#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/05/2012 14:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το "καρεκλάτο" επιτρέπεται κύριε υπουργέ; Θα βγάλετε σχετική εγκύκλιο;

Λοβέρδος: Άμεση ποινικοποίηση του σεξ χωρίς προφυλακτικό



Δώδεκα οροθετικές ιερόδουλες εντοπίστηκαν  τις πρώτες ημέρες των ελέγχων.

Πήγαιναν λέει χωρίς προφυλάξεις. Ήδη κάποιοι λαμβάνουν ειδική αγωγή.

Για τους «εραστές» που θεώρησαν ότι η «κοπέλα» τους ερωτεύτηκε για τα προσόντα και τις επιδόσεις τους, δεν υπάρχει γιατρειά…

Η πρώτη ιερόδουλη που βρέθηκε οροθετική δούλευε και ως μισθωτός και ως ελεύθερη επαγγελματίας: διαφήμιζε και στο 'Ιντερνετ τις «υπηρεσίες» της. Χρησιμοποιούσε σύμφωνα συνήθως το όνομα «Όλγα» και χρέωνε 80 ευρώ.

Ξεχωριστή κατηγορία αποτελούσε η ερωτική συνεύρεση χωρίς προφυλακτικό. Προφανώς είχε αυξημένη ζήτηση η συγκεκριμένη υπηρεσία…

Κοιτώντας  -για καθαρά επαγγελματικούς λόγους- τις φωτογραφίες της που δημοσιεύτηκαν, αντιλαμβάνομαι καλύτερα το «σουξέ» που είχε και δίνω ένα πόντο παραπάνω στον "αδικημένο" Αδάμ, τον πρώτο διδάξαντα στο λάθος…

Ποιος είπε ότι το ΠΑΣΟΚ δεν έχει πρόγραμμα;

Μετά τις διαστάσεις που έχει πάρει το ζήτημα ο υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος πρότεινε να ποινικοποιηθεί το σεξ χωρίς προφυλακτικό με ιερόδουλες που εργάζονται παράνομα. Φανερά εκνευρισμένος ο κ.Λοβέρδος τόνισε πως δε φέρουν ευθύνη μόνο οι ιερόδουλες, αλλά και οι άντρες που προτιμούν την απροφύλακτη επαφή μαζί τους. «Πρόκειται για βαρύτατη αμέλεια που συνάδει με τη γαϊδουριά. Είναι δυνατόν να πηγαίνεις σε χώρους που δε είναι ελεγμένοι υγειονομικά και να πας χωρίς προφύλαξη; Διακινδυνεύεις την οικογένεια σου;»

Προτιμότερο και πιο ασφαλές είναι να ποινικοποιηθεί το σεξ γενικά και για τις όποιες εξαιρέσεις να χρειάζεται απόφαση του αρμοδίου Υπουργού.

Οι σωστοί πελάτες πριν «εισέλθουν στα ενδότερα» ρίχνουν μια ματιά στην άδεια λειτουργίας, στα χαρτιά που αποδεικνύουν ότι οι προκαθορισμένοι υγειονομικοί έλεγχοι των «κοριτσιών» έχουν γίνει στην ώρα τους, κοιτάνε και τα λογιστικά βιβλία  για να διαπιστώσουν αν έχει κάνει περαίωση το μαγαζί, ζητούν απόδειξη και αν όλα έχουν καλώς, τσαλαβουτάνε στην αμαρτία…



Παράλληλα ο κ. Λοβέρδος τόνισε πως στη περίπτωση των μολυσμένων ιερόδουλων που εν γνώση τους συνεχίζουν να εργάζονται, παρατηρείται απαξία της δημόσιας υγείας, σε ότι όμως αφορά τους άντρες - πελάτες μπορεί κανείς να τους καταλογίσει κοινωνική απαξία. Ερωτώμενος για τη δημοσιοποίηση των στοιχείων των οροθετικών ιερόδουλων ο υπουργός Υγείας απάντησε ότι στην περίπτωση αυτή συγκρούονται το αγαθό του ατομικού δικαιώματος και του ιατρικού απορρήτου με το κοινωνικό δικαίωμα των υπολοίπων για υγειονομική δημόσια ασφάλεια.



Έχει επιλυθεί το ζήτημα από τους δημοσιογράφους του δελτίου ειδήσεων του Σκάι (21.00)που αρνήθηκαν  να μεταδώσουν στο δελτίο ειδήσεων τις φωτογραφίες με τις ιερόδουλες που διέθεσε η αστυνομία: “Είναι επιλογή του δελτίου αυτού να μη δείξει τις φωτογραφίες, ούτε να πει τα ονόματα των γυναικών. Γιατί πιστεύουμε πως οι Αρχές θα μπορούσαν να προστατεύσουν τη Δημόσια Υγεία με άλλο τρόπο κι όχι με τη διαπόμπευση”, είπε η Σία Κοσιώνη, θεωρώντας ότι τηρεί την δημοσιογραφική δεοντολογία . Με ποιον τρόπο θα ενημερωθεί κάποιος ότι διατρέχει άμεσο κίνδυνο δεν μας το είπε, για να κρατήσει το ενδιαφέρον των τηλεθεατών αμείωτο..

Το όλο θέμα δεν παύει να αποτελεί τεράστια νίκη των αυνανιστών. Καθαρές δουλειές, χωρίς περιττά έξοδα, μετακινήσεις, συναισθηματική ανασφάλεια και κινδύνους...

Για τους καθ’ έξι όμως ανακοινώθηκε ότι θα περάσει διάταξη που καθιστά τη συμμετοχή τους στις εκλογές  μη υποχρεωτική…

Καλύτερα να μην πάνε: ό, τι και να ψηφίσουν, μαλακία θα κάνουν…

Ο Α. Λοβέρδος αν παραμείνει Υπουργός ( κάτι που από καρδιάς του το ευχόμαστε) ευελπιστούμε να ποινικοποιήσει και τον αυνανισμό, τουλάχιστον στους δεξιόχειρες…

Στο ίδιο πνεύμα, ο Γ. Ψαριανός μα ενημερώνει ότι στη Βουλή «υπάρχουν 300 μαλάκες». Τον τιμά ότι δεν εξαιρεί τον εαυτό του, αν και βουλευτής και εκ νέου υποψήφιος,  αλλά η πληροφορία είναι μάλλον άχρηστη και ισοπεδωτική.

Είναι σαν να λες ότι όλες οι ιερόδουλες είναι οροθετικές…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/05/2012 14:10:55

    Το καρεκλάτο επιτρέπεται κύριε υπουργέ, ή όχι; Θα βγάλετε σχετική εγκύκλιο;

    • Θ avatar
      Θ @ Αυριανιστής 02/05/2012 18:34:01

      με προφυλακτικό δεν τις “έπαιρναν”; τι πρόβλημα υπάρχει; δεν ντρέπονται να δημοσιεύουν φωτογραφίες και ονόματα κοριτσιών.

  2. The Saint avatar
    The Saint 02/05/2012 14:19:22

    Γιατι μόνο τους δεξιόχειρες, και ουχί τους αριστεροχειρες αγαπητέ Μικρέ Οδυσσέα?
    Φοβάσαι μην τυχόν και βγάλει ο Περισσός καμμιά οργίλη ανακοίνωση όπου θα αναφέρεται σε ανελέητο πόλεμο κατα της αριστερας, και των ...τεχνικών κατα του AIDS?

  3. m avatar
    m 02/05/2012 14:55:32

    Δεν θέλω να υποβαθμίσω το γεγονός, το οποίο είναι γνωστό και υπαρκτό εδώ και αρκετά χρόνια.
    Έχω όμως την εντύπωση ότι ο υπουργός Υγείας Ανδρέας Λοβέρδος έχει απόλυτο δίκιο να υπερθεματίζει και να θέτει στο δημόσιο διάλογο και προτάσεις.
    Άλλωστε, ήταν ηλίου φαεινότερο, ότι προκειμένου να φανεί έργο (μετά την Αμυγδαλέζα) η συζήτηση που θα ακολουθούσε θα ήταν για τον π..τσο.

  4. factorx avatar
    factorx 02/05/2012 16:51:29

    !!! φοβερό, το έκανα τίτλο

  5. MIXAHΛ avatar
    MIXAHΛ 02/05/2012 17:13:38

    ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΣΩΤΗΡΕΣ ΜΑΣ,ΤΟ 2010 ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΚΑΜΠΑΝΙΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ AIDS ΕΦΕΡΑΝ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΜΕΤΕΤΡΕΨΕ ΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ ΑΠΟ ΠΛΗΜ/ΜΑ ΣΕ ΠΤΑΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΠΟΡΝΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ......

  6. cobalt avatar
    cobalt 02/05/2012 17:28:03

    Αν και ο Loveρδος έχει δίκαιο στις διαπιστώσεις του. Τις ποινικοποιήσεις τι τις ήθελε;
    Και ποιος θα καταγγέλλει την αξιόποινη πράξη;
    Ο ξεσκούφωτος σε κρίση συνείδησης, ή η κοπελιά για να λάβει το bounty;
    Μήπως θα τοποθετήσει παρατηρητές για να ελέγχουν την πράξη, αν είναι έννομη;

    The plot thickens.

  7. spiros avatar
    spiros 02/05/2012 17:35:29

    Πως συλλαμβάνεις ένα παράνομο που δεν καπελώνεται την στιγμή του SEX;
    Το πρόβλημα απευθύνεται στα όργανα της τάξης για να ποιάνουν τους ποινικά παρανόμους και στους ερευνητές για καινοτομία....

  8. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 02/05/2012 17:52:23

    Όσοι αναρωτιέστε πώς θα ελέγχεται η συμμόρφωση με τη νομιμότητα, μην το γελάτε καθόλου. Μπορεί να τσιπαριστεί το πέος σε όλο τον ανδρικό πληθυσμό υποχρεωτικά (όπως τσιπάρονται τα σκυλιά), και το τσιπάκι να έχει σένσορα που θα καταλαβαίνει αν έχεις βάλει προφυλακτικό ή όχι!

  9. m avatar
    m 02/05/2012 18:04:40

    1600 άτομα τηλεφώνησαν ότι πήγαν χωρίς σκούφο με την Όλγα.
    1600*20 ευρόπουλα=32000.
    Να πως πιάνεις τη φοροδιαφυγή...Α ρε Λοβέρδο μεταρρυθμιστή!

  10. Θ.Α. avatar
    Θ.Α. 02/05/2012 19:09:43

    Στο μεσοδιάστημα, μήπως θα μπορούσε να συνδράμει ένα δίκτυο κρυφών καμερών, συνδεδεμένων με τη ΓΑΔΑ, αφού εξασφαλιστεί και η απαραίτητη άδεια από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων ?. Κάθε πελάτης θα υπογράφει απλώς μια υπεύθυνη δήλωση, ότι έλαβε γνώση των όρων και προυποθέσεων συνεύρεσης. Οι ασύρματες, έχουν φτηνήνει αρκετά και μπορούν να επιδοτηθούν και από το ΕΣΠΑ....

  11. K avatar
    K 02/05/2012 19:43:35

    ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ? ΣΑΝ ΤΟΝ ΛΟΒΕΡΔΟ? ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!!!

  12. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 02/05/2012 20:05:51

    Ένα μπουρ.... κατάντησε όλη η χώρα! Relax and enjoy it!
    Να μια πιασάρικη, δεδομένης της ένδειας άλλων δελεαστικότερων, προεκλογική υπόσχεση: "Θα σας φέρουμε καθαρές πουτ...." !

  13. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 02/05/2012 21:08:09

    Δεν βαριέστε. Εδώ μας "πηδάνε" 2 χρόνια χωρίς προφυλακτικό έχοντας κάνει την χώρα μπουρδέλο του κερατά, στις ιερόδουλες θα κόλλαγαν;

  14. Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
    Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 00:24:02

    Ο υπουργός φροντίζει γιά τήν μείωση τού ελείμματος!Διότι τό ξεσκούφωτο υπόκειται στόν ΦΠΑ 13% ενώ μέ σκούφο στό 23%.....Ε

    • juliet avatar
      juliet @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 05:34:59

      Καλημέρα,
      δηλ. στη διατίμηση της μπουγάτσα και αυτό;
      :)

      • Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
        Δημήτρης Σκαμπαρδώνης @ juliet 03/05/2012 07:30:34

        Καλημέρα. Έλεγε κάποτε ο μεγάλος,"η ΕΛΛΑΔΑ είναι ένα απέραντο φρενοκομείο",καί πόσο δίκιο είχε. Εδώ η χώρα καίγεται ο λοβέρδος θυμήθηκε νά ασχολιθεί μέ τό πήδημα!!!!!!

        • juliet avatar
          juliet @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 08:49:57

          Δημήτρη μου ,
          εξελισσόμαστε από φρενοκομείο ,γίναμε λησταρχείο-βλέπε Τσοχα-,και τώρα επίσημα πλέον μπουρντέλο.
          Ξέρεις ποιό νησί δεν έχει φρενοκομείο; Η Κεφαλλονιά ,είναι όλη ένα απέραντο τρελλάδικο !
          :) :)

          • Sardam avatar
            Sardam @ juliet 03/05/2012 09:24:11

            Τιμοκατάλογος σε ελληνικό οίκο ανοχής κοινώς μπ@@λο κατά τον έλεγχο του ΣΔΟΕ.

            Καρεκλάτο: 50 € + 23% ΦΠΑ
            Συντριβανάτο: 40 €+ 23% ΦΠΑ
            Ιεραποστολικό: 30 € + 23% ΦΠΑ
            Τσιμπούκι: 20 € + 11% ΦΠΑ

            Ρωτάει ο ελεγκτής: "Καλά γιατί όλα 23% και το τσιμπούκι 11%;", και απαντάει η τσατσά: "Έχουμε γατόνι λογιστή και το πέρασε στα ροφήματα!"

          • Δημήτρης Σκαμπαρδώνης avatar
            Δημήτρης Σκαμπαρδώνης @ juliet 03/05/2012 13:24:29

            Στή Κέρκυρα λένε, θέλει περίφραξη τό νησί

          • juliet avatar
            juliet @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 15:09:49

            Γιατί για να μη κουρλάνουν τους υπόλοιπους;;
            :) :)

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 09:03:20

      Μᾶλλον γιατί εἶναι ἀντιστρόφως ἀνάλογη ἡ φοροδιαφυγή...,μέ τό 13% εἶναι σίγουρη,ἐνῶ μέ τό 23% δέν φοροδιαφεύγει τίποτα...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Δημήτρης Σκαμπαρδώνης 03/05/2012 09:06:39

      Είναι μεγαλοφυές το σχέδιό τους. Βάζουν ΦΠΑ 23% στα "σκουφάκια" ώστε να μη μπορείς να τα αγοράσεις, και έτσι να μειώνεται η υπογεννητικότητα. Και κατόπιν, όταν κάνεις παραπάνω παιδιά, να σου κόβουν το επίδομα αλλά και να σου μειώνουν το αφορολόγητο, ώστε να σου τα παίρνουν από εκεί! Δεν είναι φανερό ότι ο Σαχινίδης έχει ντοκτορά στα οικονομικά;

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Αυριανιστής 03/05/2012 09:29:30

        Καί τό σχέδιο εἶναι ἀπλό: Τέλη κυκλοφορίας καί στό πήδημα,στά ''μεγάλα'' κυβικά μέ καρότσα 23%, στά ''μικρά'' κάμπριο 13%...

        • juliet avatar
          juliet @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 03/05/2012 10:55:10

          KYΘΗΡΙΕ,
          τα ''σπίτια'' στη Πάτρα ήτανε κάπου στη Τριών Ναυάρχων.Εγώ έμενα πάνω από τα Ψηλαλώνια και βράδυ τι να κάνω εκεί σ'αυτές τις περιοχές .
          Οι άλλες που μένανε προς τα κάτω ξέρανε.Μιά μέρα απογευματάκι πήγαμε βόλτα προς τ'εκεί .Βλέπω το φωτάκι και λέω ,βρε άφησαν το φως αναμμένο,χωρίς να ξέρω τι εσήμαινε αυτό.Οι άλλες για να σπάσουνε πλάκα μου λένε δεν πας να τους πεις να το κλείσουν.
          Τι φαντάζεσαι ότι έκανα; Πήγα και βέβαια κατάλαβαν ότι είμαι χαζό και μου είπανε ότι δουλεύουν.Και οι άλλες να το έχουνε κάνει ανέκδοτο .
          Γι'αυτό σου λέω ότι αν δεν το κατέχεις δεν μιλάς...
          :)

          • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
            ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ juliet 03/05/2012 11:32:50

            ΟΚ,γιά νά λάβεις μέρος σέ μιά πλάκα μέ τέτοιο περιεχόμενο πρέπει νά τό κατέχεις...,νά πῶ τήν ἀλήθεια,δέν ἒχω ρωτήσει...

  15. voter avatar
    voter 03/05/2012 10:21:25

    «Πρόκειται για βαρύτατη αμέλεια που συνάδει με τη γαϊδουριά. Είναι δυνατόν να πηγαίνεις σε χώρους που δε είναι ελεγμένοι υγειονομικά και να πας χωρίς προφύλαξη;
    Ενώ, εκεί που σε πηγάινουν στο φορείο με το ΕΚΑΒ και είναι "απόλυτα ελεγμενοι υγειονομικά " η που νοσηλεύεις για αμυγδαλεκτομή το παιδάκι σου κλπ και παίζεις ρώσικη ρουλέτα με τον χρυσίζοντα σταφυλόκοκκο και την ψευδομονάδα -δεν αποδίδεται σε κανέναν ο χαρακτηρισμος γαιδουρι η εγκληματίας της δημόσιας υγείας .
    Δεν μας παρατάει λεω εγώ ο Λοβέρδος που μιλάει κι απο πάνω ... Τον έπιασε ο πόνος για την δημόσια υγεία .

    • juliet avatar
      juliet @ voter 03/05/2012 10:42:50

      voter
      δεν τον έπιασε ο πόνος ...μόνο ''πονόδοντο'' έχει ,γιατί είναι Πατρινός και γόης!!
      :)

      • voter avatar
        voter @ juliet 03/05/2012 11:03:11

        Juliet , επισημαίνω ένα λαθάκι στις συνήθως εύστοχες παρατηρήσεις σου ... Εχω την εντύπωση ότι είναι απο την Βόρεια Ελλαδα . Κάνω λάθος?
        Οσο για το.... γόης ... το αφήνω ευγενώς ασχολίαστο !!

        • juliet avatar
          juliet @ voter 03/05/2012 11:35:05

          Πατρινός !!!!!!!είναι σίγουρο ,ο πατέρας του Κεφαλλονίτης συμβολαιογράφος στη Πάτρα .Εκτός αν εννοείς ότι του αρέσουν οι βοριοελλαδίτισσες και έγινε Βοριοελλαδίτης .
          Είναι ωραίο παιδί και ευαίσθητο....που θα βρίσκατε τόσο πονόψυχο παιδί....
          :) :)

  16. Θεμος Γ. avatar
    Θεμος Γ. 03/05/2012 10:33:24

    Δεν καταλαβαίνω γιατί έχετε παρωπίδες σε έναν φόνο μόνο ο φονιάς φταίει; Ο συνεργός; Καθόλου; Μιλάμε για δολοφονία εδώ, δεν είναι ότι απλά ‘’απολαμβάνει’’ το sex χωρίς αλλά μεταδίδει και έναν ίο που οδηγεί στον θάνατο. Δεν έχει ευθύνη;

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Θεμος Γ. 03/05/2012 10:47:27

      Ειλικρινά τώρα, πιστεύεις ότι θα μπορούσε ποτέ να είναι εφαρμόσιμη κάποια διάταξη για τον... έλεγχο τού αν βάζουμε προφυλακτικό στο σεξ ή όχι; Δεν έχουμε παρωπίδες, αλλά όχι να μας υποτιμά τη νοημοσύνη και ο Λοβέρδος...

      • Θεμος Γ. avatar
        Θεμος Γ. @ Αυριανιστής 03/05/2012 16:07:21

        Δεν ανέφερα για κάποια ‘’διάταξη για τον… έλεγχο τού αν βάζουμε προφυλακτικό στο σεξ ή όχι;’’. Αλλά για το μέρος ευθύνης διάδοσης θανατηφόρου ιού με υπαιτιότητα. Να σου θυμίσω μόνο αυτό: 2006 κοπέλα 17 χρονών με πρόβλημα υγείας και συνεχόμενες μεταγγίσεις κόλλησε hiv από μετάγγιση αίματος. Ένας από τους 3 ορούς προερχόταν από περιστασιακό αιμοδότη που επειδή ήταν έγκυος η γυναίκα του έκανε με πολυτελείας χωρίς. Είναι θύτης ή όχι; Ευθύνεται για τον θάνατο του κοριτσιού; 1) οι γιατροί δεν είναι θεοί και το ‘’κλειστό παράθυρο’’ υπάρχει. 2)Η πολιτεία ζει μόνο στην Πολιτεία ούτε νόμους παίρνει ούτε προφυλάξεις ούτε ενημερώσεις και 3) Εγώ σαν Έλληνας τι να περιμένω όταν μια δημοσιογράφος ισχυριζόταν ότι δεν υπάρχει ο ιός και την είχαν κάνει θεό, τελικά πέθανε από aids.