#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/10/2013 17:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Καπάκι" μετά τον Λαβρόφ μας έρχεται ο Έτινγκερ



Βρε καλώς το  παιδί… Ξέρετε ποιος έρχεται καπάκι μετά τον Λαβρώφ στην Αθήνα και θα συναντηθεί με τους πάντες… Ο Γερμανός Ευρωπαίος Επίτροπος  για θέματα Ενέργειας, Γκ. Ετινγκερ, «τσιράκι» της Α. Μέρκελ, ο οποίος είχε τορπιλίσει την επένδυση της Gazprom στην χώρα μας και είχε λυσσάξει για να εγκριθεί ο West Nabucco και όχι ο TAP…

Τι γυρεύει η αλεπού στο παζάρι; Επισήμως έρχεται ενόψει ελληνικής προεδρίας, αλλά στην ατζέντα του βρίσκονται ακόμη οι αποκρατικοποιήσεις της ΔΕΗ και του ΑΔΜΗΕ, το χρονοδιάγραμμα των έργων για την κατασκευή του αγωγού TAP και οι έρευνες υδρογονανθράκων στην ΑΟΖ…

Ο Γερμανός επίτροπος θα συναντηθεί με τον Αντ. Σαμαρά, με την ηγεσία του  Υπουργείου Περιβάλλοντος,  Γ. Μανιάτη και  Μ. Παπαγεωργίου, ενώ είναι προγραμματισμένο να μιλήσει την Παρασκευή, στην Επιτροπή Παραγωγής και Εμπορίου της Βουλής.

Ευκαιρία να του πει κάποιος καμιά κουβέντα… Για να δούμε ποιος θα βρει το θάρρος…

Ροβεσπιέρος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hawk avatar
    Hawk 30/10/2013 17:54:01

    Αλοίμονο να πάρουν οι άλλοι και οι εταίροι μας τίποτα, δεν γίνεται, εξάλλου σαν επίσημοι πιστωτές μας έχουν τον πρώτο λόγο από την εκποίηση του καταστήματος.

    • Valantis avatar
      Valantis @ Hawk 30/10/2013 18:16:18

      Hawk,

      ποιό είναι ακριβώς το "κατάστημα" (σε λίγο θα το πείτε και "μαγαζί γωνία")...;;

      Ο ΟΣΕ, τον οποίον χρησιμοποιούν αποκλειστικά οι λαθρομετανάστες για να κατεβαίνουν από τον Έβρο μην πληρώνοντας ετσιθελικά εισιτήριο και ο οποίος καθημερινά βάζει μέσα το κράτος κάποια εκατομμύρια για να πληρώνονται μερικές χιλιάδες βολεμένοι να πηγαίνουν για δουλειά μια φορά την εβδομάδα;;;

      • Hawk avatar
        Hawk @ Valantis 30/10/2013 19:02:47

        Αγαπητέ, η χώρα δεν είχε ξεφύγει από τον κίνδυνο της χρεοκοπίας και σίγουρα το ξέρετε, και στην περίπτωση που θα πει κύριοι τέρμα δεν έχουμε να πληρώσουμε δεν νομίζω ότι οι πιστωτές θα κάτσουν με σταυρωμένα τα χέρια, τώρα όσο για τον ΟΣΕ οι ελεγκτές τι κάνουν, ακόμη και στον ΟΣΕ δεν μπορούμε να έχουμε έλεγχο, καλά στα αστικά μέσα μεταφοράς, στον ΟΣΕ?

      • ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
        ΔΗΜΗΤΡΗΣ @ Valantis 30/10/2013 19:31:51

        Δίκιο έχεις φίλε Βαλάντι. Μεγάλη τιμή μας κάνουν να έρχονται και επι τόπου να μας ζητήσουν την παράγκα και να βρωμίσουν τα Αρια πόδια τους στα μιαρά εδάφη μας.
        Αν ήταν άλλοι καιροί, σαπούνι θα μας είχαν κάνει γα να χρησιμέψουμε και σε κάτι οι άχρηστοι τεμπελχανάδες κλεφτοκοτάδες...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Valantis 30/10/2013 20:27:50

        Tό δικό σας κράτος ἀγαπητέ valantis,κανένας ΟΣΕ δέ τό βάζει μέσα,μήν ἀσχολεῖστε λοιπόν καί μήν ἀγωνιᾶτε γιά τά δικά μας στραβά,δέν ἀξίζει...

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 30/10/2013 18:26:13

    Δέν ἀντέχω,θά τήν πῶ τήν κακία μου: χρειάζεται ἐπειγόντως πλαστική στή μύτη..

    • Αρκτική avatar
      Αρκτική @ Κυθήριος 30/10/2013 20:37:04

      Γιατί πλαστική; Όλα τα ...αρπακτικά, έχουν παρόμοιο ρύγχος!

      • Αρκτική avatar
        Αρκτική @ Αρκτική 30/10/2013 20:39:24

        Εκεί εξάλλου πάει και η παρατήρηση του Ροβεσπιέρου : ''Ευκαιρία να του πει κάποιος καμιά κουβέντα… Για να δούμε ποιος θα βρει το θάρρος…''
        Ποιός θα βρεί το θάρρος να ρισκάρει το επώδυνο ...ράμφισμα.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Κυθήριος 30/10/2013 20:46:28

      Με τσεκούρι και χωρίς αναισθητικό, η πλαστική! Να μην ξαναφυτρώσει τίποτα!

  3. victoria (true) avatar
    victoria (true) 30/10/2013 23:00:50

    Επίσης είναι ο Επίτροπος που είχε πει οι σημαίες των χωρών που ..χρωστάνε να κυματίζουν ..μεσίστιες στην Ε.Ε....!