27/08/2009 10:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι έκανε την Κυριακή των πυρκαγιών ο Γιώργος;



Χαμός γίνεται από το πρωί στην μπλογκόσφαιρα με ένα δημοσίευμα της εφημερίδας της Πάτρας «Σημερινή» που ανέβασε ο Politis-gr. Σύμφωνα με το δημοσίευμα την Κυριακή το πρωί, εν μέσω πυρκαγιών,  ο κ. Γ. Παπανδρέου πετάχτηκε μέχρι το Διακοπτό για να δει κάποιους συνεργάτες του και να κάνει κι ένα μπανάκι.

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα και φωνάζουν. Ο ΓΑΠ ήταν στο Διακοπτό. Ο Γιώργος έδινε την μάχη στα καμένα.

Τα έχουν πάρει με τον Καραμανλή οι γαλάζιοι βαρόνοι. «Είναι μυστικοπαθής» λένε στις εφημερίδες, «δεν μας εμπιστεύεται» και «δεν μας μιλάει».

Βελτιωμένο τον βλέπω, αν αληθεύουν όλα αυτά.

Δεν ξέρουμε ποιοι θα εμβολιαστούν από ποιους θα εμβολιαστούν και που θα εμβολιαστούν. Το γιατί γίνεται το εμβόλιο το γνωρίζουμε, ή μας διαφεύγει κι αυτό;

Ο ΓΓ του ΝΑΤΟ επιθυμεί καλύτερη συνεργασία Αθήνας - Άγκυρας. Σε τι ακριβώς; Να μας επιτρέπουν, για παράδειγμα, να κάνουμε κανένα ντουσάκι προηγουμένως;

Γιατί χριστιανέ μου δεν ζητάς κάτι πιο εφικτό. Όπως θερμό εναγκαλισμό Παπαρήγα - Πάγκαλου υπό τους ήχους βιολιού που θα παίζει ο Τσίπρας;

Η πολιτική προστασία προειδοποιεί για πλημμύρες στις πυρόπληκτες περιοχές. Αυτό είναι το κακό με τις πλημμύρες. Έρχονται με 3-4 μέρες καθυστέρηση.

Κάτω από τα 72 δολάρια υποχωρεί το πετρέλαιο. Αδιαφορεί και του γυρίζει την πλάτη η βενζίνη.

Καταγγέλλουν διπλωμάτη που τοποθετήθηκε πρόσφατα ότι σε κορυφαία θέση του ΥΠΕΞ ότι προκάλεσε σκάνδαλο όταν χώρισε τη γυναίκα του για να παντρευτεί υφισταμένη του.

Και που είναι το πρόβλημα; Τι ήθελαν δηλαδή να κάνει; Να παντρευτεί ... υφιστάμενό του, κατά τις συνήθειες του χώρου;

Ο Αντώναρος και οι άλλοι που μας λένε ότι το δάσος που κάηκε θα παραμείνει δάσος δεν πάνε καμιά βόλτα στην Πάρνηθα για να δούνε τις βιλλάρες που κτίστηκαν μετά την πυρκαγιά που έγινε πριν από λίγα χρόνια;

 Πάμε στοίχημα ότι σε λίγους μήνες όλα τα σημεία που κάηκαν θα είναι έτοιμα για δόμηση;

 Ας μην μας δουλεύουν κι από πάνω.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. hypo avatar
    hypo 27/08/2009 12:14:19

    το κανό το είχε πάρει μαζί του άραγε?

  2. Karmacedon avatar
    Karmacedon 27/08/2009 13:56:44

    O ΓΑΠ δεν εχει εκτελεστικη εξουσια , ειναι αντιπολευτευση . Αμα κερδισει τοτε να κρινεται τι κανει το ΣΚ του ως πρωθυπουργος . Ο ΚΚ δεν ειναι πολυ φανατικος της εργασιας .

    P.S. 2007 ΚΚ ψηφισα και 2009 πρωτα ο θεος παλι ΚΚ , για μια Ελλαδα PS 3 , Ραφηνα και μπανακια .

  3. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ avatar
    ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΒΗΜΑ 27/08/2009 14:27:12

    ΘΥΜΙΖΕΙ, ΑΛΛΑ ΑΠΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ, ΤΟΝ ΗΜΙΘΕΟ ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗ.
    ΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΝΕΚΡΟΣ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΙΓΕΤΑΙ Η ΑΘΗΝΑ, Ο ΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕ ΣΕ ΜΠΟΥΖΟΥΚΟΜΑΓΑΖΟ. (ΜΟΥ ΔΙΑΦΕΥΓΕΙ ΠΟΙΟ)
    Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΕΝΤΕΙΝΟΝΤΑΝ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ.
    ΑΠΥΘΜΕΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΕΓΝΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΕΚΑΤΕΡΩΘΕΝ, ΟΕΟ!!!

  4. aris53m avatar
    aris53m 27/08/2009 15:02:22

    Αμέσως ρε να τον πείτε τον κακό τον λόγο. Ασχολήθηκε με τις φωτιές ο άνθρωπος το Σαββατοκύριακο, ζεστάθηκε και έκανε ένα μπανάκι τη δευτέρα. Σιγά τα ωά. Αυτό είναι το επίπεδό μας ρε? :(

  5. Naruto avatar
    Naruto 27/08/2009 15:09:00

    Εαν θελει να ειναι σοβαρος ή τουλαχιστον σοβαροφανης θα πρεπει να προσεχει τι κανει οτν υπαρχουν συγκυριες.
    Αλλιως ας δεχτει ο ΓΑΠ την κριτικη που του αξιζει. Δεν ειναι δα και ο τελευταιος τροχος της αμαξης. Οταν παει για μπανακι δεν μπορει μετα να ζητηση ψηφο απο οποιον επαθε ζημεια.
    Απο την αλλη το PS3 ειναι αθορυβο και δεν δινει αφορμες, αλλα τα αποτελεσματα του ειναι πολυ κουραση.

  6. George Poulos avatar
    George Poulos 27/08/2009 15:41:05

    Ο πνιγμένος Νεοδημοκράτης από τα μαλιά του πιάνεται.
    Εγώ είδα το Γιώργο την Κυριακή το πρωί να πίνει καφέ ο ξεδιάντροπος ενώ η Ελλάδα καιγόταν.

  7. Juan avatar
    Juan 27/08/2009 15:44:08

    Η πληροφόρηση λέει οτι και κανό δεν είχε και σε ποδήλατο δεν του επέτρεψαν να ανέβει και για να μην πνιγεί και γελάμε όλοι κολυμούσε με 5-6 μπράβους μαζί......

  8. kwstas avatar
    kwstas 27/08/2009 16:28:07

    poy einai to diakopto?

  9. Factorx avatar
    Factorx 27/08/2009 17:50:19

    Όπως είδατε εμείς αποφύγαμε να προβάλουμε την είδηση και την βάλαμε στην χιουμοριστική μας σελίδα. Όμως κάποιοι πρέπει να μάθουν οτι με τέτοια θέματα δεν γίνεται ούτε πολιτική ούτε αντιπολίτευση. θα μπορούσε κάλιστα ο κ. Παπανδρέου να έχεί πάει και στις πυρκαγιές και για προσωπικό του θέμα στο Διακοφτό. Απο την στιγμή όμως που τα γνωστα ΜΜΕ και μπλογκς κυνηγάνε πρωθυποουργούς, υπουργούς και βουλευτές συμπολίτευσης και αντιπολίτευσης για το τι κάνουν στην προσωπική τους ζωή, η κατάσταση έχει ξεφύγει.

  10. andr3as avatar
    andr3as 27/08/2009 17:50:50

    Δηλαδή σας πείραξε περισσότερο το οτι πήγε ο Τζέφρυ-Τζόρτζ για να κάνει μια βουτιά (παρόλο την ίδια στιγμή η φωτιά στην Αττική μαινόταν) από την εμφάνιση που έκανε με τα μανίκια σηκωμένα (για να φαίνεται έτοιμος για δράση) στις περιοχές της φωτιάς??????
    Τι απο τα δύο είναι πιό υποκριτικό? Η βουτιά ή τα σηκωμένα μανίκια για τις κάμερες στην φωτιά?

    • pizza avatar
      pizza @ andr3as 28/08/2009 02:10:54

      Εκανε μια βουτια ο ανθρωπος για να ειναι βρεγμενος οταν πλησιαση τη φωτια και εσεις αμεσως τον φαγατε

  11. maquis avatar
    maquis 27/08/2009 19:15:20

    Εσύ καλά το έβαλες στη χιουμοριστική σελίδα. Το νοήμον κοινό όμως στο χαβά του.

    • Factorx avatar
      Factorx @ maquis 27/08/2009 19:31:35

      'Ετσι απο περιέργεια: κάνεις το ίδιο σχόλιο και στα ...νοήμοντα μπλογκς και σαιτς που ασχολούνται όλη ημέρα με ανάλογες "ειδήσεις" για την κυβέρνηση;

    • maquis avatar
      maquis @ maquis 27/08/2009 21:36:33

      Φακτορα, διαβαζω το antinews κατα κανόνα. Αλλωστε οι άλλοι που λες συνήθως δεν ανεβάζουν σχόλια.

  12. Νικόλας avatar
    Νικόλας 27/08/2009 21:40:48

    Πότε θα σταματησει αυτο το ηλιθιο αστειο πως οι περισσοτεροι διπλωαμτες ειναι gay???

  13. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 27/08/2009 23:48:28

    Νικόλας says:
    ""...πως οι περισσοτεροι διπλωαμτες ειναι gay???""

    Δηλαδή να υποθέσουμαι ότι ε'ιναι 'ολοι;;;

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ mesaios daktylos 28/08/2009 08:38:53

      Hoho αγγλοσαξονικο το humor σου mate!!!

  14. αχβαχ avatar
    αχβαχ 28/08/2009 03:11:09

    Χαρακτηριστικό δείγμα ανεπάρκειας της κυβερνητικής επικοινωνιακής ομάδας.

  15. Swell avatar
    Swell 28/08/2009 15:48:45

    O ΓΑΠ μπήκε αλλά δεν κολύμπησε, γιατί είδε στ' ανοιχτά να κολυμπάει ο Rebel.