#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/05/2011 23:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ακόμα και τα πτώματα των ...αδελφών Ντάλτον επέδειξαν οι ΗΠΑ

[caption id="attachment_99373" align="aligncenter" width="600" caption="Τα πτώματα των μελών της συμμορίας “Dalton”, Bill Power, Bob Dalton, Grat Dalton και Dick Broadwell. Ο θάνατος τους προκλήθηκε σε ανταλλαγή πυροβολισμών μετά από μία αποτυχημένη ληστεία τράπεζας στο Coffeyville του Κάνσας, το 1892."][/caption]

[caption id="attachment_99375" align="aligncenter" width="600" caption="Τα πτώματα των (από αριστερά προς τα δεξιά), Tom McLaury, Frank McLaury, Billy Clanton, μέλη της συμμορίας “Clanton”, που σκοτώθηκαν από τον σερίφη Wyatt Earp και τους αδερφούς του, κατά την διάρκεια συμπλοκής στο “OK Corral” στο Tombstone της Αριζόνα, το 1881."][/caption]

[caption id="attachment_99376" align="aligncenter" width="600" caption=" Τα πτώματα των «περιβόητων ληστών» "Μπόνι και Κλάϊντ", Bonnie Parker και Clyde Barrow, σε νεκροτομείο της Αρκαδίας της Λουιζιάνα, το 1934. Έπεσαν σε ενέδρα αστυνομικών που έκαναν «κόσκινο» το αυτοκίνητο στο οποίο επέβαιναν με 167 σφαίρες"][/caption]

[caption id="attachment_99378" align="aligncenter" width="600" caption="Το πτώμα του διαβόητου John Dillinger. Σκοτώθηκε από πυρά ομοσπονδιακών πρακτόρων στο Σικάγο, το 1934."][/caption]

[caption id="attachment_99379" align="aligncenter" width="600" caption="Τα πτώματα των γιων του Saddam, Uday και Qusay, οι οποίοι σκοτώθηκαν σε επιδρομή του αμερικανικού στρατού στο κρησφύγετο τους στην Μοσούλη"][/caption]

[caption id="attachment_99380" align="aligncenter" width="600" caption="Πλήθος δημοσιογράφων, την στιγμή που προσπαθούν να αποθανατίσουν την φωτογραφία του πτώματος του ηγέτη της Αλ Κάιντα στο Ιράκ, Αμπού Μουσάμπ αλ Ζαρκάουι, στις 8 Ιουνίου 2006 στην Βαγδάτη. Ο Αλ-Ζαρκάουι, Ιορδανός, εκπαιδεύονταν στο Αφγανιστάν με τον Οσάμα Μπιν Λάντεν και σκοτώθηκε σε κοινή επιδρομή ΗΠΑ και Ιράκ."][/caption]

[caption id="attachment_99443" align="aligncenter" width="600" caption="Φωτογραφία του νεκρού βαρώνου των ναρκωτικών Π. Εσκομπάρ που τράβηξε η αμερικανική DEA"][/caption]

The First Post

ΣΧΟΛΙΑ

  1. skopelosnews avatar
    skopelosnews 04/05/2011 23:39:48

    ΕΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΒΡΟΜΑΕΙ ΕΣΑΣ?

    • anonymous avatar
      anonymous @ skopelosnews 05/05/2011 13:16:30

      Ακόμη κι αν βρωμάει κάτι η είδηση είναι ότι οι Αμερικανοί δεν ασχολούνται άλλο με τον Μπιν Λαντεν. Τέλος.

    • Στρυμών avatar
      Στρυμών @ skopelosnews 05/05/2011 13:40:55

      Δε βρομάει τίποτε. Για φαντάσου να λένε ψέματα τα αμερικανάκια και να τους βγει την επόμενη ο Μπιν Λάντεν με δηλώσεις και video ; Το ότι τον έχουν καθαρίσει είναι σιγουρότατο.

      • anonymous avatar
        anonymous @ Στρυμών 05/05/2011 18:46:40

        Μπορεί να μην τον έχουν καθαρίσει και να τον έχουν πιάσει ζωντανό. Σε αυτή την περίπτωση θα τον ανακρίνουν. Είναι δυνατό να βγουν να πουν ότι είναι υπό ανάκριση τη στιγμή μάλιστα που αυτή θα γίνεται υπό σκληρές συνθήκες;
        Σε κάθε όμως περίπτωση τον έχουν στα χέρια τους, ζωντανό ή νεκρό κι ελέγχουν πλήρως το παιχνίδι.

  2. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 04/05/2011 23:46:17

    αν δεν δείξουν φωτογραφία από το λείψανο δεν θα γίνουν πιστευτοί

  3. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 04/05/2011 23:46:45

    Ακόμα ο σκηνοθέτης δεν έχει τελιώσει το μοντάζ στο στούντιο και στο photoshop.

  4. Greece Pleading avatar
    Greece Pleading 05/05/2011 00:06:24

    Ας κάνουν φωτοσοπ κι εδω τοτε:

    India to pay for Iranian crude oil in rupee

    Ξεκίνησε..

  5. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/05/2011 01:11:01

    Ο Άβερελ που είναι;

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Προφήτης 05/05/2011 10:53:56

      Κυνηγούσε το ραντανπλαν και τη σκαπουλάρησε!

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Προφήτης 05/05/2011 12:51:57

      O Αβερέλ γλίτωσε και έγινε πρωθυπουργός της Ελλάδος εν έτη 2009.

  6. Απολλώνιος avatar
    Απολλώνιος 05/05/2011 01:34:03

    Σε λίγο δεν θα κρατάνε ούτε τα προσχήματα...

  7. panakos avatar
    panakos 05/05/2011 02:03:46

    Υπαρχει περιπτωση να μπουκαραν κ να ηταν αοπλος ο BIN? Ουτε μια στο εκατομμυριο...κατι βρομαει και απο μακρια μαλιστα... κ μην φατε την καραμελα με φωτογραφιες κλπ κλπ... ας ξυπνησουμε ολοι λιγο...τυχαιο που εγιναν ολα ενω επεφτε η δημοτικοτητα του Obama? Δε νομιζω... ευχαριστω πολυ... γεια σας...!!!

  8. zonitis avatar
    zonitis 05/05/2011 02:24:22

    Αυτο τον καιρο ειναι πρωθυπουργος μιας βαλκανικης χωρας

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ zonitis 05/05/2011 07:50:26

      zonitis

      Αν η μαρτυρία σου είναι αληθής, τότε ούτε οι φωτογραφίες είναι αξιόπιστες.

  9. SXOLIASTHS avatar
    SXOLIASTHS 05/05/2011 05:10:14

    Που ακούστηκε αλήθεια οι φιγουρατζήδες οι Αμερικάνοι που βγάζουν χιλιάδες φωτογραφίες με το παραμικρό να μην θέλουν να δείξουν τις φωτογραφίες του Λάντεν. Που ακο΄υστηκε οι βέβηλοι παντός νεκρο΄υ και ζωντανού να τήρησαν τις παραδόσεις των Μουσουλμάνων και να πέταξαν το πτώμα στη θάλασσα διανύοντας με ελικόπτερο την απόσταση των 1500 χιλιομέτρων. Δεν μπορεί ελικόπτερο να την διανύσει. Και οι πάντες οι χρήσιμοι διεθνείς ηλίθιοι αναπαράγουν την Αμερικάνικη προπαγάνδα λες και ξέχασαν τι έλεγαν οι Αγγλοσάξωνες και όχι μόνο για τα όπλα μαζικης καταστροφής του Ιρακ και τις αποδείξεις που έφερναν. Ο Λάντεν ή έχει προ καιρού πεθάνει ή θα πεθάνη κάπου πλήρης ημερών καλυπτόμενος από κάποιο πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων με κανένα όνομα όπως Τζων Σμιθ ή κάτι τέτοιο.

    • man8os avatar
      man8os @ SXOLIASTHS 05/05/2011 10:31:52

      ++++

  10. Xrhstos Theocharis avatar
    Xrhstos Theocharis 05/05/2011 11:13:05

    Ok, οι αμερικάνοι ως συνήθως "έχουν θέματα" αλλά γιατί να διακινδυνεύσουν να ξεφτιλιστούν -αν τελικά ο μουσάτος ζει και βασιλεύει- από ένα "live του" στην πακιστανική τηλεόραση?

  11. P.P avatar
    P.P 05/05/2011 11:47:31

    Αν σκοτωσανε τον μπιν λαντεν "σκοτωσανε" και την ..τρομοκρατια?

    Δηλαδη αν (λεμε αν) τον σκοτωσανε δεν θα ξαναδουμε σκηνες μετρο Μαδριτης,διδυμους πυργους και λοιπα??

    Χλωμο το βλεπω.