#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/03/2013 12:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Έντονη αντίδραση Ντ. Μεντβέντεφ για Κύπρο: Η κλοπή συνεχίζεται



Η Ρωσία αντέδρασε με θυμό σήμερα στο σχέδιο διάσωσης της Κύπρου από την ΕΕ, το οποίο θα επιφέρει βαριές απώλειες στους ξένους καταθέτες των κυπριακών τραπεζών.
"Κατά την άποψή μου, η κλοπή αυτού που έχει ήδη κλαπεί συνεχίζεται", δήλωσε ο πρωθυπουργός Ντμίτρι Μεντβέντεφ σε συνάντηση κυβερνητικών αξιωματούχων, σύμφωνα με ειδησεογραφικά πρακτορεία.

Ε.Τ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. *Mara* avatar
    *Mara* 25/03/2013 12:42:33

    Άδικο έχει???

  2. μεταρρυθμιστής avatar
    μεταρρυθμιστής 25/03/2013 12:50:15

    Δημητράκη, σίγα μη σκίσεις κανα καλσόν από τον πολύ θυμό...Καρπαζοεισπράκτορες των πάντων καταντήσατε...Θα σας πάρουν εντός ολίγου και οι Κινέζοι τη Σιβηρία , αλλά εσέις θα κοιμάστε...

    • Alex avatar
      Alex @ μεταρρυθμιστής 25/03/2013 12:59:19

      Τετοιου ειδους υπεραπλουστευσεις μας εφαγαν ΄΄σωτηρες οι Ρωσοι΄΄ ο ενας ΄΄καρπαζοεισπρακτορες΄΄ ο αλλος...λες και τα γεωπολιτικα παιχνιδια παιζονται οπως το stratego..Ο καθενας κοιταει τη παρτη του..το θεμα ειναι τι θα κανουμε εμεις...

  3. Νιόβη avatar
    Νιόβη 25/03/2013 13:01:33

    Πες καλύτερα ότι η Κύπρος και η Ελλάδα σου πέφτουν πολύ κότες (και δικαίως) για να κάνεις σοβαρές μπίζνες μαζί τους και να επωμιστείτε από κοινού μεγάλα ρίσκα, κι άσε τις μεγαλοστομίες. Πες ότι δεν θέλεις να γίνεις «προστάτιδα δύναμη» (αυτό, δηλαδή, που ζητά ο Ελληνισμός από την Επανάσταση του ᾽21 και μετά), αλλά να βρεις συμπαίκτες με σπονδυλική στήλη να βάλουν κι αυτοί πλάτες στις πλάτες που θα βάλεις εσύ, κι άσε τα φούμαρα. Αν το πεις ανοιχτά, εγώ τουλάχιστον δεν θα σε αδικήσω. Αν δεν ήμουν «Ελλάδα», ούτε εγώ θα με διάλεγα για μεγάλες δουλειές. Η γειτονιά έχει θεριά ανήμερα (Ισραήλ και Τουρκία) και πανάξια για τα μεγάλα παιχνίδια, στο κολλέγιο θηλέων θα πήγαινα;

  4. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 25/03/2013 13:43:00

    Nαι , αλλά την κρίσιμη στιγμή , βγάλατε την ουρά σας απ'έξω . Αυτά να τα βλέπουν όσοι έχουν ιδεοληψίες με το '' ξανθό γένος '', που το περιμένουν ακόμα . Ηγέτιδα δύναμη , με καβούρια στην τσέπη και αυταρχική νοοτροπία , δεν γίνεται.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Diamond Angel 25/03/2013 14:34:29

      Αφού μια φορά εμπιστεύθηκαν τον Καραμανλή κια ψηφίσαμε ΓΑΠ και ακύρωσε όλες τις συμφωνίες, πως να μας δώσουν χωρίς ανταλλάγματα πάλι; Και οι αδελφοί Κύπριοι δεν έδιναν. Επομένως ποιος φταίει;

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Γεώργιος Τ. 25/03/2013 15:18:58

        Εθνος ανάδελφον, το νόημα του σχολίου μου είναι να μην περιμένουμε από κανέναν . Με δουλειά, με ότι έχουμε και βλέμμα στο μέλλον , χωρίς γκρίνια , μιζέρια , ή αναμάσημα του απατηλού παρελθόντος . Μόνο έτσι θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε και να ανατρέψουμε δεδομένα . Χρόνια πολλά !

        • μαρικα avatar
          μαρικα @ Diamond Angel 25/03/2013 18:08:57

          Διαμαντενιε αγγελε,με λιγα λογια τα ειπες οοοοοοοολα!!!!!!!!!!

          • Diamond Angel avatar
            Diamond Angel @ μαρικα 25/03/2013 19:55:18

            Χρόνια πολλά , Μαρίκα !

  5. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 25/03/2013 14:01:46

    Ο "Δημητράκης" που λέτε, με την διάσωση της Τρ. Κύπρου μοναδικής πλέον, μάλλον εγκατέστησε τον άλλο "Δημητράκη" Ριμπολόβλεφ ως "τσάρο πασών των Κυπριών". Με τη βούλα των Βρυξελλών, Φραγκφούρτης και του ΔΝΤ.
    Γράφτε το και θα το τσεκάρουμε - έχουμε χρόνο.
    Έτσι γίνονται τα deal στον 21 ο αιώνα - όχι με ληγμένους παραμυθιόμυθους της ψυχροπολεμικής εποχής...

  6. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 25/03/2013 23:04:17

    Πολυ φασαρια κανουν τα τακουνακια οταν περπατατε . Η αρκουδα πλεον ειναι μονο για να κανει την Βουγιουκλακη