#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/07/2011 16:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

O Πρόεδρος της UEFA συνάντησε τον αρχηγό της Κυβέρνησης των UFO

(Πατριδογνωσία συνδικαλιστική)



Η «κίτρινη φυλή» στους δρόμους. Μολονότι έχω αγοράσει κανά δυο οικόπεδα στην άσφαλτο, μετά από μαγικές ενέργειες οδηγών ταξί, δεν μπορώ παρά να δεχθώ ότι έχουν δίκιο. Είχε συμφωνηθεί μια  «επιλεκτική απελευθέρωση» με τον Ρέππα και ο Ραγκούσης το γύρισε στην Παριανή Φραγκοσυριανή. Και μην πει κανείς για προνομιούχο κλάδο, γιατί είναι πραγματικά από τις πολύ δύσκολες δουλειές με μηδαμινή κοινωνική αναγνώριση. Αν έναν ταξιτζή δεν τον λέτε «ταρίφα» σίγουρα  είναι συγγενής σας. Κάποτε θυμάμαι προξένευαν έναν ελαφρώς σιτεμένο ιδιοκτήτη «μισού ταξί» σε μια γεροντοκόρη και αυτή τον αντιμετώπισε περίπου ως λεπρό.

Μέσα όμως από τον αγώνα των ταξί, αναδεικνύεται η πολιτική φυσιογνωμία του αγέρωχου Θύμιου. Ο Παπασπύρου της ΑΔΕΔΥ έχει μείνει στα ‘80s ως ύφος και στυλ, ο Παναγόπουλος της ΓΣΕΕ εκπροσωπεί τον δυσκοίλιο ντεμέκ εκσυγχρονισμό της δεκαετίας του 1990, ενώ ο μειλίχιος Πρόεδρος του ΣΑΤΑ τη συνδικαλιστική μετανεωτερικότητα.

[caption id="attachment_115110" align="alignleft" width="268" caption="Και σχεδιάστρια εσωρούχων η Pamela Anderson"][/caption]

Ένας έμπειρος ίματζ μέικερ εκτός από το μαλλί θα του άλλαζε και το μικρό του όνομα. Με το «Θύμιος» γίνεσαι δεξί μπακ στον Ατρόμητο και πωλητής αυτοκινήτων σε μικρομεσαία κυβικά, αλλά ποτέ άρχοντας του συνδικαλισμού (αυτά περί βαρόνου είναι πασοκικά φληναφήματα). Δείτε πως αλλάζει όλο το ύφος: Ευθύμιος Λυμπερόπουλος: υπάρχει άλλη αίγλη…

Το πρώτο κρούσμα από κουνούπι του Νείλου στην Καρδίτσα. Η επιστημονική κοινότητα δεν συνδέει το γεγονός με την ολιγοήμερη παραμονή των υπευθύνων του site στην περιοχή.

Μία οι υποψηφιότητες, μία τα κουνούπια πολύ της μόδας φέτος η Καρδίτσα. Μετά την Ίμπιζα είναι ο τοπ-προορισμός  για τον φετινό Αύγουστο. Μακριά από τα νησιά, τη θάλασσα και τα θερμά επεισόδια. Καθώς  όπως μας πληροφορεί το dexiextrem:

«Στις 21 Ιουλίου ένα ελληνικό F-16 αναχαίτισε μόνο του 16 τουρκικά F-16. Το ελληνικό F-16 πετούσε ο Πρόεδρος Καρατζαφέρης με συγκυβερνήτη κάποιον Άδωνι.

Βέβαια ο Πρόεδρος επειδή είναι πολύ συνεσταλμένος και δεν του αρέσει η δημοσιότητα, γι’  αυτό άλλωστε και δεν βγαίνει ποτέ στην τηλεόραση, δεν το έκανε θέμα και απόφυγε να κάνει ντόρο για την ηρωική πράξη του.

Όπως χθες ας πούμε που συμμετείχε σε ανταλλαγή πυροβολισμών με ληστές τράπεζας στην Τραγάνα… ούτε ανακοίνωση έβγαλε ούτε τίποτα… τόσο πολύ κινδύνευσε πάλι χθες που αναρωτήθηκε “Γιατί ζούμε”»

[caption id="attachment_115111" align="alignleft" width="600" caption="Της μόδας οι νεο-ναζί μετά τα τραγικά γεγονότα στη Νορβηγία"][/caption]

Ζείτε Πρόεδρε για να οδηγήσετε το έθνος στην Κόκκινη Μηλιά. Ετοιμάζεται το λογισμικό του νέου παιχνιδιού στρατηγικής που θα καθηλώσει. Παρακαλείτε ο Άδωνις να δανείσει τη φωνή του στον αξιωματικό που διατάζει έφοδο. Ούτε να σκέπτεσθε τη σύνταξη Πρόεδρε Καρατζαφέρη όπως ο Σόρος, ο οποίος  συμπλήρωσε τα «βαρέα». Πάει ντουγρού για το ΕΚΑΣ…

Μέσα σε όλα αυτή η φωτογραφία του Προέδρου της FIFA  με τον Έλληνα Πρωθυπουργό με μπέρδεψε. Είναι ο Παπανδρέου με τον Ζεράρ Ντεπαρτιέ; Είναι ο Φερέρ με τον Πλατινί; Δύσκολο να απαφανθεί κανείς.

Πάντως η συζήτηση του Προέδρου της UEFA με τον αρχηγό της Κυβέρνησης των UFO  ήταν εποικοδομητική…

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 27/07/2011 17:17:46

    ΓΑΠ+ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ=ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ

  2. blue nile avatar
    blue nile 27/07/2011 17:27:53

    ...είναι κάπως ντανταιστική η ανάρτηση του Ulysse Le Petit σήμερα... λέτε να τον επείραξαν ελαφρώς οι ζέστες ή οι παρανοικές προσλαμβάνουσες των ημερών να ευνοούν έναν άλλου τύπου καλλιτεχνικό οίστρο? ...

  3. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 17:55:19

    Θα διαφωνήσω blue
    Μας κάνει και χαμογελάμε
    ΥΓ: 1.Και πού να δεις τη λίμνη με αυγουστιάτικο φεγγάρι ΜΟ..
    2.Αυτή τη φορά δε θα εκνευριστώ...ναι, ναι, ναι, έχω 12ποντο!!!!!!

    • Enzo avatar
      Enzo @ ΕΥΑ 27/07/2011 18:00:05

      Louboutin?

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 18:15:00

    Prada...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ ΕΥΑ 27/07/2011 20:05:50

      Άλλη φορά να προτιμάς τον Μανωλάνκη τον Μπλάνικ που αρέσει και στην Κάρι.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 28/07/2011 06:44:06

      τι μου θύμισες...
      βάλε στην αναζήτηση του σάιτ: prada prada εδώ είναι Ελλάντα

  5. danaos avatar
    danaos 27/07/2011 18:46:16

    " Το πρώτο κρούσμα από κουνούπι του Νείλου στην Καρδίτσα. Η επιστημονική κοινότητα δεν συνδέει το γεγονός με την ολιγοήμερη παραμονή των υπευθύνων του site στην περιοχή." Η επιστημονική κοινότητα δεν το συνδέει Μικρέ, αλλά το συνδέω εγώ με τις πληροφορίες που έχω.Προήλθε από κάποια ναυτιλιακή εταιρεία και προς τούτο οι υπεύθυνοι πήγαν στην Καρδίτσα,προς διερεύνηση!Έλα ντε όμως που πλακώθηκαν στους καπουτσίνους και έκτοτε αγνοούνται!Έγινε μάλλον της καπουτσίνας!

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ danaos 27/07/2011 20:09:18

      Φέραν θάλασσα και στην Καρδίτσα? Και ύστερα κατηγορείτε το ΠΑΣΟΚ ότι δεν κάνει έργα...

      ...και από πότε τα φρεντοτσινολίνα έχουν γλυκάνισο? Ε?

      • juliet avatar
        juliet @ TopGunZ 27/07/2011 20:39:21

        Οτι θες θα φέρουμε ,και γαρίδες πράσινες.

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ TopGunZ 28/07/2011 06:46:23

        Εδώ ήταν να φέρουν ποτάμι, στη θάλασσα θα κολλούσαν; Έτσι κι αλλιώς θάλασσα τα έχουν κάνει...

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 18:52:04

    Επιλήφθηκε το ΛΑΟΣ..Ήρθαν να φλιτάρουν την περιοχή...

  7. danaos avatar
    danaos 27/07/2011 18:53:50

    Μη θολώνεις τα νερά!Γνωρίζουμε!!!

  8. juliet avatar
    juliet 27/07/2011 20:06:18

    Μετά απο το πρώτο κρούσμα οι υποψήφιοι παρετήθηκαν προκειμένου να σταματήσει η εξάπλωση της επιδημίας.
    Εύα,κόκκινο 12 πόντο....όλα τα λεφτά!!!!!!!!

  9. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 20:09:41

    TopGun
    Ήθελα απλά ν΄αναφερθώ στις φωτό του φάκτορα, που πραγματικά απεικονίζουν τη ΄΄μέση Ελληνίδα΄΄..όλες μας βλέπουμε κάτι από τον εαυτό μας σ΄αυτές...ένα παπουτσάκι, μια καλτσούλα, ένα φουστανάκι...

  10. juliet avatar
    juliet 27/07/2011 20:24:01

    Το φουστανάκι;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ juliet 28/07/2011 06:45:51

      αυτό είναι το μήνυμα juliet. Το ΔΝΤ ούτε φουστανάκι δεν άφησε στη μέση ελληνίδα

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ μικρός οδυσσέας 28/07/2011 06:47:26

        Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό I must say...

        • μικρός οδυσσέας avatar
          μικρός οδυσσέας @ Χαλκιδέος 28/07/2011 06:51:32

          κρύβε λόγια

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 20:30:50

    Juliet....αναφέρομαι γενικά σε είδη ένδυσης και υπόδησης....

  12. juliet avatar
    juliet 27/07/2011 20:51:37

    Θα αναφερθώ και εγώ στις φωτό , στη τελευταία ο μέσος Ελληνας προ ΓΑΠ και στη πρώτη ο μέσος Ελληνας επι αυτοκρατορίας Γιώργη Παπανδρέου Β΄.Ολοι κάτι βλέπουνε που να τους θυμίζει το εγώ τους στο παρόν και στο παρελθόν.
    Φάκτορα, κάτι για το μέλλον; Λες, η ενδιάμεση να είναι το μέλλον;

  13. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 27/07/2011 20:57:16

    Στην πρώτη φωτογραφία απεικονίζεται ταξιτζής μετά την απελευθέρωση του επαγγέλματος
    Στη δέυτερη φωτογραφία απεικονίζεται η ηγουμένη της ιεράς μονής Φανερωμένης
    Στην τρίτη φωτογραφία απεικονίζεται ειδικός αστυνομικός του CSI Katehaki εν ώρα υπηρεσίας

    • danaos avatar
      danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/07/2011 23:02:43

      Αυτόν στην τρίτη λες να τον πέσει βαρύ το κατσίκι στην πιατέλα;

  14. Έλενα avatar
    Έλενα 27/07/2011 22:01:34

    Άλλο να σε λένε Ελένη και να σε φωνάζουν ΝΊΤΣΑ
    άλλο να σε λένε Δημήτρη και να σε φωνάζουν ΤΑΚΗ και άλλο να σε λένε Βασίλη και να σε φωνάζουν ΛΑΚΗ......Ε....Χαλάει και το πρεστιζ!!!

    • danaos avatar
      danaos @ Έλενα 27/07/2011 22:51:17

      Κι άμα σε λεν Αρχίδαμο;

  15. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/07/2011 22:18:13

    Γιάννη
    ο τύπος της 3ης φωτό κατάντησε έτσι μετά την εισπνοή χημικών; καλά να πάθει!
    Έλενα
    το ΄΄Νίτσα΄΄ βγαίνει από το καραγκούνικο ΄΄Λινίτσα΄΄;

  16. Έλενα avatar
    Έλενα 27/07/2011 22:24:22

    Αν είσαι καραγκούνα..........μπορεί. Παίζει όμως και στα ποντιακά.! Αναρωτήσου...

  17. Enzo avatar
    Enzo 27/07/2011 23:06:08

    10 αρνιά θα βάλω όταν θα πέσει η κυβέρνηση τζεφρυ. ΑΡΝΙΑ ΥΠΆΡΧΟΥΝ!

    • danaos avatar
      danaos @ Enzo 27/07/2011 23:09:23

      Το ένα παρακαλώ για το παλικάρι της τρίτης φωτό Enzo!ΟΚ?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Enzo 28/07/2011 06:48:40

      hp://www.antinews.gr/2011/04/21/97656/
      αρνιά υπάρχουν

  18. Enzo avatar
    Enzo 27/07/2011 23:20:17

    Ασύμφορη οικονομικό μοντέλο ο χοντρος, ούτε με κοπάδι δεν πρόκειται να χορτάσει , χειρότερος και απο τον Οβελιξ τον κόβω

  19. madprof avatar
    madprof 28/07/2011 02:19:52

    «ΓΑΠ+ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ=ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΥ» είναι όντως όλα αυτά που βιώνουμε ή ακούμε ότι βιώνουν συνάνθρωποί μας κάθε μέρα.
    Είμαι συγκλονισμένος από την μαρτυρία ενός εργαζόμενου σε resort hotel (όχι πολυώροφο, αλλά δίπλα του, ο νοών νοείτω[sic!]) της Κασσάνδρας Χαλκιδικής.
    Πελάτες που τους σερβίρουν χαλασμένο γιαούρτι με φρούτα, φαγητά 2 ημερών τουλάχιστον και πελάτες εξαγριωμένους.
    Προσωπικό με ημερομίσθιο 20 ευρώα για 10-11 ώρες δουλείας (όχι δουλειάς), μουχλιασμένα δωμάτια ύπνου, μισό ένσημο και πρόστιμο 50 ευρώα αν βγούνε από το ξενοδοχείο μετά τις 24:00 μμ.
    Κανείς δεν μιλά για τον εργασιακό Μεσαίωνα που βιώνουν οι συμπολίτες μας. Έχουν στήσει τους πληβείους μια θράκα παχυδερμολαμόγια του συστήματος, που με θαλασσοδάνεια - ΤΕΜΠΠΕ (που τα πληρώνουμε όλοι εμείς τώρα) έγιναν ντεμέκ επιχειρηματίες, και πίνουν το αίμα και την ζωή των εργαζομένων με μπουριά και αυτό το ονομάζουν ευέλικτη αγορά εργασίας, ανταγωνιστικό περιβάλλον της νεοφιλελεύθερης παγκοσμιοποιημένης αγοράς και ανάπτυξη οι ΤατιανοΤσιτσιολινοπολιτικάντηδες ένθεν κακείθεν παρακείθεν, ενώ στην ουσία είναι δούλοι του χρηματιστηριοτραπεζοοικονομικού αληταριού (ντόπιου και διεθνούς).
    Όμως δεν είναι καλοί οιωνοί τα ανωτέρω. Θα σκάσει το καζάνι και το απόσταγμα που ετοιμάζονται να απολαύσουν θα τους πνίξει και θα μυρίζει ταγκίλα από το αίμα των ηρώων εργαζομένων, για να το συνδέσω με το κείμενο του Φ. Κρανιδιώτη που αναφέρεται στους ήρωες που έχασν την ζωή τους για να γιορτάζουν οι προδότες της πατρίδας και τωνπολιτών της, με Λουκούλια δείπνα και drinks, την «δημοκρατία» τους= Φασιστικό καθεστώς μη νομιμοποιημένο με εκλογές. Ο Γ. Παπαδόπουλος με εκλογές παρέμενε στην εξουσία από το 4/67 έως τον 11/73, για όσους θέλουν να το ξεχνάνε σκοπίμως και για ευνόητους λόγους = να καλύπτουν το δικό τους φαύλο χουντοφασιστικό καθεστώς.