#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/01/2011 00:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διάγγελμα Μουμπάρακ εν μέσω φημών ότι έφυγε για το Λονδίνο

[caption id="attachment_82572" align="alignnone" width="604" caption="Το προσωπικό αεροσκάφος του Χόσνι Μουμπάρακ"][/caption]

Ο Πρόεδρος της Αιγύπτου Χόσνι Μουμπάρακ εγκατέλειψε την Αίγυπτο με ιδιωτικό τζετ και προορισμό το Λονδίνο αναφέρουν το African Online News και η Akhbar al-Arab.

Η πληροφορία πάντως δεν έχει επιβεβαιωθεί.

Αυτή την ώρα (12:30 Ελλάδος) πάντως το BBC μετέδωσε διάγγελμα του Μουμπάρακ στο οποίο εκφράζει την λύπη του για τα αθώα θύματα, δηλώνει ότι "άκουσε" τα αιτήματα των διαδηλωτών και προαναγγέλλει ανασχηματισμό.

Είπε, μεταξύ άλλων: «Θα συνεχίσουμε τις πολιτικές, οικονομικές και κοινωνικές μεταρρυθμίσεις για μία ελεύθερη και δημοκρατική Αίγυπτο ....Διέταξα την κυβέρνηση να παραιτηθεί και θα ορίσω μία νέα αύριο»

Τα τελευταία γεγονότα, αποτελούν μέρος ενός σχεδίου αποσταθεροποίησης της Αιγύπτου, είπε επίσης ο Αιγύπτιος πρόεδρος.

Δεν ακούσαμε πάντως απο πού έκανε το διάγγελμα

Σε άλλο ρεπορτάζ το  MSNBC μετέδωσε ότι 9 ή 10 πολυτελείς λιμουζίνες έφτασαν στο αεροδρόμιο του Καϊρου υπό δρακόντεια μέτρα ασφαλείας και στη συνέχεια φορτώθηκαν σε τρία αεροπλάνα που απογειώθηκαν προς άγνωστη κατεύθυνση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 29/01/2011 00:00:26

    Ισραηλικό κανάλι λέει πως πάει στην Ελβετία!!!!!!!!!!

  2. kargia avatar
    kargia 29/01/2011 01:14:04

    Κοίτα ρε που τα μελαχρινά "παιντιά" της Β. Αφρικής έχουν πιο πολύ τσαγανό από εμάς. Εμείς αυτούς εδώ πότε θα τους διώξουμε? Τελείωσe "Master Chef", το "Χ-Factor" οι ειδήσεις των 8 και τα λοιπά κατασταλτικά αλλά δυστυχώς ακόμα να σηκωθούμε από τον καναπέ μας...

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ kargia 29/01/2011 08:54:52

      Σωστός!!!...

  3. JOHN avatar
    JOHN 29/01/2011 01:35:48

    Μπορει να πηγε στο Νταβος να βρει τ αφεντικα του που επι τοσα χρονια τον στηριζαν.

  4. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 29/01/2011 01:41:29

    Σύσταση προς ΚΑΠ Research Services: Δώστε πολιτικό άσυλο στο Μουμπάρακ...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΝΙΚΟΛΑΣ 29/01/2011 01:47:47

      lol

  5. Κώστας avatar
    Κώστας 29/01/2011 04:16:34

    Kαι στα δικά μας. Οι οπαδοί του ΓΑΠ ας κάνουν ένα σέρβις στο ελικόπτερο.

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 29/01/2011 10:14:29

    Να δούμε πώς θα φύγει το καθεστώς Μπάαθ Πασοκ από την Ελλάδα.

  7. βασιλοπούλος χρήστος avatar
    βασιλοπούλος χρήστος 29/01/2011 10:58:45

    Κάτω η ελληνική κληρονομική δημοκρατία των ΜητσοταΚαραμανλοΠαπανδρέηδων

  8. Armageddon avatar
    Armageddon 29/01/2011 11:33:06

    Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ,ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΗΣΕΙ ΤΟ
    ΚΑΝΑΛΙ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΝΥΦΗ...

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 29/01/2011 11:48:36

    O Moυμπάρακ έφυγε με 97 βαλίτσες μετρητά από την Αίγυπτο.

    Ανεξέλεγκτες καταστάσεις. Πνίγονται στο αίμα οι διαδηλώσεις με εντόλη του Προέδρου

    «Αδέλφια μας! Αδέλφια μας! Με πόσα σάς πληρώνει;»

    To σύνθημα-μήνυμα των Αιγυπτίων διαδηλωτών, που δονούσε τους κεντρικούς δρόμους του Kαϊρου, προς τους πάνοπλους αστυνομικούς, που στέκονται -και χθές- απέναντί τους, απαντήθηκε γιά μιά ακόμη φορά με σφαίρες από καουτσούκ, δακρυγόνα και υδραντλίες.

    Απάντηση που σύμφωνα με πληροφορίες «γέννησαν» οι απ'ευθείας διαταγές που φαίρεται να έδωσε εξοργισμένος ο ίδιος ο Χόσνι Μουμπάρακ.
    ~Εφημερίδα «δημοκρατία» Σαββάτο 29 Ιανουαρίου 2011 |σελ. 37

  10. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 29/01/2011 19:21:30

    Οι λαοί της Μεσογείου ξεσηκώνονται. Άς το έχει υπόψη του ο Ηγεμών και η παρέα του.