#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2011 11:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το ελικόπτερο χωράει μόνο 25 από τα 41 μέλη της κυβέρνησης

(Πατριδογνωσία Ανασχηματισμού)




Η Βάσω χθες ήταν αποκαλυπτική:



«Η Κοινοβουλευτική Ομάδα, παρά τις απίθανες δυσλειτουργίες της κυβέρνησης, σε στήριξε και ψήφισε πρωτοφανούς σκληρότητας μέτρα για τον κόσμο. Απίθανη κοροϊδία του οικονομικού επιτελείου επί 18 μήνες και το στήριζες συνεχώς. Μια χώρα πτωχευμένη δεν λύνει το πρόβλημα με δάνεια. Τι είδους διαπραγμάτευση είχαμε; Δεν ενημερωνόμαστε. Ο Ομπάμα δεν μας αγάπησε ξαφνικά. Οδηγήσαμε την χώρα σε τρομερή ύφεση. Αντί να κινητοποιήσουμε τις υγιείς δυνάμεις της χώρας, καταφέραμε το σύνολο της κοινωνίας εναντίον μας. Υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας συνολικά. Πρέπει να αναλάβεις μέρος της ευθύνης. Κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας. Να αποφύγουμε τις εκλογές, αν μπορούμε. Στην κυβέρνηση που θα κάνεις, να αλλάξεις. Λειτουργείς με παρέες-κυβερνητική επιτροπή και θεσμικά όργανα. Διαφορετικά, θα συρθούμε σε εκλογές».

 

Θαυμάστε πως η «δημοκρατική παράταξη» τιμά τη βούληση του ελληνικού λαού. Όταν δεν την ευνοούν οι συγκυρίες οι εκλογές είναι «σύρσιμο», πρέπει να αποφεύγονται πάση θυσία .

 

Τον είπε κλικαδόρο εν ολίγοις και του ζήτησε να αλλάξει παρέες…



Το άγχος της ήταν μήπως την υπουργοποιήσει πάνω στην αναμπουμπούλα και του τα είπε χύμα και στον ενικό…

 

Μήπως η Βάσω υποπτεύεται από τη συμπεριφορά του ότι το παιντί έχει μπλέξει;

 

Ακούγεται ότι ήθελε να γιορτάσει τα γενέθλια του με ένα ξέφρενο ρέιβ πάρτυ, αλλά δεν τον άφησε η μαμά του…

Άσε που πλέον μιλάει σαν τον Μητσοτάκη...

Ο Πάγκαλος έσπασε τη σιωπή του και είδε Ιουλιανά από τις 16 Ιουνίου !

Για το λόγο αυτό παρέμεινε Αντιπρόεδρος. Και για να μην μπατάρει το ελικόπτερο με τον Βενιζέλο στην άλλη πλευρά.

Οι πραιτοριανοί νέο ’65. Τότε υπήρχε βασιλιάς που συμμετείχε στην εκτροπή.

Και το Συγκρότημα που εδώ και 30 χρόνια σας στηρίζει είχε παίξει το ρόλο του τότε.

 

Το 2011 ο «βασιλιάς» είναι ο πρωθυπουργός και είναι γυμνός.

Και καταλήγει σε μια Κυβέρνηση με πρωταγωνιστή το Βενιζέλο !!!

Θα του εκχωρήσει και τις εξουσίες του;

Η νέα Κυβέρνηση είναι ένα ολιγομελές σχήμα 41 ατόμων (!!!) με ελάχιστα νέα πρόσωπα.

Το Σινούκ χωράει 25. Οι υπόλοιποι θα φύγουν με ταξί…

Ευτυχώς τη νέα εξωτερική πολιτική δεν θα την εκφράσει ο  κ. Γ. Παπακωνσταντίνου, καθώς το Συγκρότημα έλεγε χθες ότι μετακινείται κατά πάσα πιθανότητα στο υπουργείο Εξωτερικών !!!

Και τα σύνορα της Ελλάδας θα μετακινούνταν στη γραμμή Παγασητικού-Αμβρακικού…

 

Αλλά το έθνος αγωνιά; Ο Δρούτσας τι θα γίνει;  H Μπιρμπίλη; Η Άννα του Νταλάρα;

 

Δεν υπάρχει αξιοκρατία σε αυτόν το τόπο.



Κι ο Πεταλωτής υφυπουργός Δικαιοσύνης; Κατάφωρη αδικία…

 

Μέσα σε είκοσι μήνες ο Γιώργος Παπανδρέου και το περιβάλλον του ανέπτυξαν όλες τις παθογένειες πολύχρονης παραμονής στην εξουσία. Τώρα είναι ολοφάνερο ότι ξεμένουν και από εφεδρείες. Μέχρι και ο Μιλτιάδης Παπαϊωάννου επιστρατεύτηκε….

 

Ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα μας προσφέρουν τη μοναδική διέξοδο που υπάρχει: γενικές εκλογές.

Μικρός Οδυσσέας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 17/06/2011 11:53:00

    Το Μικρό Βούδα που κρέμεται από το Σινούκ, για φυλαχτό τον κουβαλά;

    • Anatolios avatar
      Anatolios @ ΝΙΚΟΛΑΣ 17/06/2011 11:59:17

      χαχαχαχαχαχαχα... σωραίος.. μου δωσες ιδέα

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Anatolios 17/06/2011 13:14:29

        Επιχειρηματική ιδέα; Έτσι και δω αυτό το πράγμα να κυκλοφορεί σε χαϊμαλι και σε αυτοκίνητα, κρεμασμένο στον εσωτερικό καθρέφτη, θα σου ζητήσω ποσοστά..

    • madprof avatar
      madprof @ ΝΙΚΟΛΑΣ 17/06/2011 14:26:41

      "Στην κυβέρνηση που θα κάνεις, να αλλάξεις. Λειτουργείς με παρέες-κυβερνητική επιτροπή και θεσμικά όργανα"
      Σε μια ευνομούμενη χώρα θα μπορούσαν να συμβαίνουν όλα αυτά και να λαμβάνονται σαν σχόλια ?

      Στις ηπα για μια φωτογραφία(όχι άσεμνη) που έστειλε βουλευτής σε νεαρή υποχρεώθηκε σε παραίτηση υπό την πίεση των μμε.
      Στην Αγγλία υπουργός για χρέωση 8.000 λιρών στα έξοδά του, καταδικάστηκε 1.5 χρόνο φυλακή !
      Στην ΤατιανοΤσιτσιλινοΓιωργοΚώσταινα όλα απλά σχολιάζονται και πάμε στα επόμενα!. Τόσο απλά είναι στημένο το παίγνιο "δημοκρατία" στο γιουνανιστάν, τρομάρα μας !.

  2. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 17/06/2011 12:03:19

    Φίλε Μ.Ο. ΔΕΝ μπορεί πλέον να υπάρξει συνεργασία με το ΓΑΠ και τους άλλους ΠΑΣΤΟΚΟΥΣ , ''ανθρώπους '' εξ επαγγέλματος ψεύτες . Ισχύει αυτό που έγραψε χθές ο Φαήλος. Ή ΑΥΤΟΙ Ή ΕΜΕΙΣ.

  3. kiki avatar
    kiki 17/06/2011 12:03:53

    41 μονο, τοσοι που περιμεναν και ψηφισαν το μεσοπροθεσμο ποτε θα προλαβουν να γινουν υπουργοι, για να εχουν δικαιωμα στο ελικοπτερο.
    Τετοιο γλυψιμο ρηξανε, τοσους τσαμπα τσαμπουκαδες , ορα Κουκουλοπουλο,κοταρες κοτουλες ΟΥΣΤ.
    Πρεπει να τους στειλουμε μαιλ γραφοντας μονο, κο κο κο κο

  4. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 17/06/2011 12:04:43

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΑΣΚΟ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΠΙΛΟΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΙ ΔΥΟ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΕΝΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ.ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ.

  5. Posidonas avatar
    Posidonas 17/06/2011 12:05:05

    Θα πρεπει να καταγγελθει στην Πλατια Συνταγματος και θα το θεσω ως θεμα, την σταση της Ιερας Συνοδου που ορκισε υποτίθεται στο ονομα της Αγιας Τριαδος αυτα τα μορφωματα. Ειναι καταπτυστοι αυτοι οι Ιερείς και δεν εχουν καμια σχεση με το πνευματικο μερος που διακονουν. Ειναι μερος ενος φαυλο συστηματο ς που προσευχονται για την μακροημερευση του. Αυτα γι΄αυτούς τους φαρισαίους...

  6. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 17/06/2011 12:07:27

    Πάντως η Βάσω η ντάγκλα που έλεγε και η συγχωρεμένη η Μαλβίνα,τα έβαλε και με τον πατέρα και με τον υιό,τους έχει πάρει τον αέρα εκεί στην οικογένεια.....

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ Dee Jay Stelios 17/06/2011 13:59:39

      κάτι θα έχει δώσει και κάτι θα έχει πάρει και αυτή η ευλογημένη...

  7. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 17/06/2011 12:09:00

    "Το Σινούκ χωράει 25. Οι υπόλοιποι θα φύγουν με ταξί…"

    Ποιό ταξί θα τους πάρει; Τους βλέπω να φεύγουν μέσω τούνελ από εδώ ως την Γερμανία, το οποίο θα σκάψουν βεβαίως βεβαίως τα μέλη της νεολαίας του ΘΑΣΟΚ με τα χεράκια τους!

  8. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 17/06/2011 12:13:41

    Τι σημαίνει να αναλάβει μέρος της ευθύνης; Τι κοροίδία είναι αυτή;

    Ο πρωθυπουργός είναι ο μόνος και μοναδικός υπεύθυνος για τις πράξεις και παρελείψεις της κυβέρνησής του. Και η ευθύνη αυτή ούτε εγχωρείτε, ούτε μεταβιβάζεται. Αν ένας υπουργός είναι ανίκανος ή ανεπαρκής, ή ....., ο πρωθυπουργός τον αλλάζει, τον παραιτεί ή τον απολύει.
    Και ο Παπακωνσταντίνου ήταν η φωνή του κυρίου του. Ειδικά αυτός.
    Τόσο απλά.

  9. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 17/06/2011 12:14:56

    Δύο όμως, είναι βαρέων βαρών... Που το πας αυτό;

  10. mixalios avatar
    mixalios 17/06/2011 12:45:12

    Ρε παιδιά, ηρεμείστε λίγο.Δώστε το δικαίωμα σε αυτούς τους ανθρώπους, που ορκίστηκαν σήμερα να πάρουν λίγη χαρά.Ο αξιοπρεπής ενταφιασμός, είναι δικαίωμα ολων, και προστατεύεται απο συνθήκες.

    • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
      ΝΙΚΟΛΑΣ @ mixalios 17/06/2011 13:16:07

      Σωστός. Ιπποτισμός έναντι των νεκροθαφτών που ανοίγουν τον ίδιο τους το λάκκο.

      • mixalios avatar
        mixalios @ ΝΙΚΟΛΑΣ 17/06/2011 15:55:31

        Πολύ το χάρηκα.

  11. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 17/06/2011 12:45:14

    Aμα μπούνε οι δύο αντιπρόεδροι στο Σινούκ δεν νομίζω ότι υπάρχει χώρος για κανέναν άλλον.Και σιγά μην πάρουν και τον ΓΑΠ μαζί τους....

  12. manos avatar
    manos 17/06/2011 12:52:53

    Μπορεί να χωρέσουν σε κανένα UFO.
    Ισως στείλουν οι αμερικάνοι ένα μεγάλο από το Ρόσγουελ, ώστε να πάρει και τους δύο αντιπροέδρους.

  13. Posidonas avatar
    Posidonas 17/06/2011 13:17:50

    Ο Ζερβος στον blue sky ρεει μελι το στομα του για το "νεο" σχημα. Υπαρχει κανενας εκει κοντα να του παει λιβανι γιατι του τελειωσε. Περιμενει απο τον αλαζονικο Βενηζελο που δεν δουλεψε ποτε στη ζωη του να σωσει την Ελλαδα.
    Δεν τον εχω για αφελη να λεει τετοια πραγματα. Δεν εχει καταλαβει οτι μονο σε λεπτομεριες το πασοκ διαφερει απο τα καθεστωτα της Μεσης Ανατολης;
    Οταν βαζεις παρακρατικους να διαλυσεις την οργη του λαου που ερχεται κατα πανω σου,μονο δημοκρατικη μεθοδο δεν μπορουμε να την χαρακτηρισουμε.
    Ως γενικο συμπερασμα απο την αναλυση του, τους βρηκε ολους κυριους.

  14. aganaktismenoi avatar
    aganaktismenoi 17/06/2011 13:20:11

    Για να γλιτώσουνε το Γουδί φέρανε πίσω το Βενιζέλο αλλά φέρανε λάθος Βενιζέλο…

    http://aganaktismenoi-aganaktismenoi.blogspot.com/2011/06/blog-post_9601.html

  15. TopGunZ avatar
    TopGunZ 17/06/2011 13:23:08

    Ρε σεις, είναι επικίνδυνα πράγματα αυτά, αν βάλουν κανά κιλό ακόμα οι Πάγκαλος και Βενιζέλος δεν θα μπορεί να πηγαίνει μαζί τους ο ΓΑΠ πουθενά με τα πόδια, θα περιφέρεται σε διπλή ελικοειδή τροχιά γύρω τους.

  16. Posidonas avatar
    Posidonas 17/06/2011 13:32:15

    Και κατι ακαμα για τον κ. Ζερβο. Τα εχει βαλει με την ΕΡΤ. Η ΕΡΤ επιτελει εθνικο σκοπο. Τα μ"εγαλα" καναλια επιδιδονται στην κλειδαροτρυπα και την υποκουλτουρα και τα "μικρα πουλανε κατσαρολες και χαλια. Επισης παρουσιαζουν κατι απιθανους τυπος να μας λενε την τυχης μας.

  17. madprof avatar
    madprof 17/06/2011 14:11:37

    Συνεχίζεται ή τελείωσε η παράσταση ?. Οι μαριονέτες, αρχής γενομένης από τον θιασάρχη "puppet", κινούνται στην καλοκαιρινή σκηνή βάση σεναρίου ή επηρεασμένες από τις φυσικές δυνάμεις?. Η παράσταση χωρίς αρχή και τέλος, ξεκίνησε σαν κωμωδία υπερεγωκρετινιστική και τώρα έχει μετατραπεί σε γραν γκινιόλ υπερωμορεαλιστική κοροϊδία - εξευτελισμό των παρισταμένων. Οι θεατές-πολίτες στην πλατεία και τα θεωρεία σαστισμένοι αρχικά έδειξαν κατανόηση, η στωικότητα όμως εξελήφθη ως αδυναμία. Έτσι άρχισαν τα γιούχα τα σφυρίγματα, οι μουτζιές, ωρύονται - προς τους "παραγωγούς" των παραστάσεων - να ξεκινήσει η επόμενη παράσταση, όπως έχουν δικαίωμα άλλωστε από την ισόβια κάρτα παραστάσεων που χρεώθηκαν και θα αποπληρώνουν δουλεύοντας σκληρά μια ζωή, με νέους πρωταγωνιστές και θιασάρχη!.
    Γνωρίζουν από την πλατωνική πολιτεία ότι οι διοικούντες μια πολιτεία έχουν δικαίωμα στα κατά συνθήκην ψεύδη στους εχθρούς ή τους επί μέρους πολίτες για το καλό όμως του συνόλου της πολιτείας που είναι το μέγιστο.
    Για τον Νίτσε η αιτία για τα κ.σ.ψ. είναι "η βούληση για δύναμη" και έτσι γεννιέται "'μια νέα έννοια "της αλήθειας"".
    Γνωρίζουν επίσης ότι έχουν την τέχνη για να μην τους καταστρέφει η αλήθεια (Νίτσε).
    Υ.Γ. "Σοφοί δε προσιόντων" έγραψε ο μέγιστος των ποιητών.

  18. Tem avatar
    Tem 17/06/2011 15:05:51

    Αν δεν χωράει το ένα τότε ας μπεί και δεύτερο ελικόπτερο να τους πάρει μια και καλή στον αγύριστο.

  19. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/06/2011 16:33:16

    ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΧΑΡΗΚΑ ΜΟ...ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΒΑΖΕΣ ΦΩΤΟ ΤΗ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟΠΛΕΣ ΜΑΓΙΟ...ΚΡΙΜΑ...
    Η ΤΙΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΣΤΗ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΖΑΡΖΑΒΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ Η ΑΝΝΟΥΛΑ ΘΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΝΤΕΦΙ....ΚΑΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟ ΘΑ ΤΗΣ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΟΒΟΛΟ ΤΟΥΣ...

    • Anatolios avatar
      Anatolios @ ΕΥΑ 17/06/2011 18:14:36

      Αν ήταν παραγγελία αυτό περί Βασούλας να κάνω πέτρα την καρδιά μου να το ανεβάσω το ντοκουμέντο

  20. Posidonas avatar
    Posidonas 17/06/2011 17:11:34

    Γι΄αυτον και τον Παγκαλο πρεπει να γινει ειδικη παραγγελια.

  21. δημης avatar
    δημης 17/06/2011 17:20:23

    Η ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΥΠΟΒΟΛΙΜΙΑΙΑ ...
    -ΤΑ ΣΥΡΜΑΤΟΣΧΟΙΝΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ..ΚΛΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ..ΒΑΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟ-ΗΘΙΚΟ (ΤΟ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ)...
    -Ο ΠΙΛΟΤΟΣ ΜΟΙΑΖΕΙ..ΕΞΥΠΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΤΟΥ...ΓΙΩΡΓΑΚΗ...
    -ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΙΒΑΤΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΕΞΩ ΜΙΑ ΙΠΤΑΜΕΝΗ...ΦΡΑΝΤΖΟΛΑ...

  22. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 17/06/2011 17:42:25

    Ας έρθει αυτή η Νύχτα η Μαγική, κι όσοι δεν χωρέσουν στο ελικόπτερο ας φύγουν με χαρταετό.

  23. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/06/2011 18:10:33

    ΙΠΤΑΜΕΝΟΙ, ΚΡΕΜΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΤΖΕΝΤΛΜΕΝ....

  24. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/06/2011 18:24:58

    ΝΑΙ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝΑΤΟΛΙΕ....ΜΟΝΟ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΑΝΑΡΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ BLOG....

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 17/06/2011 22:20:58

      Εύα γιατί θέλεις να ρίξουμε το επίπεδο;

  25. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 17/06/2011 23:46:50

    Ε ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΟΥΛΑ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΟ...ΟΛΟ ΣΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ...ΜΙΑ ΤΑ ΄΄ΚΟΡΜΙΑ΄΄ ΜΙΑ ΤΑ ΕΥΡΩΤΕΚΝΑ....( ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑΚ ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΥΣ )

  26. hotdog avatar
    hotdog 18/06/2011 11:09:47

    ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΛΕΦΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ "ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ": Πιθανότητες διαφυγής της κυβέρνησης λόγω επιλογής πιλότου......