και να είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα εκεί. Ο Κάρολος έχει εκφραστεί υπέρ της προστασίας του περιβάλλοντος αλλά όχι με τους όρους των γνωστών κέντρων. Αυτό κάποιους τους ενοχλεί. Ας μην εκπλαγούμε αν τελικά δεν ανέβει στο θρόνο, έχοντας την τύχη του θείου της μάνας του.....

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 10/12/2010 15:54:06

          Μήπως είσαι ο Ζαμπούνης;

        • Μisha avatar
          Μisha @ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 10/12/2010 17:23:45

          Ιωάννη
          Να πάνε όλοι τους για ψαροδόλωμα στα αλιευτικά μπακαλιάρου.Κι αυτος κι η μάνα του, η σκύλα που κρέμαγε τα 17χρονα παιδιά στην Κύπρο.

          • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
            ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Μisha 10/12/2010 22:02:09

            Χα χα ωραίο το Ζαμπούνης. Συμφωνώ με τον Μisha για το που πρέπει να πάει στο τέλος κι αυτός και η μάνα του. Μέχρι να πάνε όμως ας έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά....

  9. Σταύρος avatar
    Σταύρος 10/12/2010 15:21:42

    Αν και Μοναρχικοί από κούνια οι Άγγλοι, τον έκαναν τον Κάρολο με την Καμίλλα του να τους πάει τσιρλι-πιπί!
    Ρε συ Ανατόλιε, βάλε την φάτσα του ΓΑΠ και της Μάμμυ στην φωτογραφία για να πάρουμε "ΟΟΟΟΟΟλοι μαζί" μια πρόγευση.
    Ποιός θα έχει μυαλό την πολυπόθητη εκείνη στιγμή να βγάζει φωτογραφίες;

  10. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 10/12/2010 17:06:10

    Μήπως τυχόν ψήνεται κανένας χοντρός τζερτζελές, από τους λεγόμενους και "Πορτοκαλί επαναστάσεις" στο Λονδίνο;
    Αν ναί, αντί για "Πατερούληδες" και "τοιχοχτιστούληδες", θύματά της εκεί θα είναι "γαλαζο-αιματούληδες" και "αλεπουδοκυνηγοί", αλλά ποιά η διαφορά; Ούτως η άλλως, τα ταμπού και τα τοτέμ είναι για να πέφτουν κάποτε!