#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/08/2011 12:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Φούμα φούμα στα βοτσαλάκια, τον ΓΑΠ έβλεπα με ευρουλάκια

(Πατριδογνωσία στιχουργική)



Η κορωνίδα των μέτρων: αποποινικοποίηση της μαύρης τώρα! Λύσαμε όλα μας τα προβλήματα πλέον. Θα αγοράσουμε ταξί ή φορτηγό, τώρα με την απελευθέρωση, θα  ανάβουμε και δέκα …γάρα για να δοξάσουμε τους πολυχρονεμένους μας αφέντες.

Μπάφο-μπάφο τον καημό θα μετράνε οι Νεοέλληνες. Γιατί το ερώτημα είναι πόσο είναι το μέτρο της προσωπικής χρήσης. Άλλοι κάνουν 2 τσιγάρα (περιπτέρου), άλλοι θέλουν τέσσερα πακέτα ημερησίως. Ήταν τόσος ο ενθουσιασμός από την ανακοίνωση των μέτρων - που αποτελούν το μεγάλο βήμα προς την προοδευτικοποίηση της συντηρητικής και καθυστερημένης ελληνικής κοινωνίας- που προς τιμήν των πρωτεργατών του κινήματος "δεν σβήνω τον μπάφο" παραφράζουμε το γνωστό λαϊκό άσμα:

"Και φούμα φούμα στα βοτσαλάκια, το Γιώργο έβλεπα με ευρουλάκια, και φούμα φούμα στη Φουκουσίμα , ότι με πλήρωνες άχρηστε είδα

Και φούμα φούμα με τον Στρος Καν, την καμαριέρα που όλοι ζητάν, και φούμα φούμα με Μιλτιάδη, είμαι ΠΑΣΟΚ μέχρι τον Άδη

Και φούμα φούμα κόψε τζιβάνα, νάτος κι ο Πάγκαλος με τη Συλβάνα, και φούμα φούμα με τον Ραγκούση, τους ταξιτζήδες και τη Μπελούσι…»

Μία σύγχυση, μια θολούρα θα προκληθεί στο πόπολο. Σκέψη τραχανά, μυαλό ρυζόγαλο. Τραγουδώντας και γελώντας οι ιθαγενείς ευχαριστημένοι θα ρίξουν πάλι τον πράσινο ήλιο στην κάλπη. Ο όχλος είναι υλικό προς διαχείριση, που λέει κι ο Απόστολος.



Η Ελλάδα του πράσινου ήλιου: ανεργία, φτώχεια, καζίνο, κουλοχέρηδες, πορνεία, μαλακά ναρκωτικά…

Μέχρι σήμερα, οι επιστήμονες είχαν εντοπίσει στο Διάστημα άτομα οξυγόνου μεμονωμένα ή ενσωματωμένα σε άλλα μόρια. Τώρα, για πρώτη φορά, το νέο τηλεσκόπιο Χέρσελ του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Διαστήματος (ESA) φαίνεται πως έφερε σε πέρας μία από τις μακροσκελέστερες αναζητήσεις στην αστρονομία: βρήκε μοριακό οξυγόνο αυτό που αναπνέουμε- στο νεφέλωμα του Ωρίωνα.

Αφού βρέθηκε οξυγόνο στο διάστημα, μπορεί μέχρι και η ελληνική αγορά να αναπνεύσει. Προς το παρόν όσοι έμποροι έχουν μείωση μόνο 20% σε σχέση με πέρυσι πανηγυρίζουν.

Όπως πανηγυρίζουν και στον Πειραιά: ο οδυνηρός αποκλεισμός του αιωνίου αντιπάλου από τα προκριματικά του Champions league (3-4 με την Οντένσε, πρώτο ματς 1-1) φέρνει άλλα 4,5 εκατομμύρια ευρώ στα ταμεία του συλλόγου. Η διοικητική ένδεια στον ΠΑΟ γίνεται τώρα πιο ορατή από ποτέ.

Για την ανεργία μη σας απασχολεί: έχει ήδη κανονιστεί υπουργική σύσκεψη. Τελείωσε το ζήτημα…

Πιέζονται πλέον έντονα Ιταλία και Ισπανία. Υψηλό το κόστος δανεισμού. Όλα τα «γουρουνάκια» (PIIGS) στην αγκαλιά του ΔΝΤ λύκου;

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Nikolas avatar
    Nikolas 04/08/2011 12:35:51

    Take me down to the paradise city where the grass is free and the girls are pritty. Αθάνατε GAP, μας έφτιαξες...

    • madprof avatar
      madprof @ Nikolas 05/08/2011 00:25:03

      Είμαι υπέρ της νόμιμης παραγωγής επεξεργασίας διάθεσης του προϊόντος-εμπορεύματος, αφού ισχύσουν και εφαρμοστούν τα νόμιμα στο ΧουντοΦασιστοΦρουδοΜπαφοΔικαιοΧριστιανοΔημοκρατικοΤατιανοΤσιτσιολινο2ΚώσταινοΑντωνοΝτοροΚαρατζαφυρεροΓιωργοΠροτεκτοράτο, το μπάφο είναι το μόνο θετικό της πολυσύνθετης ονομασίας του, τουλάχιστον.

  2. man8os avatar
    man8os 04/08/2011 12:38:02

    Διαβαζα οτι και τη Γιουγκοσλαβια τη διελυσε το ΔΝΤ...
    Οποιος γνωριζει περισσοτεραα να μας πει.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Yougoslavia

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 04/08/2011 12:42:05

    Aχάριστε Μικρέ!
    Κανονικά πρέπει να είσαι ευγνώμων στον Πρωθυπουργό
    που σου προσφέρει γενναιόδωρα την ευκαιρία να αναδείξεις τον ποιητικό σου οίστρο!

    Εύγε!

  4. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 04/08/2011 12:43:03

    τι νομιζατε εσεις οτι το πασοκ δε θα βρει καινουριους ψηφοφορους? οριστε τους βρηκε κιολας και τους μαστουρηδες και τους τζογαδορους. ενα 50% και οι δυο μαζι πιανουν σιγουρα, οι μισοι να ψηφισουν πασοκ ειναι επιτυχια συν τους μασουντες πασοκους συν τους μισουντες πασοκους γιατι μονο αυτοι εχουν μεινει πλεον ,τσουπ νατη η πρωτια στις εκλογες.
    εντωμεταξει εκει στην ν.δ τον υπνο του δικαιου.εβγαλαν μια ανακοινωση που κανεις δεν την καταλαβε,φοβουμενοι μην δυσαρεστησουν και κανεναν, και ολα καλα. κοιμηθειτε αγγελουδια μου εκει στη ν.δ και οταν ξυπνησετε θα λετε παλι τι εγινε και χασαμε τις εκλογες. μιας και τωρα κανετε και ωραιες επιλογες τυπου ΠΑΥΛΟΥ ΣΙΟΥΦΑ στην καρδιτσα , κοιμηθειτε και ονειρα γλυκα.

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 12:51:40

    Το Γιώργο τον αντάμωσαν πέντ’ έξι χασικλήδες
    να τον ρωτήσουν πώς περνούν στον Άδη οι μερακλήδες.

    Πες μας, βρε Γιώργο, να χαρείς, στο μαύρο σου σκοτάδι
    έχουν χασίσι, έχουν λουλά οι βλάμηδες στον Άδη;

    Πες μας αν έχουν μπαγλαμά, μπουζούκια και γλεντάνε.
    Έχουν τεκέδες, έχουν τσαρδί; Που παν και την τραβάνε;

    Πες μας αν έχουν γκόμενες, μανίτσες και γουστάρουν,
    τον αργιλέ να κάνουνε ντουζένι να φουμάρουν.

    Πες μας, βρε Γιώργο, να χαρείς, τι κάνουνε τ’ αλάνια;
    Βρίσκουν νταμίρα, έχουν λουλά, για κάθουνται χαρμάνια;

    Πάρε δυο δράμια προυσαλιό και πέντε μυρωδάτο
    και δώσε να φουμάρουνε τ’ αδέρφια μας κει κάτω...

    (ουφ...ντουμανιάσαμε!..)

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 13:35:27

      ποιος είναι ο στιχουργός;

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 13:46:58

      Χα χα χα!

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 15:33:51

      Παλιο απαγορευμένο ρεμπέτικο. Τεκετζιδικο...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 15:39:12

        Ωστε εκεί συχνάζεις άσωτε

  6. tasos avatar
    tasos 04/08/2011 13:08:32

    Γουσταρετε να βλεπετε να πηγαινει κοσμος μεσα επειδη επελεξε,οτι δε θελει να καπνιζει camel malboro,αλλα θελει να καπνισει κανναβη?

    Τι ειστε εσεις? Τιμητες των παντων και τις κοινωνιας?

    Αν νοιαζοσασταν για τη νεολαια,θα φωναζατε πρωτα για το αλκοολ που εδω και δεκαετιες,σκοτωνει τη νεολαια μας...Ο καθε πιτσιρικας 14 χρονων μπορει να μπει σε μια καβα και να παρει 2 μπουκαλι ουισκι για το ΄΄παρτυ΄΄ και υστερα θα οδηγησει το παπακι και θα σκοτωσει στην καλυτερη μονο τον εαυτο του....

    Ποσο βουλομενο ειναι το μυαλο ενος ανθρωπου που πυστευει οτι η καλιεργεια ενος φυτου ,ειναι ποινικο αδικημα.....

    Εγω ειμαι οικογενειαρχης 42 ετων... Δουλευω 12 ωρες τη μερα για να επιβιωσουμε με αξιοπρεπεια και να ειμαι σωστος σε ολες μου τις υποχρεωσεις και απενταντι στη κοινωνια και απενταντι στο κρατος,και ρωταω....

    Θεωρειτε οτι αν εχω ενα γλαστρακι στο σπιτι μου,πρεπει να δικαστω γι αυτο?
    Να τραβιεμε στα δικαστηρια?
    Να με ξεφτιλιζουνε?
    Να αναστατωνουνε την οικογενεια μου?
    Τους γονεις μου?
    Για ποιο λογο?
    Εκανα κατι κακο στο κοινωνικο συνολο?
    Η μπαινει σε αλλουνου πισινο?

    Δεν πρεπει ο χρηστης να μη διωκετε? Δεν πρεπει ο μεγαλοεμπορας να διωκετε?

    Μια χαρα ειναι αυτο το νομοσχεδιο,ισως το πρωτο σωστο πραγμα που κανει το Αχρηστο Πασοκ.Αντε χαλαρωστε.....

    Και επειδη θα πειτε διαφορα,,,ΝΔ ψηφιζουμε,παππου προς παππου τα τελαυταια 60 χρονια...

    • juliet avatar
      juliet @ tasos 04/08/2011 13:17:34

      Μάλλον δεν κατάλαβες ,όλοι υμνητές ήμαστε,τόσα ποιήματα γράφονται ....εμείς ψηφίζουμε Μ.Ο και δεν μας ενδιαφέρουν τα κόμματα.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ juliet 04/08/2011 13:35:59

        τιμή μου κυρία μου

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ tasos 04/08/2011 13:29:36

      Τάσο δεν τους ενδιαφέρει η αποποινικοποίηση αλλά να αλλάξουν ατζέντα. Τι κάνουν; το πλημέλημα γίνεται πταίσμα.
      Από εκεί και πέρα να μπούμε σε μια λογική ποια ουσία είναι πιο βλαβερή είναι ανώφελο.
      Σου υπενθυμίζω δε, ότι η πατριδογνωσία έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα

    • ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ avatar
      ΚΟΙΝΟΣ ΝΟΥΣ @ tasos 04/08/2011 16:40:32

      Τάσο, τα πράγματα είναι πολύ απλά. Ο,τιδήποτε καλό πρέπει να επιτρέπεται εκ του νόμου. Και ο,τιδήποτε επιβλαβές για το άτομο και την κοινωνία γενικότερα πρέπει να απαγορεύεται και να τιμωρείται. Πες μου, πως θα μπορεί πλέον ένας γονιός να πείσει το παιδί του να μην κάνει χρήση χασίς. Αν ήταν κακό θα σου πει, θα ήταν απαγορευμένο. Δεν απαγορεύεται, άρα...Βεβαίως, αφού και το απλό τσιγάρο είναι επιβαλαβές πρέπει να απαγορευτεί. Τόσο απλά...

  7. juliet avatar
    juliet 04/08/2011 13:13:15

    Κ.Ροδινέ
    διαπιστώνεται ότι μόλις μεταδόθηκε το νέο όχι μόνο ο Μ.Ο το έριξε στα ποίηματα και ο Φαίκτωρ το έρριξε στην ποίηση.Τελικά μήπως μας βγει σε καλό; Ολη η Ελλάδα θα φουμάρει και θα παρλάρει.

    • Αδέξιος Δεξιός avatar
      Αδέξιος Δεξιός @ juliet 04/08/2011 15:16:28

      Aυτά τα παιδιά ξεχειλίζουν από ταλέντο!
      Περιμένω να κάνουν την εμφάνισή τους και οι ....έμπειροι του είδους, ο Δαναός με τον Strange!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ juliet 04/08/2011 15:41:09

      Juliet,
      περιμένω να κάνουν την εμφάνισή τους και οι ...δάσκαλοι του είδους.
      Δαναός (Μέγας Διδάσκαλος)
      Strange (κατά δήλωσή του ...Δημοδιδάσκαλος)

      • danaos avatar
        danaos @ Κώστας Ροδινός 04/08/2011 17:15:53

        Εμείς κ.Ροδινέ δε γράφουμε,ζωγρφίζουμε!!!Την καλησπέρα μου!

        Ή στραβός ειν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίσαμε
        τρία αμπάρια τρίφυλλο κι όλο το καπνίσαμε
        Με λεφτά που υπήρχανε απ' τη ρότα βγήκαμε
        σε λιμάνι ΔΝΤ μέσα τώρα μπήκαμε

        Έϊ άιντε φουλ οι μηχανές
        Έϊ άιντε λέει κι ο αμανές

        Σαν λιβάνι ο καπνός γύρω μας τυλίχτηκε
        κι ένας γλάρος του νερού μύρισε ζαλίστηκε
        Ήρθε στο κατάστρωμα με τα μάτια κόκκινα
        με γλυκό χαμόγελο μίλησε ανθρώπινα

        Έι GAP φύτεψα κι εγώ
        μια γλάστρα κι έτσι τραγουδώ

        Τρία ψάρια αφρόψαρα που κι αυτά μυρίσανε
        μας χαμογελάσανε και ματιές μας ρίξανε
        Ρίξτε άγκυρα εδώ και θα φέρουμε όργανα
        γλέντια που θα κάνουμε δίχως δίχτυα δόκανα

        Έϊ άιντε μας ρίξανε στην άβυσσο
        μα εμείς πάμε για παράδεισο!!!

        • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
          Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 04/08/2011 17:21:13

          Ποιητά μου εσύ. Κάτσε να πιάσω το μπαγλαμά...

          Ανοίχτε τα παράθυρα να φύγουν τα ντουμάνια
          για να φουμάρουμε κι εμείς που είμαστε χαρμάνια

          • danaos avatar
            danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 17:24:09

            Για εσένα το έγραψα!!!

          • juliet avatar
            juliet @ danaos 04/08/2011 17:28:09

            Τις εκδόσεις ο Λιβάνης θα τις επιμεληθεί;

          • danaos avatar
            danaos @ juliet 04/08/2011 17:40:50

            Ο Λιβάνης ή ο δεντρολίβανος;

          • juliet avatar
            juliet @ juliet 04/08/2011 17:55:39

            Ο δενδρολίβανος .

          • juliet avatar
            juliet @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 17:24:41

            To καλό πράγμα αργεί........

        • Κώστας Ροδινός avatar
          Κώστας Ροδινός @ danaos 04/08/2011 17:29:00

          Θα αρχίσω να κατοχυρώνω πνευματικά δικαιώματα!
          Γιατί μ' εσάς ποιός ξέρει!
          Μπορεί μια μέρα να σας δώ στο ....Μέγαρο!

          • juliet avatar
            juliet @ Κώστας Ροδινός 04/08/2011 17:45:52

            Τώρα που τους βρήκες ντουμάνι .....γιατί μπορεί να τους πλησιάσει το Μεγάλο μπαγλαμαδάκι και Μεγαλοπιαστούν.

          • danaos avatar
            danaos @ Κώστας Ροδινός 04/08/2011 17:52:30

            Ακόμα στο Μέγαρο είσαι;Έχουμε κλείσει με το Φαίλτορα και το Srange 107 ποιητικές βραδιές με μουσική υπόκρουση σ' όλη την υφήλιο!!!

          • juliet avatar
            juliet @ danaos 04/08/2011 17:57:07

            Τελικά βγήκε σε καλό η απελευθέρωση του επαγγέλματος!!!!!!!

          • Κώστας Ροδινός avatar
            Κώστας Ροδινός @ juliet 04/08/2011 18:00:09

            Nα δώ τον Strange σε ρόλο Κωστάλα, να παρουσιάζει το πρόγραμμα στους Ιθαγενείς του Αμαζονίου και τι στον κόσμο!

          • danaos avatar
            danaos @ juliet 04/08/2011 18:00:56

            Αυτό για τα καλά σου λόγια juliet:
            www.youtube.com/watch?v=0FGMqbV_Zlw

          • danaos avatar
            danaos @ juliet 04/08/2011 19:04:10

            www.youtube.com/watch?v=0FGMqbV_Zlw

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ danaos 04/08/2011 18:00:41

            Το κορίτσι της πάνω φωτό, θα το πάρετε μαζί σας στις περιοδείες;...για να κάνει τα ''φωνητικά''...

          • danaos avatar
            danaos @ ΕΥΑ 04/08/2011 18:10:51

            Μα ναι!Την ανακάλυψε ο υπεύθυνος δημοσίων σχέσεων Μ.Ο.Από φωνή.......

          • juliet avatar
            juliet @ ΕΥΑ 04/08/2011 18:13:11

            Εύα μου ,με φύλλο κάναβης .....με τέτοια σύνθεση
            ''λεφτά υπάρχουν''.

          • ΕΥΑ avatar
            ΕΥΑ @ ΕΥΑ 04/08/2011 18:58:42

            Αχά!! και κυνηγός ταλέντων ο ΜΟ..
            Είναι αυτό που λέμε juliet
            από φωνή κορμάρα ,
            λαρύγγι τζιβάνα
            μάτι μαριχουάνα..

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 04/08/2011 18:57:40

            Κι ένα παλιό ρεμπέτικο ακόμα για το Γιώργο:

            Κατάλαβα την γνώμη σου και τι καπνό φουμάρεις
            το δόλιο πορτοφόλι μου κοιτάς να μου το πάρεις

            Σε γελάσανε μην χάνεις τον καιρό σου
            δε σε σπούδασε καλά ο δάσκαλός σου...

          • danaos avatar
            danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 19:02:53

            Ποιο πορτοφόλι Γιάννη; Άδειο είναι!Πανί με πανί!

          • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
            Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 04/08/2011 19:09:03

            Εδώ μας λείπουνε 99 δραχμές να βάλουμε στην πάντα ένα κατοστάρικο, που' λεγε και κάποια ψυχή σε μια παλιά ελληνική ταινία...

          • danaos avatar
            danaos @ danaos 04/08/2011 19:15:29

            Χα χα! Άριστο!
            98 ευρώ
            99 ευρά
            μου λείπουν για να φτάσω κατοστάρικο
            στο πορτοφόλι μέσα να το βάλω...
            που θα τραγουδούσε και η Κωνσταντίνα!!!

          • juliet avatar
            juliet @ danaos 04/08/2011 21:45:23

            Kαι απο μπαγλαμαδάκι ,παιδιά, ο Ξηρός ....και τη δουλειά ξέρει και καλό παιδί ,με καλή διαγωγή....

  8. blue nile avatar
    blue nile 04/08/2011 13:18:50

    Ξέρει τι κάνει ο ΓΑΠ.
    Οι στρατιές ανέργων που δημιούργησε θα τον μαυρίζαν στις επόμενες εκλογές. Όμως τώρα τους κερνάει μπάφο και αντί να αγχώνονται ή να καταθλίβονται για τις ζοφερές συνθήκες που αντιμετωπίζουν θα τιτιβίζουν ανέμελοι σα τα καναρίνια στο κλουβί ...
    Και επειδή η πολλή η χάχα το παιδί κάνει μ...α δεν αποκλείεται να τον ξαναψηφίσουν κιόλας.
    Αυτά που ετοιμάζει ο ΓΑΠ είναι νέα κόλπα ζόρικα, τα ήδη δοκιμασμένα όπως οι διορισμοί, τα ρουσφέτια, οι υποσχέσεις, τα λεφτά που υπάρχουν, όλα αυτά είναι μπανάλ , τα τσιγαρλίκια θα σώσουν και θα διαιωνίσουν τη πασοκική ηγεμονία. Φαντάζομαι από τώρα τα προεκλογικά συνθήματα:

    ΧΑΡΙΖΕΙ ΤΗ ΦΟΥΝΤΑ ΣΤΟ ΛΑΟ
    ΨΗΦΙΣΤΕ ΓΙΩΡΓΟ ΓΙΑ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ

    ΓΙΑ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΖΙΒΑΝΑ
    ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ

    ΛΑΟΣ ΜΑΣΤΟΥΡΩΜΕΝΟΣ ΠΟΤΕ ΝΙΚΗΜΕΝΟΣ

    ΚΑΠΝΙΖΕΙ Ο ΛΟΥΛΑΣ
    ΦΕΥΓΕΙ Ο ΝΤΑΛΚΑΣ
    ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΠΟΛΥΣΗ
    ΜΗ ΘΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟ
    ΚΑΠΝΙΣΕ ΤΟ ΓΑΡΟ
    ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ

    Η ΚΡΗΤΗ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΠΡΑΣΙΝΗ ΗΓΕΣΙΑ
    ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΗ ΜΙΑ ΧΑΣΙΣΟΦΥΤΕΙΑ

    ΑΚΗ ΜΕ ΧΟΡΤΟ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΣΑ ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ ΡΟΔΟΛΦΟ
    ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΕ ΠΡΕΖΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΣΑ ΛΕΠΤΗ ΟΛΛΑΝΔΕΖΑ
    ΒΑΣΩ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΣΟΥ ΜΑΤΙΑ
    ΜΠΙΡΜΙΛΗ ΜΕ JOINT ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΣΑ ΜΟΝΙΚΑ ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ
    ...ΜΑ ΔΕ ΠΑΕΙ ?...
    ΠΑΕΙ ΔΕ ΠΑΕΙ Ο ΓΑΠ ΘΑ ΜΑΣ Γ...ΑΕΙ

    • Θα τους παρει και θα τους σηκωσει... avatar
      Θα τους παρει και θα τους σηκωσει... @ blue nile 04/08/2011 13:33:57

      εισαι τιτανοτεραστιος!!!!!!
      τρεμε Μ.Ο !!!!!!!!!!!!!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Θα τους παρει και θα τους σηκωσει... 04/08/2011 13:52:40

        Με ξεπέρασε, μάλλον καπνίζει από καλύτερη σοδειά

        • blue nile avatar
          blue nile @ μικρός οδυσσέας 04/08/2011 14:00:37

          ...δε ξεπερνιέσαι εσύ ...
          ...το μυστικό είναι να σκύβεις λίγο και να κουνάς τη κεφάλα για να την ακούς καλύτερα...

  9. tasos avatar
    tasos 04/08/2011 13:40:01

    απο το 81 που ψηφιζει ο Ελληνας Πασοκ,απαγορευμενο ητανε...και ειδα ποσο καθαρη σκεψη ειχε ο Ελληνας....

    Μ αυτα που εκανε το Πασοκ δεν σωζετε ακομα και να επιδοτησει τη καλλιεργεια για εξαγωγη.

    Ξαναλεω το νομοσχεδιο ειναι καλο....Πολυς κοσμος θα ξεμπλεξει απο ταλαιπωριες χωρις λογο

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ tasos 04/08/2011 13:48:44

      Το πταίσμα δεν έχει ταλαιπωρία;
      όχι ότι το ζήτημα δεν είναι σοβαρό, αλλά με τέτποια ύφεση και ανεργία, το ανοίγεις; κι αυτό;
      Στην Ολλανδία που επετράπη ποια ήταν τα αποτελέσματα;
      Ο στόχος είναι να ξεχαστούν τα χαράτσια που έρχονται

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 04/08/2011 21:43:50

        Ναι μεγάλε μας στέλνουν και τα στιχάκια έτοιμα.
        Το πρόβλημα μας ήταν η αποποινικοποίηση και η απελευθέρωση των ταξί

  10. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/08/2011 13:44:23

    Ξύπνησες το επιχειρηματικό μου δαιμόνιο Μ.Ο…
    Στο 1 τρίφυλλο, δώρο CD ΄΄η προεκλογική ομιλία του Γαπ΄΄
    Στα 2 τρίφυλλα, δώρο DVD, ΄΄Οι περιπέτειες του πηδηχτούλη Στρος΄΄
    Στα 3 τρίφυλλα, δώρο μια στολή καμαριέρας (χωρίς την καμαριέρα)
    Στα 4 τρίφυλλα, δώρο όλα τα παραπάνω + ηλεκτρική συσκευή (την πονηρούλα, ξέρεις)...
    ΥΓ: Να προβώ προς αναζήτηση συνεταίρων;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 04/08/2011 13:50:46

      είμαι βέβαιος ότι θα βρεις μπόλικους, κοίτα να μη σε ρίξουν...

  11. juliet avatar
    juliet 04/08/2011 14:05:28

    Eύα,πάρε με και θα ανεβάσουμε τις πωλήσεις στα ύψη και δεν θα σε ρίξω.

  12. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/08/2011 14:13:44

    Έκλεισε juliet!!!!!!
    να βρούμε κι ένα άντρα να γνωρίζει από ΄΄στρίψιμο΄΄ τσιγάρων και από ηλεκτρικά!

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 04/08/2011 14:33:58

      Ο Μάνος ξέρει από Κρήτη,εγώ όλο και κανένα καλόπαιδο απο Ηλεία και Αγρίνιο θα βρώ.Από '' στρίψιμο'' για την επιχείρηση ,είμαι διατεθειμένη μέχρι και να αλλαξοκομματίσω μέχρι να μάθω τα μυστικά.
      Αφιλοκερδώς ,τα παιδιά θα φτιάχνουν ποιήματα μέχρι να στρώσει η δουλειά.Τα ηλεκτρονικά τι να τα κάνεις;
      Εύα,αρχίζουμε με ΛΑΕΚ ,εκπαιδευτές απο τα Ζωνιανα,και εκπαιδευόμενους μέχρι 20 το τμήμα.

  13. Πέτρος avatar
    Πέτρος 04/08/2011 14:15:15

    Εδώ η χώρα καίγεται ο Μπαφονόμος τους μάρανε! Τι να πει κανείς!

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/08/2011 14:58:13

    Juliet, juliet
    βρε ξέρεις τι θα πει Θεσσαλία;;; παράδοση!
    Αν και, πέρα από τα αστεία, κάθε εβδομάδα μας ρίχνουν κι από ένα αγκιστράκι... επιστολή Δούκα, ταξιτζήδες, καρδερίνες και καναβούρια, κλπ!

  15. juliet avatar
    juliet 04/08/2011 15:03:17

    το επόμενο;

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 04/08/2011 15:09:04

      Αποσυμφόρηση φυλακών ;με τα αποβράσματα να κυκλοφορούνε έξω,θερμός Σεπτέμβρης έρχεται,υποστηρικτές θα χρειαστούν.....

  16. Μυρσινη avatar
    Μυρσινη 04/08/2011 15:12:13

    Εχω ολη την καλη διαθεση να πιστοποιησω την καλυτερη ποιοτητα .Εννοειται και γνωση και μεσα. Ελπιζω να με στηριξετε γιατι τελευταια αστα να πανε οι δουλειες!!!!!!!

  17. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/08/2011 15:26:58

    Ακριβώς Juliet
    ενώ όταν τα αποβράσματα κυκλοφορούν ελεύθερα, το κράτος έχει περισσότερα έσοδα..
    Μυρσίνη
    αφού διαθέτεις την τεχνογνωσία...κι αν είσαι και Σερραία .....καλώς ήρθες!

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 04/08/2011 16:08:08

      Η επιχείρηση θα έχει και έσοδα από την ποίηση .
      Πάντως Μυρσίνη,αφού η Εύα συμφωνεί και αφού έχεις και τεχνογνωσία είσαι ότι χρειάζεται.

  18. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 04/08/2011 15:51:18

    Γιώργο Γιωργάκη φύτεψε
    της κάνναβης το σπόρο
    στη γλάστρα σου μη το ληφτείς
    μα μην του βάλεις φόρο.

    Μ' αυτή τη φόρα που πηρες
    δεν θα παραξενέψεις
    τον έρμο τούτο το λαό
    αν πάλι τον δουλέψεις

    Λεφτά υπάρχουνε πολλά ...
    στην τσέπη του αδελφού σου;
    κάποιοι μιλούν για CDS
    που δεν τα βάνει ο νους σου

    Κι αν λες πως θέλεις να σωθεί
    η δόλια η Ελλάδα
    παραίτησέ τα αγόρι μου
    πριν πέσεις στον Καιάδα

  19. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 04/08/2011 15:53:04

    Ας όψονται οι μεσοπρόθεσμοι σωτήρες που μας οδήγησαν στην παρανομία. Θα αφήσω και μύστακα τσιγκελωτό.

    • Αληκτώ avatar
      Αληκτώ @ Γιάννης Φαίλτωρ 05/08/2011 08:16:04

      Simply perfect. You made my day!

  20. ο ξένος avatar
    ο ξένος 04/08/2011 16:39:34

    Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην πλατεία Συντάγματος πραγματοποιεί αύριο στις 11 το πρωί ο Πανελλήνιος Σύλλογος Εμπόρων Ναρκωτικών που διαμαρτύρεται για το άνοιγμα του επαγγέλματος. Σε δισεκατομμύρια ευρώ θα ανέλθουν οι απώλειες τους, σύμφωνα με τον πρόεδρο του συλλόγου Γιάννη Μπαφογιάννη, ο οποίος εκτίμησε ότι εκτός από τον κλάδο των εμπόρων αναμένεται να πληγεί ιδιαίτερα και ο κλάδος δικηγόρων-γιατρών που δραστηριοποιούνται στην έκδοση πιστοποιητικών τοξικομανίας για εμπόρους, αλλά και στην υπεράσπιση χρηστών, που κινδυνεύουν να μείνουν πια εκτός φυλακής. Σύμφωνα με πληροφορίες, πίσω από τη ρύθμιση βρίσκονται ξένες πολυεθνικές που θέλουν να επιβάλλουν τις καλλιέργειές τους, εκτοπίζοντας τους έλληνες επιχειρηματίες από τα φιλέτα των Ζωνιανών και άλλων περιοχών στρατηγικής σημασίας για την ελληνική οικονομία.

    • juliet avatar
      juliet @ ο ξένος 04/08/2011 17:37:37

      ΑΠΑΙΧΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

  21. tigris avatar
    tigris 04/08/2011 17:00:24

    Χαχαχαχαχαχαχα εξαιρετικό.

  22. Krax avatar
    Krax 04/08/2011 18:10:13

    ΠΑΣΟΚ...φύσα-ρούφα ιστορία.

  23. Delphi avatar
    Delphi 04/08/2011 19:41:59

    Tha afisi tipota orthio i Prasini Mastoura se aftin tin xora? Den ipirkse pote mia kibernisi, opos tou Jeffrey, me toso misos pros tin Ellada kai tous Ellines, xtipai aneleita se oti antiprosopevi elliniki idiosinkrasia, patrida, thriskia, oikogenia.Theloun mia Neolea ektos apo amorfoti, kai mastouromena kai gonis se apognosi. As einai kala i mother Margaret, kai i anoiti pou ton psifisane.

  24. mosquito avatar
    mosquito 04/08/2011 19:48:47

    Το πειρατικο του καπταιν jimmy................

  25. Delphi avatar
    Delphi 04/08/2011 19:55:19

    Kai se oti afora tin methadoni pou theloun na prothisi to ipourgio, edo i apantisi:
    http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=15431#.TjcB_mdRON4.facebook

  26. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/08/2011 20:58:10

    Delphi
    Κατατοπιστικότατη η σελίδα που αναφέρεις

    • Delphi avatar
      Delphi @ ΕΥΑ 04/08/2011 21:09:32

      Se efharisto Eva.

  27. δημης avatar
    δημης 04/08/2011 22:53:10

    ΣΥΓΝΩΜΗ..
    ΜΑΘΑΤΕ ΜΗΠΩΣ ΠΟΣΗ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ... ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ;;;;;;;; .....
    -ΤΙ ΠΙΝΟΥΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ;;;;;;;;

  28. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 04/08/2011 23:22:29

    Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί κάποιοι αντιτιθέμεθα τόσο έντονα, στις αποφάσεις του κληρονόμου του πράσινου ήλιου; Ο άνθρωπος αποδεικνύεται ένας μεγάλος οραματιστής , που φροντίζει για το μέλλον του τόπου και μάλιστα πριν από μας, για μας.
    Απόδειξη είναι πως αυτή η θετική ενέργεια που απελευθερώθηκε με την κατάθεση του νομοσχεδίου και μοσχοβόλησε λιβάνι παντού, επηρέασε τον Μικρό Οδυσσέα και τον έπιασε ο ποιητικός του οίστρος. Και όχι μόνον αυτό, γιατί και αρκετοί σχολιαστές του, ανέβηκαν ψυχολογικά και τον ακολούθησαν !
    Χρόνια πριν – από την εποχή ακόμα των παχιών αγελάδων με τις γεωργικές επιδοτήσεις, όπου πριμοδοτούσαν τη διακοπή σημαντικών καλλιεργειών - μας έδειξε ο ΓΑΠ το ελπιδοφόρο μέλλον της ελληνικής γεωργίας, παροτρύνοντάς μας να ξεκινήσουμε την καλλιέργεια του «σπάνιου» φυτού από τη γλάστρα, στο μπαλκόνι μας.
    Από την αρχή δε της διακυβέρνησής του, που την πήρε τάζοντας μας πράσινα άλογα, μας είπε ξεκάθαρα πως τον ενδιαφέρει ιδιαίτερα η πράσινη ανάπτυξη! Αποδεικνύεται τώρα, πως το όραμά του ήταν μια χώρα γεμάτη πράσινα λιβάδια, που αυτά με τη σειρά τους θα στηρίξουν την πολυπόθητη ανάπτυξη του τουρισμού.
    Τώρα αν δεν είναι ο τουρισμός όπως τον ξέραμε ως τώρα, δηλαδή για τις φυσικές ομορφιές, τις αρχαιότητες και το υπέροχο κλίμα της χώρας μας και είναι ναρκωτουρισμός, δεν έχει και μεγάλη σημασία! Ο επίγειος παράδεισος είναι υποκειμενικός και με πολλές εκδοχές.
    Θα αποτολμήσω κι εγώ μια πρόταση προς το ΥΠ.ΠΟ.Τ. Το νέο του διαφημιστικό για την προσέλκυση ξένων, θα μπορούσε να είναι η φωτογραφία αυτού του άρθρου, με σλόγκαν: «Πάμε Ελλάδα, στη χώρα του πράσινου ήλιου, των αισθήσεων και των ΔυΝαΤών παραισθήσεων».

    • ό παγωτατζής avatar
      ό παγωτατζής @ Aφροδίτη 05/08/2011 09:56:38

      ΜΠΑνελλήνιο ΦΟυμαρο Κίνημα

      ΜΠΑ ΦΟ Κ
      Χάσαμε τον ήλιο,
      Βρήκαμε το φύλλο
      Πάντα πράσινο
      ΜΠΑ ΦΟ Κ

  29. Ο Άρης avatar
    Ο Άρης 05/08/2011 03:42:12

    ΝΑ μην πλερωνουνε εισητηρια για ολανδια ... να κανουν το γαρο στο κολωνακι.... στο συνταγμα σκουεαρ ...... ΣΩΣΤΟΣ ΓΚΙΟΡΓΚΟ ...οικονομια..... ουτε ψωμι ουτε φαι ουτε δουλεια .... ΠΑΡΑ ΜΟΝΟΝ ΜΠΑΦΟ....... ΩΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ......ο θειος απο ταμερικα...!