#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/06/2011 16:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το έστησες. Το έπαιξες;

(Πατριδογνωσία 153 -152 «μνημονιακών» βουλευτών)






«Αντάρτης ο Σαμαράς, θέτει σε κίνδυνο το ευρώ».

Και τα συμφέροντα των δανειστών;

Ας κελαηδάνε: κάθε επίθεση εναντίον του όχι μόνο δεν του προξενεί ζημία , τον ενδυναμώνει κιόλας.

Δεν ψηφίζει τα νέα μέτρα και δεν παραιτείται από τη θέση του βουλευτή ξεκαθάρισε ο Θωμάς Ρομπόπουλος, μετά τον κ. Αθανασιάδη και ενδεχομένως τον κ. Κουρουπλή

Στους 153 προς 152 ανέρχονται πλέον οι βουλευτές που θα ψηφίσουν το Μεσοπρόθεσμο.

Ποιος έλεγε ότι δεν θα κυβερνήσει με 153;



Τους τα έλεγε ο Χρυσόστομος: «Θα κελαηδάν τα ράδια».

Τίποτα αυτοί. Τηλέφωνα, εκδουλεύσεις, έλλειψη κωδικοποίησης. «Ο μεσαίος», «οι πλαϊνοί», «τα φάρμακα».

Ερασιτεχνισμός.  Όσοι πάλι σοκαρίστηκαν, είναι ή αφελείς ή αλεξιπτωτιστές στη χώρα.  Στην όλη ιστορία εμπλέκονται και πάρα πολλοί ακόμη, «υπεράνω υποψίας»

Ενώ ο ΟΠΑΠ αλλάζει  σλόγκαν:

Το έστησες. Το έπαιξες;

Υπάρχουν πληροφορίες ότι η τρόικα απαιτεί τον υποβιβασμό του Ολυμπιακού (Βόλου) για την εκταμίευση της 5ης δόσης.

Και άλλες ακόμη εγκυρότερες ότι ο Μπέος έστησε το διπλό Γολιάθ εναντίον Δαβίδ….



Ο Μπιτσαξής άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να αναβληθούν όλα τα πρωταθλήματα.

Με τη λογική αυτή πρέπει να κλείσει και η Βουλή. Τόσοι πολιτικοί δεν είναι αναμεμειγμένοι σε σκάνδαλα;

Η υποψία πάλι ότι τα «στημένα» βγήκαν τώρα λόγω μεσοπρόθεσμου είναι λογική. Αλλά το μεσοπρόθεσμο είναι τόσο …μακρύ που δεν καλύπτεται από άλλες ειδήσεις.

Πάντως προτιμώ να ανακοινώνει τους φόρους ο Μπένι.  Τουλάχιστον δείχνει να καταλαβαίνει τι ανακοινώνει: ο Παπακωνσταντίνου νόμιζες ότι διάβαζε τον τηλεφωνικό κατάλογο. Επί της ουσίας κάθε «διάσωση» και χειρότερα μέτρα.

Βάλε τον Μπέο Υπουργό Οικονομικών να έχεις πρωτογενή πλεονάσματα σε ένα χρόνο και το χρέος στο 5% του ΑΕΠ…

Άσε που οι συνεδριάσεις του ΚΤΕ Οικονομικών του ΠΑΣΟΚ θα θυμίζουν εκκλησία από την ησυχία…

Στείλε τον Μάκη σε ένα Eurogroup να ψιθυρίσει δύο φωνήεντα στις «αγαπούλες»...

Γιατί σε λίγο θα μιμηθούμε τον άνεργο και ανασφάλιστο Αμερικανό στη Βόρεια Καρολίνα, ο οποίος προκάλεσε τη σύλληψή του προκειμένου να πάει φυλακή και να τον εξετάσουν γιατροί. Ο Τζέιμς Βερόνε είχε χάσει τη δουλειά του ύστερα από 17 χρόνια ως διανομέας της Coca-Cola, και μαζί της την κοινωνική ασφάλιση. Μπήκε σε μια τράπεζα και ζήτησε ένα δολάριο από τον ταμία και έπειτα έκατσε στην καρέκλα να περιμένει την Αστυνομία. Πέτυχε τον βασικό του στόχο: στη φυλακή τον εξέτασαν νοσοκόμοι και ήδη του έκλεισαν ραντεβού με γιατρό. Κατηγορείται ότι έκλεψε έναν άνθρωπο (τον ταμία) διότι οι εισαγγελείς έκριναν ότι το ποσό ήταν τόσο μικρό και η μέθοδος τόσο ακίνδυνη που δεν μπορούσαν να τον κατηγορήσουν για ληστεία ολόκληρης της τράπεζας.

Έτσι σκέφτηκαν και οι πρωταγωνιστές των στημένων. Κάτσε να βγάλουμε την κρίση στα «ευαγή» ιδρύματα.

Σίτιση, στέγαση, ιατροφαρμακευτική περίθαλψη εξασφαλισμένη….



Μικρός Οδυσσέας

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kiki avatar
    kiki 24/06/2011 16:17:43

    στειλε τον Μακη στο Γιουρογκρουπ να ψυθιρισει δυο φωνηεντα στις αγαπουλες.

    Νασαι καλα βρε , γελαγα βλεποντας την εικονα στο μυαλο μου, πουρο, μαγκια, υφος κουτσαβακη, και ναπουμ, στην Στριγγλα και τους 17 βλαμμενους.
    Αλλοιως τσιμεντο θα γινουν.

  2. adidrust avatar
    adidrust 24/06/2011 16:29:13

    μεγάλο standard...(άμεσα κέρδη)
    Βenny vs Πατημένο Strudel....2πλό από 'δω ως το Wiesbaden...

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 24/06/2011 16:38:26

    Και τους "σιωπηλούς" ΠΑΣΟΚους βουλευτές που είναι οι πλέον επίφοβοι, πού τους βάζεις;

    Πώς να μην χρειαστεί μετά ενισχύσεις το πράγμα από τους αποστάτες της ΝΔ;

    Ζούμε τρελές ημέρες, εγώ εχω φτιαχτεί στην ιδέα του Κούλη και των λοιπών να ψηφίζουν το Μεσοπρόθεσμο. Με το ζόρι κρατάω τη χαρά μου, δηλαδή...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Επώνυμος 24/06/2011 22:04:39

      Λες να χρειαστεί 151ος από τη ΝΔ; χαχαχα
      Πάντως ο Κυριάκος δεν μας είπε αν είναι ο 149ος τι θα κάνει...

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 24/06/2011 16:49:57

    ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ Β..ΚΑΡΟΛΙΝΑ....ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ...ΟΠΑΔ!!!
    ΥΓ: ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΕΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΥΣ: ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΤΥΜΕΝΟΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΜΟ...ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝ....ΠΑΤΡΙΚΑ...(ΣΕ ΑΝΤΙΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΕ ΤΑ ΜΗΤΡΙΚΑ...YOU KNOW....)

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΕΥΑ 24/06/2011 22:05:49

      Τους έχεις παρεξηγήσει. Τα παπούτσια θα κοιτάνε

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ μικρός οδυσσέας 24/06/2011 23:39:22

        Φοράν παπούτσια?

  5. δρόμος avatar
    δρόμος 24/06/2011 16:50:17

    Η σθεναρή στάση Σαμαρά ευνοεί την εκδήλωση φαινομένων απείθειας στους υπόλοιπους πολιτικούς χώρους και απελευθερώνει την αυθόρμητη αντίδραση του λαού, προσδίδοντας ιδεολογικό υπόβαθρο, που πριν δεν είχαν.

    Αυτό φοβούνται πάνω απ' όλα. Την διαφαινόμενη συντριπτική του επιρροή.

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 24/06/2011 16:51:00

    ΠαΣΟΚ και Μπέος!
    Και ένα καλό που άκουσα σήμερα:

    Ακου Παπανδρέου! Μη μασήσεις. Προχώρα ως το τέλος. Στείλε τα λομόγια στη φυλακή. Μη σταματήσεις πουθενά. Χρειάζονται γενναίες μεταρρυθμίσεις. Χρειάζονται αλλαγές, ρήξεις και τομές. Προχώρα και μη μασάς,
    Γιωργάκη κάτσε κάτω. Δεν τα λέω σε σένα. Στην Πόπη την εισαγγελέα τα λέω.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 24/06/2011 22:08:23

      χαχαχα, καλό

  7. Πητ avatar
    Πητ 24/06/2011 17:00:01

    Μ.Ο. νομίζω με 152 είχε πει ότι δεν κυβερνάει. Βέβαια αν δυσκολέψουν τα πράγματα μπορεί να το μειώσει και στους 150.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Πητ 24/06/2011 22:06:23

      Συν τον Κυριάκο;

  8. black sea avatar
    black sea 24/06/2011 17:20:16

    Κάνα τερματοφύλακα δεν θέλουν τα κορίτσα της φώτο?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ black sea 24/06/2011 22:07:08

      Μασέρ έψαχναν...

  9. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 24/06/2011 17:22:55

    Πωπωπω τι Αρζεντινα ειναι αυτη.
    Ολοι τωρα γινανε Βικινγκς,Φοινικεςκλπ και ανακαλυψαν τα στημενα.
    Αληθεια ο ''αγαπουλας''δεν ηταν καταζητουμενος τοσα χρονια?
    Τι εγινε οεο τωρα τον ξαναμαναθυμηθηκανε και τον ματαψαχνουν?
    Στο πιο βαθυ κελι μενα μαυρο κι ενα κροκοδειλο.

  10. Κρης avatar
    Κρης 24/06/2011 17:31:52

    για τους αποδέλοιπους προ ολιγου παρθηκε αποφαση περι
    κλεισιμο των συνορων - απαγορευση εξοδου απο την χώρα

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2011 17:32:42

    Τωρα που θα επισημοποιηθει ο τζογος, θα πουληθουν οι αδειες!!!...
    θα γινει παρτυ !!....
    Ο Τζογος φερνει τα "πουρα"...

    ΠΠ

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/06/2011 22:09:12

      τώρα θα γίνει σοβαρό το άθλημα του τζόγου...

  12. NIK THE GR avatar
    NIK THE GR 24/06/2011 17:44:23

    ΟΞΩ Ο ΤΖΟΓΟΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!
    Στις φτωχοτερες χωρες του κοσμου αποτελει την μεγαλυτερη πρεζα για καμμια αντισταση.
    Το τι παρτυ εχει να γινει με περσσοτερες ανθρωπινες ζωες δεν λεγετε.

  13. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 24/06/2011 17:49:12

    Μια απορία:Αυτός ο ''σούπερ'' κοριός που χρησιμοποιήθηκε για την εξάρθρωση του βρώμικου και σάπιου κυκλώματος στο ποδόσφαιρο,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ και για πολιτικούς,όταν τα σκάνδαλα έχουν ΚΑΤΑΠΛΗΜΜΥΡΙΣΕΙ και ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΣΕΙ το σύμπαν;Ήταν ''ΤΟΣΟ'' δύσκολο;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Komis Montechristo 24/06/2011 23:40:54

      Είναι τόση η μπόχα της πασοκίλας που θα μας ψοφούσε το ζωύφιο.

  14. Aris Lalidis avatar
    Aris Lalidis 24/06/2011 19:45:41

    Κοριτσια για το μΠΕΟ και το "μπανανα" στηθηκατε.
    Θ αργησουν λιγακι να ερθουν....

  15. rally monkey avatar
    rally monkey 24/06/2011 21:41:40

    το ποστ χαλαρά το Οσκαρ καλυτερου τιτλου & φωτογραφιας

    • μικρός οδυσσέας avatar