#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/01/2012 16:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το σημείο G και άλλα παραμύθια

[caption id="attachment_144009" align="alignnone" width="600" caption="Αυτές είναι τηλεπαρουσιάστριες, στην Βρετανία, όχι σαν κάτι ξενέρωτες δικές μας"][/caption]

Την ύπαρξη του πολυσυζητημένου σημείου G αμφισβητούν Αμερικανοί επιστήμονες καθώς, όπως υποστηρίζουν, δεν υπάρχουν ισχυρά στοιχεία που να την επιβεβαιώνουν. Όπως ισχυρίζονται ορισμένοι, το σημείο G αποτελεί μια μικρή περιοχή στο γυναικείο αναπαραγωγικό σύστημα όπου καταλήγει ένας μεγάλος αριθμός νευρικών απολήξεων, προσφέροντας τη δυνατότητα έντονης σεξουαλικής απόλαυσης. Για την ονομασία του ευθύνεται ο Γερμανός γυναικολόγος δρ Έρνστ Γκράφενμπεργκ, ο οποίος ισχυριζόταν ότι είχε εντοπίσει την περιοχή το 1950.

Δηλαδή μας παραμυθιάζουν και σε αυτό το σημείο εδώ και δεκαετίες οι Γερμανοί.

Δεν πειράζει κορίτσια, καλό παιδί να είναι …

Τελικά το σημείο G είναι κάτι σαν τη χαμένη Ατλαντίδα. Χιλιάδες ορκίζονται ότι ξέρουν που είναι, κανείς δεν μπορεί να το αποδείξει..

Ενώ όλοι οι Έλληνες ασχολούνται με το PSI παραμελώντας τον έλεγχο του ειδικού προστατικού αντιγόνου (P.S.A.). Και στις δύο περιπτώσεις τα καλύτερα αποτελέσματα δίνει η …δακτυλική εξέταση. Γιατί μετά το PSI έρχεται η νέα δανειακή σύμβαση…

[caption id="attachment_144011" align="alignnone" width="500" caption="Να υποθέσω ότι η κυρία της φωτογραφία με τους δύο κόλπους, έχει και δύο σημεία G;"][/caption]

Σύμφωνα με δημοσιογραφικές πληροφορίες το όνομα του Αχιλλέα Μπέου εμπλέκεται και στο κύκλωμα τοκογλυφίας της Θεσσαλονίκης. Όπως αναφέρει το δημοσίευμα, ο δημοσιογράφος Χρ. Τελίδης αποκάλυψε ότι ο προφυλακισμένος πρώην πρόεδρος του Ολυμπιακού Βόλου παρέδωσε ακάλυπτη επιταγή 220.000 ευρώ στον Μάρκο Καραμπέρη, ενώ ερευνάται η εμπλοκή τους σε στήσιμο φιλικού αγώνα της εθνικής Αλβανίας.

Πάνω που ξεκινούσε τη διεθνή του καριέρα ο Αχιλλέας τον έφαγαν τα κυκλώματα Είναι όμως σχεδόν βέβαιο ότι θα δικαιωθεί από τον ΟΗΕ στον οποίο και προσέφυγε. Άλλωστε με τέτοια μικροποσά δεν ασχολούνταν ο Μπέος. Για ψιλικατζή τον πέρασαν; Άντε να πάει μπροστά η επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα, όταν διώκονται οι κοινοπραξίες, γνωστές και ως clusters. Τελικά πόσο άδικο έχουν όσοι υποστηρίζουν ότι το μόνο οργανωμένο πράγμα στη χώρα είναι το έγκλημα;

Ένα απλό παράδειγμα ευρηματικότητας της ιδιωτικής πρωτοβουλίας: μια πενταμελής ομάδα αρχαιοκάπηλων συνελήφθησαν επ’ αυτοφώρω ενώ έκαναν παράνομη λαθρανασκαφή σε έναν αρχαιολογικό χώρο στη Νικήτη Χαλκιδικής. Στη θέση των αρχαίων που έβγαζαν, τοποθετούσαν… ναρκωτικά χρησιμοποιώντας το λάκκο ως «κάβα».

Αν αυτό δεν είναι οικονομία κλίμακος τότε τι είναι;

Και τέλος κάτι συμβαίνει με τα «φαντάσματα» του παρελθόντος: Μετά τον Σαλιαρέλη που θέλει να ξαναγίνει πρόεδρος στον Ολυμπιακό, ο Μιχάλης Τροχανάς έστειλε προσκλητήριο προς όλους τους επώνυμους Αεκτζήδες για τη σωτηρία της ομάδας. Θα νοστάλγησε τις μαγικές στιγμές που έζησε στη Νέα Φιλαδέλφεια, όταν ένα γήπεδο τον προέτρεπε σε ερωτικές συνευρέσεις,  με σημείο G ή άνευ…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/01/2012 16:43:58

    Έχουν εξαφανιστεί τα πάντα..μισθοί, συντάξεις, σημεία G.....

    • juliet avatar
      juliet @ ΕΥΑ 22/01/2012 17:56:32

      Εχουν μείνει τ΄αγνά..... αισθήματα!

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ juliet 22/01/2012 19:12:40

        Ααχ, juliet...το θέμα είναι ότι δεν προβλέπεται να τα ξαναβρούμε...ούτε χρήματα ούτε αισθήματα..

        • juliet avatar
          juliet @ ΕΥΑ 22/01/2012 19:40:03

          Γιατί χάθηκαν οι αισθηματίες......;τι να σου πω ,εδώ στα νότια φαίνεται οι άνδρες είναι πιο θερμοί.....χαχαχαχα.

  2. Y. avatar
    Y. 22/01/2012 17:54:12

    Γειά σου ρε ΜΟ, που μας ομωρφαίνεις τη ζωή

  3. Y. avatar
    Y. 22/01/2012 18:03:33

    Τι τζι, και μι, και ι. Αν η γυναίκα γουστάρει τον άντρα, και ο άντρας τη γυναίκα, ούτε τζι, ούτε μι.Τα υπόλοιπα, βρίσκονται
    (..το προηγούμενο, πριν σε διαβάσω. Τι είπαν οι κινέζοι?)
    (...επίσης...όχι κάβα,...καβάτζα)

  4. Dal avatar
    Dal 22/01/2012 19:53:05

    Ποιο σημείο G.. τo σημείο G.A.P ψάχνουμε και εάν το πιάσουμε μας απειλούν και με μακελειό.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Dal 22/01/2012 20:25:29

      χαχα! καλό!

  5. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 22/01/2012 20:37:34

    Δείτε την περίπτωση με τον Ιταλό καπετάνιο...Το σημείο G υπάρχει και όχι μόνο σέρνει αλλά και ενίοτε βυθίζει καράβι

  6. m.s avatar
    m.s 22/01/2012 20:41:32

    Το μόνο G που ξέρω είναι το 3 και μάλλον θα μου χρειαστεί σύντομα...

  7. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 22/01/2012 22:49:35

    Τί σημείο G καί παραμύθια ψάχνουν οἱ ἐπιστήμονες νά βροῦν ἀφού ψάχνουν σέ λάθος μέρη. Ἂν βρεῖς τόν τρόπο νά μήν εἶναι κουρασμένη,νά νυστάζει καί νά 'χει πονοκέφαλο,βρῆκες πολλά σημεία G μαζεμένα!!! Τί τό ψάχνεις...

  8. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 23/01/2012 00:34:42

    Ετσι οπως συνδεονται τα διαφορα θεματα στο αρθρο, μου ενισχυεται η γνωμη οτι πιθανως και ο Δρ. Ερνστ Γκράφενμπεργκ να εχει πεσει θυμα τοκογλυφιας του Μπεου, κι οτι επισης το σημειο G ειναι μια μουφα για να βγαλει ο αντρικος πληθυσμος τα λεφτα απο τις τραπεζες.

  9. Aggelos avatar
    Aggelos 23/01/2012 07:58:36

    το Τζι Τζι,,το Τζι τζι σερνει καραβιι,,το Τζι Τζι...

  10. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 23/01/2012 10:06:12

    Φάκτορα με αυτές τις φωτογραφίες-ιδίως με την πρώτη- αποπροσανατολίζεις το λαό από τα ζωτικά του προβλήματα (που θα έλεγαν και φίλοι μας οι αριστεροί). Εγώ πάντως έχασα το μπούσουλα.

  11. Idiot avatar
    Idiot 23/01/2012 10:15:48

    Το σημειο G ειναι στ'αυτια..Iζαμπελ Αλιεντε...κοινως παραμυθιασμα.

  12. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 23/01/2012 12:41:12

    Τό σημείο G στήν κοπελιά τῆς πρώτης φωτογραφίας εἶναι πάντως ὁ ἀφαλός της! Βουτᾶς τό γυαλικό τό πουλᾶς καί ξεχρεώνεις μερικά χαράτσια! Ἂν εἶναι ψεύτικο...πᾶνε καί τά G,πάει καί τό κορμί πατριώτη...

  13. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 23/01/2012 20:31:39

    Τα φαινόμενα απατούν !

    • Δαναός avatar
      Δαναός @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 23/01/2012 20:47:47

      Πού χάθηκες!

      • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar