#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/05/2011 18:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αυτό ήταν το κρυσφήγετο του Μπιν Λάντεν



Αυτό είναι το κρησφύγετο όπου ζούσε τον τελευταίο καιρό και βρήκε τον θάνατο ο  Osama bin Laden

Η τοποθεσία του στο  Abbotabad δίπλα στην στρατιωτική ακαδημία του Πακιστάν έχει ως αποτέλεσμα κανείς σχεδόν να μην αμφιβάλλει για τις σχέσεις του Osama με τις πακιστανικές μυστικές υπηρεσίες.

Νεότερες πληροφορίες αναφέρουν στο μεταξύ, ότι η επίθεση εναντίον του κρησφύγετου του Osama πραγματοποιήθηκε από βατραχάνθρωπους του πολεμικού ναυτικού των ΗΠΑ (Navy SEALs) που επέβαιναν σε ελικόπτερα MH-60 που ξεκίνησαν από βάση στο Αφγανιστάν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 02/05/2011 18:53:42

    σαν το κλασικό, ελληνικό ,κακόγουστο αυθέραιτο καπου στη λαμία...και αμα ακούει και τσίτα σφακιανάκη ο ιδιοκτήτης, δε τη γλυτώνει την επιδρομή

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 02/05/2011 19:09:28

    Αυθαίρετο κάπου στη Λαμία (περιοχή "Λεβέντη"), αλλά για Πακιστάν, είχε βιλλάρα ο ανάπηρος.
    Κι από κουστουμιές, φαντάζομαι έσκιζε.
    Sic transit gloria mundi.

  3. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 19:11:34

    Και πως βρέθηκε στην θάλασσα η σωρός του????????????????????????

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Orestios 02/05/2011 19:31:32

      και πώς τυχαίνει να έχουμε φωτογραφία πριν να βομβαρδισθεί το σπίτι?

      • Greece Pleading avatar
        Greece Pleading @ δρόμος 03/05/2011 17:09:09

        "τυχαιο"..ποιος ξερει..

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Orestios 02/05/2011 19:36:33

      Λένε ότι το πτώμα του Μπιν Λάντεν, μεταφέρθηκε από το Πακιστάν στο Αφγανιστάν, και εκεί ποντίστηκε στη θάλασσα. Έλα μου όμως που το Αφγανιστάν δεν έχει θάλασσα. Φαίνεται ότι εκεί στο CNN έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους. Και τώρα βλέπω ότι σύμφωνα με το Ισλάμ, απαγορεύεται να ταφεί στη θάλασσα το σώμα ενός ανθρώπου, ενώ Αμερικανός αξιωματούχος είπε ότι δόθηκε ιδιαίτερη προσοχή στους νόμους του Ισλάμ περί ταφής...

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ Γιώργος 02/05/2011 19:42:10

        Ή μάλλον, τον σκότωσαν στο Πακιστάν, τον πήγαν στο Αφγανιστάν για να τον πλύνουν, να τον σαβανώσουν και λοιπά, όπως λέει το Ισλάμ, και μετά ξανά στο Πακιστάν, για να τον ρίξουν στην θάλασσα. Βέβαια το Ισλάμ είναι αντίθετο στη ταφή ενός σώματος στη θάλασσα, αλλά ποιος δίνει σημασία στις λεπτομέρειες;

      • anonymous avatar
        anonymous @ Γιώργος 02/05/2011 20:07:34

        Το πτώμα μεταφέρθηκε αεροπορικώς στη θάλασσα. Δε θέλει και πολύ μυαλό για να το καταλάβεις αυτό. Έφυγαν από βάση του Αφγανιστάν, εκτέλεσαν την αποστολή, επέστρεψαν στη βάση τους, τους περίμεναν, πήραν το πτώμα και προχώρησαν στην τελετή. Όλο αυτό υπόθεση το πολύ 6 ωρών.

        • Greece Pleading avatar
          Greece Pleading @ anonymous 03/05/2011 17:06:07

          ναι δε θελει πολυ μυαλο να καταλαβεις οτι ενα πτωμα κοβει βολτες αεροπορικως και οδικως, μαλλον δεν θελει καθολου μυαλο για να το πιστεψεις...

  4. Βούρδουλας avatar
    Βούρδουλας 02/05/2011 19:57:22

    Αυτό περί μουσουλμανικών εθίμων και πιο συγκεκριμένα της ταφής δείχνει την ασχετοσύνη των ανθρώπων, αδιάφοροι στα πάντα, αγράμματοι και άσχετοι σε βαθμό που λες το κάνουν επίτηδες.

    Οι μουσουλμάνοι δηλαδή σύμφωνα με τους αμερικάνους 'θάβουν' τους νεκρούς στη θάλασσα. Μάλιστα. Πεθαίνει δηλαδή ο ιρανός, ο αφγανός, ο πακιστανός και τον παίρνουν καροτσάκι οι δικοί του να τον κατεβάσουν στον Ινδικό. Πολύ ωραίο ακούγεται. Και δώστου καραβάνια κάθε μέρα να κατεβάζουν στη θάλασσα τους νεκρούς τους. Και άντε πάλι πίσω μετά. Και αν πεθάνει καμιά θεία στις επόμενες 3-4 μέρες, βουρ πάλι στην παραλία, ευκαιρία για βουτιά κιόλας.

    Αυτά, θέλουν κα τα λένε ή τους ξεφεύγουν ?

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Βούρδουλας 03/05/2011 17:08:14

      Θα παω Πακισταν να ανοιξω γραφειο ταξιδιων. Με τοση δουλεια που εχει πεσει λογικα τα τοπικα γραφεια δεν μπορουν να τα βγαλουν περα. Ειδικες τιμες για πεθαμενους!

  5. adidrust avatar
    adidrust 02/05/2011 20:11:39

    ...μάλιστα...οπότε, παίρνεις μια ντουζίνα Seals, κανά 2 ελικόπτερα (δουλεύουν ή όχι δεν φαίνεται να έχει σημασία), κάνεις και ένα Google search για εικόνες (π.χ. "expensive houses in Pakistan")...και ΤΣΑ! τον βρήκαμε το Osama...
    ...οι άλλοι -μερικοί χιλιάδες- στο Αφγανιστάν τι είπαμε ότι κάνουν;
    ...ας έλεγαν τουλάχιστον ότι είναι μαζί με τον ELVIS...

    • Loretta avatar
      Loretta @ adidrust 02/05/2011 21:36:37

      ...elvis has left the building!!

  6. Orestios avatar
    Orestios 02/05/2011 20:56:30

    Το πτώμα του Οσαμα είναι σαν το πιστοποιητικό γέννησης του Ομπάμα?
    Όλοι μιλούν γι' αυτό αλλά κανείς δεν το έχει δει.

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 02/05/2011 21:33:51

      μην σανησυχει Ορεστιε...με λιγη επεξεργασια ηλεκτρονικη...θα το δουμε και αυτο!!

  7. Loretta avatar
    Loretta 02/05/2011 21:31:38

    Πω πω καλε τι επαυλη ειναι αυτη? και αξιας 1.000.000 ευρω? δηλ οι "εγκριτοι."..πριν μιλησουν...δεν κοιταν καμια φωτο?? ζητω η αξιοπιστια των ΜΜΕ!!!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Loretta 03/05/2011 13:00:31

      Ένα εκατομμύριο δολάρια κόστισε.
      Το εσωτερικό της έπαυλης το είδες;
      Τι να σου λέω.....περσικά χαλιά,τραπέζια από ξύλο καστανιάς,πολυθρόνες
      ντιζάιν,πολυέλαιοι swarovski,σάουνες,υδρομασάζ,πολύ χλιδή......
      Εγώ πάντως για ένα πράμα αναρωτιέμαι....
      Ποιον φουκαρά σκοτώσαν,τύλιξαν σε άσπρο σεντόνι και φούνταραν στον
      ωκεανό;
      Και ποιος φωστήρας έκανε το DNA τεστ που αποδεικνύει ποιος ήταν ο νεκρός.
      Ε,ρε δούλεμα που πέφτει....

  8. Orestios avatar
    Orestios 03/05/2011 00:29:16

    Λούσα

  9. Orestios avatar
    Orestios 03/05/2011 00:30:27

    λορέττα δες από το 2:15 και μετά
    h--p://www.youtube.com/watch?v=UnychOXj9Tg&feature=player_embedded

    • Loretta avatar
      Loretta @ Orestios 03/05/2011 01:38:30

      Aυτο το βιντεο που μιλαει η ΜΠΟΥΤΟ ειναι του 2007 και αναφερει οτι ειχε δολοφονηθει τοτε ο USAMA !! Τι παιζεται εδω?

  10. Civil-Eng. avatar
    Civil-Eng. 03/05/2011 09:08:48

    Αν θυμάμαι καλά , παλαιότερα (2004;) μας έλεγαν ότι είναι νεφροπαθής και η υγεία του σε κακή κατάσταση. Πολλά πράγματα δεν κολλάνε μεταξύ τους, ρίξαν το πτώμα στη θάλασσα, η οικία τιλήχτηκε στις φλόγες, λίγο πριν την επιχείρηση ένα από τα ελικόπτερα έπαθε βλάβη και το πλήρωμά του το κατέστρεψε, παρακολουθούσαν τον αγγελιοφόρο του 4 χρόνια μετά από πληροφορίες που τους έδωσε κάποιος στο Γκουαντάναμο... Πολύ βολικά και ωραία όλα. Καλά ,το βγάλαμε το δημοτικό. Ακόμα και αν είναι νεκρός ο αρχιτρομοκράτης υπάρχουν πολλά κενά. Μας προετοιμάζουν για γύρο "αντιποίνων";