#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/08/2009 15:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το σερφ, ο σκύλος και οι επιθέσεις επί προσωπικού στο Γιώργο απασχολούν το ΠΑΣΟΚ

Πατριδογνωσία



Διαβάζω στην «Ελευθεροτυπία» ότι στον προεκλογικό σχεδιασμό του ΠΑΣΟΚ θα ληφθεί ειδική μέριμνα για την αντιμετώπιση «των προσωπικών επιθέσεων που δέχεται ο Γ. Παπανδρέου», όπως η πληροφορία ότι «δήθεν χάθηκε με το σερφ και τον μάζεψε ένας ψαράς» και η άλλη «ότι τον δάγκωσε σκύλος».

«Οι πληροφορίες είναι ανυπόστατες, ψευδείς προέρχονται από τη Ν.Δ. και θα πυκνώνουν όσο θα προχωράμε προς τις εκλογές» λένε τώρα στην Ιπποκράτους.



Αφού είναι έτσι τότε γιατί δεν καταγγέλλουν και τα ΝΕΑ, που δημοσίευσαν προχθές το παραπάνω σκίτσο, ως όργανο της ΝΔ;

Επειδή βρίσκομαι παρά θιν αλλός δεν το κάνω θέμα. Αλλά σε μια κανονική χώρα εκείνος που διέρρευσε το σχέδιο για τις βραχονησίδες έπρεπε να οδηγηθεί στο Γουδί. Είτε λόγω βλακείας, είτε για διευκόλυνση του εχθρού.

«Να απομονωθούν όσοι πλήγωσαν τη Ν.Δ.» θυμήθηκε να πει καλοκαιριάτικα ο Ζαγορίτης.

Μ΄ αυτούς που πληγώθηκαν από τη ΝΔ και σας έχουν απομονώσει εντελώς, τι θα κάνετε κ. γραμματέα;

Όλα καταρρέουν. Αφού το είπε και η Γκερέκου έτσι θα ναι

Δεν έμαθε η γραφειοκρατία ότι ετοιμάζεται να την πατάξει η κυβέρνηση; Και δεν παραιτήθηκε τρομαγμένη;

Είδα και το σπίτι του Μητσοτάκη στα Χανιά. Σιγά το μεγάλο… Λίγο μεγαλύτερο από την πλατεία Κλαυθμώνος.

 Οι μισές επιχειρήσεις στα νησιά φοροδιαφεύγουν. Και γιατί δεν έχουν συλληφθεί οι άλλες μισές που χαλάνε την πιάτσα;

 Εντάξει, κύριοι της Τροχαίας να το φοράνε τα παιδιά το κράνος. Αρκεί να καλύπτετε εσείς μετά τα έξοδα για κομμωτήριο.

 Μ΄ αρέσει που βγάζουν οδηγίες για το τι πρέπει να προσέχουν όσοι πάνε διακοπές και δεν συμπεριλαμβάνουν το πιο επικίνδυνο: τις κατάρες αυτών που δεν πάνε.

Γιατί κάθε φορά που το κράτος κάνει ευνοϊκές φορολογικές ρυθμίσεις βογκούν οι φορολογούμενοι; Δεν μπορεί κάποια ίωση θα είναι.

Είναι κανείς εδώ ή τσάμπα γράφω;

Τα Ελληνόπουλα είναι τα πιο παχύσαρκα στη Ευρώπη. Είναι η γενιά Βενιζέλου που μεγαλώνοντας θέλουν να γίνουν… Πάγκαλος.

Όλο θέατρο - θεάτρο, πήξαμε ρε παιδιά. Κανένα ουκρανικό μπαλετάκι να αναπτερωθεί το πολιτιστικό μας ένστικτο πότε θα φέρετε;

Σιγά την είδηση ότι τρεις στους δέκα Έλληνες είναι άνεργοι. Είδηση είναι ότι οι υπόλοιποι υποτίθεται ότι δουλεύουν.

Έλληνας ασφαλισμένος εργαζόμενος. Θα μπορούσε όντως να υπάρχει, αν δεν είχαν έρθει οι Αλβανοί και το stage.

Όχι ρε παιδιά, όχι άλλες άσχημες ειδήσεις για την οικονομία. Η φάτσα του Παπαθανασίου σε τρομάζει γελαστή, που να τη δεις θλιμμένη.

 Είκοσι ώρες επανάληψη τη μέρα προβάλλουν τα κανάλια. Βλέπεις τους ηθοποιούς με παλτό και σου 'ρχεται να πας να ανάψεις το τζάκι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. osaperas avatar
    osaperas 08/08/2009 16:52:12

    Εγώ εδώ είμαι φάκτορα. Δεν γράφεις τζάμπα

  2. Swell avatar
    Swell 08/08/2009 17:19:50

    Επειδή φαίνεται ότι παρατραβάει η υπόθεση με το σκύλο, να ξεκαθαρίσω ό,τι με αφορά, γιατί κάποιοι φωστήρες στο ΠΑΣΟΚ, από το σπάνιο είδος με IQ αμοιβάδας, το χρέωσαν στη ΝΔ.

    Εγραψα για πλάκα την ιστορία ότι ο σκύλος μου ο Rebel συνάντησε το ΓΑΠ στη Λίνδο. Όπως θα δείτε, δεν έγραψα ότι τον δάγκωσε. Η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ήμερος. Ο Rebel και η μητέρα του είναι οι "σύμφωνα με το νόμο υπεύθυνοι του blog." Οι φωτογραφίες τους είναι στο κάτω μέρος της σελίδας του blog. Aπό κει πήραν και τη φωτό του Rebel, γιατί στη συγκεκριμένη ανάρτηση δεν υπήρχε φωτό. Aυτή την προφανώς φανταστική ιστορία την αναπαρήγαγαν (κάποιοι τη φούσκωσαν κιόλας) πολλά blogs και κάποιες εφημερίδες στην Αθήνα και τη Ρόδο.

    http://swell-swell.blogspot.com/2009/08/blog-post.html

    • zaza avatar
      zaza @ Swell 08/08/2009 17:49:19

      Επειδή διαβάζω συστηματικά το μπλογκ σου,ο "αστικός μύθος περί ΓΑΠ" δημιουργήθηκε μετά από αναδημοσίευση του ποστ σου σε "δημοσιογραφικό μπλογκ" έπειτα ξέφυγε και έγινε η τρίχα τριχιά. Παρακολουθώ μέρες αμέρυμνος το πανηγύρι που έχει στηθεί και το καταδιασκεδάζω.
      Τα σοβρακοφανει ΜΜΕ την μία κάνουν ψυχολογική ανάλυση του Ερντογαν σε φανταστική επίσκεψη στην Αθήνα, την άλλη δημοσιεύουν το κειμενο σου σαν υπαρκτο γεγονός! Σε αυτή την περίπτωση την πάτησαν και κάποια ιστολόγια. χαχαχαχα

      Αρε swell μου φαίνεται μπορείς να ανεβοκατεβάσεις κυβερνήσεις:)

    • zaza avatar
      zaza @ Swell 08/08/2009 17:52:30

      Επειδή διαβάζω συστηματικά το μπλογκ σου,ο "αστικός μύθος περί ΓΑΠ" δημιουργήθηκε μετά από αναδημοσίευση του ποστ σου σε "δημοσιογραφικό μπλογκ" έπειτα ξέφυγε και έγινε η τρίχα τριχιά. Παρακολουθώ μέρες αμέρυμνος το πανηγύρι που έχει στηθεί και το καταδιασκεδάζω.
      Τα σοβρακοφανει ΜΜΕ την μία κάνουν ψυχολογική ανάλυση του Ερντογαν σε φανταστική επίσκεψη στην Αθήνα, την άλλη δημοσιεύουν το κειμενο σου σαν υπαρκτο γεγονός! Σε αυτή την περίπτωση την πάτησαν και κάποια ιστολόγια. χαχαχαχα

      Αρε swell μου φαίνεται μπορείς να ανεβοκατεβάσεις κυβερνήσεις:)

      ΥΓ: Εδώ είμαι Φακτορα δεν σε εγκαταλείπω, πιστό σκυλί, ρίξε καμιά απλωτη και για μένα

  3. Factorx avatar
    Factorx 08/08/2009 17:24:21

    Που το έιχαμε σκάσει τόσον καιρό;

    • osaperas avatar
      osaperas @ Factorx 08/08/2009 17:39:59

      Έχω πήξει στην δουλειά το τελευταίο διάστημα. Βαδίζω και παραμιλώ που λέει και το τραγούδι. Κι από αεροπλάνο σε αεροπλάνο. Καταλαβαίνεις εσύ.

  4. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 08/08/2009 18:29:15

    Παρακαλώ Φάκτωρα φρόντισε για τα περαιτέρω... το πρωτοσέλιδο του Μπομπολα και του θέματος είναι όλα τα λεφτά και μετά τους φταίει η Ριγίλης!

    http://server.protothema.net/~sunday/photos/233-1249728474.jpg

    Με το νταούλι και το ζουρνά... θα την ΓΑΠήσουμε σίγουρα ναι!!!!!!

  5. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 08/08/2009 18:31:17

    Πάντως τώρα που τον βλέπω παίζει να τον δάγκωσε και καμιά τσιπούρα. Ακου με στυλ πούτιν στην εξουσία μουαχαχαχα, καλό!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κασσάνδρα 08/08/2009 18:40:12

      Κασσανδρα,

      πιστεύω οτι τον δαγκώνει το μουστάκι του !!!! απανωτές του τις ριχνει. Με στυλ πουστιν. τα παντα ολα.

      ΠΠ

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/08/2009 18:33:36

    Αμαν παράπονα... έχουμε και πηξημο μαζι με τις μυγες τις Αυγουστιάτικες.

    -Μετακινήστε τον κέρσορα πάνω σε κάθε φωτογραφία...!


    http://www.artistsindevon.com/water/water_1.htm

    ΠΠ

  7. Orestios avatar
    Orestios 08/08/2009 18:48:50

    Το είδα και δεν κρατιόμουν από τα γέλια. "Με στυλ Πούτιν.....". Μετά τους φταίνε οι κριτικές. Δεν κοιτούν να έχουν έναν μόνιμα κοντά του μπας και γλυτώσουν από τις γκάφες του? Τι άλλο θα ακούσουμε θεέ μου? Τη μια μοιάζει με τον "Ο", την άλλη μοιάζει με τον Πούτιν, την παράλλη ότι κάνει κουμάντο με το laptop. Το ότι δεν τραβά την ανηφόρα το παλιάλογο είναι πασιφανές. Αλλά όχι και να μοιάζει με Πουτιν. Ίδιο είναι ο επιβήτορας και ίδιο ο ψωριάρης?

  8. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 08/08/2009 22:58:50

    Απλά κορυφαίο:

    http://2.bp.blogspot.com/_BCsaeWGNwNI/Sn3EYQFBBvI/papndreou.jpg

    οχαχαχαχα

  9. Swell avatar
    Swell 09/08/2009 06:00:25

    O Rebel μου λέει να ζητήσω δικαιώματα για την προβολή.

    Τώρα σχετικά με τη δυνατότητα να ανεβοκατεβάζω κυβερνήσεις, κάτι σαν το ΒΗΜΑ παλιά, την πρώτη προσπάθεια την έκανα τον Αύγουστο του 2007, επειδή δεν έβρισκα τι να ψηφίσω. Χτύπα "ΑΓΑΟΛ" στο google και θα δεις.

    http://swell-swell.blogspot.com/2007/08/blog-post_9661.html

  10. Swell avatar
    Swell 09/08/2009 06:05:56

    Κανονικά θα έπρεπε να επέμβει το ΕΣΡ, γιατί δείχνουν το πρόσωπο του σκύλου αν και είναι ανήλικος. Τίποτα δεν δουλεύει σωστά! Η μητέρα του μιλά με δικηγόρο...

  11. YiannisM avatar