21/11/2011 13:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αίτημα οικονομικής αρωγής δέχθηκε το ΔΝΤ από την Ουγγαρία

Το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο ανακοίνωσε ότι δέχθηκε επίσημο αίτημα οικονομικής αρωγής από την Ουγγαρία και διευκρίνισε πως ένα παρόμοιο αίτημα απηύθυνε η Βουδαπέστη και στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή.

 

«Το ΔΝΤ δέχθηκε αίτημα από τις ουγγρικές αρχές για οικονομική βοήθεια. Οι αρχές της χώρας έστειλαν ένα παρόμοιο αίτημα στην Ευρωπαϊκή Επιτροπή», πρόσθεσε το ΔΝΤ διευκρινίζοντας πως πρόκειται για ένα διάβημα «πρόνοιας» εκ μέρους των ουγγρικών αρχών.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 21/11/2011 13:55:44

    Θά ἒλεγα ὃτι θά καλοπεράσουν κι αὐτοί, ἀλλά οἱ Οὒγγροι εἶναι σκληραγωγημένοι καί γνωρίζουν ἀπό λιτότητα.

  2. Δ.Τ. avatar
    Δ.Τ. 21/11/2011 15:00:23

    "πρόκειται για ένα διάβημα «πρόνοιας» εκ μέρους των ουγγρικών αρχών."
    Κοίτα πως αλλάζουν τις έννοιες "
    Η... αυτοκτονία της Ουγγαρίας από "απονενοημένο διάβημα" αναφέρεται ως "διάβημα πρόνοιας"

  3. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 21/11/2011 15:11:15

    O Viktor Οrban δεν ήταν εκείνος που το "έπαιζε" μάγκας; .... Κοπιάστε τώρα λαϊκιστές στην αγκαλιά του Ταμείου, που νομίζατε ότι υπάρχουν έυκολες λύσεις.

    Ας τα βλέπουν όσοι έξυμνούσαν την Ουγγαρία ως παράδειγμα "αντίστασης " στο ΔΝΤ !

    • anonymous avatar
      anonymous @ Enjoy Capitalism 21/11/2011 16:53:25

      Δεν ξέρουμε τους όρους. Αλλά ότι και να γίνει τα πράγματα θα σφίξουν κι άλλο και θα αναγκαστεί η ΕΚΤ να κόψει χρήμα. Αυτό θα δώσει μια ανάσα σε όλους ενώ θα ωφεληθεί και η Ουγγαρία παρόλο που δεν είναι στο Ευρώ διότι θα σταθεροποιηθεί η κατάσταση.

  4. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 21/11/2011 18:37:36

    Αυτά να τα βλέπουν αυτοί που μας ( τα) έπρηξαν και είχαν κάνει πρότυπο τον Ορμπαν ως μεγάλο πατριώτη και έκραζαν το ΓΑΠ ως προδότη...Απλά ο ΓΑΠ ήταν 2 χρόνια μπροστά...

    • NIK THE GREEK avatar
      NIK THE GREEK @ μεταρρυθμιστής 21/11/2011 19:05:17

      Ε καλα τωρα αυτο το παλληκαρι ειναι εξωγηινο τι μου λες,τι 2 χρονια μπροστα,20 και βαλε, που μας μπουντρουμιασε με την απιστευτη εξυπναδα του λες και σκοτωσαμε με προθεση.

  5. (A)θανάσης avatar
    (A)θανάσης 21/11/2011 19:15:12

    Το ποστ τραβάει τα tiramolia σαν η λάμπα τις νυχτοπεταλούδες!!!

    • εξυπνάκιας avatar
      εξυπνάκιας @ (A)θανάσης 22/11/2011 08:37:54

      αποστομωτική η απάντησή σου

  6. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 22/11/2011 09:26:15

    Αισθάνεσαι αποστομωμένος?